Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ ευχαριστώ αλλά μια απορία εάν κάποιος δεν έχει internet στο κινητό πως θα δει το υπόλοιπο του πχ από το myF2G; υποθέτω αυτές οι εφαρμογές δουλεύουν μέσω internet;

 

οχι δεν δουλευουν μεσω ιντερνετ

στελνει αθορυβα η εφαρμογη sms και ενημερωνεται απο το δικτυο της κινητης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δεν δουλευουν μεσω ιντερνετ

στελνει αθορυβα η εφαρμογη sms και ενημερωνεται απο το δικτυο της κινητης

 

οκ όλα καλά, ευχαριστώ!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή όταν έγραψα την προηγούμενη φορά ήμουν σε πανικό με ένα... τουβλωμένο τηλέφωνο, ποστάρω να σας ενημερώσω για 1-2 πραγματάκια και να κάνω καμιά ερώτηση...

 

Μείνετε μακριά από την εφαρμογή "ClockworkMod Rom Manager". Γενικά παίζει να είναι καλή αλλά μου **** το κινητό.

 

Τι παίζει με το Move to SD enabler? Πρέπει να μένει on το USB debugging ή μετά το κλείνουμε; Και γιατί ρε παιδιά έχω 90% γεμάτη μνήμη τηλ (από τα 170μβ) όταν μετέφερα σχεδόν όλες τις εφαρμογές που μπορούσα στην SD?

 

Επίσης, κάτι που είχα ρωτήσει παλιότερα αλλά ζααααρτ με τόσα ποστ που γίνονται :p Κάποιος τρόπος για γενικό back up σε περίπτωση που όλα διεληθούν όπως το back up and restore του iphone?

 

thnx in advance ;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κάτι που είχα ρωτήσει παλιότερα αλλά ζααααρτ με τόσα ποστ που γίνονται :p Κάποιος τρόπος για γενικό back up σε περίπτωση που όλα διεληθούν όπως το back up and restore του iphone?

 

thnx in advance ;)

 

Λοιπόν κατεβάζεις το myPhoneExplorer για windows και κάνεις back up όλες τις επαφές σου...

Στην συνέχεια κάνεις copy-paste όλη την κάρτα μνήμης κάπου στο pc σου.Στο τέλος περνάς το custom recovery στο κινητό,και κάνεις ένα nandroid back up.

Σε περίπτωση που θες να κρατήσεις και τις εφαρμογές σου κατεβάζεις και το Titanium Backup...;)

 

(δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος αλλά εγώ αυτό έχω κάνει)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Αυτό θέλω, nandroid backUp. :)

 

 

Κάτι ακόμα παιδιά, τι παίζει με τις επαφές και το sync με gmail??? Είναι όλα active κλπ αλλά στο gmail δε βλέπω τις επαφές του κινητού... ούτε ότι προσθέτω στο calendar από το κινητό (κατηγορία Phone) συγχρονίζεται με το g-cal... Ιδέες;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το κινητο και εγω και ειναι πολυ τζαμι..

Ρε παιδια πως κανω εγκατασταση εφαρμογων στην καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το κινητο και εγω και ειναι πολυ τζαμι..

Ρε παιδια πως κανω εγκατασταση εφαρμογων στην καρτα?

 

καλοριζικο :)

πανε ρυθμισεις εφαρμογες διαχειρηση των αιτησεων βρες την εφαρμογη που θελεις να μετακινησεις μπες και πατα μετακινηση στην καρτα ...αντιστοιχα μπορεις να κανεις μια εφαρμογη μετακινηση απο την καρτα στο τηλεφωνο

να ξερεις πως δεν μετακινουνται ολες οι εφαρμογες

αν μια εφαρμογη δεν μετακινειται το κουμπακι μετακινηση στην καρτα ειναι απενεργοποιημενο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...γνωριζει κανεις πως μπορω να απενεργοποιησω την εφαρμογη μηνυματα απο το κινητο..ειναι προεγκατεστημενη εφαρμογη...προσωπικα μαρεσει περισσοτερο το chompsms και χρησιμοποιω ...αλλα δυστηχως ανοιγουνε και τα 2 μαζι...
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑ... και κάτι άλλο: Διαπίστωσα ότι δεν στέλνει κενό SMS. Θέλω να μάθω το υπόλοιπο των μονάδων μου στέλνοντας κενό μήνυμα άλλα το τηλέφωνο δεν στέλνει κενό μήνυμα άλλα μόνο όταν έχει χαρακτήρες. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το κάνω ή πρέπει να βρώ εφαρμογή στο μάρκετ;

 

ευχαριστώ!!!!!!

