Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εεεε Κύριλλε sos έκανα επαναφορά εργοστασιακών και μου έβγαλε κόκκινα και κίτρινα γράμματα και κόλλησε εκεί τι να κάνω;

μου εμφάνισε το εξής μήνυμα your storage is not prepared yet. please use UI menu for format and reboot actions.

 

Ναι σορρυ ξεχασα να στο πω. Έχω πολλά στο κεφάλι μου και δεν τα θυμάμαι όλα... Αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κολάει. Βγάλε την μπαταρία και προσπάθησε να μπεις recovery να κάνεις wipe data & cache.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κυριλλε η 4.1 τα σπαει!!!Γρηγορη και κορυφαια!!!Μπραβο και παλι!! Να ρωτησω κατι:Θεματα για τον Launcher pro υπαρχουν και που;;Στο market δε βρισκω κατι!!
Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε η 4.1 τα σπαει!!!Γρηγορη και κορυφαια!!!Μπραβο και παλι!! Να ρωτησω κατι:Θεματα για τον Launcher pro υπαρχουν και που;;Στο market δε βρισκω κατι!!

 

δεν υπάρχουν θέματα ακόμα (άκουσα ότι στις επόμενες εκδόσεις του launcherpro θα υποστηρίζονται) αλλά μπορείς να κατεβάσεις εικονίδια και να τα βάλεις στο dock... https://www.dropbox.com/gallery/15394707/1/Android%20Stuff?h=3bfae7

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν θέματα ακόμα (άκουσα ότι στις επόμενες εκδόσεις του launcherpro θα υποστηρίζονται) αλλά μπορείς να κατεβάσεις εικονίδια και να τα βάλεις στο dock... https://www.dropbox.com/gallery/15394707/1/Android%20Stuff?h=3bfae7

 

ΟΚ!!Θα το ψαξω,ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σορρυ ξεχασα να στο πω. Έχω πολλά στο κεφάλι μου και δεν τα θυμάμαι όλα... Αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κολάει. Βγάλε την μπαταρία και προσπάθησε να μπεις recovery να κάνεις wipe data & cache.

 

έγινε Κύριλλε!!!thanks!!!

Edited by edy220
Link to comment
Share on other sites

Θα συνδέσεις το κιν στο pc και με το minipartition tool θα κάνεις ένα δεύτερο partition. Resize στο υπάρχον και νέο Partition στον απελευθερομένο χώρο. Δε θα χαθούν αρχεία. Το link2sd είναι ιδανικό για την 2.1. Αν θες άλλες πληροφορίες εδώ είμαι. Το χρησιμοποιώ και είναι πολύ καλό.

 

σε ευχαριστω.. εαν θες να με βοηθησεις λιγο παραπανω.. γιατι δεν εχω επαφη με αυτα που μου ειπες.. θα μπορω να κανω μεταφορα στην sd? το ψαχνω καιρο και εχω απελπιστει..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα

 

Να ευχαριστήσω καταρχήν τον Κύριλλο και τα άλλα παιδιά (συγγνώμη δεν θυμάμαι το όνομα σας) για τις rom και τους οδηγούς που έχουν συγγράψει. Ειλικρινά από τις πρώτες εντυπώσεις μετά την αναβάθμιση με την 4.1 oc αισθάνομαι σαν να έχω άλλο κινητό στα χέρια μου!

 

Είχα αγοράσει το galaxy 3 πριν μερικούς μήνες. Οι πρώτες εντυπώσεις από το "γυμνό" galaxy 3 ήταν πολύ θετικές ειδικά όταν δεν έχεις άλλη προηγούμενη εμπειρία από smart phone. Όσο περνούσε ο καιρός διαπίστωνα ότι κάτι λάθος έχει γίνει με αυτό το κινητό. Το κύριο και μεγάλο πρόβλημα ήταν η χαρακτηριστική καθυστέρηση στην απόκριση ακόμα και των πιο απλών λειτουργιών όπως πχ η αναγνώριση κλήσεων ή το άνοιγμα των μηνυμάτων και του αρχείου κλήσεων.

 

Ψάχνοντας, είχα βρει ότι υπάρχει το lagfix το οποίο ήθελε root. Δεν είχα μπει στον κόπο να το κάνω περιμένοντας την αναβάθμιση από το 2.1 στο 2.2 ή στο 2.3 που φημολογούνταν ότι έρχεται από το 2010. Η αναμονή ωστόσο όλο και περισσότερο μου δημιουργούσε προβλήματα με το κινητό σε σημείο τέτοιο που να σκέφτομαι να το πουλήσω και να αγοράσω άλλο.

