Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι fan των ROM του Kyrilloy και τις φοραω απο την 3.3 μεχρι και τελευταια που εβαλα την final..

Δουλευουν ΑΨΟΓΑ και το κινητο μου σε καμια απο αυτες δεν παρουσιασε το παραμικρο προβλημα..

Ωστοσο εχω μια ερωτηση διοτι φανταζομαι οπως πολλοι αλλοι το πηραμε για 2ο κινητο αλλα με την βοηθεια των παιδιων εδω εγινε απαραιτητο και οπως ειναι φυσικο (τουλαχιστον για μενα) το κυριο πλεον κινητο.

Βαζοντας τις ΡΟΜ απο την 3.3 εκανα partition στην καρτα μου (2GB) και ειμαι ΟΚ. Ωστοσο θελω να χρησιμοποιησω μια καρτα 4GB που εχω σε αλλο κινητο και δεν θα ηθελα να ξεκινησω ολες τις διαδικασιες απο την αρχη. Γινεται να κανω κατι σαν κλωνο την καρτα των 2GB σε αυτη με τα 4GB χωρις να υπαρχει προβλημα? Και αν γινεται αυτο με ποιο προγραμμα?

 

Θα χρειαστεί να κάνεις partition και στη νέα κάρτα

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ. μόλις πέρασα την 4final. Είμαι βέβαιος για την ποιότητά της. Να είστε καλά!

 

Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο για το πως θα το εγκαταστήσω το setcpu ;

 

 

Το περνάς στην κάρτα μνήμης και κάνεις εγκατάσταση. Όταν ανοίξει πατάς το δεύτερο (autodect) ρυθμιζειs τον επεξεργαστή εκεί που θεs τικαρειs και το set on boot και είσαι οκ

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε είσαι άψογος.....είναι 2 φορές πιο γρήγορο!!ότι και να πω θα ναι λίγο:P

ρε συ στο kies δεν μου εμφανίζει τις επαφές στο κινητό... γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με την final: συγκεκριμένα όταν πάω να περιηγηθώ στα maps, κάποια στιγμή κολλαει το σύστημα.

Δεν ξέρω τι να πω, την φλασαρα 2 φορές και έκανα κατα γράμμα ότι περιγράφει ο Κύριλλος στις οδηγίες, τίποτα, πάντα το ίδιο αποτέλεσμα.

Σε κάθε περίπτωση, βαρέθηκα πια, θα ξαναγυρίσω στην RC3, που δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με την final: συγκεκριμένα όταν πάω να περιηγηθώ στα maps, κάποια στιγμή κολλαει το σύστημα.

Δεν ξέρω τι να πω, την φλασαρα 2 φορές και έκανα κατα γράμμα ότι περιγράφει ο Κύριλλος στις οδηγίες, τίποτα, πάντα το ίδιο αποτέλεσμα.

Σε κάθε περίπτωση, βαρέθηκα πια, θα ξαναγυρίσω στην RC3, που δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

 

Πάρε ένα backup και φλάσαρε με wipe data wipe cache και reboot και μετά ανάκτηση του backup

Μην επαναφέρειs όμως όλο το σύστημα παρά μόνο εφαρμογές. Από το σύστημα επανεφερε επαφές μηνύματα λογαριασμούς και σελιδοδεικτεs

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μας σνομπάρετε ρε παιδιά; Επειδή είμαστε πιο συντηρητικοί; :(

Ή μήπως είμαστε off-topic και να πάμε στο άλλο; Εδώ είστε πιο έξπερτ!:p

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να επαναφερουμε τους κωδικους απο τα ασυρματα δυκτια που ειχαμε απο το titanium?

 

ναι :)

 

Γιατί μας σνομπάρετε ρε παιδιά; Επειδή είμαστε πιο συντηρητικοί; :(

Ή μήπως είμαστε off-topic και να πάμε στο άλλο; Εδώ είστε πιο έξπερτ!:p

 

ποιος σας σνομπάρει ? :)

 

 

Μόλις flashαρα 4.0! Θα επιστρέψω με εντυπώσεις!

 

ΚΥΡΙΛΛΕ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!

 

Ευχαριστώ :)

 

Κύριλλε είσαι άψογος.....είναι 2 φορές πιο γρήγορο!!ότι και να πω θα ναι λίγο:P

ρε συ στο kies δεν μου εμφανίζει τις επαφές στο κινητό... γιατί;

 

Ευχαριστώ :P Για το kies δεν ξέρω :/

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να επαναφερουμε τους κωδικους απο τα ασυρματα δυκτια που ειχαμε απο το titanium?

