Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να αγοράσω ένα για συγγενικό μου πρόσωπο. Εχει online shop η wind ?

 

Μόνο για συνδέσεις... δεν μπορείς να αγοράσεις συσκευές.

 

http://www.wind.com.gr/eshop.aspx

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Α ΟΚ, θα πάρω το LG Optimus One. Προτιμώ να κόψω το κεφάλι μου από το να κάνω σύνδεση στην Wind.

 

και καλα θα κανεις.

Μην τολμησεις να παρεις αυτο το κινητο μεσω wind.

Την εβαψες. 6 μερες ταλαιπωρια για να ΒΡΩ ΡΕ ΚΑΡ.......ΔΕΣ -- ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ Μ Ο Ν Ο Σ !! ΑΛΗΤΕΙΑ.

Τερμα απο εμενα.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ.

 

Και στο τελος με ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΡΕΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

Α ΟΚ, θα πάρω το LG Optimus One. Προτιμώ να κόψω το κεφάλι μου από το να κάνω σύνδεση στην Wind.

 

Απο το Ιντερνετ δεν μπορείς να το πάρεις. Από οποιοδήποτε κατάστημα το παίρνεις χωρίς σύνδεση. Τώρα ο φίλος έχει πρόβλημα με την Wind όχι με το κινητό...

 

Το ΖΤΕ Blade είναι εκπληκτικό κινητό. Εκτός αν έχεις να χαλάσεις πάνω από 500 ευρώ για κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τι γινεται με τα wallpapers? Σε τι διαστασεις και πως να βαλω ενα δικο μου wallpaper? Γιατι οταν παω να βαλω δικο μου, παντα με αναγκαζει να το κανω crop και μετα οταν 'ξεφιλιζω' τις homescreens δεν κανει αυτο το 3D εφφε με την κινηση κτλ. απλα μενει σταθερο.

 

Και κατι αλλο, υπαρχει καθολου skins/theming?

Αν ναι ξερει κανεις πως μπορω να ετοιμασω τιποτα?

 

Link to comment
Share on other sites

Για τους άπιστους, ψηφίστηκε στο XDA-Developers ως το κορυφαίο (εκτός HTC) κινητό του 2010!!! Και η ψηφοφορία ακόμα συνεχίζεται...

 

Μιλάμε το Blade έχει 601 ψήφους, και το δεύτερο (Galaxy S) 383 ψήφους... :ninja:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=865004

 

http://www.xda-developers.com/feature/flash-news-partial-results-on-the-best-devices-of-2010/

Link to comment
Share on other sites

Για τους άπιστους, ψηφίστηκε στο XDA-Developers ως το κορυφαίο (εκτός HTC) κινητό του 2010!!! Και η ψηφοφορία ακόμα συνεχίζεται...

 

Μιλάμε το Blade έχει 601 ψήφους, και το δεύτερο (Galaxy S) 383 ψήφους... :ninja:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=865004

 

http://www.xda-developers.com/feature/flash-news-partial-results-on-the-best-devices-of-2010/

 

Ε ναι λογικο το βρισκω.Τοσα πολλα με τοσα λιγα που ζητα πια.........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι τρελό,

 

πια ειναι η διαδικασία του να συνδέσω το hands free bluetooth μου σε αυτην την συσκευή ? κανω κατι λαθος που δεν μπορω να συνδεθώ? ειχα ενα zte πριν που το πήγα για αντικατάσταση και ουτε σε αυτο μπορούσα να συνδεθω με το ενλογο hands free ( Samsung Wep200)

 

Σας παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει γιατι εχω χασει το μπουσουλα οταν οδηγώ και να μιλάω ταυτόχρονα ,

 

 

Ευχαριστώ πολύ :)

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι τρελό,

 

πια ειναι η διαδικασία του να συνδέσω το bluehands freetooth μου σε αυτην την συσκευή ? κανω κατι λαθος που δεν μπορω να συνδεθώ? ειχα ενα zte πριν που το πήγα για αντικατάσταση και ουτε σε αυτο μπορούσα να συνδεθω με το ενλογο hands free ( Samsung Wep200)

 

Σας παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει γιατι εχω χασει το μπουσουλα οταν οδηγώ και να μιλάω ταυτόχρονα ,

 

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

Tωρα τι να σου πω βρε φιλε,να εχουν και τα 2 κινητα προβλημα κομματακι δυσκολο,με καποια αλλη μαρκα hands free μηπως το δοκιμασες??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Tωρα τι να σου πω βρε φιλε,να εχουν και τα 2 κινητα προβλημα κομματακι δυσκολο,με καποια αλλη μαρκα hands free μηπως το δοκιμασες??

 

το εφτιαξα τελικα , το handsfree ηθελε 3 δευτερολεπτα παραπανω πατημενο για να λειτουργησει ,

 

thnx anyway :)

καλο βραδυ

Edited by Georgy21

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Το Blade μου είχε ανήσυχο ύπνο χθες... ενώ το έκλεισα όπως κάθε βράδυ και το άφησα να φορτίζει (ήταν στο 35% περίπου), το πρωί μετά από 7-8 ώρες η φόρτιση ήταν ακόμα στο 52%!

