Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα φωτα σας......παρακαλω

Ιστορικο: Ενα πρωινο κλεινοντας το ξυπνητηρι το κινητο παγωσε και αναγκαστηκα να κανω hard reset..

μετα απ'αυτο δεν ανοιγε καμια εφαρμογη και μου εβγαζε αναγκαστικο κλεισιμο σε ολα..

οποτε αναγκαστηκα να εγκαταστησω ξανα rom με download επιλογη..

πειραματιστηκα και εβαλα διαφορες rom παντα σε froyo για να τις δω...

ωσπου ειδα οτι βγαλαν και jellybean και ειπα να δοκιμασω..συγκεκριμενα εβαλα την AOKP_BUILD1_GT_I5800

την εψαξα και ειδα οτι δουλευε καλα αλλα ειναι λιγο βαρια για το κινητο...

δεν ξερω αν καθησε καλα και αποφασισα να ξαναγυρισω σε kyrillos rom...αλλα....δεν υπαρχει επιλογη με το κουμπι power>download mode παρα μονο recovery....

προσπαθησα και με volume up,down+home+power αλλα τιποτα...οποτε δεν μπορω να εγκαταστησω αλλη rom.

οποιος μπορει να βοηθησει ευπροσδεκτος..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Vol down + home + power νομιζω ειναι για το download mode... Νομιζω οι συγκεκριμενη συνδυασμοι ειναι της συσκευης και δεν μπορουν να αλλαξουν περνωντας καποια ρομ.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

τελικα το προβλημα διορθωθηκε μετα απο μερικες επανεκινησεις με το γνωστο συνδιασμο πληκτρων και μπηκε σε download mode.

θελω να ρωτησω και κατι αλλο οποιος εχει την αναλογη εμπειρια...

εχετε περασει jelly bean (4.1) σε galaxy3 και να λειτουργουν ολα?

στη συγκεκριμενη εκδοση που ανεφερα πιο πανω ελεγε οτι δουλευε το BT αλλα σε μενα δεν δουλεψε...

οπως και η καμερα λειτουργουσε με βοηθητικο προγραμμα..

εχετε νε μου συστησετε καμια rom σε JB?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει jb για το galaxy 3???? Εγω το ειχα αφησει στην 2.3.7 CM7.2 αν θυμαμαι καλα... γενικα μην περιμενεις να βγει πληρως λειτουργικη ρομ, κυριως μετα απο τοσο καιρο.. Αν και δεν εχω κοιταξει αμφιβαλλω αν θα υπαρχει ακομα καποιος dev στο xda για να ασχοληθει με τη συγκεκριμεη συσκευη.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

psylos_

εδω θα βρεις ολες τις εκδοσεις για το G3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1234591

προσωπικα τις εχω δοκιμασει σχεδον ολες...ιδιως αυτην που ανεφερα πιο πανω..το κινητο ειχε αλλαξει τελειως οψη!!! λες και δεν ηταν το δικο μου.

αρκετες ηταν καλες...απο τις πιο καλες,σταθερες,ευαναγνωστες ειναι φυσικα του kyrilloy (το δικο μας παιδι!!!)

απλως ψαχνω να βαλω καμια αλλη (εκτος απο εκδοση froyo) που να ειναι πληρως λειτουργικο...

το κακο ειναι οτι το μοντελο παλιωσε αρκετα και δεν ασχολειται κανεις μαζι του...

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι το μοντελο παλιωσε αρκετα και δεν ασχολειται κανεις μαζι του...

 

Εδω τα λες ολα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

παιδια χαλασε η οθονη του συγκεκριμενου κινητου και για να το φτιαξω θελει 50+ ευρω οποτε δεν συμφερει απλα επειδη εχω αποθηκευμενες καποιες σημειωσεις μεσα και καποια νουμερα στο τηλεφωνο μονο υπαρχει καποιος απο σας που να μην το θελει και να μου το δωσει(θα βρουμε καποιο τροπο) ωστε να πληρωσω μονο για την εργασια ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια χαλασε η οθονη του συγκεκριμενου κινητου και για να το φτιαξω θελει 50+ ευρω οποτε δεν συμφερει απλα επειδη εχω αποθηκευμενες καποιες σημειωσεις μεσα και καποια νουμερα στο τηλεφωνο μονο υπαρχει καποιος απο σας που να μην το θελει και να μου το δωσει(θα βρουμε καποιο τροπο) ωστε να πληρωσω μονο για την εργασια ?

 

Εδω τα λες ολα.

 

παιδια χαλασε η οθονη του συγκεκριμενου κινητου και για να το φτιαξω θελει 50+ ευρω οποτε δεν συμφερει απλα επειδη εχω αποθηκευμενες καποιες σημειωσεις μεσα και καποια νουμερα στο τηλεφωνο μονο υπαρχει καποιος απο σας που να μην το θελει και να μου το δωσει(θα βρουμε καποιο τροπο) ωστε να πληρωσω μονο για την εργασια ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...