 

Στειλε ενα SMS με μια τελεια και θα σου ερθει η απαντηση για το υπολοιπο που εχεις, εγω που ειμαι Wind αυτο κανω στο 1212 και ολα Ο.Κ. ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά αυτά τα προγράμματα δεν είναι αυτό που ψάχνω. Τα δοκίμασα και βλέπω ότι ανάβει η οθόνη το οποίο δεν το θέλω αλλά μόνο τα πλήκτρα. Απ΄ότι έψαξα δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή (κάτι αντίστοιχο των Νοκια κινητών) εκτός αν μου διέφυγε αλλά δε νομίζω......

 

 

εμενα παντως με την εφαρμογη που σου προτεινα μονο τα πληκτρα αναβουν...

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβαστε παρακατω...ερχεται τελη μαιου ι εκδοση 2.3

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_one_will_get_gingerbread_this_may_hopefully-news-2423.php

 

μουφα κοβω την ειδηση. δεν ειναι δυνατον το update να δωθει μεσω του android market :!:

 

τι @@ καθονται και γραφουν? τοτε τι το εχουμε το lg mobile update tool? αυτα δε γινονται

 

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/11/03/optimus-one-gets-gingerbread-in-may/gsmarena_001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . 2 ερωτήσεις :

 

1) Υπάρχει κάποιος τρόπος να στείλω μια εφαρμογή σε άλλο κινητό μέσω Bluetooth ;

 

Υ.Γ Έχω κατεβάσει κάποιους file managers αλλά δεν μπόρεσα να βρώ στα αρχεία μου τίποτα μέσα .

 

 

2) Έχουμε στα υπόψη καμία εφαρμογή που να κατεβάζουμε βιντεάκια από το youtube με το Optimus One μας ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Tubemate μπορεις ακομα και σαν mp3 να τα κατεβαδεις, εφαρμογες με μπλεδοντι δε νομιζω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . 2 ερωτήσεις :

 

1) Υπάρχει κάποιος τρόπος να στείλω μια εφαρμογή σε άλλο κινητό μέσω Bluetooth ;

 

Υ.Γ Έχω κατεβάσει κάποιους file managers αλλά δεν μπόρεσα να βρώ στα αρχεία μου τίποτα μέσα .

 

 

2) Έχουμε στα υπόψη καμία εφαρμογή που να κατεβάζουμε βιντεάκια από το youtube με το Optimus One μας ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

1.πατας παρατεταμενα πανω στο αρχειο που θελεις να στειλεις και σε βγαζει ενα μενου διαλεγεις την αποστολη και μετα μεσω bluetooth

απο το thinkfreeoffice που ειναι εφαρμογη προεγκατεστημενη εχεις προσβαση στην καρτα σου

 

2.το tubemate youtube downloader απο το μαρκετ ειναι μια καλη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Tubemate μπορεις ακομα και σαν mp3 να τα κατεβαδεις, εφαρμογες με μπλεδοντι δε νομιζω

 

Ευχαριστώ θα την δοκιμάσω.

 

Οσο για το μπλέ δόντι ψάχνω έναν τρόπο αν γίνεται να στέλνω σε άλλα κινητά τις εφαρμογές μου . Μαλλον δεν γίνεται γιατί δεν τις βλέπω πουθενά στην memory card .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα την δοκιμάσω.

 

Οσο για το μπλέ δόντι ψάχνω έναν τρόπο αν γίνεται να στέλνω σε άλλα κινητά τις εφαρμογές μου . Μαλλον δεν γίνεται γιατί δεν τις βλέπω πουθενά στην memory card .

 

http://market.android.com/details?id=de.android_telefonie.appmanager

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα την δοκιμάσω.

 

Οσο για το μπλέ δόντι ψάχνω έναν τρόπο αν γίνεται να στέλνω σε άλλα κινητά τις εφαρμογές μου . Μαλλον δεν γίνεται γιατί δεν τις βλέπω πουθενά στην memory card .

