Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους!

με την αναβάθμιση σε V20G "έχασα" τους πεζούς χαρακτήρες στα sms. Γράφω κανονικά 160/μήνυμα αλλά στέλνω (και διαβάζω επίσης) μόνο κεφαλαία

καμία συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

με την αναβάθμιση σε V20G "έχασα" τους πεζούς χαρακτήρες στα sms. Γράφω κανονικά 160/μήνυμα αλλά στέλνω (και διαβάζω επίσης) μόνο κεφαλαία

καμία συμβουλή;

 

Φίλε agkarag, αυτά που γράφεις είναι φυσιολογικά. Για το ότι δέχεσαι με κεφαλαία μόνο, μήπως ο αποστολέας τους άλλαξε κάποια σχετική ρύθμιση στη συσκευή του για να έχει 160 χαρακτήρες ? Διότι όταν έχεις μικρά γράμματα έχεις 70 χαρακτήρες άρα θα πληρώσεις 2 μηνύματα για να πεις τα ίδια πράγματα σε σχέση με τους 160 χαρακτήρες που εμφανίζονται πάντα με κεφαλαία γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

μήπως ο αποστολέας τους άλλαξε κάποια σχετική ρύθμιση στη συσκευή του για να έχει 160 χαρακτήρες ?
Έχεις δίκαιο σε αυτό SiliconManC, αλλά για να γίνω πιο σαφής, θέλω να στέλνω sms με πεζά & τονισμένα γράμματα. Πρίν την αναβάθμιση αυτό έβλεπα στην οθόνη μου ήταν αυτό που έφευγε (ελεγμένο), ένω τώρα είτε με την stock είτε με άλλες εφαρμογές για sms, ό,τι και αν δοκίμασα, όλα τα μετατρέπει σε κεφαλαία. Ένα στα δέκα sms μου έχει πάνω από 50 χαρακτήρες, οπότε δεν με απασχολεί
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η official cm7, nightly βεβαια, οποτε ας περιμενουμε λιγακι να δουμε τι παιζει απο bugs καλου κακου.

http://get.cm/?device=p500

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την παραπάνω rom? Είναι καλύτερος ο kernel που έχει η είναι καλύτερος του franco ο. 35?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την παραπάνω rom? Είναι καλύτερος ο kernel που έχει η είναι καλύτερος του franco ο. 35?

 

Tα nightlies είναι ακόμα μόνο για πειραματισμούς, έχουν τα άπειρα προβλήματα...

Ελπίζω με τις καθημερινές διορθώσεις σε καμιά εβδομάδα να έχει συμμαζευτεί λίγο και τα βασικά πράγματα να λειτουργούν σωστά...

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα άλλο αλλά έβαλα και νέα baseband.

 

Πέρασε την AGA ROM τότε...

Την έβαλα κι εγώ μέχρι να βγει stable cm7 και πραγματικά είναι πολύ καλή, με πάρα πολύ καλή αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Μια φίλη μου έχει το κινητό και χωρίς να ξέρει πως, στην αρχική οθόνη της άλλαξαν τα βασικά εικονίδια..

Εννοώ την κάτω μπάρα που έχει το εικονίδιο του τηλεφώνου, των επαφών, των μηνυμάτων και της πλοήγησης...

Πως μπορεί να τα επαναφέρει;;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Μια φίλη μου έχει το κινητό και χωρίς να ξέρει πως, στην αρχική οθόνη της άλλαξαν τα βασικά εικονίδια..

Εννοώ την κάτω μπάρα που έχει το εικονίδιο του τηλεφώνου, των επαφών, των μηνυμάτων και της πλοήγησης...

Πως μπορεί να τα επαναφέρει;;

ευχαριστώ

 

Μπαίνει στο μενού-κουμπί μενού-επεξεργασία και σέρνει ότι θέλει όπου θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, θελω hands-free για το lg επειδη τα "μαμα" χαλασαν... εχω βρει αυτα http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Handsfree-Headsets/PURO-Handsfree-Stereo-iPhone-3G-3GS-4-HFPR-IPHONEBK.htm .Ειναι συμβατα για απαντηση κλησεων κλπ ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα άλλο αλλά έβαλα και νέα baseband.

 

Για να μπει η νεα baseband απλα φλασαρουμε την γνησια ρομ μεσω KDZ η υπαρχει καποιος αλλος τροπος;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα fix στο xda αλλα δεν ξέρω κατα πόσο δουλεύει. Ο καλύτερος τρόπος είναι το φλασαρισμα της 20g
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ τι να κάνω έχω την cm7 6.5.8 να περάσω την μαμά πάλι αλλα την τελευταία εκδώσει θα πάει καλύτερα η μπα?? η έχει βγει καμια ποιο καλή rom από αυτή που έχω τώρα?? χωρίς bugs εννοείτε!!!!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι αξίζει να βαλεις new baseband. Μέχρι στιγμής η rom του mik είναι ότι καλύτερο έχει βγει για το κινητό. Εγω πάντως έβαλα aga rom αλλα δε με ενθουσίασε. Είναι και 2.3.3
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι αξίζει να βαλεις new baseband. Μέχρι στιγμής η rom του mik είναι ότι καλύτερο έχει βγει για το κινητό. Εγω πάντως έβαλα aga rom αλλα δε με ενθουσίασε. Είναι και 2.3.3

 

ποια είναι η rom του μικ γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου από τότε που βγήκε η cm7 6.5.8

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πως μπορω να περασω το adobe flash. Player στο LG μου? Γινεται? Αν ναι πως?

 

Υ.Γ. εχω την cm7 rom και kernel: goldenleaf

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι αξίζει να βαλεις new baseband. Μέχρι στιγμής η rom του mik είναι ότι καλύτερο έχει βγει για το κινητό. Εγω πάντως έβαλα aga rom αλλα δε με ενθουσίασε. Είναι και 2.3.3

 

Ειδα οτι εχεισ βαλει τα nightly. ειχεσ προβλημα με το proximity κατα την διαρκεια κλησεων;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν την κράτησα την έβαλα για λίγο χωρίς κάρτα sim και την έβγαλα. Τελικά μάλλον θα επιστρέψω στη μάλιστα 2.3.3 με ελάχιστες εφαρμογές για δεύτερο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

Μια ερωτηση μονο το μοναδικο μου προβλημα ειναι οτι επειδη μιλαω εξωτερικο μεσω ιντερνετ με Viber ειναι οτι εχω πολυ κακη συνδεση και σεδων δεν μπορω να μιλισω. Φταιει το κινητο και οι δυνατοτητες του? η ελευθερη μου μνημη ειναι κοντα στο 40μβ μπορει και αυτο..

 

Η μονη μου λυση ειναι να το κανω ροοτ και να μεταφερω apps αχρηστα στην καρτα οποτε να ελευθερωσω μνημη η και παλι δεν θα γινει τιποτα? υπαρχει αλλως τροπος να διωξω καποια apps?

Αν βαλω την ανδροιδ 2.3 θα αλλαξει τιποτα?

το κινητο ειναι στην 2.2 οπως ηταν!

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είναι φυσικό από τις 8.30 το απόγευμα το έβγαλα από τον φορτιστή με πλήρες φόρτιση και μέχρι τώρα να έχει πάει 73% με καθόλου κλείσεις μόνο 15 λεπτά ίντερνετ με wifi και μετά με data Αλλά σύνολο λέω αν δεν είναι φυσικό τις να κάνω?
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς ics alfa 3? Τρέχει αρκετά καλά και αν και έχει κάποια θέματακια ακόμα είναι σε πολύ καλό δρόμο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...