Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 ημερεσ η μπαταρια αρκετα τηλεφωνα πολλα σμς και αρκετο wifi ιντερνετ.ανοιγει 07.00 το πρωι κλεινει 11,30 το βραδυ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

με την 1500ρα το εβγαλα εχθες το πρωι κατα τις 10 απο την πριζα και ακομα ειμαι στο 30 τις εκατο

παντα ανοιχτο το wifi και το 3g αρκετη ομιλια αρκετο gtalk καθολοτ σμσ και αρκετο σερφαρισμα, κανα 5λεπτο mini squadron,και ηταν το πρωτο φορτισμα της

Link to comment
Share on other sites

Να συμπερανω οτι αν δεν εισαι root ΔΕΝ εχεις προσβαση σε ΚΑΜΙΑ paid εφαρμογη;;;
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ας μην επεκταθω σε αυτο το θεμα γιατι ουσιαστικα ειναι off topic αλλα ειναι πολυυυυ κουφο! Εχω αγορασει επισημα τη συσκευη, μπαινω επισημα στο market αλλα για να κατεβασω καποια επισημη παλι εφαρμογη πρεπει να "σπασω" το κινητο ...οπως και δηποτε!:X
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι καποια πραγματα δυστυχως.εδω για να

παρεις ενα full backup ή απλά να αλλάξεις το μεγεθος των γραμματων πρεπει να εισαι root.παλι καλα που το desire hd εχει μεγαλη εσωτερικη μνημη και ετσι δεν χρειαζεται να κανεις root,μονο για να κερδισεις 512mb επιπλεον για εφαρμογες.

Για τις paid εφαρμογες δε με πολυαπασχολει.αφου τις περισσοτερες τις βρισκεις και εκτος μαρκετ.αφου αυτοι δε με σεβονται ως καταναλωτη και να μου δωσουν την δυνατοτητα να αγοραζω εφαρμογες χωρις πατεντες,αυτοι χανουν...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη στα Android (καλώς ή κακώς) υποτίθεται πως δεν χρειάζεται task manager όπως τουλάχιστον τον είχες συνηθίσει στα windows mobile. Εντούτοις, και εμένα μου φαίνεται παράξενο να τρέχουν στο background εφαρμογές χωρίς λόγο.

 

πραγματι ειναι παραξενο να τρεχουν εφαρμογες στο παρασκηνιο, κι επειδη εγω του προτεινα να περασει ενα task manager, ρωτησα ποιος ειναι ο πιο αξιοπιστος!

Η χρέωση μέσω GPRS έχει να κάνει με τον όγκο που κατεβάζεις, όχι με το πόση ώρα είσαι συνδεδεμένος.

νομιζα πως εαν μενει ανοιχτος η ογκοχρεωση συνεχιζεται εστω και στο ελαχιστο! ευχαριστω Γιαννη

 

Ειρηνη καλημερα και απο εδω (εχουμε μιλησει και στο thread του hd2 αρκετες φορες),

διαβασε τα δυο post που εξηγω πως λειτουργει το android και θα σου λυθουν οι οποιες αποριες. καλο ειναι να εξηγησεις και στον φιλο σου που εχει την συσκευη, για να αρχισει να μπαινει στην φιλοσοφια του android.

εδω εισαι :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3399931#post3399931

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3400350#post3400350

 

ναι Αντωνη σε γνωριζω, και μ εχεις βοηθησει αρκετες φορες!:p ευχαριστω για τους «οδηγους» περι ανδροιδους, ως κατοχος wm δεν εχω ασχοληθει επισταμενα και δεν ειχα διαβασει τα post αυτα. :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

3 ημερεσ η μπαταρια αρκετα τηλεφωνα πολλα σμς και αρκετο wifi ιντερνετ.ανοιγει 07.00 το πρωι κλεινει 11,30 το βραδυ

 

εμένα με ανοιχτό το 3g και ελάχιστη χρήση σε 10-12 ώρες έχει κλείσει από μπαταρία (wifi και bluetooth κλειστά). Με κλειστό το 3g μπορεί να βγάζει και 3 μέρες. Υπάρχει τρόπος να δω ποιά εφαρμογή μου τρώει τη μπαταρία τόσο γρήγορα?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

εμένα με ανοιχτό το 3g και ελάχιστη χρήση σε 10-12 ώρες έχει κλείσει από μπαταρία (wifi και bluetooth κλειστά). Με κλειστό το 3g μπορεί να βγάζει και 3 μέρες. Υπάρχει τρόπος να δω ποιά εφαρμογή μου τρώει τη μπαταρία τόσο γρήγορα?

Σε 3g έχει , σε γενικές γραμμές, τη μισή αυτονομία.

Αυτό έχω παρατηρήσει σε πάρα πολλές συσκευές.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω γραψει σε καμια δεκαρια νηματα, ας το αναφερω κι εδω. Μην περιμενετε ρε παιδια απο android συσκευη, με 3g, wifi, push, sync, καμια δεκαρια processes στο παρασκηνιο και δε συμμαζευεται να σας βγαζει πανω απο μερα.

Για αυτο το πηρατε (η θα επρεπε να παρετε) ενα τετοιο θηριακι, χαρειτε το και το βραδυ ριχτε του και μια φορτιση...

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω γραψει σε καμια δεκαρια νηματα, ας το αναφερω κι εδω. Μην περιμενετε ρε παιδια απο android συσκευη, με 3g, wifi, push, sync, καμια δεκαρια processes στο παρασκηνιο και δε συμμαζευεται να σας βγαζει πανω απο μερα.

Για αυτο το πηρατε (η θα επρεπε να παρετε) ενα τετοιο θηριακι, χαρειτε το και το βραδυ ριχτε του και μια φορτιση...

