Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ιδιο λειτουργικο εχω και εγω στον υπολογιστη μου και την εκανε κανονικα την αναβαθμιση...προσπαθησε να την ξανακανεις ισως να εφαγε καποιο κολημα δεν νομιζο να ειναι κατι...παντως αμα ολοκληρωθει το κινητο και πιο γρηγορο ειναι και δεν εχει πια προβλημα με την sd και δεν στελνει μυνηματα αλλου...απορω γιατι θελουν πολλοι να ξαναγυρισουν στην παλια εκδοση...

 

γιατι ΔΕ γινεται root φυσικα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικά όλα οκ με την αναβάθμιση. Πρακτικά καμία διαφορά. Το root έφυγε και αρχίζουν πάλι οι ενοχλητικές διαφημίσεις. Δοκίμασε κανείς Z4root?

 

no root,no nothing.....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα φώτα σας πλς μόλις πήγα να κάνω την αναβάθμιση της συσκεύης σε 2.2.2 δεν την είχα ρουτ ούτε καστομ ρομ η τπτ τετοιο ηταν μαμισιο το τηλεφωνο . σε καποια φαση μου λεει το προγραματακι να το αποσυνδεσω να βγάλω την μπαταρία και μετα να βάλω την μπαταρία και να το συνδέσω πάλι . ε το έκανα και απο τότε το τηλέφωνο κολάει στο λογκο τησ lg και δεν κανει τπτ ... το προγραμα ούτε καν βλέπει συσκευή ... το τηλέφωνο μένει εκει και δεν κάνει κάτι .. πλς καμιά ιδεα
Link to comment
Share on other sites

ειχα παθει κατι παρομοιο και δοκιμασα με το που ανοιγε να παταω συνεχομενα το πληκτο με το σπιτακι, αν θυμαμαι καλα, ή καποια απο τα διπλανα και μπηκα. δοκιμασε τα ολα απο μια φορα
Link to comment
Share on other sites

Leodary νομιζω οτι αυτα ειναι τα βήματα !!! Δεν το δοκιμασα αν στελνει ή οχι αλλα σιγουρα εκει μεσα ειναι οι εφαρμογες, ειναι καπως κωδικοποιημενες απο πλευρας ονοματος αλλα βγαζεις ευκολα ακρη .

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Υ.Γ Οταν δημιουργεις καινουργια κατηγορια στο Home Screen γιατι σου την τοποθετει ''πανω πανω'' δεν μπορουμε να την τοποθετουμε οπου θελουμε εμεις;;;;

 

Θελω να βαλω τα παιχνιδια και θελω να τα εχω χαμηλα...χμμμ καμια λυση;

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω ξερω αν μπορουμε να βαλουμε οπου θελουμε την νεα κατηγορια, οσο και αν εψαξα δε βρηκα κατι... οποτε αν ξερει καποιος ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο λειτουργικο εχω και εγω στον υπολογιστη μου και την εκανε κανονικα την αναβαθμιση...προσπαθησε να την ξανακανεις ισως να εφαγε καποιο κολημα δεν νομιζο να ειναι κατι...παντως αμα ολοκληρωθει το κινητο και πιο γρηγορο ειναι και δεν εχει πια προβλημα με την sd και δεν στελνει μυνηματα αλλου...απορω γιατι θελουν πολλοι να ξαναγυρισουν στην παλια εκδοση...

 

Εάν διάβαζες λίγο πιο προσεκτικά αυτό που πόσταρα

και παρόλο που δεν ολοκληρώθηκε το update η εφαρμογή λέει ότι έχω την τελευταία version..
θα έβλεπες ότι πλέον η εφαρμογή του Pc βλέπει ότι έχω την τελευταία version και όταν σβήσω το κινητό για να ανάψει θέλει κάνα τρίλεπτο...

 

Reset πως κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αν περάσουμε την καινούρια αναβάθμιση δεν σβύνεται τίποτα απο προγράμματα και επαφές και γενικά το πως έχει στείσει κανείς το κινητό του?

