Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως φταιει ο browser?για δοκιμασε με τον chrome...παντως κ μενα που φορτωνει υπολειτουργει...φαντασου οτι δεν δινει καν το στιγμα του κινητου μου κ δεν εμφανιζει χαρτη...αντιθετως με καποιους φιλους μου που τους λειτουργει κανονικα....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως φταιει ο browser?για δοκιμασε με τον chrome...παντως κ μενα που φορτωνει υπολειτουργει...φαντασου οτι δεν δινει καν το στιγμα του κινητου μου κ δεν εμφανιζει χαρτη...αντιθετως με καποιους φιλους μου που τους λειτουργει κανονικα....

Ok. Για να δουμε τι θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;

Το Desire HD εχει κατι αναλογο σαν το proximity sensor του iPhone ;;;

Φυσικά και έχει !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι και εγω εδω και δυο μέρες κάτοχος του desire HD και ενώ είχα πριν το magic, δεν είχα ασχοληθεί και πολύ, οπότε θεωρούμαι αρχάριος.

Επειδη έχω πρόβλημα με το site και ειδικότερα το forum (9 στις 10 φορές δεν μπορώ να μπω) θα ήθελα να θέσω κάποια ερωτηματα. Συγγνώμη εκ των προτέρω αν είναι κάποια απ' αυτά off topic ή είναι πολλά μαζεμένα, αλλά ειλικρινά είμαι τυχερός που κατάφερα και μπηκα σήμερα γιατί δεν ξέρω πότε θα είχα ξανα την ευκαιρία :)

Λοιπόν.

1) Για να κάνω root το τηλέφωνο, υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία για το dhd και σε κάθε περίπτωση θα μου ήταν πολύ χρήσιμο αν μορούσε κάποιος να μου δώσει κάποιο link με τη διαδικασία (όσο γίνεται πιο απλή :p), γιατί ειλικρινά παιδιά είναι πάρα πολύ δύσκολο να καταφέρω να ψάξω όλα τα topics (επαναλαμβάνω όχι γιατι βαριέμαι αλλά δεν μπορώ).

2) Πριν προβώ στη διαδικασία αυτή πρέπει να κάνω κάποιο backup ή μπορώ ανά πάσα στιγμή να επανέλθω με άλλο τρόπο στην προ root κατάσταση του τηλεφώνου;

3) Εφόσον κάνω root το κινητό πρέπει να περάσω απαραίτητα κάποια άλλη rom ή όχι; Αν ναι προτείνετε κάποια και πως να την περάσω.

4) Έκανα επαναφορά του τηλεφώνου μέσα από σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις και μετά μου εμφανίζει στο μενού δυο εικονίδια διπλά ( το "μαθετε και άλλα" και το "εγκατάσταση"), ενώ δεν μου εμφανίζει το εικονίδιο του amazon mp3. Πρόβλημα επί της ουσίας δεν υπάρχει, ούτε τα χρησιμοποιούσα, απλά ρωτάω αν υπάρχει πρόβλημα.

Συγγνώμη και πάλι και ευχαριστώ εκ των προτέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη έχω πρόβλημα με το site και ειδικότερα το forum (9 στις 10 φορές δεν μπορώ να μπω) θα ήθελα να θέσω κάποια ερωτηματα.

 

Αν και off-topic, επειδή είναι γνωστό το πρόβλημα, δοκίμασε να μπεις με Opera και ενεργοποίησε το turbo mode.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και παλι ρωτω αν ξερει καποιος: Δεν μπορω να μπω στο HTCsense.com/gr. Βγαινει μια σελιδα με την ενδειξη "φορτωση..." και αυτο ηταν ολο. Να σημειωσω οτι εχω ανοιξει και ενεργοποιησει το λογαριασμο στο HTCsense.

 

Σε εμένα μπαίνει κανονικά με τον Οpera browser. Όταν λες, ότι δεν σου φορτώνει, εννοείς την σελίδα την αρχική, ή όταν βάζεις τον κωδικό κλπ?. Πάντως το HTCSence από ότι διάβασα σε site, ακόμα δεν λειτουργεί σωστά, και μάλιστα η απάντηση της htc, σε έναν user μετά από ερώτησή του, ήταν: we will answer to you, when the site will be fully functional.

