Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πασιδιά, δεν είμαι root και έχω την αρχική μου rom (1.32.xx). Για την εγκατάσταση της 1.72.xx πρέπει να κάνω κάτι ή θα η αναβάθμηση θα γίνει μόνη της από την ''ενημέρωση λογισμικού συστήματος'' . Πάντως μέχρι και πριν από λίγο δεν υπήρχε διαθέσημη ενημέρωση.

Γενικά πάντως, εχει νοημα η αναβάθμηση της rom σε 1.72.xx , ή τσάμπα ο κόπος?

Link to comment
Share on other sites

Απλα θελω να δω λιγο το sense 3.0 και μετα θα κανω το restore μου...;)

 

Πως σου φαίνεται η ρομ τελικά? Καλή? Εγώ λέω να μείνω με την i00 αλλά εχω κάποια θεματακια με τον αυτόματο φωτισμό. Στο δωμάτιο που κάθομαι αυξομειώνεται συνέχεια. Και είναι πολύ εκνευριστικό...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Πως σου φαίνεται η ρομ τελικά? Καλή? Εγώ λέω να μείνω με την i00 αλλά εχω κάποια θεματακια με τον αυτόματο φωτισμό. Στο δωμάτιο που κάθομαι αυξομειώνεται συνέχεια. Και είναι πολύ εκνευριστικό...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

μπορεις να του βαλεις να εχει συνεχεια την ιδια ενταση ο φωτισμος !

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να του βαλεις να εχει συνεχεια την ιδια ενταση ο φωτισμος !

 

Δεν το θέλω αυτό που λες γιατί έτσι όταν θα χρειαστεί περισσότερο φωτισμό κάπου δεν θα γίνεται και πρεπει να το κάνω manual...σπαστικο :(

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Δεν το θέλω αυτό που λες γιατί έτσι όταν θα χρειαστεί περισσότερο φωτισμό κάπου δεν θα γίνεται και πρεπει να το κάνω manual...σπαστικο :(

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

εγω φιλε το εχω συνεχεια στον ιδιο φωτισμο και δεν εχω προβλημα !

παρα να το εχω να αναβοσβηνει συνεχεια και να μου σπαει τα νευρα καλυτερα και σε καποια σημεια να μην βλεπω και πολυ καλα και αυτο συμβαινει μονο οταν ειναι στον ηλιο και φαντασου τον φωτισμο τον εχω κατο απο το μισο !

Link to comment
Share on other sites

Πασιδιά, δεν είμαι root και έχω την αρχική μου rom (1.32.xx). Για την εγκατάσταση της 1.72.xx πρέπει να κάνω κάτι ή θα η αναβάθμηση θα γίνει μόνη της από την ''ενημέρωση λογισμικού συστήματος'' . Πάντως μέχρι και πριν από λίγο δεν υπήρχε διαθέσημη ενημέρωση.

Γενικά πάντως, εχει νοημα η αναβάθμηση της rom σε 1.72.xx , ή τσάμπα ο κόπος?

Η αναβάθμιση θα γινόταν ΟΤΑ. Αφού δεν στην βρίσκει άστο, ούτως ή άλλως περιμένουμε την official 2.3 τώρα κοντά...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πασιδιά, δεν είμαι root και έχω την αρχική μου rom (1.32.xx). Για την εγκατάσταση της 1.72.xx πρέπει να κάνω κάτι ή θα η αναβάθμηση θα γίνει μόνη της από την ''ενημέρωση λογισμικού συστήματος'' . Πάντως μέχρι και πριν από λίγο δεν υπήρχε διαθέσημη ενημέρωση.

Γενικά πάντως, εχει νοημα η αναβάθμηση της rom σε 1.72.xx , ή τσάμπα ο κόπος?

 

Αν σκέφτεσαι κάποια στιγμή να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου... μην κάνεις την αναβάθμιση.

 

Χάθηκε το Fasterfix απο το μαρκετ;:blink:

 

https://market.android.com/details?id=com.Double.FasterFix&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μήπως έχει δοκιμάσει κανείς σε CM7 το theme Matted Blues απο το EVO 4G?Κάνει για το HD?Θα το δοκιμάσω αλλα ρωτάω μήπως καταφέρω να γλυτώσω το restore :p
Link to comment
Share on other sites

 

Έγιναν restore οι εφαρμογές μετα απο πέρασμα ARHD 5.0RC1 και είδα οτι έλειπε, πάω να το βάλω και δε το βρίσκει, οχι οτι είναι τίποτα ιδιαίτερο αφού έκανα το ίδιο με root explorer αλλα...

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε το εχω συνεχεια στον ιδιο φωτισμο και δεν εχω προβλημα !

παρα να το εχω να αναβοσβηνει συνεχεια και να μου σπαει τα νευρα καλυτερα και σε καποια σημεια να μην βλεπω και πολυ καλα και αυτο συμβαινει μονο οταν ειναι στον ηλιο και φαντασου τον φωτισμο τον εχω κατο απο το μισο !

