Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον. η καρτα που εχω βαλει,ειναι αυτη που ειχε στην συσκευασια..γιατι παρουσιαζει προβλημα? update δεν εχω κανει γιατι δεν ξερω πως αν και χθες μου ηρθε μια ειδοποιηση για ενα update αλλα μαλλον δεν γινεται απ ευθιας απ την συσκευη..και επιπλεον to pc (windows 7) μου δεν το αναγνωριζει το τηλεφωνο..γιατι? πρεπει να κατεβασω κατι στο pc?

 

μπες στο σαιτ της lg και κατεβασε και εγκατεστησε το LGMobile update στον υπολογιστη σου

αυτο το προγραμμα οταν συνδεσεις το κινητο με τον υπολογιστη θα σου κατεβασει και θα εγκαταστησει usb drivers για να επικοινωνησει σωστα το κινητο με τον υπολογιστη οπως επισης με αυτο το προγραμμα θα κανεις και την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, πολύ πιθανό να έχει ξαναγίνει η ερώτηση αλλά δεν μπορώ να ψάξω τόσες σελίδες.

Το πληκτρολόγιο της LG δεν έχει emoticons; Γιατί δεν βρίσκω τίποτα. Επίσης έχετε να προτείνετε κανένα καλό keyboard;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσατε να μου προτεινετε ποιες εφαρμογες που θεωρειτε απαραιτητες να κατεβασω απο το μαρκετ γιατι ειμαι νεος χρηστης στο android και παλιος στα windows mobile
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πολύ πιθανό να έχει ξαναγίνει η ερώτηση αλλά δεν μπορώ να ψάξω τόσες σελίδες.

Το πληκτρολόγιο της LG δεν έχει emoticons; Γιατί δεν βρίσκω τίποτα. Επίσης έχετε να προτείνετε κανένα καλό keyboard;

 

εχει ρε τι λες? βαλτο σε ΧΤ9 στο keypad form και πατα 2-3 φορες το 1

 

ενα προβλημα εχω εγω που δεν εχω βρει λυση. πως στελνεις 160 χαρακτηρες στα ελληνικα με την default sms εφαρμογη? εχω δοκιμασει τα παντα και δεν εχω βρει πως να επιλεξω το reduced character support αντι του unicode. το ρωτησα και παλιοτερα αλλα δεν ελαβα απαντηση. μπορει καποιος να μου πει?

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια μικρή βοήθεια. Εχω Cosmoκάρτα και μόλις ενεργοποίησα το Cosmote Internet on the Phone 500 αλλά όταν προσπαθώ να μπώ στο ίντερνετ μου λέει πως η σύνδεση απέτυχε... προφανώς πρέπει να πάω Ρυθμίσεις-Στοιχεία Ελέγχου ασύρματου & δικτύου- Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας- Ονόματα σημείου πρόσβασης-Cosmote profil και να βάλω τις διάφορες ρυθμίσεις APN κτλ. Επειδή δεν έχω ιδέα μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να γράψει αυτές τις ρυθμίσεις ?

 

 

 Name: Πληκτρολογείτε COSMOTE Internet

 APN: Πληκτρολογείτε internet

 Proxy: το αφήνετε κενό

 Port: το αφήνετε κενό

 Username: το αφήνετε κενό

 Password: το αφήνετε κενό

 Server: το αφήνετε κενό

 MMSC: το αφήνετε κενό

 MMSC το αφήνετε κενό

 MMS Port: το αφήνετε κενό

 MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)

 NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)

 APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

Καλη επιτυχια.

 

Εκανα τα παραπανω αλλα δυστυχως εγω δεν μπορω να μπω.Τι πρεπει να κανω για να ενεργοποιω το ιντερνετ της Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση.Το P500 που πηρα εχει κατω δεξια στην οθονη σκονη.Και απο οτι εχω διαβασει το εχουν παθει κ αλλοι αυτο.Πως γινεται να την καθαρισω μονος μου και να μην τρεχω για service?
Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση.Το P500 που πηρα εχει κατω δεξια στην οθονη σκονη.Και απο οτι εχω διαβασει το εχουν παθει κ αλλοι αυτο.Πως γινεται να την καθαρισω μονος μου και να μην τρεχω για service?

 

δε γινεται γιατι αν το πειραξεις και χρειαστεις να το πας για εγγυηση θα δουν οτι οι βιδες ειναι πειραγμενες και θα εχεις θεμα

 

αληθεια να σου πω. μπορεις να μπεις στο hidden menu (3845#*500#, ) και να μου πεις τι γραφει στο version info στο HW version. σου λεει version 1.1? απλα θελω να δω αν ειναι αυτο θεμα hardware για τη σκονη και οι νεες παρτιδες που δε γεμιζουν ειναι αλλο hardware version.