 

ποια ειναι η διαδικασια (δεν γνωριζω αρκετα το προγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε 10 λεπτα Ξεκιναω φλασαρισμα σε froyo .. εκανα un-root με το z4root αλλα μου εμφανιζει ακομα στα θεματα το livewallpaper πως θα ξερω οτι πετυχε το unroot ; στο κινητο μου γραφει kernel 2.6.29 root@SE-S608#2
Kyrillos rom v5.3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. :)

Ειμαι νεος κατοχος galaxy 3(4 ημερων :p)

 

Την δευτερη μερα κιολας περασα την 2.2 και εφτιαξα τα LiveWallpapers χαρη στο Κυριλλο :)

 

Σε ευχαριστω πολυ κυριλλε!!!

 

Τωρα αυτες τις μερες σκεφτομαι να περασω και την Rom σου..

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε 10 λεπτα Ξεκιναω φλασαρισμα σε froyo .. εκανα un-root με το z4root αλλα μου εμφανιζει ακομα στα θεματα το livewallpaper πως θα ξερω οτι πετυχε το unroot ; στο κινητο μου γραφει kernel 2.6.29 root@SE-S608#2

 

http://www.multiupload.com/3UVGS81VAZ

Κατεβασε αυτο,θα σε βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω βάλει την final και δεν έχω χάρτες, λέω να βάλω την jpe, το password είναι κάτι σαν samfirmware;
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω βάλει την final και δεν έχω χάρτες, λέω να βάλω την jpe, το password είναι κάτι σαν samfirmware;

 

samfirmware.com αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω βάλει την final και δεν έχω χάρτες, λέω να βάλω την jpe, το password είναι κάτι σαν samfirmware;

 

samfirmware.com

Link to comment
Share on other sites

http://www.multiupload.com/3UVGS81VAZ

Κατεβασε αυτο,θα σε βοηθησει

ευχαριστω φιλε μου αλλα δεν μου ανοιγει το αρχειο στο λινκ
Kyrillos rom v5.3
Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογη της v4-final και setcpu το κινητο κολλαει αρκετα συμβαινει και σε αλλου? επισης αφου εστησα το κινητο (widgets,shortcuts.τλπ) εκανα μια επαννακινηση και ολα τα widget δεν εμφανιζονται αλλα ουτε υπαρχουν στις επιλογες.του κωδικους του wifi πως τους κανω ανακτηση απο το titanium?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου αλλα δεν μου ανοιγει το αρχειο στο λινκ

 

Κανε δεξι κλικ και πατα ανοιγμα .διαλεξε απο τα προγραματα μου ανοιγμα με word αλλιως κατεβασε αυτο

http://www.multiupload.com/8YHQN6C5NU

Link to comment
Share on other sites

3000 post στην 200 σελιδα φτασαμε!!!

 

να τα κατοστοχιλιασουμε.

στο τέλος δεν θα ξέρουμε το θέμα

χαχαχαχαχαχαχα:lol::lol::lol::lol::lol:

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κανε δεξι κλικ και πατα ανοιγμα .διαλεξε απο τα προγραματα μου ανοιγμα με word αλλιως κατεβασε αυτο

http://www.multiupload.com/8YHQN6C5NU

ο.κ απο οτι Διαβασα εμενα μου εχει σβησει το superusers μπορω ξεκινήσω φλασαρισμα ειμαι unroot ; σορρυ αλλα μπερδευτηκα επειδη μου γραφει στο kernel root@SE-S608#2 .Ευχαριστώ πολύ!! Για τη βοήθεια
Kyrillos rom v5.3
Link to comment
Share on other sites

ο.κ απο οτι Διαβασα εμενα μου εχει σβησει το superusers μπορω ξεκινήσω φλασαρισμα ειμαι unroot ; σορρυ αλλα μπερδευτηκα επειδη μου γραφει στο kernel root@SE-S608#2 .Ευχαριστώ πολύ!! Για τη βοήθεια

 

Κρατα backup ενεργοποησε εντοπισμο σφαλματων μπες σε download mode και φλασαρε

Link to comment
Share on other sites

kyrillos: το quadrant μου εβγαλε αποτελεσμα 478 ειναι οκ? επισης μηπως μπορεις να μου πεις γιατι δεν εμφανιζονται τα widgets των εφαρμογων μου (εγκαταστημενα στην συσκευη) μετα απο reboot χαθηκαν στο setcpu τι τιμες προτεινεις το παραπανω ειναι max1300 min83..
Link to comment
Share on other sites

kyrillos: το quadrant μου εβγαλε αποτελεσμα 478 ειναι οκ? επισης μηπως μπορεις να μου πεις γιατι δεν εμφανιζονται τα widgets των εφαρμογων μου (εγκαταστημενα στην συσκευη) μετα απο reboot χαθηκαν στο setcpu τι τιμες προτεινεις το παραπανω ειναι max1300 min83..

 

το quadrant μια χαρα ειναι.Οσο για τις εφαρμογες εχεις κανει partition?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...