Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω απο τοτε που βαλα το 512MB patch εχω μεγαλο προβλημα. ΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ROM, ακομα και τη στοκ το κινητο κολλαει πολυ συχνα και θελει να βγαλω τη μπαταρια για να ξεκολλήσει.... Καμμια ιδέα...?

 

 

Εσενα στο unlock των 512mb σου εμενε στο logo τ android?

Eμενα ΔΕΝ μενει και μ σπαει τα νευρα δεν μπωρω να το αναβαθμησω!!!! :cry: :sick:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και καλή χρονία, τα καλύτερα εύχομαι για όλους.

Σκέφτομαι και εγώ να το κάνω δώρο στον εαυτό μου για τα χριστούγεννα. Ψιλογκατζετάκιας είμαι, τη φάση κινητών την έχω βαρεθεί (να φανταστείτε, τα πούλησα όλα και έμεινα με ένα νόκια 1208 του στρατού, με βολεύει, κάνω τα πάντα υπεργρήγορα), αλλά αυτό με αυτή την τιμή και τα καλά λόγια που έχω ακούσει μουχει μπει στο μάτι. Μερικές ερωτήσεις

1) Η οθόνη πως είναι στην απόκριση και την ακρίβειά της; Σου σπάει τα νεύρα σαν ένα κινέζικο κινητό πουχα πάρει (2σιμ,τβ,wifi,vga χύσαμεσα); Προφανώς και δεν απαιτώ να είναι σαν του iphone, αλλά όχι καμιά μούφα.

2) Τηλέφωνα και μηνύματα παίρνεις/γράφεις γρήγορα; Κοινώς η πρόσβαση στον τηλεφωνικό κατάλογο, η αναζήτηση ονομάτων, το "πληκτρολόγιο" είναι εντάξει (αυτό προφανώς έχει σχέση και με την ακρίβεια της οθόνης);

3) Υπάρχουν επίσημοι drivers, updates κτλ ή θα ψάχνω σε τίποτα τελειωμένα κινέζικα φόρουμς πάλι για να βρω οδηγούς για να λειτουργεί ως webcam όταν τη συνδέω στο πισί; (Ένα παράδειγμα έφερα, έχω κακή εμπειρία με τις λοιπές κινεζιές, αν κ έχω καταλάβει σε γενικές γραμμέρς ότι δεν είναι τέτοιου τύπου το ΖΤΕ)

4) Ο browser του βολικός; ΠΧ στο iphone (τον σαφάρι δεν έχει;) σερφάρεις για πλάκα λόγω μούλτιτατς (έχει κ το ΖΤΕ το ξέρω), καλής οθόνης και ταχύτητας του browser. Πως είναι η εμπειρία σε αυτό τον τομέα;

5) Ήχους κλήσης-μυνημάτων δικούς σου / φόντα / σκρινσέιβερς δικά σου κτλ γενικότερα customization δίνει το android; Δεν έχω δουλέψει και δεν ξέρω.

6) Έχει 3,5" υποδοχή για ακουστικά; Βάζεις υποθέτω ό,τι media player γουστάρεις εσύ έτσι; Υπάρχουν media players που να αναγνωρίζουν τα id3 tags και να στα κατηγοριοποιούν ανά artist / album κτλ κτλ; Γενικότερα μπορείς να βάλει ό,τι πρόγραμμα θες για msn, media player, browser κτλ ;

7) Το AGPS είναι ότι ΑΝ έχεις ίντερνετ λαμβάνει και από εκεί και έχει μεγαλύτερη ακρίβεια ή δουλεύει μόνο με ίντερνετ; Έχει δέκτη GPS αυτό πάνω;

8) Η μπαταρία να υποθέσω δεν είναι στα ατού του ε;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και συγγνώμη αν σας κούρασα.

Καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονία, τα καλύτερα εύχομαι για όλους.