 

Κάπου εκεί είδα και το θέμα με τις rom του Κύριλλου και σκέφτηκα why not? Μπήκα χτες στη διαδικασία να διαβάσω τους οδηγούς και να προχωρήσω στην αναβάθμιση. Τέτοια ήταν η διαφορά που πλέον η απόκριση είναι ικανοποιητικότατη, μπορώ να ρυθμίσω την ταχύτητα του επεξεργαστή (έχω φάει τέτοιο ξενέρωμα με την προηγούμενη κατάσταση που το έχω να παίζει ανάμεσα στο 667-1300ΜΗz!) και επιπλέον να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα πλοήγησης navigon με παλιούς χάρτες βέβαια (...). Στην προηγούμενη κατάσταση κάτι τέτοιο θα ήταν εκτός πραγματικότητας!

 

Σε ευχαριστώ πολύ Κύριλλε και τα άλλα παιδιά επίσης για τις οδηγίες και τις συμβουλές που έχετε αναρτήσει!

 

Και μόνο που έχει ενσωματωμένο το lagfix και το usb tethering (όσα προγράμματα tethering είχα κατεβάσει από το market δεν μου είχαν παίξει!) είναι σούπερ!

 

Μια ερώτηση, στο setcpu οι αλλαγές στο min,max μπαίνουν αμέσως σε λειτουργία ή πρέπει να γίνει reboot (έχει ένα tick εκεί στο set on boot για αυτό το ρωτάω). Καμία φορά όταν μπαίνω στο setcpu το παραθυράκι που αναφέρει ότι το setcpu έχει superuser permissions μένει ανοικτό ακόμα κι όταν βγαίνω από το πρόγραμμα. Έχω την έκδοση 2.2.1a

Edited by freenet
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα

 

Να ευχαριστήσω καταρχήν τον Κύριλλο και τα άλλα παιδιά (συγγνώμη δεν θυμάμαι το όνομα σας) για τις rom και τους οδηγούς που έχουν συγγράψει. Ειλικρινά από τις πρώτες εντυπώσεις μετά την αναβάθμιση με την 4.1 oc αισθάνομαι σαν να έχω άλλο κινητό στα χέρια μου!

 

Είχα αγοράσει το galaxy 3 πριν μερικούς μήνες. Οι πρώτες εντυπώσεις από το "γυμνό" galaxy 3 ήταν πολύ θετικές ειδικά όταν δεν έχεις άλλη προηγούμενη εμπειρία από smart phone. Όσο περνούσε ο καιρός διαπίστωνα ότι κάτι λάθος έχει γίνει με αυτό το κινητό. Το κύριο και μεγάλο πρόβλημα ήταν η χαρακτηριστική καθυστέρηση στην απόκριση ακόμα και των πιο απλών λειτουργιών όπως πχ η αναγνώριση κλήσεων ή το άνοιγμα των μηνυμάτων και του αρχείου κλήσεων.

 

Ψάχνοντας, είχα βρει ότι υπάρχει το lagfix το οποίο ήθελε root. Δεν είχα μπει στον κόπο να το κάνω περιμένοντας την αναβάθμιση από το 2.1 στο 2.2 ή στο 2.3 που φημολογούνταν ότι έρχεται από το 2010. Η αναμονή ωστόσο όλο και περισσότερο μου δημιουργούσε προβλήματα με το κινητό σε σημείο τέτοιο που να σκέφτομαι να το πουλήσω και να αγοράσω άλλο.

 

Κάπου εκεί είδα και το θέμα με τις rom του Κύριλλου και σκέφτηκα why not? Μπήκα χτες στη διαδικασία να διαβάσω τους οδηγούς και να προχωρήσω στην αναβάθμιση. Τέτοια ήταν η διαφορά που πλέον η απόκριση είναι ικανοποιητικότατη, μπορώ να ρυθμίσω την ταχύτητα του επεξεργαστή (έχω φάει τέτοιο ξενέρωμα με την προηγούμενη κατάσταση που το έχω να παίζει ανάμεσα στο 667-1300ΜΗz!) και επιπλέον να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα πλοήγησης navigon με παλιούς χάρτες βέβαια (...). Στην προηγούμενη κατάσταση κάτι τέτοιο θα ήταν εκτός πραγματικότητας!

 

Σε ευχαριστώ πολύ Κύριλλε και τα άλλα παιδιά επίσης για τις οδηγίες και τις συμβουλές που έχετε αναρτήσει!

