Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ thanks για τις απαντήσεις,

 

λοιπόν από το mail μου κατέβασα ένα pdf αρχείο , όλα καλά, το κατέβασα 3 φορές μέχρι να το καταλάβω ότι το κατέβασα, οπότε είχα 3 αντίγραφα του, αφού έφαγα τον κόσμο να δω πως θα το διαγράψω , τελικά κατάλαβα ότι το κιν δεν έχει file explorer, κατέβασα τον ES explorer κάπως έτσι, το βρίκα το αρχείο στο mmint(κάπως έτσι)/sdcard/download και το είχε μόνο 2 φορές μέσα, με αποτέλεσμα, όποτε μπαίνω στο pdf reader να υπάρχει μια φορά, ενώ ο filemanager να μην το βρίσκει, έκανα και restart , αλλά τίποτα, είναι μάπα ο file explorer?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιόν θεωρείτε καλύτερο file explorer, για να κατεβάσω απο το android market?

 

Εδώ που ρωτάς θα ακούσεις μια γνώμη ενός ανθρώπου (τη δική μου για παράδειγμα) που χρησιμοποιεί κάποια χαρακτηριστικά της εφαρμογής που ζητάς ενώ εσύ μπορεί να θες να κάνεις κατι διαφορετικό. Στο market υπάρχει η αξιολόγηση χιλιάδων χρηστών. Δες τις 2-3 καλύτερες εγκατέστησε τες και δες μόνος σου ποια σου αρέσει. Επίσης υπάρχει και το σχετικό νήμα που είναι μόνο για εφαρμογές.

 

DesireHD/Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

οκ thanks για τις απαντήσεις,

 

λοιπόν από το mail μου κατέβασα ένα pdf αρχείο , όλα καλά, το κατέβασα 3 φορές μέχρι να το καταλάβω ότι το κατέβασα, οπότε είχα 3 αντίγραφα του, αφού έφαγα τον κόσμο να δω πως θα το διαγράψω , τελικά κατάλαβα ότι το κιν δεν έχει file explorer, κατέβασα τον ES explorer κάπως έτσι, το βρίκα το αρχείο στο mmint(κάπως έτσι)/sdcard/download και το είχε μόνο 2 φορές μέσα, με αποτέλεσμα, όποτε μπαίνω στο pdf reader να υπάρχει μια φορά, ενώ ο filemanager να μην το βρίσκει, έκανα και restart , αλλά τίποτα, είναι μάπα ο file explorer?

 

Δλδ δεν υπάρχει στον file manager πλέον ;.

Link to comment
Share on other sites

Επεσα σημερα κατα την περιηγηση μου στο market πανω σε ενα προγραμμα, το AVG antivirus. Αληθεια, κατα ποσον ενα τετοιο προγραμμα ειναι χρησιμο;

 

Εχει ασχοληθει κανεις ; Εχετε να προτεινετε καποιο συγκεκριμενο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επεσα σημερα κατα την περιηγηση μου στο market πανω σε ενα προγραμμα, το AVG antivirus. Αληθεια, κατα ποσον ενα τετοιο προγραμμα ειναι χρησιμο;

 

Εχει ασχοληθει κανεις ; Εχετε να προτεινετε καποιο συγκεκριμενο;

 

Δεν υπάρχει λόγος για χρήση antivirus σε αυτέ τις συσκευές. Συμβουλή μου... το αγνοείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θέλετε να συζητάμε εδώ αποκλειστικά για το desire HD και για τις εφαρμογές στο αντίστοιχο τόπικ??? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος για χρήση antivirus σε αυτέ τις συσκευές. Συμβουλή μου... το αγνοείς.

 

διαβασα σ ενα blog οτι εχουν μεγαλη εξαρση οι ιοι των smartphones και pda... αγνοουμε το antivirus για το εν λογω λειτουργικο (android εν προκειμενω) η το αγνοουμε γενικοτερα για τις συσκευες/τηλεφωνα μας; (γιατι κι εγω ψαχνω antivirus για τα htc)

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον βαρίεται και θέλει να παίξει με κάτι καινούριο, έκανα compile από source το Gingerbread (από το github του CM, τελευταίο revision). Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ: update-cm-7.0.0-RC0-DesireHD-signed.zip.