Κάπου δίαβασα ότι τέλη Απριλίου περιμένουμε τη 2.3?

Edited by M_Andreas
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Οταν δημιουργεις καινουργια κατηγορια στο Home Screen γιατι σου την τοποθετει ''πανω πανω'' δεν μπορουμε να την τοποθετουμε οπου θελουμε εμεις;;;;

 

Θελω να βαλω τα παιχνιδια και θελω να τα εχω χαμηλα...χμμμ καμια λυση;

 

απο οσο ξερω οχι. δεν υπαρχει καμια τετοια επιλογη. οπως και η κατηγορια downloads μενει κατω απο τα applications. δυστυχως δεν εχει πολυ παραμετροποιηση το μενου

 

βεβαια μπορεις να χρησιμοποιησεις αλλον launcher και να κανεις οτι γουσταρεις.

 

Τελικά αν περάσουμε την καινούρια αναβάθμιση δεν σβύνεται τίποτα απο προγράμματα και επαφές και γενικά το πως έχει στείσει κανείς το κινητό του?

Κάπου δίαβασαότι τέλη Απριλίου περιμένουμε τη 2.3?

 

οχι δε σβηνεται. ετσι ειπαν τα παιδια. εγω απλα νομιζα οτι σβηνονται γιατι σου λεει να κρατησεις backup πρωτα

 

για την αναβαθμιση δεν υπαρχει κατι επισημο ακομα.

 

Reset πως κάνουμε?

 

ρεσετ μεσα απο τις ρυθμισεις πας privacy και factory data reset

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζουν τα shortcuts στο dock της home screen?

 

ναι. απλα σερνεις το εικονιδιο που θελεις απο μια οθονη πανω στο εικονιδιο που θελεις να αλλαξεις :)

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα το πρωί (δυο μέρες μετά την αναβαθμιση) έχω σοβαρό πρόβλημα.

έψαξα και βρήκα ότι το έχουν και άλλοι!!!

 

http://forum.xda-developers.com/archive/index.php/t-969131.html

 

the lock screen is gone (when I press the lock button the screen just turns off)

 

the home button was not working - responding alone

 

the airplane and silent mode were gone only power off selection existed when I had the lock button pressed

 

and all my calls were automatically reset.

 

I tried to reboot and remove the buttery and/or SIM but no luck. I dont want to factory reset at all is there anything I can do throw the ADB shell. Any place were I can look at

 

 

ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΤΩΡΑ!!!!!!!

 

 

μόλις επικοινώνησα με υποστήριξη lg και δεν ξέρουν τίποτα!!!

Edited by christosi

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να κάνει downgrade;

Πχ. εγώ έχω την V10H.

Δεν γίνεται downgrade με αυτόν τον οδηγό; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=875881

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να κάνει downgrade;

Πχ. εγώ έχω την V10H.

Δεν γίνεται downgrade με αυτόν τον οδηγό; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=875881

 

Ναι με αυτον γινεται. Τα βηματα ειναι πολυ απλα μονο καντε αυτα που λεει.

Οταν εκανα το update σε 10h και ειδα πως εχασα το root εκανα downgrade

με αυτο τον οδηγο παλι σε 10a. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μου χει κατσει πολυ ασχημα το optimus one και λεω να το τσιμπησω. Με αλλαγη απο καρτα σε συμβολαιο μου βγαινει 170 ευρω+δωρο τη βαση και το φορτιστη αυτοκινητου.

Επειδη διαβασα πολλα απο τα προβληματα που βγαζει πιστευετε οσοι το χετε ειδικα οτι αξιζει σαν αγορα; Θα ναι το πρωτο android μου και θα θελα να ναι αξιοπιστο.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτον γινεται. Τα βηματα ειναι πολυ απλα μονο καντε αυτα που λεει.

Οταν εκανα το update σε 10h και ειδα πως δεν εχασα το root εκανα downgrade

με αυτο τον οδηγο παλι σε 10a. ;)

 

Να σε ρωτήσω, το firmware το παλιό απο πού το βρήκες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μου χει κατσει πολυ ασχημα το optimus one και λεω να το τσιμπησω. Με αλλαγη απο καρτα σε συμβολαιο μου βγαινει 170 ευρω+δωρο τη βαση και το φορτιστη αυτοκινητου.

