Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Λογικά θα πρέπει να επιλέξεις "κορυφαίες δωρεάν εφαρμογές" ή "νέες εφαρμογές" από το μενού πάνω πάνω.

το προβλημα με τη λευκη οθονη στο market το εχω κι εγω τι συμβαινει?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το προβλημα με τη λευκη οθονη στο market το εχω κι εγω τι συμβαινει?

 

Ξαναδιαβασε ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ τι λεει ο pan05 :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Λογικά θα πρέπει να επιλέξεις "κορυφαίες δωρεάν εφαρμογές" ή "νέες εφαρμογές" από το μενού πάνω πάνω.

 

 

Τόσο απλό ήταν :lol:

Πνίγομαι σε μια κουταλιά νερό. Σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έρχομαι από WINMO κινητό (ΟΜΝΙΑ ΙΙ - και θέλω να πάρω το BLADE) αλλά δεν καταλαβαίνω και πολλά από Android, μήπως υπάρχει κάτι για να ξεκινήσω από την αρχή? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω , υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να συγχρονίζει ενα φακελο απο τον υπολογιστη μου με τον ιδιο φακελο στο ΖΤΕ ?

 

δηλαδη , εχω ενα αρχειο στον υπολογιστη μου και το πεταω μεσα στο SYNCFOLDER στο pc, μετα απο το κινητο μου ανοιγω το προγραμμα το οποιο κανει SYNC και μου εμφανιζει το αρχειο στο κινητο , και εγω το κανω install .

 

μεχρι στιγμής το κανω με μειλ . κανω σεντ ως attachment απο ενα λογαριασμο στον αλλον και το ανοιγω απο το μαιλ . αλλα ειναι κουραστικο :(

 

ευχαριστω :ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

 

Το dropbox,κορυφαίο.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Μου έχετε αφήσει αναπάντητες ερωτήσεις:

1. Πως θα κάνουμε το ξυπνητήρι να δουλέψει όταν το κινητό είναι κλειστό?

2. Πως περνάμε θέματα μέσα στο κινητό?

3. Στις λίστες παιχνιδιών (π.χ.gameloft) στα πιο πολλά δεν υπάρχει το blade!

Ξέρει κανείς πιο άλλο κινητό η κινητά είναι κοντά στο zte για να επιλέξουμε αυτό

?

Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία!:p

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη σου ερωτηση εχει απαντηθει αρκετες φορες.

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ οταν ειναι κλειστο το κινητο να δουλεψει το ξυπνητηρι.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μυπως έχει βγει καμία custom rom froyo που να υποστιριζει overclock στην cpu?

 

H japanese jellyfish R3 υποστηρίζει OC! ;)

 

Περισσότερες πληροφορίες στο νήμα της στο modaco, γιατί εγώ την άφησα μαμά R2 και δεν έκανα κλόκι....ακόμη! :p

 

Έβαλα και το λινκ τις stock rom της Wind στην υπογραφή μου για να το κατεβάσει όποιος θέλει! :)

 

Καλή χρονιά να έχουμε παιδιά!!! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Πως βαζω αναφορα παραδοσης?

 

Θα πας:

1/ Μηνύματα

2/ πατάς το μενού

3/ Ρυθμίσεις

4/ Αναφορές παράδοσης

Link to comment
Share on other sites

H japanese jellyfish R3 υποστηρίζει OC! ;)

 

Περισσότερες πληροφορίες στο νήμα της στο modaco, γιατί εγώ την άφησα μαμά R2 και δεν έκανα κλόκι....ακόμη! :p

 

Έβαλα και το λινκ τις stock rom της Wind στην υπογραφή μου για να το κατεβάσει όποιος θέλει! :)

 

Καλή χρονιά να έχουμε παιδιά!!! :D

 

Πότε βγήκε η R3? Δεν προλαβαίνω! :lol:

 

Λέω να την βάλω. Backup προγραμματα/πληκτρολογια/ρυθμίσεις πώς κάνω;

 

Η δεν χρειαζεται να κανω wipe data/reset factory etc .. ? Επειδή είναι ίδιο firmware? (εχω την R2)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω , υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να συγχρονίζει ενα φακελο απο τον υπολογιστη μου με τον ιδιο φακελο στο ΖΤΕ ?

 

δηλαδη , εχω ενα αρχειο στον υπολογιστη μου και το πεταω μεσα στο SYNCFOLDER στο pc, μετα απο το κινητο μου ανοιγω το προγραμμα το οποιο κανει SYNC και μου εμφανιζει το αρχειο στο κινητο , και εγω το κανω install .