 

Παρατήρησα ότι είχα ξεχάσει το WiFi ανοιχτό, αλλά λογικά αφού είχα κλείσει τη συσκευή δεν θα έπρεπε να τρώει μπαταρία... οπότε ή δεν έκανε καλή επαφή ο φορτιστής στο πολύμπριζο ή κάτι άλλο γίνεται.

 

Το έχω αφήσει να φορτίζει ανοιχτό τώρα και θα δω τι θα γίνει αύριο το πρωί, μετά τη βραδυνή φόρτιση.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Τελικά το αγόρασα κι εγω το Blade! Μέχρι τώρα πολύ ευχαριστημένος (μέχρι τώρα είχα το LG KS20 ... :( )

Εσείς πως περάσατε τις επαφές από άλλο κινητό. Εγώ μέσω .csv αρχείου εισαγωγή στο gmail και από κει συγχρονισμός στο κινητό. Το θέμα είναι πως μου βγάζει μόνο το μικρό όνομα στη λίστα επαφών κ γίνεται χαμός... Τι λύση προτείνετε; Τις επαφές τις είχα οργανωμένες σωστά στο win mobile.

Is it just me, or do we all spend so much time flashing and tweaking the perfect phone that, once we finish, we have no one left willing to call us.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς πως περάσατε τις επαφές από άλλο κινητό. Εγώ μέσω .csv αρχείου εισαγωγή στο gmail και από κει συγχρονισμός στο κινητό. Το θέμα είναι πως μου βγάζει μόνο το μικρό όνομα στη λίστα επαφών κ γίνεται χαμός... Τι λύση προτείνετε; Τις επαφές τις είχα οργανωμένες σωστά στο win mobile.

 

Καλορίζικο το Blade!

 

Το θέμα με τις επαφές εξαρτάται από πού τις έχεις αποθηκευμένες. Εγώ π.χ. έχω όλες μου τις επαφές στο Windows Live Mail (τηλέφωνα, email, διεύθυνση κλπ), αφού το Gmail το χρησιμοποιώ ελάχιστα. Πέρασα λοιπόν το account μου στο Blade και μου κατέβασε όλες τις επαφές από εκεί μέσα σε 1-2 λεπτά. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με τις επαφές του Gmail, και ίσως ακόμη πιο εύκολα (λόγω σχέσης Android-Google!).

 

Αυτή η μέθοδος έχει το πλεονέκτημα ότι έχεις πάντα ενημερωμένες τις επαφές και όλα γίνονται αυτόματα, χωρίς να μπλέκεις με αρχεία .csv, copy-paste κλπ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα

ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το καινούριο μου blade είναι ότι δε χτυπάει το ξυπνητήρι ενώ το κινητό φορτίζει.

Υπάρχει κάποια λύση ή κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;

Τί μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα

ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το καινούριο μου blade είναι ότι δε χτυπάει το ξυπνητήρι ενώ το κινητό φορτίζει.

Υπάρχει κάποια λύση ή κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω;

Τί μου προτείνετε;

 

Υποθέτω από αυτά που γράφεις ότι το φορτίζεις μέσω usb συνδεδεμένο στον υπολογιστή και όχι στην μπρίζα και μάλλον έχεις βάλει τη ρύθμιση να δεσμεύει αυτόματα την sd κάρτα ο υπολογιστής. Αν έχεις βάλει ringtone για το ξυπνητήρι από την κάρτα, δεν το βρίσκει και γι'αυτό δεν χτυπάει.

 

Αν πας στις ρυθμίσεις - ρυθμίσεις usb - μαζική αποθήκευση και επιλέξεις το να σε ρωτάει, όταν συνδέεσαι σου βγάζει ένα μηνυματάκι αν θέλεις να συνδέσεις την κάρτα με το pc, οπότε αν πατήσεις άκυρο δεν σου δεσμεύει την κάρτα το pc.

 

Κατά τ' άλλα, μετά από 3 εβδομάδες χρήσης πρέπει να πω ότι είμαι υπερευχαριστημένος με το κινητό. Το μοναδικό πρόβλημα που είχα με το wifi δεν λυνόταν με τίποτα, ότι κι αν δοκίμασα σαν workaround (προγράμματα, κολπάκια με ips κλπ) και τελικά κατέληξα στο ότι φταίει η μ@λ.. router που δίνει η on. Μόλις το άλλαξα με ένα παλιότερο που είχα, όλα παίζουν οκ, δεν αποσυνδέεται ποτέ.