 

Δεν έχεις άδικο σε αυτό αλλά με άλλες ρομ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Το αναφέρω μήπως φτιαχτει μήπως είναι κάποιο bug της ρομ...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Πως σου φαίνεται η ρομ τελικά? Καλή? Εγώ λέω να μείνω με την i00 αλλά εχω κάποια θεματακια με τον αυτόματο φωτισμό. Στο δωμάτιο που κάθομαι αυξομειώνεται συνέχεια. Και είναι πολύ εκνευριστικό..

 

Δεν εχω καποιο προβλημα με τον αυτοματο φωτισμο που χρησιμοποιω.Μαλιστα στη 4.2 ασχοληθηκε αρκετα με το φωτισμο αφου εχει τη τρελα του...;)

Να σου πω κατι ομως...Αν εισαι σ ενα δωματιο με πολυ χαμηλο φωτισμο αλλα καπου κοντα υπαρχει εστω και μια μικρη εστια φωτισμου, ο αισθητηρας θα τον πιασει οτι και να κανεις, και θα αυξομειωνεται.Αυτο συμβαινει σε ολες τις rom...

Επισης ,αν και εγω οπως ειπα χρησιμοποιω τον αυτοματο φωτισμο,ειναι πολυ βολικο που μπορεις να ρυθμισεις σταθερη ενταση απο τη μπαρα με την i00 κι οχι απο το μενου...

 

Το sense 3.0 ομορφο, η rom του m-deejay...χαλια...Ειναι μονο για τεστ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

κανενα καινουριο νεο για την επισημη 2.3?αν δεν κανω λαθος πλησιαζει η μερα διαθεσης

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

κανενα καινουριο νεο για την επισημη 2.3?αν δεν κανω λαθος πλησιαζει η μερα διαθεσης

 

Kανενα νεο ακομα...Συντομα ελπιζουμε...

 

Παιδια,σε λιγο θα postαρω στο thread της i00 το lockscreen του sense 3.0!!!Δουλευει τελεια με τη rom!!!!Ειναι .apk ,τη κανετε install, ενα reboot και ειστε ετοιμοι...;)

 

Οσοι δε την εχετε δει ειναι αυτη...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

κανενα καινουριο νεο για την επισημη 2.3?αν δεν κανω λαθος πλησιαζει η μερα διαθεσης

 

Κατι διαβασα οτι θα ερθει ιουνιο η αναβαθμιση....

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Kανενα νεο ακομα...Συντομα ελπιζουμε...

 

Παιδια,σε λιγο θα postαρω στο thread της i00 το lockscreen του sense 3.0!!!Δουλευει τελεια με τη rom!!!!Ειναι .apk ,τη κανετε install, ενα reboot και ειστε ετοιμοι...;)

 

Οσοι δε την εχετε δει ειναι αυτη...;)

 

edit: Κατεβαστε το απο εδω

 

edit2:Eιναι φανταστικο το LockScreen!!Ολες οι χαμενες κλησεις σας,τα μνμτα σας κτλ σε ενα πολυ ομορφο περιβαλλον...;)

 

sorry που δεν εκανα τροποποιηση στο προηγουμενο...Δεν ηταν εσκεμενο...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια,σκεφτομαι να περασω στο dhd μου την i00..απο μπαταρια πως τα παει??

 

Ειναι καλη...Απο χθες στις 7 το πρωι το εβαλα πριν λιγο να το φορτισω κι ειχε 25% ακομα με wifi ανοιχτο και data για 3-4 ωρες...

 

Το lockScreen θα μπει στην επομενη version της rom σαν deafult...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω CM7? :p

 

Πολλοι την εχουν κι αξιζει...Κι εγω τη δουλεψα,ειναι πραγματικα γρηγορη...Αλλα προσωπικα πηρα HTC για το sense...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω της επαφές αποθηκευμένες στο τηλέφωνο και όχι στο Google. Με πιο πρόγραμμα μπορώ να τις πάρω backup?

Ο τρόπος που έχει το κινητό (εισαγωγή και εξαγωγή) για τις επαφές δεν είναι σωστός γιατί δεν κρατά τις πληροφορίες πχ σε ποια ομάδα ανήκει η κάθε επαφή.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που τις κρατά backup αλλά τσεκαρισμένο ότι κρατά και την ομάδα που ανήκει η κάθε επαφή ?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω CM7? :p

 

Φυσικα και δεν την εχεις μονο εσυ φιλε.Και εγω CM7 εχω...ενταξει,καλο το htc sense αλλα η CM7 ειναι απιστευτα γρηγορη..με καλη μπαταρια...ολα γινονται τοσο γρηγορα και smooth....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι άντε μπράβο :p Απο MIUI σε CM7 και απο CM7 σε MIUI πάω :D Ειδικά με τον Lord kernel και UUV η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο απ' όσο περίμενα :grin:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...