 

Και μόνο που έχει ενσωματωμένο το lagfix και το usb tethering (όσα προγράμματα tethering είχα κατεβάσει από το market δεν μου είχαν παίξει!) είναι σούπερ!

 

Μια ερώτηση, στο setcpu οι αλλαγές στο min,max μπαίνουν αμέσως σε λειτουργία ή πρέπει να γίνει reboot (έχει ένα tick εκεί στο set on boot για αυτό το ρωτάω). Καμία φορά όταν μπαίνω στο setcpu το παραθυράκι που αναφέρει ότι το setcpu έχει superuser permissions μένει ανοικτό ακόμα κι όταν βγαίνω από το πρόγραμμα. Έχω την έκδοση 2.2.1a

 

Θα τικαρειs το set on boot και θα βάλεις την πάνω μπάρα του επεξεργαστή όπου εσυ βλέπεις ότι το κινητό σου σε ευχαριστεί. Την κάτω μπάρα θα την έχεις τέρμα αριστερά στο 83 για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.Για να βγεις δεν θα πατήσεις το πληκτρο πίσω αλλά το κεντρικό για να μείνει ανοιχτή η εφαρμογή setcpu . Δύο σελίδες πριν νομίζω ο κύριλλος έχει γράψει και κάποιες επιπλέον οδηγίες για το setcpu. Ότι άλλο θεs μη διστάσειs να ρωτήσεις.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα

 

Είχα αγοράσει το galaxy 3 πριν μερικούς μήνες. Οι πρώτες εντυπώσεις από το "γυμνό" galaxy 3 ήταν πολύ θετικές ειδικά όταν δεν έχεις άλλη προηγούμενη εμπειρία από smart phone. Όσο περνούσε ο καιρός διαπίστωνα ότι κάτι λάθος έχει γίνει με αυτό το κινητό. Το κύριο και μεγάλο πρόβλημα ήταν η χαρακτηριστική καθυστέρηση στην απόκριση ακόμα και των πιο απλών λειτουργιών όπως πχ η αναγνώριση κλήσεων ή το άνοιγμα των μηνυμάτων και του αρχείου κλήσεων.

 

 

E.... μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Φιλικά το λέω. :)

Αν κάποιος φορτώνει ένα κινητό με ότι χαζολοϊδι σε εφαρμογή βρει, αναμενόμενο είναι.

Εμένα γιατί από μαμά με εκνεύριζε η ταχύτητα του όπως λ.χ. στο σκρόλ να περνάει αυτό πού επιθυμούσα, και να το ψάχνω ανάποδα, η να ανοίγει εφαρμογή αμέσως από λάθος άγγιγμα και να την κλείνω στην συνέχεια μιας και δεν την επιθυμούσα ?

Εφαρμογές έχω αυτές που πράγματι εξυπηρετούν κάποιο σκοπό, και όχι ότι σερβίρει ο κάθε πονηρός που τροποποιεί έναν κώδικα που πήρε από κάποιον άλλο που είχε πάρει από κάπου αλλού, και το πασάρει στο μάρκετ για να φανεί το όνομα του.

 

Και στο κάτω κάτω πρόκειται για μια αξιοπρεπέστατη συσκευή, που με τα χρήματα που κοστίζει η αγορά της, είναι μακράν καλύτερη από άλλες της ίδιας οικογένειας.

 

Και φυσικά μετά την εργοστασιακή I5800XWJG8 που είχε το δικό μου, πλέον εδώ και 1-2 μέρες τρέχει με την I5800XWJPE και πάει σφαίρα.

 

Πάντα φιλικά, και καλή Ανάσταση σε όλους.

Edited by visitor
Εντιτ : Κάποια ορθογραφικά λάθη.
Link to comment
Share on other sites

E.... μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Φιλικά το λέω. :)

Αν κάποιος φορτώνει ένα κινητό με ότι χαζολοϊδι σε εφαρμογή βρει, αναμενόμενο είναι.

Εμένα γιατί από μαμά με εκνεύριζε η ταχύτητα του όπως λ.χ. στο σκρόλ να περνάει αυτό πού επιθυμούσα, και να το ψάχνω ανάποδα, η να ανοίγει εφαρμογή αμέσως από λάθος άγγιγμα και να την κλείνω στην συνέχεια μιας και δεν την επιθυμούσα ?