Σκέφτομαι και εγώ να το κάνω δώρο στον εαυτό μου για τα χριστούγεννα. Ψιλογκατζετάκιας είμαι, τη φάση κινητών την έχω βαρεθεί (να φανταστείτε, τα πούλησα όλα και έμεινα με ένα νόκια 1208 του στρατού, με βολεύει, κάνω τα πάντα υπεργρήγορα), αλλά αυτό με αυτή την τιμή και τα καλά λόγια που έχω ακούσει μουχει μπει στο μάτι. Μερικές ερωτήσεις

1) Η οθόνη πως είναι στην απόκριση και την ακρίβειά της; Σου σπάει τα νεύρα σαν ένα κινέζικο κινητό πουχα πάρει (2σιμ,τβ,wifi,vga χύσαμεσα); Προφανώς και δεν απαιτώ να είναι σαν του iphone, αλλά όχι καμιά μούφα.

2) Τηλέφωνα και μηνύματα παίρνεις/γράφεις γρήγορα; Κοινώς η πρόσβαση στον τηλεφωνικό κατάλογο, η αναζήτηση ονομάτων, το "πληκτρολόγιο" είναι εντάξει (αυτό προφανώς έχει σχέση και με την ακρίβεια της οθόνης);

3) Υπάρχουν επίσημοι drivers, updates κτλ ή θα ψάχνω σε τίποτα τελειωμένα κινέζικα φόρουμς πάλι για να βρω οδηγούς για να λειτουργεί ως webcam όταν τη συνδέω στο πισί; (Ένα παράδειγμα έφερα, έχω κακή εμπειρία με τις λοιπές κινεζιές, αν κ έχω καταλάβει σε γενικές γραμμέρς ότι δεν είναι τέτοιου τύπου το ΖΤΕ)

4) Ο browser του βολικός; ΠΧ στο iphone (τον σαφάρι δεν έχει;) σερφάρεις για πλάκα λόγω μούλτιτατς (έχει κ το ΖΤΕ το ξέρω), καλής οθόνης και ταχύτητας του browser. Πως είναι η εμπειρία σε αυτό τον τομέα;

5) Ήχους κλήσης-μυνημάτων δικούς σου / φόντα / σκρινσέιβερς δικά σου κτλ γενικότερα customization δίνει το android; Δεν έχω δουλέψει και δεν ξέρω.

6) Έχει 3,5" υποδοχή για ακουστικά; Βάζεις υποθέτω ό,τι media player γουστάρεις εσύ έτσι; Υπάρχουν media players που να αναγνωρίζουν τα id3 tags και να στα κατηγοριοποιούν ανά artist / album κτλ κτλ; Γενικότερα μπορείς να βάλει ό,τι πρόγραμμα θες για msn, media player, browser κτλ ;

7) Το AGPS είναι ότι ΑΝ έχεις ίντερνετ λαμβάνει και από εκεί και έχει μεγαλύτερη ακρίβεια ή δουλεύει μόνο με ίντερνετ; Έχει δέκτη GPS αυτό πάνω;

8) Η μπαταρία να υποθέσω δεν είναι στα ατού του ε;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και συγγνώμη αν σας κούρασα.

Καλές γιορτές.

 

δεν κουραστικες να τα γραφεις ολα αυτα οταν μπορεις παρα πολυ απλα να κανεις ενα search και τα λεει ολα εδω.

 

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2402&view=1&c=orange_san_francisco_zte_blade

 

δες και ενα review sto youtube και θα τα καταλαβεις ολα ... ελπιζω

 

καλες γιορτες :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

@koraki αφου σου τρεχει μια χαρα η alpha3 (και εγω αυτην εχω) ποιος ο λογος να γυρισεις στην stock?

 

sent from my ZTE-BLADE using tapatalk pro

 

Aπλά δοκιμές κάνω. Αυτήν θα αφήσω προς το παρόν τελικά μέχρι να βγεί 2.2 επίσημη και γίνει ακόμα καλύτερη από modaco.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει ρεβιού στο γιουτιούμπ. Όμως δεν απαντάει στο πόσο εύκολα έχεις πρόσβαση στον τηλ κατάλογο, αν βάζεις δικά σου φόντα, ήχους. Επίσης άλλο κάποιος που το έχει να μου πει ότι η οθόνη είναι απλά καλή / κουραστική / τέλεια / καιγωδενξερωτι.