Με google chrome δοκίμασες ;

 

Μόλις δοκίμασα όλες τις λειτουργίες του. Δουλεύουν κανονικά (μα πρέπει όμως το κινητό να είναι σε wi-fi mode)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταιει ο browser?για δοκιμασε με τον chrome...παντως κ μενα που φορτωνει υπολειτουργει...φαντασου οτι δεν δινει καν το στιγμα του κινητου μου κ δεν εμφανιζει χαρτη...αντιθετως με καποιους φιλους μου που τους λειτουργει κανονικα....

 

Σε εμένα πάντως τόσο με Οpera, όσο και με IE, δεν λέει με τίποτα να εντοπίσει την τοποθεσία του τηλ. :(

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το gps ?

 

Τι εννοείς με το "ενεργοποίηση" ?

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι και εγω εδω και δυο μέρες κάτοχος του desire HD και ενώ είχα πριν το magic, δεν είχα ασχοληθεί και πολύ, οπότε θεωρούμαι αρχάριος.

Επειδη έχω πρόβλημα με το site και ειδικότερα το forum (9 στις 10 φορές δεν μπορώ να μπω) θα ήθελα να θέσω κάποια ερωτηματα. Συγγνώμη εκ των προτέρω αν είναι κάποια απ' αυτά off topic ή είναι πολλά μαζεμένα, αλλά ειλικρινά είμαι τυχερός που κατάφερα και μπηκα σήμερα γιατί δεν ξέρω πότε θα είχα ξανα την ευκαιρία :)

Λοιπόν.

1) Για να κάνω root το τηλέφωνο, υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία για το dhd και σε κάθε περίπτωση θα μου ήταν πολύ χρήσιμο αν μορούσε κάποιος να μου δώσει κάποιο link με τη διαδικασία (όσο γίνεται πιο απλή :p), γιατί ειλικρινά παιδιά είναι πάρα πολύ δύσκολο να καταφέρω να ψάξω όλα τα topics (επαναλαμβάνω όχι γιατι βαριέμαι αλλά δεν μπορώ).

2) Πριν προβώ στη διαδικασία αυτή πρέπει να κάνω κάποιο backup ή μπορώ ανά πάσα στιγμή να επανέλθω με άλλο τρόπο στην προ root κατάσταση του τηλεφώνου;

3) Εφόσον κάνω root το κινητό πρέπει να περάσω απαραίτητα κάποια άλλη rom ή όχι; Αν ναι προτείνετε κάποια και πως να την περάσω.

4) Έκανα επαναφορά του τηλεφώνου μέσα από σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις και μετά μου εμφανίζει στο μενού δυο εικονίδια διπλά ( το "μαθετε και άλλα" και το "εγκατάσταση"), ενώ δεν μου εμφανίζει το εικονίδιο του amazon mp3. Πρόβλημα επί της ουσίας δεν υπάρχει, ούτε τα χρησιμοποιούσα, απλά ρωτάω αν υπάρχει πρόβλημα.

Συγγνώμη και πάλι και ευχαριστώ εκ των προτέρω.

γ

Για το 1 το πιο απλο ειναι αυτο

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=835746

 

2) για να επανελθεις στη αρχικη κατασταση αρκει να κανεις flash το αρχικο ROM.

Link to comment
Share on other sites

@vassman1974

1ο Βήμα

Φτιάχνεις λογαριασμό με τον αριθμό τηλεφώνου.

2ο Βήμα

Ανοίγεις το GPS . Aυτό η θα το κάνεις μέσω widget, ή θα πας στις ρυθμίσεις εκεί που λέει τοποθεσία και θα τικάρεις την δεύτερη επιλογή. (Χρήση δορυφόρων GPS). Τα άλλα δύο από κάτω τικαρισμένα επίσης.

3ο Βήμα

Αφήνεις το κινητό κάπου που να το βλέπει ο ουρανός (δλδ κανένας δορυφόρος)

4ο Βήμα

Θα δεις επάνω στο ρολόι το GPS να αναβοσβήνει. Σε κάποια στιγμή θα το δεις να μην αναβοσβήνει. Άρα σε έχουνε εντωπίσει οι δορυφόροι.

5ο Βήμα

Πατάς ανανέωση τοποθεσίας μέσα από την σελίδα και λογικά θα σε βρει στον χάρτη

 

Βέβαια κάπου στους συγχρονισμούς και λογαριασμούς έχει την επιλογή για HTC sense..να κάνεις και εκεί ανανεώσεις.