 

Κλασσικά, wipe τα πάντα από το ClockworkMod Recovery (Data, Cache, Dalvik etc), και flash away!

 

Έχω περάσει τα τελευταία google apps (Maps 5.0, GMail, Youtube) εκτός από το market που δε δούλευε, οπότε βολευτείτε με αυτό. :P

 

Τί δε δουλεύει: To camcorder. Όλα τα άλλα δουλεύουν άψογα απ'ότι πρόλαβα να δω.

Υποσημείωση: Κάντε άλλο ένα reboot μετά το αρχικό, για να ενεργοποιηθεί το wifi, γιατί απ'ότι φαίνεται στο πρώτο reboot δε φορτώνει το module.

 

Enjoy!

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
διαβασα σ ενα blog οτι εχουν μεγαλη εξαρση οι ιοι των smartphones και pda... αγνοουμε το antivirus για το εν λογω λειτουργικο (android εν προκειμενω) η το αγνοουμε γενικοτερα για τις συσκευες/τηλεφωνα μας; (γιατι κι εγω ψαχνω antivirus για τα htc)

 

Προς το παρόν δεν έχει κριθεί απαραίτητη η χρήση τους. Μελλοντικά αν χρειαστεί βλέπουμε. Ας κλείσουμε όμως το off-topic όπως σωστά μας προέτρεψε ο mod μιας και υπάρχουν άλλα threads για τέτοιες συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επιβαιβαιωθηκαν οι φοβοι μου....τελικα και στο android οι εφαρμογες οταν κανουν απεγκατασταση αφηνουν σκουπιδια...προχτες το βραδυ εγκατεστησα ενα control widget και μεασ απο αυτο εκλεισα το 3g. το πρωι το απεγκατεστησα.....ολη μερα δεν ειχα 3g( τι και αν πηγαινα απο τις ρυθμισεις τι και αν εκανα restart 3g τιποτα) εν τελει την ξαναβρηκα την εφαρμογη την εγκατεστησα ξαναανοιξα το 3g την απεγκατεστησα και τωρα δουλευει μια χαρα.....απαρεδεκτο παντως απο μεριασ google που το εχει επιτρεψει....

ξερει κανεισ πως μπορουμε να εγκαταστησουμε κατι που να καθαριζει τις μ@#$%# που αφηνει ο καθενας???

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ευθυνη της google φιλε

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το iphone 4

τι πρεπει να βγω να κατηγωρω την apple η τον developer?

Link to comment
Share on other sites

θέλετε να συζητάμε εδώ αποκλειστικά για το desire HD και για τις εφαρμογές στο αντίστοιχο τόπικ??? :rolleyes:

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου......

Δυστυχώς έχει γίνει από την αρχή του λίγο μπάχαλο το τοπικ του Desire HD...

 

Πρώην κάτοχος του HD2 , όποτε η σύγκριση με το αντίστοιχο, άριστο κατά την γνώμη μου τοπικ, αναπόφευκτη

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.πριν παρω το desire hd ειχα ενα νοκια το 6710.μαζι με το κινητο σου εδειναν και ενα cd με ενα προγραμμα το οποιο το εβαζες στον υπολογιστη και οταν συνεδεες το κινητο με το pc μπορουσες να αποθηκευσεις επαφες,μηνυματα και το πιο σημαντικο για μενα να περασεις πχ τραγουδια,φωτογραφιες κτλ απο το pc στο κινητο και αντιστροφα πολυ ευκολα.

τωρα με το desire hd το μονο που εχο βρει ειναι να συνδεεις το κινητο και να ανοιγει την micro sd καρτα σου και να τιν αναγνωριζει σαν flashaki.πιος ειναι ο τροπος για να managaro το κινητο απο το pc?ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.πριν παρω το desire hd ειχα ενα νοκια το 6710.μαζι με το κινητο σου εδειναν και ενα cd με ενα προγραμμα το οποιο το εβαζες στον υπολογιστη και οταν συνεδεες το κινητο με το pc μπορουσες να αποθηκευσεις επαφες,μηνυματα και το πιο σημαντικο για μενα να περασεις πχ τραγουδια,φωτογραφιες κτλ απο το pc στο κινητο και αντιστροφα πολυ ευκολα.