 

Δεν θα το ανέφερα αν κρατούσε όλη μέρα.

Αν διάβασες το post μου θα δεις ότι δεν βγάζει τη μέρα και με ελλάχιστη χρήση σε 10-12 ώρες είναι νεκρό. Ναι έχω ενεργοποιημένο 3g και δύο push mail (το gmail και ένα exchange της δουλειάς), αλλά το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής τις 11 από τις 12 ώρες που αναφέρω.

Τέλος πάντων, δεν παραπονιέμαι για το κινητό, απλά επειδή ερχόμενος από το magic στο κινητό εγκαταστάθηκαν με το που το ανοιξα 50 εφαρμογές, θα ήθελα να ξέρω ποιες από αυτές τρώνε περισσότερη μπαταρία.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πεί αν υπάρχει λύση? Δηλαδή αν μπορώ να δω ποια εφαρμογή καταναλώνει άσκοπα πόρους?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα έχω ήδη κάνει...αλλά τίποτα.

Ίσως να φταίει το μέρος που είμαι και δεν με πιάνει ο δορυφόρος...:lol:

Ευχαριστώ πάντως...:)

 

Παντως αν βοηθαει αυτο μπορεις να χρσιμοποιεις και την εφαρμογη google latitude, την οποια εχει μεσα το τηλεφωνο και χρειαζεσαι απλα λογαριασμο gmail;)

Πιστευω οτι ειναι πιο απλο.Μειονεκτημα οτι δεν εχει remote lock οπως το htcsense.com

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για ονομα δλδ

παρτε μια 2η μπαταρια

http://shop.brando.com/search.php?ke...Product+Search

και σταματηστε την γκρινια,κανενα κινητο δε βγαζει πανω απο μερα με μαμα μπαταρια

Edited by komos
Link to comment
Share on other sites

Kανένα κινητό δεν ισχύει ότι δε βγάζει τη μέρα.Κανένα smartphone με χρήση ως αντικατάσταση του netbook δε βγάζει τη μέρα.Απλά μαζί με τη δεύτερη μπαταρία καλό είναι να υπάρχει και ένας εξωτερικός φορτιστής.Γιατί είναι λίγο σπαστικό να τελειώσει η μπαταρία π.χ. όσο είσαι στο δρόμο, να βάλεις την δεύτερη και μετά αφού πας σπίτι να πρέπει να βγάλεις την μισοτελειωμένη μπαταρία για να βάλεις την άδεια να φορτίσει και μετά αφού φορτίσει να ξαναβάλεις την μισοτελειωμένη και αφού τελικά ξεφορτίσει και αυτή να πρέπει να την φορτίσεις πάλι πάνω στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.λεω νααγορασω και εγω το εν λογο κινητο.....μπορειτε να μου πειτε αν κανει βιντεοκλησεις΄?τις επαφες απο συμβιαν μπορω να τις περασωμε το μπλε δοντι οπως στα γουιντοους?ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

παιδες το αποκτησα κ εγω απο την περασμενη τριτη(πλαισιο Πειραια για οποιον ενδιαφερεται).δεν εχω λογια για το κινητο οσο για τον ηχο με αριστα το 10 ,7.κατι ψιριστικο θελω να ρωτησω το ledaki για την επενθυμηση sms ,αναπαντητων κλησεων κ.λ.π ποση ωρα σας κραταει ,???εμενα για κανα λεπτο μονο.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ συνονόματε.

Να σαι καλά και να το χαρείς το μηχάνημα.

Πάντως, σχετικά με το θέμα τις γλώσσας, από όσο ξέρω, εξαρτάται από τη σίμ που θα βάλεις μέσα.

Αν δεν έχεις βάλεις σίμ ακόμα, λογικό να μη σου βγάζει ελληνικά.

μηπως γνωριζεις αν το htc desire hd (μοθ το φερουν απο αμερικη αν τα θποστηριζει την ελληνικη καρτα σιμ που εχω , λες να μου το φερουν και αν μην μπορω να το δουλεψω.

απαντησε σε παρακαλω....

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βοηθησει καποιος;

Γενικα δεν εχω κανενα προβλημα με την ενταση του ηχου. Πριν απο λιγο ομως παρατηρησα το εξης: Συνδεσα τα ακουστικα για πρωτη φορα και ακουσα ραδιακι. Κατεβασα και την ενταση του ringer στο μηδεν και εβαλα δονηση. Ολα καλα μεχρι εδω. Ομως τωρα συμβαινει το εξης. Καθε φορα που βαζω ακουστικα KAI ανοιγω ραδιο μπαινει αυτοματα η δονηση και οταν μετα αφαιρω τα ακουστικα, αφαιρειται και η δονηση ΑΛΛΑ η ενταση του ringer δεν επανερχεται στο full που το ειχα. Πρεπει να κανω επανεκιννηση για να ειναι ολα ενταξει. Why;;

 

EDIT: Σημειωνω οτι η ενταση δεν επανερχεται στο full, ΜΟΝΟ αν ανοιξω ΚΑΙ το ραδιο. Αν βαλω και βγαλω απλως τα ακουστικα δεν υπαρχει προβλημα.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως γνωριζεις αν το htc desire hd (μοθ το φερουν απο αμερικη αν τα θποστηριζει την ελληνικη καρτα σιμ που εχω , λες να μου το φερουν και αν μην μπορω να το δουλεψω.

απαντησε σε παρακαλω....

 

Δε νομίζω να έχει βγει παραλλαγή της συσκευής στην Αμερική (ακόμα) κατά συνέπεια λογικά θα λειτουργεί κανονικά εδώ. Αν έχεις κάποιο link θα μας βοηθήσεις να σου πούμε με σιγουριά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...