Πάντως ένα ναι ή ένα όχι σε κάθε ερώτηση μου αρκεί.

Ευχαριστώ και καλές γιορτές να έχουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό.Ανοίγει μόνο αν είναι στο ρεύμα.Με το που βγάζω τον φορτιστή κλείνει.Το Βάζω να φορτίσει [ανάβει κανονικά το κόκκινο λαμπάκι αλλά δεν γίνεται ποτέ πράσινο]4-5 ώρες και πάλι δεν ανοίγει.Μόνο στο ρεύμα δουλεύει.Τη μπορώ να κάνω???

Φοβάμαι μην ''χάλασα'' κάτι στις ρυθμίσεις,γιατί όταν είναι στο ρεύμα δουλεύει κανονικά:cry:

Το πρόβλημα είναι ότι αύριο κλείνει 14 ημέρες,στο κατάστημα αν το έχουν ετοιμοπαράδοτο,που αποκλείεται,δεν ξέρω κατά πόσον πριν το δεί τεχνικός θα το αλλάξουν,και μεθαύριο γυρνάω στην πόλη που σπουδάζω

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει ρεβιού στο γιουτιούμπ. Όμως δεν απαντάει στο πόσο εύκολα έχεις πρόσβαση στον τηλ κατάλογο, αν βάζεις δικά σου φόντα, ήχους. Επίσης άλλο κάποιος που το έχει να μου πει ότι η οθόνη είναι απλά καλή / κουραστική / τέλεια / καιγωδενξερωτι.

Πάντως ένα ναι ή ένα όχι σε κάθε ερώτηση μου αρκεί.

Ευχαριστώ και καλές γιορτές να έχουμε :)

 

iPhone δεν είναι σε καμία μα καμία περίπτωση.

Η οθόνη σε ανάλυση, φωτεινότητα και χρώματα είναι απίστευτη.

Όμως, την απόκριση του iPhone στην οθόνη δεν την πλησιάζει με τίποτα.

Αν αυτό δηλαδή περιμένεις, ξέχασέ το.

Δεν ξέρω αν τα έχει καταφέρει το Nexus S, το καλύτερο Android κινητό αυτή τη στιγμή, αλλά όπως φαίνεται και στο

δεν τα έχει καταφέρει.

Παρατήρησε πως κινείται το δάχτυλο και μετά από λίγα msec ακολουθεί η οθόνη. Στο iPhone δεν υπάρχει η παραμικρή καθυστέρηση.

Συγκρίνουμε ένα κινητό στο 1/5 της αξίας του iPhone, τώρα.

Δεν υπάρχει σύγκριση. Αλλά για το 1/5 της αξίας του iPhone, με τις δυνατότητές του και τα τεχνικά χαρακτηριστικά του, είναι σχεδόν απίστευτο ότι πωλείται σε τόσο χαμηλή τιμή.

 

Πήγαινε σε ένα κατάστημα WIND να το δεις, για να σου λυθούν όλες οι απορίες.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μην ''χάλασα'' κάτι στις ρυθμίσεις,γιατί όταν είναι στο ρεύμα δουλεύει κανονικά:cry:

Το πρόβλημα είναι ότι αύριο κλείνει 14 ημέρες,στο κατάστημα αν το έχουν ετοιμοπαράδοτο,που αποκλείεται,δεν ξέρω κατά πόσον πριν το δεί τεχνικός θα το αλλάξουν,και μεθαύριο γυρνάω στην πόλη που σπουδάζω

 

 

Φιλε λυπαμαι αλλα αυριο τα μαγαζια ειναι κλειστα......:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντυπωση οτι δεν μου κρατάει η μπαταρία.

Μπορει κάποιος να μου πει τις καταναλώσεις του ιδιαιτερα στην κυψέλη;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε λυπαμαι αλλα αυριο τα μαγαζια ειναι κλειστα......:(:(:(

 

Γιατί να είναι κλειστά??Δευτέρα είναι αύριο

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντυπωση οτι δεν μου κρατάει η μπαταρία.

