Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το κινητό.. Δεν βρίσκει το wi-fi ίντερνετ μου , όπως και κανένα άλλο.

Μέχρι εχθές ήμουν ΟΚ όμως , δεν ξέρω τι έπαθε τώρα.

Έκανα και Reboot αλλά τίποτα.

Τι να κάνω?

 

 

Υ.Γ. όταν πατάω το wi-fi να ανοίξει...... το εικονίδιο δεν εμφανίζεται καν πάνω.

 

Έχω:

LG Optimus P500

Rom: CM-7.1.0-Thunderg-KANG

Kernel: 2.6.32.49-franco.kernel-gbs.v20a-gamer @gbs@goldenleaf #12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να κάνω root το κινητό... το είχα κάνει όταν είχα το froyo, αλλά τώρα με την 2.3.3. δεν τα καταφέρνω με τον οδηγό της 1ης σελίδας. Το έχω κάνει πολλές φορές αλλά τίποτα. Μήπως έχει βγει κάτι άλλο; Θέλω απλώς να το κάνω root... τίποτα παραπάνω...για τώρα μετά βλέπουμε...:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να κάνω root το κινητό... το είχα κάνει όταν είχα το froyo, αλλά τώρα με την 2.3.3. δεν τα καταφέρνω με τον οδηγό της 1ης σελίδας. Το έχω κάνει πολλές φορές αλλά τίποτα. Μήπως έχει βγει κάτι άλλο; Θέλω απλώς να το κάνω root... τίποτα παραπάνω...για τώρα μετά βλέπουμε...:lol:

 

Χρησιμοποιείς το SuperOneClick; Με την έκδοση 1.9.5 μπορείς να κάνεις root και την 2.3.3.

 

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το κινητό.. Δεν βρίσκει το wi-fi ίντερνετ μου , όπως και κανένα άλλο.

Μέχρι εχθές ήμουν ΟΚ όμως , δεν ξέρω τι έπαθε τώρα.

Έκανα και Reboot αλλά τίποτα.

Τι να κάνω?

 

 

Υ.Γ. όταν πατάω το wi-fi να ανοίξει...... το εικονίδιο δεν εμφανίζεται καν πάνω.

 

Έχω:

LG Optimus P500

Rom: CM-7.1.0-Thunderg-KANG

Kernel: 2.6.32.49-franco.kernel-gbs.v20a-gamer @gbs@goldenleaf #12

 

Μάλλον πας για hard reset (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων).

 

παιδια θελω να αγορασω κινητο και ειμαι αναμεσα στο lg optimus one p500 και στα huawei ideos x3 και zte blade.εγω κλεινω προς lg λογω ονοματος κυριως αλλα ειναι λιγο παλιο σε σχεση με τα αλλα 2.εσεις τι μου προτεινετε?

 

Σου προτείνουμε να απευθυνθείς εδώ όπου γίνονται και τέτοιου είδους συζητήσεις... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στα καταστήματα που ανέβασαν την τιμή του σχεδόν 20 ευρώ τώρα για τα Χριστούγεννα!!!
Link to comment
Share on other sites

Πριν κατι μηνες μου χε πεσει το κινητο με αποτελεσμα να παθει πολλες γρατζουνιες κ βαθιες σε ολα τα πλαστικα γυρω γυρω. Ειπα να τα αλλαξω αυτα κ βρηκα στο ebay με 20 ευρω συνολικα αλλαγη ολα τα πλαστικα. Το θεμα ειναι οτι σε αυτα δεν περιλαμβανεται κ το lcd digitizer (το διαφανες πλαστικο που ακουμπαμε στην οθονη). Εχει δει κανενας σας αν ειναι εφικτο να βγαλεις κ αυτο απο το μπροστινο καλυμμα κ να το βαλεις σε καποιο καινουριο? Το ανοιξα τις προαλλες το κινητο για να καθαρισω την οθονη απο την σκονη αλλα ξεχασα να προσεξω αν κ πως βγαινει αυτο το κομματι ωστε να μην αγοραζω καινουριο. Στο youtube δεν εχω βρει μεχρι στιγμης βιντεο που να δειχνει οτι το βγαζει.

 

Παντως οι κλεφτες του service της LG ζητανε 80κατι ευρω για την αλλαγη κ δεν στα δινουν να τα βαλεις εσυ αλλα μονο αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες...αν δε θελω να αλλαξω ρομ τι κερδιζω με το να κανω ροοτ το κινητο?? και οταν χτυπαει το κινητο η παυση στον ηχο στην αρχη μπορει να βγει?? thx!
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες...αν δε θελω να αλλαξω ρομ τι κερδιζω με το να κανω ροοτ το κινητο?? και οταν χτυπαει το κινητο η παυση στον ηχο στην αρχη μπορει να βγει?? thx!

 

Μπορεις με root να περασεις αλλον κερνελ, να κανεις overclocking στην cpu κ να περασεις γενικα εφαρμογες που αποτελουν tweaks για το κινητο

 

 

Πως μπορω να κανω εναλλαγη στους Launchers, εκτος απο το home button;;;

 

Δεν παιζει να ειναι εφικτο αυτο. Εναν Launcher μπορεις να εχεις καθε φορα

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να ειναι εφικτο αυτο. Εναν Launcher μπορεις να εχεις καθε φορα

 

Αν εχω ενα ηδη κ θελω μετα να τον αλλαξω, πρεπει να κανω απεγκατασταση του προηγουμενου;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν εχω ενα ηδη κ θελω μετα να τον αλλαξω, πρεπει να κανω απεγκατασταση του προηγουμενου;;;

 

Όχι, βάζεις απλά το home switcher από το market.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω εναλλαγη στους Launchers, εκτος απο το home button;;;

 

Μπορείς να αλλάζεις launchers με αυτό το πρόγραμμα ή αν δεν σου δουλέψει δοκιμάζεις αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάζεις launchers με αυτό το πρόγραμμα ή αν δεν σου δουλέψει δοκιμάζεις αυτό

 

Ευχαριστω πολυ, το πρωτο δουλεψε!!!

