Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σε ολους ειμαι και εγω κατοχος του DHD και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος, φοβερο τηλ ,θα ηθελα να ρωτησω αν δουλευει σε εσας το htc likes σε εμενα γραφει 'αδυνατη συνδεση με το διακομιστη htc sense και εχω κανει login στο σαιτ απο το pc οποιοσ ξερει ας βοηθιση....

 

Απο οτι εχω διαβασει και εδω σε κανενα δεν δουλευει.:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει βιντεο στο you tube πως κανουμε root την συσκευη μας?μονο για το desire εχω βρει και το galaxys.

ειναι διαφορετικη η διαδικασια σε καθε συσκευη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok σε ευχαριστω γιαννη αν και πηρα τηλ στην υποστηρηξη της htc και μου ειπαν οτι εχει κολησει ο server θα δουμε στο μελλον.....
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις βρει στο android Market?

 

Εχεις Pm που το βρηκα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει βιντεο στο you tube πως κανουμε root την συσκευη μας?μονο για το desire εχω βρει και το galaxys.

ειναι διαφορετικη η διαδικασια σε καθε συσκευη?

 

 

 

Για να κάνουμε root στη συσκευή μας χρειάζονται αυτά τα βήματα :

 

Detailed description:

1) Download Paul's Visionary+ tool

1.1) Click here to download http://android.modaco.com/content/ht...ne-click-root/ or download it from here http://forum.xda-developers.com/atta...3&d=1290501865

1.2) Install Visionary+ on Your DHD

1.3) Run it, enable "Set system r/w after root

1.4) Click "Temproot Now!" - Wait until it's finished

1.5) Click Attempt Permroot Now!

1.6) DHD automatically reboot's

To test that everything went fine download from market application "terminal emulator"

run it, type su

If You get after that sign # it mean's that everything went fine.

 

 

Περισσότερα εδώ:

 

How to root Desire HD (DHD) install h-boot (S-Off) and Clockwork recovery"][GUIDE] How to root Desire HD (DHD) install h-boot (S-Off) and Clockwork recovery

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841076

Edited by KPERI
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω διαβασει και εδω σε κανενα δεν δουλευει.:(

 

Σε εμένα δουλεύει κανονικά το htc likes χωρίς πρόβλημα

 

@marinos5 έκανες verify το account σου από το mail που σου στείλανε?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το htc likes δεν δουλεύει.

Στο htc hub μπαίνει κανονικά.

Το Εύρεση τηλεφώνου δεν λειτουργεί. Λέει Η επιλογή "Εύρεση τηλεφώνου" είναι επί του παρόντος απενεργοποιημένη. Για λόγους ασφαλείας, μεταβείτε στο τηλέφωνό σας για να ενεργοποιήσετε αυτήν τη δυνατότητα στο Ρυθμίσεις >> Τοποθεσία >> Εύρεση τηλεφώνου.

Το έχω κάνει αυτό αλλά πάλη το ίδιο λέει μέσα στο site http://www.htcsense.com/gr κτλ.

Και με ανοιχτό το gps και να μου δείχνει στον χάρτη στο κινητό που είμαι με το LOCATIONS μπήκα στο site και πάλει το ίδιο μου έλεγε!.

Πάτησα την επιλογή κουδούνισμα και όντος το τηλέφωνο άρχισε να χτυπά και έγραφε ότι ο ιδιοκτήτης του τηλεφώνου το ψάχνει, αλλά στον χάρτη δεν δείχνει τίποτε και γράφει αυτό που λέω παραπάνω, (Η επιλογή "Εύρεση τηλεφώνου" είναι επί του παρόντος απενεργοποιημένη……)

Τι άλλο πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε root στη συσκευή μας χρειάζονται αυτά τα βήματα :

 

Detailed description:

1) Download Paul's Visionary+ tool

1.1) Click here to download http://android.modaco.com/content/ht...ne-click-root/ or download it from here http://forum.xda-developers.com/atta...3&d=1290501865

1.2) Install Visionary+ on Your DHD

1.3) Run it, enable "Set system r/w after root

1.4) Click "Temproot Now!" - Wait until it's finished

1.5) Click Attempt Permroot Now!