 

μεχρι στιγμής το κανω με μειλ . κανω σεντ ως attachment απο ενα λογαριασμο στον αλλον και το ανοιγω απο το μαιλ . αλλα ειναι κουραστικο :(

 

ευχαριστω :ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

 

Το dropbox που λέει ο φίλος πιο πάνω είναι πολύ καλή επιλογή αλλά αν θες απλά να μεταφέρεις αρχεία από το pc στο τηλέφωνο εγώ θα σου πρότεινα το swiftp.

Μια πολύ απλή και μικρή εφαρμογή που λειτουργεί σαν ftp server. Λειτουργεί με το wi-fi έτσι δεν χρειάζεσαι ούτε καλώδια ούτε τίποτα. Την εφαρμογή θα την βρεις στο μάρκετ μέσα από το τηλέφωνο σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Πότε βγήκε η R3? Δεν προλαβαίνω! :lol:

 

Και γω τώρα που μπήκα να βρω το λινκ την είδα! :p

Από του χρόνου θα ξαναφλασάρω πάντως, βαριέμαι τώρα! :lol:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

H japanese jellyfish R3 υποστηρίζει OC! ;)

 

Περισσότερες πληροφορίες στο νήμα της στο modaco, γιατί εγώ την άφησα μαμά R2 και δεν έκανα κλόκι....ακόμη! :p

 

Έβαλα και το λινκ τις stock rom της Wind στην υπογραφή μου για να το κατεβάσει όποιος θέλει! :)

 

Καλή χρονιά να έχουμε παιδιά!!! :D

 

αυτή σίγουρα κάνει για overclock της cpu γιατί μου μιαζει σαν το jellyfish r2

Link to comment
Share on other sites

αυτή σίγουρα κάνει για overclock της cpu γιατί μου μιαζει σαν το jellyfish r2

 

Φϊλε naki, για να είμαι ειλικρινής δεν έψαξα και πολύ το θεμα OC ακόμη....

Είδα ότι αμα φλασάρεις ένα zip ακόμη κάνεις AΗB Bus Overclock, αλλά δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό! :p

 

Μάλλον εσύ ψάχνεις κάποια custom που να υποστηρίζει το πρόγραμμα setCPU (ή όπως λέγετε...) σωστά;;

 

πως παει η δειαρκεια ζωης της μπαταριας στην Jellyfish R3?

 

Μου φαίνεται ότι με την Stock της Wind είχα καλύτερη αυτονομία....

Χωρίς ιδιαίτερη χρήση από χθες το βράδυ (100%) τώρα είμαι στο 68%.... :/

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Φϊλε naki, για να είμαι ειλικρινής δεν έψαξα και πολύ το θεμα OC ακόμη....

Είδα ότι αμα φλασάρεις ένα zip ακόμη κάνεις AΗB Bus Overclock, αλλά δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό! :p

 

Μάλλον εσύ ψάχνεις κάποια custom που να υποστηρίζει το πρόγραμμα setCPU (ή όπως λέγετε...) σωστά;;

 

 

 

Μου φαίνεται ότι με την Stock της Wind είχα καλύτερη αυτονομία....

Χωρίς ιδιαίτερη χρήση από χθες το βράδυ (100%) τώρα είμαι στο 68%.... :/

 

σε εμενα με δειαρκη ανοιχτο το wifi απο 60 % πηγε σε 3 ωρες 18 %

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, η χρήση του Wifi + 3G + GPS είναι το τρίπτυχο του baterry drain! :p

 

H μπαταρία του κινητού, αν θυμάμαι καλά είναι 1250mAh και όπως είναι λογικό δεν επαρκεί για να μας δώσει χ μέρες αυτονομίας με εκτενή χρήση του παραπάνω τρίπτυχου.

Το καθημερινό φόρτισμα είναι μονόδρομος καλώς η κακώς....

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Ενας οδηγός για αρχάριους , για την αναβάθμιση σε 512ΜΒ του blade στο παρακάτω link :

 

http://www.zte-blade.blogspot.com

 

Φυσικά είναι στα ελληνικά και έχει συγκεντρωμένα και τα απαραίτητα αρχεία !

 

Εγώ που είμαι ΆΣΧΕΤΟΣ ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες του blog και τα κατάφερα!!!!