Εχετε κανενα καλο Launcher στα υποψιν;;;

Edited by nativeindian
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, το πρωτο δουλεψε!!!

Εχετε κανενα καλο Launcher στα υποψιν;;;

 

Eγώ χρησιμοποιώ πάντα ADW καθώς είναι ενσωματωμένος στην CM7 και δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Κολλάει καμιά φορά αν το πολυζορίσω αλλά σε γενικές γραμμές είναι ΟΚ...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ χρησιμοποιώ πάντα ADW καθώς είναι ενσωματωμένος στην CM7 και δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Κολλάει καμιά φορά αν το πολυζορίσω αλλά σε γενικές γραμμές είναι ΟΚ...

 

Δοκίμασε αλλον adw (ειδικά ο ex τα σπάει) γιατί ο ενσωματομενος των cm για κάποιο λόγο είναι λίγο laggy.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

οταν χτυπαει το κινητο η παυση fade στον ηχο που κανει στην αρχη μπορει να βγει δεν το βρισκω καπου στο μενου??
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα την CM7 και μπρίκαρε (μένει στην οθόνη lg) ξαφνικά το κινητό μετά απο μερικούς μήνες ομαλής λειτουργίας.

 

Το πρόβλημα είναι ότι είμαι στρατό και δεν έχω πολυτέλεια να ασχοληθώ πολύ. Με το ζόρι βρήκα ένα νετ καφέ όπου μπόρεσα να περάσω drivers.

 

Λέω να του περάσω κάποια rom με το KDZ. Μπορείτε να μου πείτε πού θα βρώ το αρχείο να το κατεβάσω;

 

Απο το site της LG που λένε οι πιο πολλές οδηγίες μου φαίνεται ότι δεν λειτουργεί τίποτα ή κάνω κάτι λάθος εγώ.

 

Προφανώς και δεν μπαίνει σε ClockworkMod Recovery. Μόνο σε emergency mode μπορώ να το βάλω.

 

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=946354

 

λέει

 

If you get bootloop or stuck at LG logo do next:

Sometimes Recovery can't format /system so you need to clear /system manually. You can do it with this zip (flash as always in recovery), or in mounts menu (clockworkmod recovery only), or with adb:

1. Mount /system in recovery.

2. adb shell rm -rf /system/*

You get 1 error. This is ok.

Will update if I found this bug.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS...

Υπαρχει στο τηλεφωνο μας αυτοματη απαντηση ?

Σημερα μου εσπασαν τα νευρα δουλευω με μηχανακι,και καθε φορα που πρεπει να απαντησω,πρεπει να σταματαω στην ακρη για να βγαλω τα γαντια και να δουλεψω στην οθονη αφης.. βασανο ρε παιδια βασανο...

Υ.Γ.εχω bluetooth hands free...αλλα οταν βρεχει δεν ειναι εξω απτα ρουχα και δε βολευει να ανοιγω ρουχα-αδιαβροχα.,

Edited by vagelados
Link to comment
Share on other sites

αυτός ο οδηγός http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799 κάνει για root στην δικιά μας συσκευή?Μην το δοκιμάσω και την κανω μπρίκι:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την cm 7.2.0 ? δε μου φάνηκε και πολυ καλη απ ότι διάβασα και μάλλον η προηγούμενη του mik ήταν καλυτερη
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ψαχνω μια εφαρμογη για να βλεπω τους αριθμους των τηλ.στις επαφες με μεγαλυτερα γραμματα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ψαχνω μια εφαρμογη για να βλεπω τους αριθμους των τηλ.στις επαφες με μεγαλυτερα γραμματα

 

Μου το σύστησε και μένα συντοπίτης, για δοκίμασε αυτό, https://market.android.com/details?id=com.dw.contacts.free

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ψαχνω μια εφαρμογη για να βλεπω τους αριθμους των τηλ.στις επαφες με μεγαλυτερα γραμματα

 

Πολύ καλή ερώτηση. Θα δοκιμάσουμε κι εμείς αυτό που προτείνει ο οβελίξ5.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω εναν contact caller ο οποιος να κανει το εξης (το εχουν τα Galaxy SII και Galaxy Note): εισαι στις επαφες και οταν συρεις το δαχτυλο προς τα δεξια σε μια επαφη κανει κληση, οταν το συρεις προς τα αριστερα στελνει sms. Ξερετε καμια?
TCe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά... Καλά Χριστούγεννα και καλή πρωτοχρονιά...Θα ήθελα να με βοηθήσετε να βρω μια καλή ρομ να βάλω στο συγκεκριμένο τηλέφωνο(Lg p500) και ταυτόχρονα να σας ευχαριστήσω που με βοηθήσατε χάρη στα ποστς σας να κάνω root το κινητό κλπ κλπ.... όλα είναι έτοιμα αλλά στην επιλογή ρομ υπάρχει πρόβλημα...έβαλα την cyanogen και είχα πρόβλημα με το σήμα...δεν έβρισκε καθόλου σήμα....καμία άλλη ρομ με πολλά γραφικά υπάρχει και χωρίς πολλά προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...