τωρα με το desire hd το μονο που εχο βρει ειναι να συνδεεις το κινητο και να ανοιγει την micro sd καρτα σου και να τιν αναγνωριζει σαν flashaki.πιος ειναι ο τροπος για να managaro το κινητο απο το pc?ευχαριστω :D

 

διαβασε τις οδηγιες του κινητου σου

λεει μεσα για ενα προγραμματακι που κανει αυτο ακριβως που ζητας

για την ακριβεια λογικα το εχεις περασει κιολας για να εχεις drivers

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα.πριν παρω το desire hd ειχα ενα νοκια το 6710.μαζι με το κινητο σου εδειναν και ενα cd με ενα προγραμμα το οποιο το εβαζες στον υπολογιστη και οταν συνεδεες το κινητο με το pc μπορουσες να αποθηκευσεις επαφες,μηνυματα και το πιο σημαντικο για μενα να περασεις πχ τραγουδια,φωτογραφιες κτλ απο το pc στο κινητο και αντιστροφα πολυ ευκολα.

τωρα με το desire hd το μονο που εχο βρει ειναι να συνδεεις το κινητο και να ανοιγει την micro sd καρτα σου και να τιν αναγνωριζει σαν flashaki.πιος ειναι ο τροπος για να managaro το κινητο απο το pc?ευχαριστω :D

 

http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=324&cat=3&dl_id=1058

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο σκρουτζ είδα ότι ορισμένα μαγαζιά τονίζουν ότι η συσκευή είναι επίσημης αντιπροσωπείας, ενώ άλλα δεν αναφέρουν κάτι σχετικό. Υπάρχει δηλαδή παραεισαγωγή και αν ναι τι συνέπειες μπορεί να έχει αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παραεισαγωγής θεωρούνται οι συσκευές που προέρχονται από χώρες εκτός της Ευρώπης τις οποίες δεν καλύπτει η πανευρωπαϊκή εγγύηση. Τώρα αν θέλεις ελληνική, την ξεχωρίζεις εύκολα, γράφει ελληνικά το κουτί εξωτερικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορώ να μεταφέρω μέσω bluetooth όλες τις επαφές από το DHD σε ένα magic? Θα ήθελα το path.

 

P.S. Για πλοήγηση αγόρασα το NDRIVE και είναι πολύ αξιόπιστο.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορώ να μεταφέρω μέσω bluetooth όλες τις επαφές από το DHD σε ένα magic? Θα ήθελα το path.

 

P.S. Για πλοήγηση αγόρασα το NDRIVE και είναι πολύ αξιόπιστο.

 

δεν τι εχεις στο gmail σου?

απλα βαλε το ιδιο gmail και στο magic και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

δεν τι εχεις στο gmail σου?

απλα βαλε το ιδιο gmail και στο magic και εισαι οκ

 

Δυστυχώς δεν τις έχω συγχρονίσει γιατί αντιμετώπισα κάτι ψιλοπροβλήματα...

 

Και κάτι τελευταίο (προς το παρόν): Το tapatalk από που το κατεβάσατε;

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

θέλετε να συζητάμε εδώ αποκλειστικά για το desire HD και για τις εφαρμογές στο αντίστοιχο τόπικ??? :rolleyes:

 

@ref5412 το tapatalk απο το market

απο το market επισης κατεβασε και το contacts2sim για τις επαφες

η παραπανω παραθεση να υποθεσω πως δεν σου κανει καμια αισθηση ετσι?

Link to comment
Share on other sites

@ref5412 το tapatalk απο το market

απο το market επισης κατεβασε και το contacts2sim για τις επαφες

η παραπανω παραθεση να υποθεσω πως δεν σου κανει καμια αισθηση ετσι?

 

Μου κάνει και μου παρακάνει, γι' αυτό και το σκέφτηκα 100 φορές πριν ρωτήσω για το tapatalk. Δεν βρήκα όμως το αντίστοιχο topic για τις εφαρμογές. Αν έχεις ένα link...

Edited by ref5412
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια ενημέρωση... και ειλικρινά δεν κατάλαβα τι έγινε.. .. Προσθέτει καινούρια προγράμματα, μέχρι και το avg το antivirus.. LoL Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...