Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση:

 

Από καταστήματα του skroutz αγοράζουμε άφοβα το συγκεκριμένο τηλέφωνο ή λόγω αποκλειστικότητας του Γερμανού μπορεί να είναι παραεισαγωγής με ό,τι αυτό συνεπάγεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση:

 

Από καταστήματα του skroutz αγοράζουμε άφοβα το συγκεκριμένο τηλέφωνο ή λόγω αποκλειστικότητας του Γερμανού μπορεί να είναι παραεισαγωγής με ό,τι αυτό συνεπάγεται?

 

Μάλλον παραεισαγωγής είναι απο το skroutz... Είναι πολύ "φρέσκο" για να πέσει η τιμή τόσο νωρίς και δεδομένου της αποκλειστικότητας (προς το παρών???) του Γερμανου...

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που δίνεις είναι αναγραφόμενη στο manual;

 

το DASY4 τι είναι;

 

ναι ειναι αναγραφομενη στο manual.

το DASY4 ειναι state of art measurement/test equipment (κι εγω δεν ειχα ιδεα, το εψαξα :p)

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι και γω να το πάρω το κινητάκι αν ειναι παραεισαγωγής τι χάνουμε?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι και γω να το πάρω το κινητάκι αν ειναι παραεισαγωγής τι χάνουμε?

 

Πάντως εγώ δεδομένης της τιμής και του τι προσφέρει το προτείνω πλέον άφοβα . Το κινητό απλά τα σπάει . Είναι πολύ γρήγορο σαν ενα 3GS με την μισή τιμή όμως .

:)

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει γραφτει πουθενα αλλα

Πληκτρολογωντας αυτο σε παει σε κρυφο μενου 3845#*500#

 

Δεν ειχα ποτε αλλη φορα smartphone γενικα.

Ειναι το 1ο μου και ειναι κορυφαιο. Και σαν κατασκευη και σαν λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα καταστημα προστεθηκε στο skroutz.

http://expertstore.gr/p.LG-Optimus-One-P500.294261.html

 

Οσο για τα παραεισαγωγης η οχι αν σας δινουν εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπειας που σιγουρα θα δινουν δεν υπαρχει προβλημα.Μην τα δινετε στους κλεφτες Γερμανο και Cosmote.Καντε υπομονη να τελειωσει η αποκλειστηκοτητα να δειτε για ποτε θα φτασει στα 220 στο skroutz.

 

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει γραφτει πουθενα αλλα

Πληκτρολογωντας αυτο σε παει σε κρυφο μενου 3845#*500#

 

Προσοχή μόνο στα κρυφά μενού, γιατί μια λάθος επιλογή μπορεί να φέρει άσχημα αποτελέσματα. Γι' αυτό τα κρυφά μενού καλό είναι να μένουν κρυφά, όσο δε χρειάζονται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως ξέρουμε αν δίνουν εγγύηση ελ. αντιπροσωπίας και πότε λήγει το "εμπάργκο" του Γερμανού?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως ξέρουμε αν δίνουν εγγύηση ελ. αντιπροσωπίας και πότε λήγει το "εμπάργκο" του Γερμανού?

Μπορεις να παρεις στην LG και να ρωτησεις αν εχουν δωσει κομματια για το estore που σε ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Η ανταπόκριση της οθόνης τι λέει?

 

Πολύ καλή , multitouch , γρήγορη όπως πρέπει να είναι , κανένα πρόβλημα . :D

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κινιτο 2 βδομαδες τωρα. τα live wallpapers ειναι απλα τελεια αλλα το κινιτο δε τα σικωνει πιστευω, στο scrolαρισμα οι οθονες κολανε λιγο με κανονικο wallpaper ειναι φοβερα γρηγορο ομως.

η οθονη ειναι απιστευτη σιγκριτικα με αλλα κινιτα και πιο σιγκεκριμενα με το optimus gt540 που εχω. τα χρωματα ειναι πολυ ζωντανα και ι αναλιση αρκετα καλη για τις 3.2 ιντσες. οταν το πιασεις στα χερια σου δε το αφινεις (μαλακο πλαστικο βλεπεις).

 

268 ευρο και δωρο φορτιστης αυτοκινητου και βαση αξιζει μεχρι και το τελευταιο σεντς!!

πολυ μπροστα απο τα αλλα κινητα 300ευρο>. αυτα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι.., γιατι κανουμε root το κινητο, τι επιτυγχανουμε ετσι?

 

Αποκτούμε πλήρη πρόσβαση στο λειτουργικό και έτσι προσθέτουμε ή αφαιρούμε εφαρμογές και πειράζουμε άλλα στοιχεία χωρίς περιορισμούς. Περισσότερα θα βρεις στα σχετικά topic του forum.