 

ευχαριστω

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

δε γινεται γιατι αν το πειραξεις και χρειαστεις να το πας για εγγυηση θα δουν οτι οι βιδες ειναι πειραγμενες και θα εχεις θεμα

 

αληθεια να σου πω. μπορεις να μπεις στο hidden menu (3845#*500#, ) και να μου πεις τι γραφει στο version info στο HW version. σου λεει version 1.1? απλα θελω να δω αν ειναι αυτο θεμα hardware για τη σκονη και οι νεες παρτιδες που δε γεμιζουν ειναι αλλο hardware version.

 

ευχαριστω

 

Πω κριμα... :worry: Ναι 1.1...

Link to comment
Share on other sites

μολις κατεβασα το green power free!! ειναι φοβερό πρόγραμματακι που σου ανοιγει αυτοματα το data ή το wifi ανά όση ώρα θες ωστε να λαμβανεις mail,synchronise κλπ και την υπολοιπη ώρα τα κρατάει κλειστά ώστε να μην σου τρώει μπαταρία...ας πούμε εγώ το έβαλα να ανοιγει 1 λεπτό ανα μία ώρα...και φυσικά ενεργοποιειται μονιμα οταν ανοιγουμε την οθονη....
Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα και εγώ μαζί με το τη βάση και το φορτιστή για το αυτοκίνητο από ΠΛΑΙΣΙΟ στα 199 ευρώ (αν και όλοι στην ίδια τιμή το έχουν)...

Χρειαζόμουν ένα δεύτερο Android, που θα είναι και το βασικό μου μέχρι να πάρω πίσω το Galaxy S που πήγε service για καμμένο pixel.. (ήδη 10 μέρες και ούτε φωνή!!)

Αν και μικρό, ομολογώ καλή κατασκευή και σε λειτουργία δεν υστερεί σε κάτι.... ενώ είναι εντυπωσιακό οτι τρέχει τη 2.2.2 του Android ενώ η Samsung ακόμα κολλημένη στο 2.2

Ειδα όμως ότι βγήκε αναβάθμιση στον flash player αλλά δεν το βλέπει μέσα από το market ενώ το Tab το είδε; μήπως στο LG δεν έχει flash;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει....

 

μπορει καποιος να ρωτησει στο xda να μου λυσει μια απορια? εβαλα το quick system info pro και στα build properties αναφερει οτι το SoC ειναι το msm7627 αντι του 7227. αυτο σημαινει απο οτι φαινεται οτι υποστηριζει και CDMA δικτυα δηλαδη αμερικη. το κινητο δηλαδη παιζει και σε δικτυα της αμερικης? αν παιζει μονο σε gsm γιατι εβαλαν το 7627 αντι του 7227? η μηπως το προγραμμα αναφερει λαθος στοιχεια?

 

και δε μπορω να βρω το service manual να δω τις κεραιες και τι δικτυα υποστηριζονται....

 

ισως να εβαλαν παντου το 7627 γιατι βγηκαν και αντιστοιχα μοντελα αμερικη και απλα ενεργοποιησαν στην αμερικη το CDMA και στην ευρωπη το GSM αντι να φτιαχνουν διαφορετικα κινητα με διαφορετικο SoC

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει....

 

Το είδα και εγώ στο xda ... ξενέρωμα!!!! ουτε iphone να είχαμε :-)

Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα και εγώ μαζί με το τη βάση και το φορτιστή για το αυτοκίνητο από ΠΛΑΙΣΙΟ στα 199 ευρώ (αν και όλοι στην ίδια τιμή το έχουν)...

Χρειαζόμουν ένα δεύτερο Android, που θα είναι και το βασικό μου μέχρι να πάρω πίσω το Galaxy S που πήγε service για καμμένο pixel.. (ήδη 10 μέρες και ούτε φωνή!!)

Αν και μικρό, ομολογώ καλή κατασκευή και σε λειτουργία δεν υστερεί σε κάτι.... ενώ είναι εντυπωσιακό οτι τρέχει τη 2.2.2 του Android ενώ η Samsung ακόμα κολλημένη στο 2.2

Ειδα όμως ότι βγήκε αναβάθμιση στον flash player αλλά δεν το βλέπει μέσα από το market ενώ το Tab το είδε; μήπως στο LG δεν έχει flash;

 

Μονό ένα ήταν το καμένο πίξελ?? και στο κάναν δεκτό για ένα? ή πρέπει να υπάρχουν περισσότερα?

