Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα με A5 εβγαλα 976 το προηγουμενο αποτελεσμα ηταν λαθος γιατι ετρεχαν παραλληλα κι αλλες εφαρμογες.Η japan jelyfish ειναι ποιο καλη/?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Εχω βάλει το igo my way και δεν με βολεύει το user interface. Είχα συνηθίσει το igo 8 στο παλιό μου mio 350 στο αυτοκίνητο (με gj skin και customizations)... Υπάρχει αντίστοιχη έκδοση μήπως για android, η εάν ξέρετε εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να έχει κανείς multi touch για zoom. Μου τι σπάει που μόλις αγγίξεις στο χάρτη ανοίγει το μενού... Κάποιο καλό site για skins;

Is it just me, or do we all spend so much time flashing and tweaking the perfect phone that, once we finish, we have no one left willing to call us.
Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ την alpha 5 και μπορώ να πω ότι έχασε τον χρόνο μου. σε όσους θέλουν το κινητό να πετάει τους πρωτεινω το japanesa jellyfish R3 και το AHB overclochk japaness jellyfish R3 με το quadrant μου βγάζει πάνω από 1000 σκορ και με το neocore 38fps, στην alpha 5 στο neocore μου έβγαλε 19.4 τα συμπεράσματα δικά σας
Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ την alpha 5 και μπορώ να πω ότι έχασε τον χρόνο μου. σε όσους θέλουν το κινητό να πετάει τους πρωτεινω το japanesa jellyfish R3 και το AHB overclochk japaness jellyfish R3 με το quadrant μου βγάζει πάνω από 1000 σκορ και με το neocore 38fps, στην alpha 5 στο neocore μου έβγαλε 19.4 τα συμπεράσματα δικά σας

 

Εδώ και λίγες μέρες έχω την JJ R3b χωρίς το AHB overclock.

Μήπως με Overclocking έχει μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία;

Τι χρήση κάνεις και πόσο σου κρατάει;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες έχω την JJ R3b χωρίς το AHB overclock.

Μήπως με Overclocking έχει μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία;

Τι χρήση κάνεις και πόσο σου κρατάει;

 

όχι είναι ακριβώς η ίδια η κατανάλωση μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

...και κατι ακομα καλα μου παιδια :)

Η μπαταρία με μόνο 2g και απλα σμσ χωρίς wifi, gps 3g blootuth klp πόσο κρατάει?

ευχαριστω παιδες κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ .. Μαλλον την παρασκευη που θα το φερι η wind θα το παρω!!!

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ την alpha 5 και μπορώ να πω ότι έχασε τον χρόνο μου. σε όσους θέλουν το κινητό να πετάει τους πρωτεινω το japanesa jellyfish R3 και το AHB overclochk japaness jellyfish R3 με το quadrant μου βγάζει πάνω από 1000 σκορ και με το neocore 38fps, στην alpha 5 στο neocore μου έβγαλε 19.4 τα συμπεράσματα δικά σας

 

japanesa jellyfish R3 και το AHB overclock japaness jellyfish R3 με το quadrant μηπως θα σου ηταν ευκολο να μου πεις πως θα τα εγκαταστησω και εαν θα χασω τα 512mb;

Link to comment
Share on other sites

...και κατι ακομα καλα μου παιδια :)

Η μπαταρία με μόνο 2g και απλα σμσ χωρίς wifi, gps 3g blootuth klp πόσο κρατάει?

ευχαριστω παιδες κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ .. Μαλλον την παρασκευη που θα το φερι η wind θα το παρω!!!

 

εμενα μου κραταει 2 με 3 μερες σε αναμονη με κλησεις αμα αρχισεις wifi gps κλπ ετοιμασου για καθημερινη φορτιση:p

Link to comment
Share on other sites

...και κατι ακομα καλα μου παιδια :)

Η μπαταρία με μόνο 2g και απλα σμσ χωρίς wifi, gps 3g blootuth klp πόσο κρατάει?

ευχαριστω παιδες κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ .. Μαλλον την παρασκευη που θα το φερι η wind θα το παρω!!!

 

Αν το κλείνεις το βράδυ μπορεί να κρατήσει και μια εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

japanesa jellyfish R3 και το AHB overclock japaness jellyfish R3 με το quadrant μηπως θα σου ηταν ευκολο να μου πεις πως θα τα εγκαταστησω και εαν θα χασω τα 512mb;

 

τα 512mb δεν τα χάνεις. όσο για το πως περνάμε custom roms. ψάξε στις δυο τρις τελευταίες σελιδες τους φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Αν το κλείνεις το βράδυ μπορεί να κρατήσει και μια εβδομάδα.

 

Παντως εμενα μου κραταει περιπου 1μιση μερα , με σχετικα λιγη χρηση ιντερνετ (μαρκετ , fb, κλπ κλπ) ...

Αν και επειδη ειναι ακομη αρχη, το "ψαχουλευω" συνεχεια για να το μαθω!....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Από alpha 3 σε alpha 5 χωρίς να χάσω εφαρμογές πάω με titanium backup?