Εφαρμογές έχω αυτές που πράγματι εξυπηρετούν κάποιο σκοπό, και όχι ότι σερβίρει ο κάθε πονηρός που τροποποιεί έναν κώδικα που πήρε από κάποιον άλλο που είχε πάρει από κάπου αλλού, και το πασάρει στο μάρκετ για να φανεί το όνομα του.

 

Και στο κάτω κάτω πρόκειται για μια αξιοπρεπέστατη συσκευή, που με τα χρήματα που κοστίζει η αγορά της, είναι μακράν καλύτερη από άλλες της ίδιας οικογένειας.

 

Και φυσικά μετά την εργοστασιακή I5800XWJG8 που είχε το δικό μου, πλέον εδώ και 1-2 μέρες τρέχει με την I5800XWJPE και πάει σφαίρα.

 

Πάντα φιλικά, και καλή Ανάσταση σε όλους.

 

Εντελώς φιλικα εχω να σου πω πως αν εξακολουθείς να έχεις επίσημη ρομ έχεις δει τις μισές από τις δυνατότητες του τηλεφώνου σου. Αυτό φυσικα δεν σημαίνει πως σε προτρεπω να αλλάξεις ρομ. Ο καθένας κάνει ότι θέλει με το κινητό του. Και πάλι εντελώς φιλικα και καλή ανάσταση. Και προσοχή στους δρόμους παιδιά. Καθότι ταρίφαs έχουν δει πολλά τα μάτια μου

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε astronaytis

Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω σε αυτό που περιγράφεις.

Απλά η αλήθεια είναι ότι παρά τις αξιέπαινες προσπάθειες που γίνονται από τους κατέχοντες το άθλημα, για βελτίωση, υπάρχει πάντα το ρίσκο να γίνει το τηλέφωνο άχρηστο κουτί, με τα φλασαρίσματα το ένα πάνω στο άλλο αν κάτι πάει στραβά.

 

Και η αλήθεια είναι ότι ΔΕΝ υπάρχει μια εγγυημένη rom που με αποδοχή όλων των χρηστών είναι σταθερή, πλην των εργοστασιακών, που το μόνο μειονέκτημα τους είναι η ταχύτητα όπως την περιγράφουν οι χρήστες.

Ο ένας έχει πρόβλημα εδώ, ο άλλος εκεί, ο τρίτος παραπέρα.

 

Και το βασικό είναι ότι αν έχεις μια συσκευή να περνάς την ώρα σου με δοκιμές, το επικροτώ.

 

Αν όμως σε αντίθετη περίπτωση η χρήση του τηλεφώνου είναι πρωτίστως για επικοινωνία και μετά για πειραματισμούς :) , εκεί χμμμμμμμμ.......!

 

Και τελικά για να μην μακρηγορώ, (με απόλυτο σεβασμό σε όποια προσπάθεια γίνεται για βελτίωση από όποιον και αν προέρχεται) θα πω το γνωστό ρητό.

 

Ότι δουλεύει ΜΗΝ το πειράζεις.

 

Αν και ο πρώτος που πολλάκις δεν το τηρώ, είμαι εγώ.

:p

 

Keep flashing boys!!

Edited by visitor
Προσθήκη φράσης.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε astronaytis

Δεν έχω λόγο να διαφωνήσω σε αυτό που περιγράφεις.

Απλά η αλήθεια είναι ότι παρά τις αξιέπαινες προσπάθειες που γίνονται από τους κατέχοντες το άθλημα, για βελτίωση, υπάρχει πάντα το ρίσκο να γίνει το τηλέφωνο άχρηστο κουτί, με τα φλασαρίσματα το ένα πάνω στο άλλο αν κάτι πάει στραβά.

 

Και η αλήθεια είναι ότι ΔΕΝ υπάρχει μια εγγυημένη rom που με αποδοχή όλων των χρηστών είναι σταθερή, πλην των εργοστασιακών, που το μόνο μειονέκτημα τους είναι η ταχύτητα όπως την περιγράφουν οι χρήστες.

Ο ένας έχει πρόβλημα εδώ, ο άλλος εκεί, ο τρίτος παραπέρα.

 

Και το βασικό είναι ότι αν έχεις μια συσκευή να περνάς την ώρα σου με δοκιμές, το επικροτώ.

 

Αν όμως σε αντίθετη περίπτωση η χρήση του τηλεφώνου είναι πρωτίστως για επικοινωνία και μετά για πειραματισμούς :) , εκεί χμμμμμμμμ.......!