 

Αν όλα αυτά τα κάνεις και δουλέψουν τότε μπράβο, γιατί εγώ έχω αρχίσει να μην καταλαβαίνω το τι γράφω:lol: :p

 

(Μεταξύ μας...την θεωρώ την εφαρμογή αυτή όχι και τόσο χρήσιμη. Διότι θα πρέπει για να το κάνεις να χτυπάει δυνατά το τηλέφωνο να είσαι στο ιντερνετ, gps σε λειτουργία για να σε βρει..κλπ κλπ)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

@vassman1974

1ο Βήμα

Φτιάχνεις λογαριασμό με τον αριθμό τηλεφώνου.

2ο Βήμα

Ανοίγεις το GPS . Aυτό η θα το κάνεις μέσω widget, ή θα πας στις ρυθμίσεις εκεί που λέει τοποθεσία και θα τικάρεις την δεύτερη επιλογή. (Χρήση δορυφόρων GPS). Τα άλλα δύο από κάτω τικαρισμένα επίσης.

3ο Βήμα

Αφήνεις το κινητό κάπου που να το βλέπει ο ουρανός (δλδ κανένας δορυφόρος)

4ο Βήμα

Θα δεις επάνω στο ρολόι το GPS να αναβοσβήνει. Σε κάποια στιγμή θα το δεις να μην αναβοσβήνει. Άρα σε έχουνε εντωπίσει οι δορυφόροι.

5ο Βήμα

Πατάς ανανέωση τοποθεσίας μέσα από την σελίδα και λογικά θα σε βρει στον χάρτη

 

Βέβαια κάπου στους συγχρονισμούς και λογαριασμούς έχει την επιλογή για HTC sense..να κάνεις και εκεί ανανεώσεις.

 

Αν όλα αυτά τα κάνεις και δουλέψουν τότε μπράβο, γιατί εγώ έχω αρχίσει να μην καταλαβαίνω το τι γράφω:lol: :p

 

(Μεταξύ μας...την θεωρώ την εφαρμογή αυτή όχι και τόσο χρήσιμη. Διότι θα πρέπει για να το κάνεις να χτυπάει δυνατά το τηλέφωνο να είσαι στο ιντερνετ, gps σε λειτουργία για να σε βρει..κλπ κλπ)

 

Όλα αυτά τα έχω ήδη κάνει...αλλά τίποτα.

Ίσως να φταίει το μέρος που είμαι και δεν με πιάνει ο δορυφόρος...:lol:

Ευχαριστώ πάντως...:)

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! 2 ερωτησουλες εξ ονοματος ενος φιλου που μολις το αγορασε! με τι προγραμματακι αναπαραγονται .avi video? και ποιον συστηνετε ως εναν αποτελεσματικο task manager? :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μπαίνει κανονικά με τον Οpera browser. Όταν λες, ότι δεν σου φορτώνει, εννοείς την σελίδα την αρχική, ή όταν βάζεις τον κωδικό κλπ?. Πάντως το HTCSence από ότι διάβασα σε site, ακόμα δεν λειτουργεί σωστά, και μάλιστα η απάντηση της htc, σε έναν user μετά από ερώτησή του, ήταν: we will answer to you, when the site will be fully functional.

Με google chrome δοκίμασες ;

 

Μόλις δοκίμασα όλες τις λειτουργίες του. Δουλεύουν κανονικά (μα πρέπει όμως το κινητό να είναι σε wi-fi mode)

 

Εχω τον dolphin browser και εχω προσπαθησει μονο με 3G, οχι wifi.

Απο το κινητο παταω να μπω στο HTCsense.com και βγαζει μια μαυρη οθονη με την ενδειξη "φορτωση..." και φορτωνει ...αιωνια.

Στο λαπτοπ με Firefox μπαινω κανονικα.