 

Το κινητάκι τα σπάει, είμαι ακόμα με τη μαμά ρομ και δεν έχω κανένα παράπονο, περιμένω να απογειωθεί σε ταχύτητα με την 2.2 όταν έρθει με το καλό, για να απελευθερώσω και λίγη μνήμη, αφού το έχω καραφορτώσει με εφαρμογές :-)

Edited by purplehead
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη δε βρηκα κατι πιο πριν. Σε Blade της Wind εχει βαλει κανεις το

Sygic Aura; Το σηκωνει ή ζηταει επιταχυντη 3Δ;

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω από αυτά που γράφεις ότι το φορτίζεις μέσω usb συνδεδεμένο στον υπολογιστή και όχι στην μπρίζα και μάλλον έχεις βάλει τη ρύθμιση να δεσμεύει αυτόματα την sd κάρτα ο υπολογιστής. Αν έχεις βάλει ringtone για το ξυπνητήρι από την κάρτα, δεν το βρίσκει και γι'αυτό δεν χτυπάει.

 

Αν πας στις ρυθμίσεις - ρυθμίσεις usb - μαζική αποθήκευση και επιλέξεις το να σε ρωτάει, όταν συνδέεσαι σου βγάζει ένα μηνυματάκι αν θέλεις να συνδέσεις την κάρτα με το pc, οπότε αν πατήσεις άκυρο δεν σου δεσμεύει την κάρτα το pc.

 

Κατά τ' άλλα, μετά από 3 εβδομάδες χρήσης πρέπει να πω ότι είμαι υπερευχαριστημένος με το κινητό. Το μοναδικό πρόβλημα που είχα με το wifi δεν λυνόταν με τίποτα, ότι κι αν δοκίμασα σαν workaround (προγράμματα, κολπάκια με ips κλπ) και τελικά κατέληξα στο ότι φταίει η μ@λ.. router που δίνει η on. Μόλις το άλλαξα με ένα παλιότερο που είχα, όλα παίζουν οκ, δεν αποσυνδέεται ποτέ.

 

Το κινητάκι τα σπάει, είμαι ακόμα με τη μαμά ρομ και δεν έχω κανένα παράπονο, περιμένω να απογειωθεί σε ταχύτητα με την 2.2 όταν έρθει με το καλό, για να απελευθερώσω και λίγη μνήμη, αφού το έχω καραφορτώσει με εφαρμογές :-)

 

ok thanks :up:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για συνδέσεις... δεν μπορείς να αγοράσεις συσκευές.

 

http://www.wind.com.gr/eshop.aspx

 

Ας μην απαντάμε αν δεν είμαστε σίγουροι...

 

Χθες παρέλαβα 2 Blade χωρίς σύνδεση από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ας μην απαντάμε αν δεν είμαστε σίγουροι...

 

Χθες παρέλαβα 2 Blade χωρίς σύνδεση από εδώ.

 

κι εγώ αγόρασα τη συσκευή μόνο, χωρίς σύνδεση από wind.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ας μην απαντάμε αν δεν είμαστε σίγουροι...

 

Χθες παρέλαβα 2 Blade χωρίς σύνδεση από εδώ.

οπως λεει ειναι επισημος συνεργατης της Wind κανενα αλλο ελληνικο ηλεκτρονικο και μη καταστημα το διαθετει επισημα.

Link to comment
Share on other sites

Ειτε απο το συγκεκριμενο e-shop ειτε ακομα και μεσα απο την wind την συσκευη μπορει να την αγορασει καποιος ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ στα 159 ευρω.

Μονο την συσκευη δηλαδη.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Ας μην απαντάμε αν δεν είμαστε σίγουροι...

 

Χθες παρέλαβα 2 Blade χωρίς σύνδεση από εδώ.

 

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς και είμαι πολύ βέβαιος για αυτό που έγραψα... αυτό που έγραψα λοιπόν ήταν ότι από το eshop της Wind δεν μπορεί να αγοράσει κανείς συσκευές, παρά μόνο να κλείσει συμβόλαια. O φίλος ρώτησε συγκεκριμένα εάν έχει online shop η Wind και όχι εάν το κινητό υπάρχει και σε άλλα ηλεκτρονικά καταστήματα.

 

Σε καμία περίπτωση δεν εννοούσα ότι δεν μπορεί να βρει κανείς τη συσκευή από ηλεκτρονικό κατάστημα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, η καντεμια με κυνηγαει μαλλον. Ειναι το δευτερο blade που παιρνω. Το πρωτο το αλλαξα για προβλημα στην οθονη. Τις πρωτες μερες μου εβγαζε προβλημα στο σημα. Δεν μπορουσα να παρω τηλεφωνο ή να με παρουν ενω ειχα φουλ σημα. Πιστευα οτι ηταν προβλημα της καρτας (whats up) γιατι με μια αλλη vodafone δεν μου το εκανε. Παω και αλλαζω καρτα και παιρνω καινουργια με τον ιδιο αριθμο. Ολα καλα για 2-3 μερες μεχρι σημερα που εχασε τελειως το σημα. Δεν βλεπει καθολου δικτυο. Αν βαλω την vodafone βλεπει το δικτυο αλλα με μια μονο γραμμη στο σημα. Το θεμα ειναι οτι εφυγα απο την πολη που το αγορασα για χριστουγεννα και δεν προλαβαινω να γυρισω για να κανω αντικατασταση. Ελπιζω να μπορεσω στην πολη που ειμαι.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...