Link to comment
Share on other sites

Μονό ένα ήταν το καμένο πίξελ?? και στο κάναν δεκτό για ένα? ή πρέπει να υπάρχουν περισσότερα?

 

Στα κινητά η εγγύηση είναι zero pixel!

Οπότε και ένα αρκεί, το οποίο βέβαια αφού το εντοπίσει το μάτι σου δεν φεύγει από εκεί με τιποτα!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά η εγγύηση είναι zero pixel!

Οπότε και ένα αρκεί, το οποίο βέβαια αφού το εντοπίσει το μάτι σου δεν φεύγει από εκεί με τιποτα!

 

Το λέω γιατί εχω ενα καμένο πιξελ στο οπτιμους μου, αλλά φαίνεται όταν μπουταρει το κινητό που έχει μαύρη οθόνη.. Βεβαία, δεν με προβληματίζει στο μάτι. Τώρα όταν είναι ανοιχτό πρέπει να ψάξεις παρά πολύ για να το δεις.. Κοίταξα προσεκτικά κ εντόπισα κ αλλά πιξελ που είναι πιο αχνά, αλλά φαίνονται μονό με μεγενθυντικο φακό. Να το πάω μια βόλτα από σέρβις? και τι θα του κάνουν? Σε πόσες μέρες σου είπαν ότι θα το έχεις??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα κινητά η εγγύηση είναι zero pixel!

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό έχει να κάνει με την πολιτική της εκάστοτε εταιρίας. Δεν είναι στάνταρ.

 

Το λέω γιατί εχω ενα καμένο πιξελ στο οπτιμους μου, αλλά φαίνεται όταν μπουταρει το κινητό που έχει μαύρη οθόνη.. Βεβαία, δεν με προβληματίζει στο μάτι. Τώρα όταν είναι ανοιχτό πρέπει να ψάξεις παρά πολύ για να το δεις.. Κοίταξα προσεκτικά κ εντόπισα κ αλλά πιξελ που είναι πιο αχνά, αλλά φαίνονται μονό με μεγενθυντικο φακό. Να το πάω μια βόλτα από σέρβις? και τι θα του κάνουν? Σε πόσες μέρες σου είπαν ότι θα το έχεις??

 

Να το πας. Όταν κάποια στιγμή θα θελήσεις να το δώσεις, δεν θα το παίρνει κανένας σε αυτή την κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη πηρα προχθες το κινητο μπορει να μου πει καποιος ποιες εφαρμογες θεωρειτε απαραιτητες να κατεβασω?και κατι αλλο,να κανω το update απο την lg 2.2.2 η θα μου κανει τιποτα προβληματα μετα η συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

απαραιτητες δεν υπαρχουν...εσυ δημιουργεις τις αναγκες σου και ψαχνεις αναλογως....μπες στο market στις κορυφαιες εφαρμογες και δες τι παιζει....για αρχη σου προτεινω το no led το οποιο σου δειχνει σημα στην οθονη οταν εχεις αναπαντητη η μηνυμα γιατι απο τη μαμα δε εχει καμια ενδειξη...την αναβαθμιση ασφαλως και θα την κανεις
Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου σε ευχαριστω!να πω πως το λειτουργικο ειναι πολυ καλητερο απο τα windows mobile 6.5 που ειχα..το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν υπαρχει το igo 8.3 για android
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να μπω με τιποτα στο ιντερνετ της Κοσμοτε.Εχω ενεργοποιησει το 3G , εχω βαλει ονομα και ΑΡΝ αυτα που ανεφερα και στην προηγουμενη σελιδα αλλα ΤΙΠΟΤΑ...Αν ξερει καποιος παρακαλω να απαντησει
Link to comment
Share on other sites

παίδες σκέφτομαι να αγοράσω την Toshiba microSD 8GB class4. Την έχει δοκιμάσει κανείς; δουλεύει το ίδιο καλά όπως και η 4GB;

ευχαριστώ!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

παίδες σκέφτομαι να αγοράσω την Toshiba microSD 8GB class4. Την έχει δοκιμάσει κανείς; δουλεύει το ίδιο καλά όπως και η 4GB;

ευχαριστώ!!!!!

 

Μια χαρά δουλεύει εδώ και 10 μέρες .

Την πήρα από εδώ http://www.pc1.gr/showlist.php?SearchCat=200&SearchSubCat=USB%20STICKS-%CE%95%CE%99%CE%94%CE%99%CE%9A%CE%95%CE%A3%20%CE%9C%CE%9D%CE%97%CE%9C%CE%95%CE%A3#

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...