1.6) DHD automatically reboot's

To test that everything went fine download from market application "terminal emulator"

run it, type su

If You get after that sign # it mean's that everything went fine.

 

 

Περισσότερα εδώ:

 

How to root Desire HD (DHD) install h-boot (S-Off) and Clockwork recovery"][GUIDE] How to root Desire HD (DHD) install h-boot (S-Off) and Clockwork recovery

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841076

σ ευχαριστω πολυ,θα το προσπαθησω ελπιζω να το κανω σωστα!:)

εχεις δει καποιο link που να περιγραφει τα χαρακτηριστικα απο το επομενο android?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει κανονικά το htc likes χωρίς πρόβλημα

 

@marinos5 έκανες verify το account σου από το mail που σου στείλανε?

 

ναι εκανα verify το account παιζει ρολο που εχω διαφορετικο mail για το λογαριασμο google και αλλο mail για το htc sense

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

ναι εκανα verify το account παιζει ρολο που εχω διαφορετικο mail για το λογαριασμο google και αλλο mail για το htc sense

 

Ναι παίζει ρόλο. Πρέπει να βάλεις το λογαριασμό gmail με τον οποίο ενεργοποίησες το κινητό σου.

 

edit---> Έχει δοκιμάσει κανείς να στείλει μήνυμα από το site htcsense? Εγώ μόλις δοκίμασα. Το μήνυμα δεν πήγε στον παραλήπτη του και για κάποιο περίεργο λόγο μου διέγραψε όλα τα μηνύματα που είχα στο κινητό. Στο site φαίνονται κανονικά όλα τα μηνύματα. Στο κινητό όμως δεν φαίνεται να υπάρχουν (ούτε στη native εφαρμογή ούτε στο handcentsms...)

Μάλλον θέλει ακόμη λίγη δουλίτσα το site.

Εμένα πάντως βρίσκει κανονικά τοποθεσία κλπ.

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει κανονικά το htc likes χωρίς πρόβλημα

 

@marinos5 έκανες verify το account σου από το mail που σου στείλανε?

 

ναι εκανα verify το account παιζει ρολο που εχω διαφορετικο mail για το λογαριασμο google και αλλο mail για το htc sense

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Ναι παίζει ρόλο. Πρέπει να βάλεις το λογαριασμό gmail με τον οποίο ενεργοποίησες το κινητό σου.

 

edit---> Έχει δοκιμάσει κανείς να στείλει μήνυμα από το site htcsense? Εγώ μόλις δοκίμασα. Το μήνυμα δεν πήγε στον παραλήπτη του και για κάποιο περίεργο λόγο μου διέγραψε όλα τα μηνύματα που είχα στο κινητό. Στο site φαίνονται κανονικά όλα τα μηνύματα. Στο κινητό όμως δεν φαίνεται να υπάρχουν (ούτε στη native εφαρμογή ούτε στο handcentsms...)

Μάλλον θέλει ακόμη λίγη δουλίτσα το site.

Εμένα πάντως βρίσκει κανονικά τοποθεσία κλπ.

 

τωρα προσπαθω να μπω στο σαιτ και κανει loading και δεν μπαινει μεσα. Tο mail πρεπει να ειναι .com η .gr

Edited by marinos5
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σήμερα έγινα κι εγώ κάτοχος, επιτέλους.

 

Έχω δύο ερωτήσεις, αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

 

Το κινητό το πήρα από Αγγλία και στο menu των μηνυμάτων στις ρυθμίσεις δεν έχει επιλογή για ελληνική κωδικοποίηση 8/16bit, με αποτέλεσμα να μπορώ να γράφω μόνο 70 χαρακτήρες. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το φτιάξω αυτό;

(σημείωση: το κινητό δεν έχει ελληνικά σα γλώσσα τηλεφώνου. Έχει μόνο keyboard input language ελληνικά, αλλά μόνο μέχρι 70 χαρ.)

 

Ερώτηση 2η: Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να προσθέσω γλώσσες (τα ελληνικά δηλαδή) στην εφαρμογή Pico tts;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το htc likes δεν δουλεύει.

Στο htc hub μπαίνει κανονικά.