να μην πας στην alpha5!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν το κλείνεις το βράδυ μπορεί να κρατήσει και μια εβδομάδα.

 

Το βραδι σε flight mode γιατι χρει΄ζομαι καθε πρωι το ξυπνητήρι.

Πιστεύεις οτι θα κραταει 4-5 μερες μονο με 2 g 10 ' ομιλια /μερα κ 5-6 σμσ χωρις wifi gps και τα λοιπά καλούδια?

Link to comment
Share on other sites

Το βραδι σε flight mode γιατι χρει΄ζομαι καθε πρωι το ξυπνητήρι.

Πιστεύεις οτι θα κραταει 4-5 μερες μονο με 2 g 10 ' ομιλια /μερα κ 5-6 σμσ χωρις wifi gps και τα λοιπά καλούδια?

 

δεν νομιζω.. :lol:3 ναι..

Link to comment
Share on other sites

Το βραδι σε flight mode γιατι χρει΄ζομαι καθε πρωι το ξυπνητήρι.

Πιστεύεις οτι θα κραταει 4-5 μερες μονο με 2 g 10 ' ομιλια /μερα κ 5-6 σμσ χωρις wifi gps και τα λοιπά καλούδια?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει με τη συγκεκριμένη χρήση που αναφέρεις, αλλά πιστεύω πως αν δεν το χρησιμοποιείς σαν smartphone, η μπαταρία κρατάει τουλάχιστον το τριπλάσιο - μη σου πω και περισσότερο - απ' ότι αν χρησιμοποιείς όλες τις δυνατότητές του. Έχω παρατηρήσει την μπαταρία να είναι στο 10% για πάρα πολλές ώρες και με μερικά τηλεφωνήματα. Αν ανοίξω Wi-Fi για 10 λεπτά μπορεί και να καταναλώσει 3%. Είναι ενεργοβόρο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω τα εξής:

 

1. πως γίνεται να παραμένει συνέχεια το bluetooth ακουστικό συνδεμένο με το κινητό? γιατί μετά από λίγο ξεσυνδέεται...

 

2. πως μπορώ να απεγκαταστήσω το Documents to go που είναι εγκατεστημένο?

 

3. έχω δημιουργήσει τον φάκελο ΗΧΟΙ μέσα στην SD και μέσα σ'αυτόν, τον φάκελο ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ και έχω βάλει εκεί όλα μου τα τραγούδια, πως θα τα αναγνωρίσει η Μουσική του blade?

 

παιδιά κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε [ROM] [froyo] Japanese Jellyfish RLS4 [2011-01-03] [OLED+TFT]

 

RLS4

   * Now also works without SIM cards (thanks to MDCFan)
   * No bootlogo, keeps Splash screen until bootanimation starts. Saves space in ramdisk and splash is rather easy to replace yourself compared to replacing the bootlogo.
   * Removed Nexus bootanimation and uses the default Android flashing logo.
   * Added ADW Launcher
   * Added Emulator ROMs
   * Added VM Heap tool (and changed VM Heap size back to the default 24Mb as you can now easily change it yourselves)
  [b][color="Red"] * Turned off Stagefright. Stagefright are a new set of media decoders in 2.2 but they are broken in our release which is why it doubles the Quadrant Scores. It doesn't make the phone faster, just the benchmarks and it's just a illusion.[/color][/b]
   * Changed default wallpaper.
   * Made a super-slim lite version that fits well within a 128Mb system partition (see "Partition layout change" thread and this post for more info.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε [ROM] [froyo] Japanese Jellyfish RLS4 [2011-01-03] [OLED+TFT]

 

RLS4

   * Now also works without SIM cards (thanks to MDCFan)
   * No bootlogo, keeps Splash screen until bootanimation starts. Saves space in ramdisk and splash is rather easy to replace yourself compared to replacing the bootlogo.
   * Removed Nexus bootanimation and uses the default Android flashing logo.
   * Added ADW Launcher
   * Added Emulator ROMs
   * Added VM Heap tool (and changed VM Heap size back to the default 24Mb as you can now easily change it yourselves)
  [b][color="Red"] * Turned off Stagefright. Stagefright are a new set of media decoders in 2.2 but they are broken in our release which is why it doubles the Quadrant Scores. It doesn't make the phone faster, just the benchmarks and it's just a illusion.[/color][/b]
   * Changed default wallpaper.
   * Made a super-slim lite version that fits well within a 128Mb system partition (see "Partition layout change" thread and this post for more info.

 

την εβαλε κανεις να μας πει εντυπωσεις ιδιαιτερα στο θεμα των επιδωσεων;

Link to comment
Share on other sites

την εβαλε κανεις να μας πει εντυπωσεις ιδιαιτερα στο θεμα των επιδωσεων;

 

το έχω βάλει να κατεβαίνει εντυπώσεις σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
εχω περασει πριν απο λιγο την RLS3b. το τηλ ειναι ταχυτατο!!! μαζι με και με το zip του o/c. σφαιραααααα το κινεζακι :):p:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...