Ουτε με wifi μπορω να μπω. Θα δοκιμασω opera και θα ενημερωσω. Ευχαριστω πολυ.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

yx player,rockplayer και task manager να ΜΗΝ βαλει

ειναι αχρηστος

μα δεν τρεχουν στο παρασκηνιο εφαρμογες; εγω στο hd2 που χα βαλει το froyo εβλεπα εφαρμογες να τρεχουν πισω. κατι αναλογο δεν ειναι περιπου;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μια συμβουλή (αν και αυτό που λες δεν νομίζω ότι είναι εφικτό, λόγω ΕΕ), αλλά αγόρασε το από Ελλάδα. Είναι ήδη στα ράφια σχεδόν σε όλα τα μαγαζιά. Στο λέω αυτό γιατί αν αγοράσεις κάτι και είναι προβληματικό μετά βρες το αυγό και κούρευτο. (Και κάτι σημαντικό. Όταν το αγόρασα εγώ από την Ελλάδα είχα μόνο την επιλογή για Αγγλικά/Ελληνικά στο setup. Αν το γαλλικό έχει μόνο αγγλικά/γαλλικά τι θα κάνεις;

 

@cosmak

Kαι σε εσένα υπάρχει αυτή η επιλογή. Θα πας μηνύματα--> πατάς menu-->ρυθμίσεις-->ελληνική κωδικοποίηση--> πατάς επάνω στο 7bit και το αλλάζεις σε 16bit

Kαι το τηλ μου είναι rooted.

 

@dimikord

Στις ρυθμίσεις-->ασφάλεια δεν έχει επιλογές για pin ;

 

Κατά την εγκατάσταση επέλεξα αγγλικό μενού. Ισως γι' αυτό να μήν έχω την ρύθμιση για ελληνική κωδικοποίηση; Εφόσον, ομως επέλεξα ελληνικό πληκτρολογιο κλπ. θα'πρεπε λογικά να υπάρχει τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

μα δεν τρεχουν στο παρασκηνιο εφαρμογες; εγω στο hd2 που χα βαλει το froyo εβλεπα εφαρμογες να τρεχουν πισω. κατι αναλογο δεν ειναι περιπου;

 

ωραια και?

αμα τρεχουν?

τι επιπτωσεις πιστευεις οτι εχει στη συσκευη σου?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μα δεν τρεχουν στο παρασκηνιο εφαρμογες; εγω στο hd2 που χα βαλει το froyo εβλεπα εφαρμογες να τρεχουν πισω. κατι αναλογο δεν ειναι περιπου;

 

Ειρήνη στα Android (καλώς ή κακώς) υποτίθεται πως δεν χρειάζεται task manager όπως τουλάχιστον τον είχες συνηθίσει στα windows mobile. Εντούτοις, και εμένα μου φαίνεται παράξενο να τρέχουν στο background εφαρμογές χωρίς λόγο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ωραια και?

αμα τρεχουν?

τι επιπτωσεις πιστευεις οτι εχει στη συσκευη σου?

 

δεν ειναι δικη μου, αν και πολυ θα ηθελα, και με τετοιο επεξεργαστη και τοσο ευελικτο λειτουργικο, επιπτωσεις τυπου «κολληματα» δεν παιζουν πιστευω. αλλα σε εφαρμογες οπως ο browser αν εκτελειται στο παρασκηνιο δε συνεχιζει τις χρεωσεις; :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλα σε εφαρμογες οπως ο browser αν εκτελειται στο παρασκηνιο δε συνεχιζει τις χρεωσεις; :)

 

Η χρέωση μέσω GPRS έχει να κάνει με τον όγκο που κατεβάζεις, όχι με το πόση ώρα είσαι συνδεδεμένος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως θα δω τις paid εφαρμογες στο market;;;;;;; Ολο τις free μου βγαζει! Τι πρεπει να κανω για να δω ΚΑΙ τις paid;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως θα δω τις paid εφαρμογες στο market;;;;;;; Ολο τις free μου βγαζει! Τι πρεπει να κανω για να δω ΚΑΙ τις paid;

 

Θα πρέπει να κάνεις root την συσκευή σου.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δικη μου, αν και πολυ θα ηθελα, και με τετοιο επεξεργαστη και τοσο ευελικτο λειτουργικο, επιπτωσεις τυπου «κολληματα» δεν παιζουν πιστευω. αλλα σε εφαρμογες οπως ο browser αν εκτελειται στο παρασκηνιο δε συνεχιζει τις χρεωσεις; :)

Ειρηνη καλημερα και απο εδω (εχουμε μιλησει και στο thread του hd2 αρκετες φορες),

διαβασε τα δυο post που εξηγω πως λειτουργει το android και θα σου λυθουν οι οποιες αποριες. καλο ειναι να εξηγησεις και στον φιλο σου που εχει την συσκευη, για να αρχισει να μπαινει στην φιλοσοφια του android.

εδω εισαι :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3399931#post3399931

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3400350#post3400350

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...