 

Επειδή πάντως τα smartphone γίνονται όλο και περισσότερο προσιτά σε απλούς (μη ενθουσιώδεις) χρήστες, καλό είναι να προσέχουμε τι κάνουμε, αν δεν ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όπως ίσως γνωρίζεται το τηλέφωνο το έχω περίπου μια εβδομάδα τώρα. Είναι πραγματικά πολύ καλό και αν εξαιρέσεις μερικές ελλείψεις (πχ.φλας) κατα τ''αλλα είναι υπέροχο.

 

Το android όμως δεν με έχει βολέψει καθόλου (συνηθισμένος με iOS). Το έχω παραμετροποιήσει αρκετά, αλλά θα ήθελα κάτι πιο απλό και έτσι θα πάω σε iphone.

 

Το αναφέρω εδώ επειδή μπορεί να υπάρχουν παιδιά που ενδιαφέρονται να το πάρουν σχεδόν καινούριο, ακριβώς όπως το δίνει ο Γερμανός, με την εγγύηση του, έτοιμο root και με εφαρμογές μέσα λίγο φθηνότερα απ'ότι κάνει.

 

Όποιος ενδιαφέρετε ας μου στείλει pm να τα συζητήσουμε.

 

Παρακαλώ να μην συνεχιστεί το θέμα εδώ να μην είμαστε off topic και ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα που το αναφέρω εδώ σαν αγγελία.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το android όμως δεν με έχει βολέψει καθόλου (συνηθισμένος με iOS). Το έχω παραμετροποιήσει αρκετά, αλλά θα ήθελα κάτι πιο απλό και έτσι θα πάω σε iphone.

 

Αυτή την παρατήρηση δεν την περίμενα "θα ήθελα κάτι πιο απλό" ... παρόλο που είναι μάλλον αλήθεια τελικά . Εγώ πάντως περιμένω αύριο το iphone 4 με το καλό . Σήμερα σκαλίζοντας το LG μέχρι τελικής πτώσης έδειξε να κολλά μια που τρέχουν όλα τα προγράμματα μαζί . Θέλει δηλ ένα μέτρο και σε αυτό . Με λογική χρήση πάντως δεν πιστέυω να έχει πρόβλημα στο 99 % των περιπτώσεων . Σαφώς πιο παραμετροποιήσημο από το IOS αλλά και αυτό έχει τελικά τις επιπτώσεις του . Ο φίλος πάντως που το έχει είναι καταευχαριστημένος :D

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Παοκαρα!!! Επιτελους θα φυγει απο το παραθυρο η αποτυχια το km900 Arena .... σιχτιρ απο κει :D

 

Επιστρεφω απο Κάιρο που παω ταξιδι και θα το αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την παρατήρηση δεν την περίμενα "θα ήθελα κάτι πιο απλό" ... παρόλο που είναι μάλλον αλήθεια τελικά . ...

 

Αλήθεια είναι όντως! Έχω και το ipod touch το οποίο είναι σφαίρα, και μου φαίνεται λίγο αργό το LG, συν ότι το iOS είναι πολύ πιο απλό και με βολεύει! Ίσως είναι η συνήθεια, αν και στην αρχή εντυπωσιάστηκα με το android και τις δυνατότητες που σου δείνει. Εντάξει πολύ περισσότερα τα χρήματα για ένα 3gs ή 4 αλλά θα δώσω και τα δύο (ipod + Lg) και θα πάω σε iphone. Απλά το ανέφερα και εδώ μιας και βλέπω ότι ενδιαφέρονται αρκετά παιδιά και πιστεύω ότι είναι ευκαιρία...

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα

 

πρεπει να ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ αν και εχω κανει register αρκετο καιρο.ειμαι και εγω κατοχος του lg optimus one p500 και θα ηθελα να σας ρωτησω απο μπαταρια πως σας φαινεται?

Νομιζω οτι σε εμενα δεν κραταει τοσο καλα...υπαρχει καποιο tip?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχω αγοράσει εδώ και 10 μέρες αυτό το κινητό, αλλά αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα. Το κινητό το έχω στα Ελληνικά, αλλά κάθε φορά που το έχω κλειστό και το ανοίγω, στην σελίδα που ζητάει το pin μου τα έχει όλα στα γερμανικά. Επειδή δεν ήξερα αν έχω κάνει κάποια λάθος ρύθμιση, το έκανα reset, αλλά και πάλι τα ίδια.

Και κάτι ακόμα,το κινητό έχει την v10a έκδοση, προσπάθησα να το αναβαθμίσω σε v10b μιας και έχει βγει στην ελλάδα αλλά μου γράφει ότι έχω την πιο ενημερωμένη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Στο android γίνεται να μεγαλώσεις τα font όπως στο iphone πχ στις επαφές;

Επίσης μπορεί να έχεις αγγλικό λειτουργικό με γλώσσα εισαγωγής αγγλικά-ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...