Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σ'όλους!Αυτές οι rom της samfirmware είναι κάτι σαν "επίσημες" η "πειραματικές" της samsung?Η είναι "πειραγμένες" από ανθρώπους με γνώσεις όπως του Κυριλλου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η JPM είναι επίσημη; Δεν ενδιαφέρομαι(προς το παρόν) για πειραγμένη ρομ, γι'αυτό ρωτάω. Ακόμα και με την 2.1 είμαι πολύ ευχαριστημένος(ειδικά με το link2sd). Αλλά αφού βγήκε η 2.2 λέω να τη δοκιμάσω.

Για την "αυξανόμενη ένταση εισερχομένων κλήσεων" λύση, πέρα από custom rom, υπάρχει;

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Η JPM είναι επίσημη; Δεν ενδιαφέρομαι(προς το παρόν) για πειραγμένη ρομ, γι'αυτό ρωτάω. Ακόμα και με την 2.1 είμαι πολύ ευχαριστημένος(ειδικά με το link2sd). Αλλά αφού βγήκε η 2.2 λέω να τη δοκιμάσω.

Για την "αυξανόμενη ένταση εισερχομένων κλήσεων" λύση, πέρα από custom rom, υπάρχει;

 

Επισημη εληνικη 2,2 δεν υπαρχει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Επισημη εληνικη 2,2 δεν υπαρχει ακομα

 

Ναι, οκ, αυτό το ξέρω. Οι διεθνείς δε μας καλύπτουν; Δηλ, η εδώ αντιπροσωπεία θεωρεί ότι πρέπει να έχει csc cosmote ή vodafone για να είναι έγκυρη; Διότι είμαι σίγουρος ότι δε θα βγουν ποτέ!

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

samfirmware.com αν δεν κανω λαθος

 

thanks!! σωστό είναι το δοκιμάζω και σας λέω!!

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Μαγος εισαι????

:ninja:

Τώρα θα τους μάθουμε?

Για τον ήχο κλήσης μάλλον πρέπει να κάνω edit το τραγούδι που θέλω,ε;

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Διότι είμαι σίγουρος ότι δε θα βγουν ποτέ!

 

από τον νοέμβριο που παρακολουθώ το θέμα ακούω από βδομάδα σε βδομάδα βγαίνει η ελληνική και διάφορες τέτοιες υποσχέσεις.

Να μην σώσουν και βγάλουν ποτέ οι απατεώνες. κοροιδευουν τον κόσμο. ..

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους τα καταφερα και περασα την froyo :lol: μεχρι στιγμης εχω να κανω 2 Αρνητικα σχολια το wifi μου σερνεται και δεν δουλευει το z4root .ps οταν το φλασαρα ξεχασα να βγαλω την sim
Kyrillos rom v5.3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω ενα περιεργο bug... Ολα καλα, περασα το froyo ολα τρεχουν καλα και ανοιγω το android market... Βλεπω εχει καινουργιο Interface και χαιρομαι... Κατεβαζω κανα δυο εφαρμογες και κλειδωνω το κινητο... Μετα απο 3 ωρες το ξανανοιγω και παω στο μαρκετ και εχει το interface του eclair... Εχει δηλαδη εκεινο το καθολου χρηστικο πρασινο με κυκλικα buttons... Εχει συμβει αυτο σε κανενα? Εκλεισα και ξανανειξα την συσκευη, αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Mε την 4.final εχει συχνα κοληματα το κινητο και δεν ανταποκρινεται .Νομιζω η πιο σταθερη που δοκιμασα ηταν 3.3 ,για να την ξαναφλασαρω θα εχω καποιο προβλημα?

Και κατι αλλο εχει καπου log που να δουμε τι σφαλματα καταγραφει?

Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Mε την 4.final εχει συχνα κοληματα το κινητο και δεν ανταποκρινεται .Νομιζω η πιο σταθερη που δοκιμασα ηταν 3.3 ,για να την ξαναφλασαρω θα εχω καποιο προβλημα?