 

κατεβαζεις το astro file manager και εφοσον εγκατασταθει κατεβαζεις και το astro bluetooth που ειναι επεκταση της πρωτης. Η πρωτη ειναι must εφαρμογη για να βλεπεις τι εχεις στην καρτα σου και με τη δευτερη οταν βρεις αυτο που θεσ αν στειλεις πατας πανω του παρατεταμενα-> send->bluetooth κλπ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. μπορει να με βοηθησει καποιος..εχω το κινητο 5-6 μερες,ολοκαινουργιο δηλαδη, εχει κολησει τελειος και επανερχεται κανοντας restart μονο του 3 φορες..τι γινεται? και επιπλεον εκει στο ακυρο μου πεταει η καρτα sd αφαιρεθηκε..εχω στεναχωρηθει τρελα γιατι ημουν πολυ ευχαριστημενος πριν μου κανει αυτα τα κολπα..οποιος ξερει ας με βοηθησει παρακαλω..
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. μπορει να με βοηθησει καποιος..εχω το κινητο 5-6 μερες,ολοκαινουργιο δηλαδη, εχει κολησει τελειος και επανερχεται κανοντας restart μονο του 3 φορες..τι γινεται? και επιπλεον εκει στο ακυρο μου πεταει η καρτα sd αφαιρεθηκε..εχω στεναχωρηθει τρελα γιατι ημουν πολυ ευχαριστημενος πριν μου κανει αυτα τα κολπα..οποιος ξερει ας με βοηθησει παρακαλω..

 

εκ πρωτης οψεως φενεται οτι θελεις αλλαγη της καρτας sd

το προβλημμα με την καρτα ειναι γνωστο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569729 αυτη ειναι μια καλη λυση αν σε ικανοποιει μια τεσσαρα

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. μπορει να με βοηθησει καποιος..εχω το κινητο 5-6 μερες,ολοκαινουργιο δηλαδη, εχει κολησει τελειος και επανερχεται κανοντας restart μονο του 3 φορες..τι γινεται? και επιπλεον εκει στο ακυρο μου πεταει η καρτα sd αφαιρεθηκε..εχω στεναχωρηθει τρελα γιατι ημουν πολυ ευχαριστημενος πριν μου κανει αυτα τα κολπα..οποιος ξερει ας με βοηθησει παρακαλω..

 

ειναι γνωστο το προβλημα φιλε,τα restart οφειλονται στο οτι δεν μπορει να ''δει'' την καρτα μνημης.Σε καποιους φιλους το προβλημα λυθηκε αγοραζοντας μια αλλη καρτα μνημης toshiba class4.Σε εμενα δεν λυθηκε και το εστειλα στο service

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. μπορει να με βοηθησει καποιος..εχω το κινητο 5-6 μερες,ολοκαινουργιο δηλαδη, εχει κολησει τελειος και επανερχεται κανοντας restart μονο του 3 φορες..τι γινεται? και επιπλεον εκει στο ακυρο μου πεταει η καρτα sd αφαιρεθηκε..εχω στεναχωρηθει τρελα γιατι ημουν πολυ ευχαριστημενος πριν μου κανει αυτα τα κολπα..οποιος ξερει ας με βοηθησει παρακαλω..

 

update στην 10h του εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. μπορει να με βοηθησει καποιος..εχω το κινητο 5-6 μερες,ολοκαινουργιο δηλαδη, εχει κολησει τελειος και επανερχεται κανοντας restart μονο του 3 φορες..τι γινεται? και επιπλεον εκει στο ακυρο μου πεταει η καρτα sd αφαιρεθηκε..εχω στεναχωρηθει τρελα γιατι ημουν πολυ ευχαριστημενος πριν μου κανει αυτα τα κολπα..οποιος ξερει ας με βοηθησει παρακαλω..

 

Βαλε την αναβαθμιση που κυκλοφορησε πριν λιγες μερες. Ειχα και εγω τα ιδια προβληματα και η αναβαθμιση τα εφτιαξε ολα.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον. η καρτα που εχω βαλει,ειναι αυτη που ειχε στην συσκευασια..γιατι παρουσιαζει προβλημα? update δεν εχω κανει γιατι δεν ξερω πως αν και χθες μου ηρθε μια ειδοποιηση για ενα update αλλα μαλλον δεν γινεται απ ευθιας απ την συσκευη..και επιπλεον to pc (windows 7) μου δεν το αναγνωριζει το τηλεφωνο..γιατι? πρεπει να κατεβασω κατι στο pc?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...