Το αποτέλεσμα των οδηγιών είναι να έχεις το τηλέφωνο σου όπως το είχες πριν τη διαδικασία με μοναδική αλλαγή 256->512 MB RAM :) :) :) :)

Ένα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ στον blogger αλλά και σε εσένα που πόσταρες το λινκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση, μιας και σκέφτομαι να το αγοράσω. Στο browsing, κολλάει καθόλου, είναι πολύ smooth? Και τα HD παιχνίδια, όπως το Asphalt, κολλάει; Έστω και λίγο, κολλάει; Γιατί σαν κάτοχος 3gs το παραμικρό κόλλημα θα μου κακοφανεί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το μεγαλύτερο κόλημα το έχεις εσύ. Το blade μέσα σε 10 λεπτά πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, η χρήση του Wifi + 3G + GPS είναι το τρίπτυχο του baterry drain! :p

 

H μπαταρία του κινητού, αν θυμάμαι καλά είναι 1250mAh και όπως είναι λογικό δεν επαρκεί για να μας δώσει χ μέρες αυτονομίας με εκτενή χρήση του παραπάνω τρίπτυχου.

Το καθημερινό φόρτισμα είναι μονόδρομος καλώς η κακώς....

 

Ειχα sonyericsson πριν παρω το zte και απο τοτε η φορτιση μου εχει γινει ενα μονιμο αγχος μεχρι που πηρα αυτο

http://img257.imageshack.us/img257/6077/dgim3456.jpg

που μου δινει 1,5 φορτιση.

Ειναι φορτιστης με ενσωματωμενη μπαταρια. Οταν το συνδεω στην πριζα φορτιζει και το κινητο και η μπαταρια αν βγαλω απο την πριζα τον φορτιστη το κινητο συνεχιζει να φορτιζει.

Το γελιο ηταν οταν με ειδαν οι φιλοι μου να συνδεω τον φορτιστη με το κινητο και να ειναι ο φορτιστης στον αερα. Με περασανε για τρελο μεχρι που εδωσα τις καταλληλες εξηγησεις :D

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες αυτο φιλε?? εχουμε λινκ?

 

εχει κανεις να μου στειλει το Ambient Sounds καθως και το ookout Mobile Security premium γιατι δεν μπορω να τα βρω πουθενα??

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα [froyo] Japanese Jellyfish RLS3 [2010-12-31].

 

Πρώτο και κυριότερο: To Gingerbread πληκτρολόγιο δεν υποστηρίζει Ελληνικά, οπότε δεν έχει ούτε ελληνικό λεξικό. Αίσχος!

EDIT: Μάλλον αυτή η ROM δεν περιλαμβάνει τα Ελληνικά γιατί είδα πως το Gingerbread υποστηρίζει τα Ελληνικά, απλώς δεν τα πέρασαν στη Jellyfish.

Οπότε, πήρα το Touchpal με τα Ελληνικά/Αγγλικά της WIND ROM, τα εγκατέστησα με Astro και διάλεξα μέθοδο εισόδου κειμένου το Touchpal.

Για όποιον το θέλει το ανέβασα, εδώ:

http://www9.zippyshare.com/v/92745362/file.html

Στο πληκτρολόγιο Gingerbread ποστηρίζει όλες τις γλώσσες μέχρι και Τούρκικα με τούρκικο λεξικό.

Ούτε το Android πληκτρολόγιο υποστηρίζει Ελληνικά οπότε μας μένει το άσχημο Greek IME. Δεν ξέρω αν ξαναμπαίνει το πληκτρολόγιο touchpal.

 

Μεγάλη φασαρία να γίνει backup restore με το χαοτικό Titanium Backup.

Κατάφερα να κάνω restore τις Εφαρμογές αλλά όχι και τα κυριότερα που δεν ήθελα να χάσω, δηλαδή e-mail, SMS, Wi-Fi αποθηκευμένα δίκτυα, Blutooth, κ.τ.λ.

 

Το κινητό με Froyo πάει πολύ πιο γρήγορα και ομαλά σε σχέση με το Eclair.

Δεν κάνει «κολλήματα» στο ρολάρισμα. Ανοιγοκλείνει εφαρμογές λιγάκι πιο γρήγορα. 3D παιχνίδια δεν δοκίμασα γιατί δεν με πολυενδιαφέρουν.

 

Η μπαταρία δεν ξέρω αν βελτιώθηκε. Δεν νομίζω πάντως.

Τα smartphones είναι ενεργοβόρα.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Οι drivers που κατεβάζω από τον οδηγό για να κάνω το κινεζάκι 512mb κάνουν για WinXp ή είναι μόνο για Win 7 και Vista? Αν δεν κάνουν υπάρχουν κάποιοι άλλοι?

Οι custom ROMs που κυκλοφορούν έχουν μόνο αγγλικό μενού ή με καμία εφαρμογή γυρνάνε στα ελληνικά?

 

Καλή χρονιά εύχομαι σε όλους.......:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...