Μπορει κάποιος να μου πει τις καταναλώσεις του ιδιαιτερα στην κυψέλη;

 

37% έχω στην κυψέλη και 29% αδράνεια τηλεφώνου με 90% υπόλοιπο μπαταρίας....

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

έτσι ειναι και σε εμενα αλλα 37% στην κυψελη δεν ειναι πολυ; ιδιαιτερα οταν το ιδιο το android ειναι μονο 8%. το λέω γιατι με χρηση βεβαια καθε μέρα το φορτίζω ετσι πρεπει να ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Και για όσους νοσταλγούν το iPhone

 

iPhone Theme

Οδηγίες εδώ:

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/328052/iphone-theme/

http://i55.tinypic.com/s5afbc.png http://i55.tinypic.com/iqex6w.png

Link to comment
Share on other sites

έτσι ειναι και σε εμενα αλλα 37% στην κυψελη δεν ειναι πολυ; ιδιαιτερα οταν το ιδιο το android ειναι μονο 8%. το λέω γιατι με χρηση βεβαια καθε μέρα το φορτίζω ετσι πρεπει να ειναι;

 

Τα περισσότερα smartphones υποφέρουν στο θέμα της μπαταρίας....

Λίγο με το Wifi, λίγο με το 3g η μπαταρία πέφτει σε χρόνο dt και αυτό είναι φυσιολογικό γιατί αυτές οι λειτουργίες είναι εξαιρετικά ενεργοβόρες.Το έγραψα και παραπάνω και το λέμε και οι περισσότεροι εδώ μέσα....το ημερήσιο φόρτισμα είναι καλώς η κακώς μέσα στο πρόγραμμα....

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω πια είναι τα αποδεκτά νούμερα στην σελίδα με τις καταναλώσεις της μπαταρίας, αλλά ο μόνος τρόπος για να κρατάει αρκετά το κινητό είναι να γίνει από smartphone, dumbphone..... ;)

 

Και για όσους νοσταλγούν το iPhone

 

Βρε ούστ..... :p :lol:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι η Jellyfish 2 δεν bootαρε ... βεβαια στο καπακι εβαλα και το overclock ... ισως φταιει το τελευταιο... κολλουσε στην οθονη με το τζελυφις.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την alpha 5 και ειναι πιο γρηγορη απο την alpha 3...το παρατηρησα ειδικα στα παιχνιδια..

Αξιζει να την βαλετε...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Εβαλα την alpha 5 και ειναι πιο γρηγορη απο την alpha 3...το παρατηρησα ειδικα στα παιχνιδια..

Αξιζει να την βαλετε...

Δωσε ενα λινκ να την κατεβασουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δωσε ενα λινκ να την κατεβασουμε......

 

There you go.... :)

 

θα την δοκιμάσω και γω το βράδυ....μέχρι στιγμής η Jellyfish R2 με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο πάντως! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παραμενω στην alpha 3 και βλεπω.....μια ερωτηση πως μπορω να παρω backup τις επαφες που ειναι στην μνημη τηλ? δεν θελω να τις κανω copy στην sim γιατι ειναι περισοτεροι χαρακτηρες και γινεται μπουρδ.... μετα.....
Link to comment
Share on other sites

Παραμενω στην alpha 3 και βλεπω.....μια ερωτηση πως μπορω να παρω backup τις επαφες που ειναι στην μνημη τηλ? δεν θελω να τις κανω copy στην sim γιατι ειναι περισοτεροι χαρακτηρες και γινεται μπουρδ.... μετα.....

ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

Mobile BackupII

 

ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΑΙΔΑΚΙ Μ'. ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΙ ΓΚΡΙΜΟΣ. ΘΑ ΣΚΟΥΤΟΥΘΟΥΜΙ.

 

 

ΓΙΓΑΝΤΑ ΧΑΡΥ ΚΛΥΝ

Edited by kolkoskylo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...