Και κατι αλλο εχει καπου log που να δουμε τι σφαλματα καταγραφει?

 

Αν κατεβάσεις τον επεξεργαστή στα 866 πάλι σου κάνει κολλήματα; Μου έκανε κι εμένα αλλά από την ώρα που τον κατέβασα είναι κομπλέ, μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Ει παίδες έχω κολλήσει με τα zenonia 1 και 2 το πρόβλημα είναι ότι είναι μόνο trial εκδόσεις και πρέπει να πληρώσεις για το υπόλοιπο, έψαξα torrent στο internet αλλά αυτό που κατέβασα είχε παραλλαγμένα γραφικά. Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω σπασμένο;
Link to comment
Share on other sites

ναι στα 866 το ειχα τωρα τον εβαλα 667/667 και θα δω αν κανει κολημα φλασαρω την 3.3 ξανα

 

Εγω παντως με την 4 final και επεξεργαστη στα 1066/83 δεν εχω κανενα προβλημα δευτερη μερα σημερα και με full χρηση.Μηπως φταιει τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

ναι στα 866 το ειχα τωρα τον εβαλα 667/667 και θα δω αν κανει κολημα φλασαρω την 3.3 ξανα

 

Φταίει το kernel... Βγάζω σε λίγο 2 εκδόσεις 4.1 (μια με overclock και μια χωρίς) με το fugumod kernel v2.2! Που είναι σταθερό.

 

@AdeLaiN, πολλοί έχουν κολλήματα και πρέπει να βγάλουν την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κολαει σε διαφορες εφαρμογες πχ το πρωι κολησε μετα το ανοιγμα κατα την πληκτρολογιση κωδικου sim , στο μενου των ρυθμισεων ,χαρτες,μενου εφαρμογων,σε διαφορες φασεις τραβαει κοληματα χωρις απαιτησεις των εφαρμογων απο το συστημα.
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γύρισα σε 4.0RC3 και παίζω super (αν εξαιρέσεις την μπαταρία που τελειώνει πιο γρήγορα απ'ότι στην 3.3 Extreme).

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους τα καταφερα και περασα την froyo :lol: μεχρι στιγμης εχω να κανω 2 Αρνητικα σχολια το wifi μου σερνεται και δεν δουλευει το z4root .ps οταν το φλασαρα ξεχασα να βγαλω την sim

 

το z4root δεν δουλευει στα froyo. δοκιμασε το http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=566764&d=1302620857

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

ναι στα 866 το ειχα τωρα τον εβαλα 667/667 και θα δω αν κανει κολημα φλασαρω την 3.3 ξανα

 

το min καλυτερα μην το εχεις στο 667 γιατι θα χαλαει πολυ γρηγορα μπαταρια και θα σου ανεβαζει θερμοκρασια.

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το kernel... Βγάζω σε λίγο 2 εκδόσεις 4.1 (μια με overclock και μια χωρίς) με το fugumod kernel v2.2! Που είναι σταθερό.

 

περιμενω να φλασαρω πριν φυγω για φροντιστηριο :P

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το kernel... Βγάζω σε λίγο 2 εκδόσεις 4.1 (μια με overclock και μια χωρίς) με το fugumod kernel v2.2! Που είναι σταθερό.

 

περιμενω να φλασαρω πριν φυγω για φροντιστηριο :P

 

πότε έχεις φροντηστήριο? :P

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το kernel... Βγάζω σε λίγο 2 εκδόσεις 4.1 (μια με overclock και μια χωρίς) με το fugumod kernel v2.2! Που είναι σταθερό.

 

@AdeLaiN, πολλοί έχουν κολλήματα και πρέπει να βγάλουν την μπαταρία.

 

H 4 final ποιον kernel φοραει?

Link to comment
Share on other sites

 

σε 30 mins φευγω xD

 

Δεν θαχει ανέβει μέχρι τότε :/

 

H 4 final ποιον kernel φοραει?

 

τον fugumod v2.4 alpha3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...