Το Εύρεση τηλεφώνου δεν λειτουργεί. Λέει Η επιλογή "Εύρεση τηλεφώνου" είναι επί του παρόντος απενεργοποιημένη. Για λόγους ασφαλείας, μεταβείτε στο τηλέφωνό σας για να ενεργοποιήσετε αυτήν τη δυνατότητα στο Ρυθμίσεις >> Τοποθεσία >> Εύρεση τηλεφώνου.

Το έχω κάνει αυτό αλλά πάλη το ίδιο λέει μέσα στο site http://www.htcsense.com/gr κτλ.

Και με ανοιχτό το gps και να μου δείχνει στον χάρτη στο κινητό που είμαι με το LOCATIONS μπήκα στο site και πάλει το ίδιο μου έλεγε!.

Πάτησα την επιλογή κουδούνισμα και όντος το τηλέφωνο άρχισε να χτυπά και έγραφε ότι ο ιδιοκτήτης του τηλεφώνου το ψάχνει, αλλά στον χάρτη δεν δείχνει τίποτε και γράφει αυτό που λέω παραπάνω, (Η επιλογή "Εύρεση τηλεφώνου" είναι επί του παρόντος απενεργοποιημένη……)

Τι άλλο πρέπει να κάνω?

Μιλησα με την υποστηριξη της HTC και μου ειπαν οτι οσο αναφορα τον εντοπισμο του κινητου υπαρχει προβλημα στην σελιδα..Δεν ειναι θεμα συσκευης...(ουτε εμενα το εντοπιζει και μου ζηταει να ενεργοποιησω την υπηρεσια εντοπισμου)....

Link to comment
Share on other sites

τωρα προσπαθω να μπω στο σαιτ και κανει loading και δεν μπαινει μεσα. Tο mail πρεπει να ειναι .com η .gr

 

Όταν άνοιξες το κινητό σου δε σου ζήτησε να δημιουργήσεις gmail ή να κάνεις login σε ένα ήδη υάρχον? Ε, αυτό το mail θα βάλεις, το οποίο είναι πάντα .com.

 

 

Καλησπέρα.

 

Σήμερα έγινα κι εγώ κάτοχος, επιτέλους.

 

Έχω δύο ερωτήσεις, αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

 

Το κινητό το πήρα από Αγγλία και στο menu των μηνυμάτων στις ρυθμίσεις δεν έχει επιλογή για ελληνική κωδικοποίηση 8/16bit, με αποτέλεσμα να μπορώ να γράφω μόνο 70 χαρακτήρες. Ξέρει κανείς πως μπορώ να το φτιάξω αυτό;

(σημείωση: το κινητό δεν έχει ελληνικά σα γλώσσα τηλεφώνου. Έχει μόνο keyboard input language ελληνικά, αλλά μόνο μέχρι 70 χαρ.)

 

Ερώτηση 2η: Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να προσθέσω γλώσσες (τα ελληνικά δηλαδή) στην εφαρμογή Pico tts;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια!

 

Αν είχες βάλει την καρτούλα σου (sim) μέσα στο κινητό στο πρώτο boot το κινητό σου θα είχε γίνει μόνο του ελληνικό αφού θα αναγνώριζε τον πάροχο. Τώρα μπορείς να επιλέξεις ελληνικά αν κατεβάσεις το more locale 2 από το market. Αυτά βέβαια δεν έχουν να κάνουν με τους χαρακτήρες των μηνυμάτων αλλά με τη γλώσσα των μενου.

 

Για 160 χαρακτήρες στα sms κατέβασε το handcent sms και επέλεξέ το σαν default εφαρμογή για τα μηνύματα. Επίσης απενεργοποίησε τα notifications της ήδη υπάρχουσας εφαρμογής των μηνυμάτων γιατί αλλιώς θα σε ειδοποιούν και οι δύο κάθε φορά που σου έρχεται μήνυμα.

 

Για το pico tts δεν έχω ιδέα...:X

 

Μιλησα με την υποστηριξη της HTC και μου ειπαν οτι οσο αναφορα τον εντοπισμο του κινητου υπαρχει προβλημα στην σελιδα..Δεν ειναι θεμα συσκευης...(ουτε εμενα το εντοπιζει και μου ζηταει να ενεργοποιησω την υπηρεσια εντοπισμου)....