 

Και τελικά για να μην μακρηγορώ, (με απόλυτο σεβασμό σε όποια προσπάθεια γίνεται για βελτίωση από όποιον και αν προέρχεται) θα πω το γνωστό ρητό.

 

Ότι δουλεύει ΜΗΝ το πειράζεις.

 

Αν και ο πρώτος που πολλάκις δεν το τηρώ, είμαι εγώ.

:p

 

Keep flashing boys!!

 

Θα κρατήσω το τελευταίο σου σχόλιο με το χαμόγελο. Τελικά το πείραγμα το έχουμε στο αίμα μαs

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω.. εαν θες να με βοηθησεις λιγο παραπανω.. γιατι δεν εχω επαφη με αυτα που μου ειπες.. θα μπορω να κανω μεταφορα στην sd? το ψαχνω καιρο και εχω απελπιστει..

 

Το link2sd είναι ένα δωρεάν πρόγραμμα που μας επιτρέπει να στείλουμε τις εφαρμογές μας σε ένα δεύτερο partition της κάρτας. Εκτός από το εκτελέσιμο apk, στέλνει και τα dex και lib αρχεία που τη συνοδεύουν. Έτσι μας γλιτώνει ακόμα περισσότερο χώρο. Είναι συμβατό με Eclair 2.1 και Froyo 2.2.

 

Καταρχήν πρέπει το τηλ να είναι ROOTαρισμένο(ακολουθήστε τις οδηγίες του πρώτου ποστ).

Κατεβάζουμε στον υπολογιστή από εδώ το miniTool Partition και το εγκαθιστούμε. Με αυτό θα μπορέσουμε να κάνουμε την αναδιάταξη της κάρτας.

 

Πριν συνδέσουμε το τηλέφωνο στον υπολογιστή,

πηγαίνουμε στις "ρυθμίσεις"->"πληροφορίες σχετικά με το τηλ"->"ρυθμίσεις usb" και επέλεξε "συσκευή αποθήκευσης" ή "ερώτηση κατα τη σύνδεση"(οπότε όταν συνδέσουμε το τηλ θα μας βγάλει πάλι τις επιλογές και θα διαλέξουμε "συσκευή αποθήκευσης").

 

Όταν συνδέσουμε το τηλ στον υπολογιστή, κατεβάζουμε από επάνω τη μπάρα και πατάμε "Σύνδεση usb" και ρύθμιση στοιχείων.

Τα windows θα αναγνωρίσουν την κάρτα sd σαν φλασάκι.

 

Ανοίγουμε το miniTool Partition, πατάμε δεξί κλικ πάνω στην κάρτα, move/resize, ρυθμίζουμε πόσο χώρο θέλουμε να δεσμεύσουμε και πατάμε ΟΚ.

Στο καινούριο "unallocated" πατάμε δεξί, create, "create as: PRIMARY", "file system: FAT ή FAT32" και ΟΚ.(προτείνω το κλασικό FAT, μιας και είναι πιο γρήγορο από το FAT32, με ένα μικρό κόστος στη διαχείριση χώρου) Αν έχετε custom rom μπορείτε και ext.

Επάνω αριστερά πατάμε Apply. Θα ξεκινήσει η διαδικασία.

 

Μόλις τελειώσει αποσυνδέουμε το τηλ και κάνουμε restart.

Μόλις ανοίξει το τηλ κάνουμε εγκατάσταση το Link2sd και το τρέχουμε. Θα ζητήσει δικαιώματα SuperUser, πατάμε οκ. Το link2sd θα βγάλει μια λίστα με όλα τα προγράμματά που έχουμε εγκατεστημένα. Διαλέγουμε ποιο θέλουμε και πατάμε "create link".

 

Αυτά!

Καλό θα είναι να κρατάμε backup της κάρτας γιατί μπορεί να πάει κάτι στραβά κατά τη διαμόρφωση.

Επίσης προσοχή στο ποιες εφαρμογές θα στείλουμε στην κάρτα, διότι θα τρέχουν πιο αργά. Πχ τα παιχνίδια μπορούμε να τα στείλουμε αν και θα αργούν να φορτώσουν, αλλά έναν launcher δε λέει. Μέχρι στιγμής όλα τα προγράμματα που έστειλα δουλεύουν κανονικότατα!

Κάθε φορά που στέλνουμε μια εφαρμογή στην κάρτα ή από την κάρτα πίσω στο τηλ, πρέπει να ξαναδημιουργούμε, αν υπήρχε, τη συντόμευσή της στην επιφάνεια.