Επειδη διαβασα πολλα απο τα προβληματα που βγαζει πιστευετε οσοι το χετε ειδικα οτι αξιζει σαν αγορα; Θα ναι το πρωτο android μου και θα θελα να ναι αξιοπιστο.

Ευχαριστω!

Αξίζει και παραξίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Προχθες αγορασα το optimus one κ ενω ολα δουλευαν κανονικα σημερα ξαφνικα σταματησε να στελνει μηνυματα. Καρτα εχω οποτε δεν τιθεται τετοιο θεμα. Μου γραφει οτι απετυχε η αποστολη κ στις λεπτομερειες αναφερει "κωδικο σφαλματος 50". Κανεις που γνωριζει κατι επ αυτου?

 

 

edit: ακυρο ηταν προβλημα της cosmote τελικα...

Edited by HTO
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα το πρωί (δυο μέρες μετά την αναβαθμιση) έχω σοβαρό πρόβλημα.

έψαξα και βρήκα ότι το έχουν και άλλοι!!!

 

http://forum.xda-developers.com/archive/index.php/t-969131.html

 

the lock screen is gone (when I press the lock button the screen just turns off)

 

the home button was not working - responding alone

 

the airplane and silent mode were gone only power off selection existed when I had the lock button pressed

 

and all my calls were automatically reset.

 

I tried to reboot and remove the buttery and/or SIM but no luck. I dont want to factory reset at all is there anything I can do throw the ADB shell. Any place were I can look at

 

 

ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΤΩΡΑ!!!!!!!

 

 

μόλις επικοινώνησα με υποστήριξη lg και δεν ξέρουν τίποτα!!!

εκανα κ εγω αναβ. σε 10h κ στα μυνηματα εχασα το ελληνικο πληκτρολογιο, εκανα ρεσετ πατοντας σπιτακι-κατω ενταση-κουμπι on of και επανηλθε το πληκτρολογιο με την καινουργια εκδοση απειραχτη. δοκιμασε το ιδιο κ εσυ .

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα,

μπορείτε να μου προτείνετε κάποια καλή εφαρμογή ημερολογίου που έχετε δοκιμάσει;

 

Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετα απο εγκατάσταση του rom manager σε rooted 2.2 και πείραγμα κάποιων ρυθμίσεων της εφαρμογής το κινητό έσβησε. Δεν ξεκινάει ,εμφανίζει για λίγο το λογότυπο LG και σβήνει. Επίσης το ίδιο γίνεται και όταν επιχειρώ να κάνω hard reset (έχω αφαιρέσει sd και sim.)Κάποια ιδέα πριν το στείλω στην LG;
Link to comment
Share on other sites

Έχω τις εξής απορίες ως πρωτάκι στην android.

 

1)Πως μπορώ να μεταφέρω μουσική από το pc μου αφού δεν έχει κάποιο cd για να εγκαταστήσω κάποιο ανάλογο πρόγραμμα;

2)Κατέβασα ένα qwerty πληκτρολόγιο από το μάρκετ το οποίο δεν έχει ελληνικά.Υπάρχει κάτι αντίστοιχο ΚΑΙ με ελληνικά;

3)Yπάρχει κάποια εφαρμογή για κατέβασμα τραγουδιών από το youtube κατευθείαν στο τηλέφωνο;

 

 

Αυτά για αρχή τα υπόλοια μετά:P

Link to comment
Share on other sites

Pecon απλα συνδεεις κινητο πατας ενεργοποιηση αποθευτικου χωρου στο κινητο και περνας οτι θες. το qwerty μαμα πληκτρολογιο δε σαρεσει; αντεγεια πατα στο google flash original rom lg optimus p500, γιατι μολις μπρικαρες το κινητο με το rom manager, σου μιλαει ομοιοπαθων...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...