 

Εμένα πάντως το βρίσκει κανονικά.

Ορίστε:

http://img149.imageshack.us/img149/1075/screenshot1w0.jpg

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει τη sim από το πρώτο boot και ενώ μου έβγαζε επιογές στα ελληνικά (έλεγε επιλέξτε γλώσσα) στις επιλογές γλώσσας είχε μόνο αγγλικά και για να προχωρήσω, αναγκαστικά πάτησα αγγλικά.

 

Αν ξέρει κανείς κάποιο άλλο τρόπο, χωρίς να βάλω πρόσθετη εφαρμογή θα το εκτιμούσα αν με βοηθούσε.

 

Δε με νοιάζει η γλώσσα των menu. Μόνο τους χαρακτήρες στα μηνύματα θέλω να φτιάξω. Και αν βρεθεί και τρόπος προσθήκης γλώσσας στο pico, καλό θα ήταν ;).

 

Ευχαριστώ πάντως Boss82.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το mail εχω βαλει το δεχτηκε μου εστειλε μετα mail να κανω verify my account το κανω δεχεται το mail και το pass στο htc sense και δειχνει να φωρτωνει και δεν μπαινει στον ελεγχο του τηλεφωνου δλδ δεν μπαινει καθολου στο htc sense Edited by marinos5
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξες το κινητό σου δε σου ζήτησε να δημιουργήσεις gmail ή να κάνεις login σε ένα ήδη υάρχον? Ε, αυτό το mail θα βάλεις, το οποίο είναι πάντα .com.

 

 

 

 

Αν είχες βάλει την καρτούλα σου (sim) μέσα στο κινητό στο πρώτο boot το κινητό σου θα είχε γίνει μόνο του ελληνικό αφού θα αναγνώριζε τον πάροχο. Τώρα μπορείς να επιλέξεις ελληνικά αν κατεβάσεις το more locale 2 από το market. Αυτά βέβαια δεν έχουν να κάνουν με τους χαρακτήρες των μηνυμάτων αλλά με τη γλώσσα των μενου.

 

Για 160 χαρακτήρες στα sms κατέβασε το handcent sms και επέλεξέ το σαν default εφαρμογή για τα μηνύματα. Επίσης απενεργοποίησε τα notifications της ήδη υπάρχουσας εφαρμογής των μηνυμάτων γιατί αλλιώς θα σε ειδοποιούν και οι δύο κάθε φορά που σου έρχεται μήνυμα.

 

Για το pico tts δεν έχω ιδέα...:X

 

 

 

Εμένα πάντως το βρίσκει κανονικά.

Ορίστε:

http://img149.imageshack.us/img149/1075/screenshot1w0.jpg

Σε αλλους το εντοπιζει και σε αλλους οχι.....Ελπιζω να το φτιαξουν συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλους το εντοπιζει και σε αλλους οχι.....Ελπιζω να το φτιαξουν συντομα...

 

σε εμενα το εντοπιζει τλικα αλλα δεν μυ βγαζει στο σαιτ τις μπαρες ελεγχου μονο το χαρτη βγαζει και τις ρυθμισεις λογαργιασμου ουτε για μυνηματα ουτε για τισ κλησεις τιποτα και γενικα καμια απο τις 5 μπαρες επιλογων τι γινετε ρε παιδια????

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω μπορω να μπω στο site της HTC.com/gr. Μου βγαζει μια σελιδα οτι συνεχως φορτωνει...
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καποιον καλο επιτραπεζιο φορτιστη(dock)?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καποιον καλο επιτραπεζιο φορτιστη(dock)?

 

Εχω παραγγειλει αυτον και τον περιμενω...Κατι αναλογο που εχω σε απλο desire ειναι μια χαρα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως, μέχρι τώρα, το HTCSense και το Htc Like δουλεύουν μια χαρά...

 

 

ΒΤW έχει ακούσει κανείς κανένα νέο για το πότε η Mugen θα βγάλει μπαταρία για το HD...?

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...