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

http://img717.imageshack.us/img717/382/sc20110422194147.png

 

ειναι οκ που μου διχνει δυο φορες την sd καρτα στο titanium?

Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

http://img717.imageshack.us/img717/382/sc20110422194147.png

 

ειναι οκ που μου διχνει δυο φορες την sd καρτα στο titanium?

 

Η δεύτερη είναι η εικονική μνήμη που έχεις δημιουργήσει. Είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετική με αποστολή μηνυμάτων

 

έχω εγκαταστήσει την 4.1 του Κύριλλου και διαπίστωσα ότι στην αποστολή μηνυμάτων μετά τους 64 χαρακτήρες στέλνει δεύτερο μήνυμα και για αυτό το λόγο λαμβάνω 2 ειδοποιήσεις λήψης μηνύματος. Το ένα μήνυμα υποτίθεται ότι έχει μέγεθος 140 χαρακτήρων επομένως σε αυτή την περίπτωση με χρεώνει διπλά!

 

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει ή το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετική με αποστολή μηνυμάτων

 

έχω εγκαταστήσει την 4.1 του Κύριλλου και διαπίστωσα ότι στην αποστολή μηνυμάτων μετά τους 64 χαρακτήρες στέλνει δεύτερο μήνυμα και για αυτό το λόγο λαμβάνω 2 ειδοποιήσεις λήψης μηνύματος. Το ένα μήνυμα υποτίθεται ότι έχει μέγεθος 140 χαρακτήρων επομένως σε αυτή την περίπτωση με χρεώνει διπλά!

 

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει ή το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος?

 

εγω χρησιμοποιω handcent sms ψαξ'το στο market εχει 160 χαρακτηρες και ελληνικα. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με modules σε εργοστασιακή ρομ; Δοκίμασα με insmod ext2.ko, δεν έβγαλε σφάλμα αλλά δεν κάνει mount το partition. Θέλει να φορτώνει κατα την εκκίνηση κάθε φορά, και μάλλον πριν προσαρτηθεί η εξωτερική κάρτα, αλλά δε γνωρίζω πως και αν μπορώ να κάνω scriptακι.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει και η 4.1 oc. προς το παρον κανενα προβλημα.

μια απορια ομως. το fs.convert τι κανει;

και δεν εχει το google maps. πως το ξαναβαζω; ακολουθησα τις οδηγιες για wipe data των χαρτων αλλα δεν υπαρχει σαν εφαρμογη...

Edited by achkap
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Χρονια πολλα και καλη ανασταση να εχουμε :)

 

Απο σημερα τρεχω την Kyrillos' rom v4.1 Ultimate Edition :D

Ειναι απλα ΤΕΛΕΙΑ!!!!

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Κυριλλο για την τρομερη δουλεια που εχει κανει και μας την προσφερει!! :)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει το google maps. πως το ξαναβαζω; ακολουθησα τις οδηγιες για wipe data των χαρτων αλλα δεν υπαρχει σαν εφαρμογη...

Καλη Ανασταση σε ολους!!!

 

Θα το βρεις ως "Χαρτες 5.3.1" στο titanium..

Edited by Aeriko
Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 4.1 απο 2.1 μαμα,αλλα αφου βγαλει pass το odinτο κινητο κολλαω στην οθονη εκκινησης ή ξεκολλαει απο εκει και κολλαει στην επομενη οθονη με το πρασινο ρομποτακι.καμμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 4.1 απο 2.1 μαμα,αλλα αφου βγαλει pass το odinτο κινητο κολλαω στην οθονη εκκινησης ή ξεκολλαει απο εκει και κολλαει στην επομενη οθονη με το πρασινο ρομποτακι.καμμια λυση?

Ποση ωρα κολλαει?

Link to comment
Share on other sites

Kyrillos'rom v4.0 Ultimate Edition JPM

Linpack:MFLOPS 13.454(8.112).......Time 6.23sec(10.34).........Norm Res 5.68(5.68)

Quadrant:my device 498(362)

SetCPU:1300 MHz(667 MHz)

Εφαρμογές:43(44)

sd:16GB(16GB)

SD Tools:Write speed:9.4 MB/s(10.6)............Read speed:5.8 MB/s(5.8)

 

Σε παρένθεση είναι η Kyrillos'rom v4.1 Ultimate Edition JPM:(Τα σχόλια δικά σας)

Καλή ανάσταση σε όλους

LG p920 4.0.4 ics................30a-EUR-XX:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...