Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ έχω μια ένσταση. Οι free εφαρμογές σε αυτό το λειτουργικό καταλαμβάνουν μόλις το 1/4 των συνολικών. Μικρή αναλογία κατά τη γνώμη μου για καινούργιο λειτουργικό.

 

Ίσως να μην φαίνεται τόσο καλό αλλά τουλάχιστον έχεις trial σε κάθε εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ έχω μια ένσταση. Οι free εφαρμογές σε αυτό το λειτουργικό καταλαμβάνουν μόλις το 1/4 των συνολικών. Μικρή αναλογία κατά τη γνώμη μου για καινούργιο λειτουργικό.

 

πολύ σωστά! και να προσθέσω ότι η μέση τιμή των εφαρμογών είναι πάνω από 1 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν έχουμε καμμιά διαφωνία αν δεν υποστηρίξει Ελλάδα άμεσα στο να μπορείς να αγοράζεις εφαρμογές δεν έχει νόημα στο να το κρατάμε όσοι το έχουμε,εγω προσωπικά περιμένω την αναβάθμιση να δω που τραβάει ,εντάξει ενα μηνα έχει που εχουν κυκλοφορήσει ,πιστεύω ότι βιαστήκαν να το βγάλουν λόγω εορτών και θα διορθώσουν τα υπόλοιπα με την αναβάθμιση ,αναβαθμίσεις που έρχονται,και επειδη εταιρεία είναι δεν νομίζω όσο και μικρή αγορά να είμαστε να μην την νοιάζει να βγάλει λεφτά απο το μάρκετ,..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ίσως να μην φαίνεται τόσο καλό αλλά τουλάχιστον έχεις trial σε κάθε εφαρμογή.

 

Και τι κερδίζεις με αυτό; Μένεις με τη γλύκα! :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τι κερδίζεις με αυτό; Μένεις με τη γλύκα! :p

 

Εγώ το θεωρώ καλό να υπάρχει trial, πριν αγοράσεις κάτι καλό είναι να το δοκιμάσεις εάν σου κάνει πρώτα

 

Κάτι άλλο, έχω Cosmote και την εμφανίζει ώς yyyyyyyyy. Και στα δίκτυα κάνεις αναζήτηση, την βρίσκει ως cosmote αλλά μόλις μπεις στο δίκτυο πάλι yyyyyyyy

 

Αλλά δουλεύει κανονικά :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ το θεωρώ καλό να υπάρχει trial, πριν αγοράσεις κάτι καλό είναι να το δοκιμάσεις εάν σου κάνει πρώτα

 

Οι τιμές τους όμως είναι τσιμπημένες σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Εκτός αυτού, το θέμα είναι και το πότε θα μπορείς να τις αγοράζεις, γιατί τώρα και να θες δεν μπορείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το θεωρώ καλό να υπάρχει trial, πριν αγοράσεις κάτι καλό είναι να το δοκιμάσεις εάν σου κάνει πρώτα

 

Κάτι άλλο, έχω Cosmote και την εμφανίζει ώς yyyyyyyyy. Και στα δίκτυα κάνεις αναζήτηση, την βρίσκει ως cosmote αλλά μόλις μπεις στο δίκτυο πάλι yyyyyyyy

 

Αλλά δουλεύει κανονικά :p

 

Και σε εμένα που έχω Vodafone το ίδιο παρουσιαζόταν. Έγραφε Vodafone και δίπλε yyyyy!:wacko: Πάντως στο Trophy και στο LG Optimus 7 δεν το παρουσίαζε που σημαίνει οτι δεν έιναι μάλλον θέμα του λειτουργικού αλλά κάτι γίνεται με τη συγκεκριμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα που έχω Vodafone το ίδιο παρουσιαζόταν. Έγραφε Vodafone και δίπλε yyyyy!:wacko: Πάντως στο Trophy και στο LG Optimus 7 δεν το παρουσίαζε που σημαίνει οτι δεν έιναι μάλλον θέμα του λειτουργικού αλλά κάτι γίνεται με τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Μπράβο στην HTC με την ακριβότερη συσκεύη της τότε, τι να πω :X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπράβο στην HTC με την ακριβότερη συσκεύη της τότε, τι να πω :X

 

Δεν θα έλεγα ότι ήρθε και το τέλος του κόσμου. Προφανώς softwaρικό είναι το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην HTC με την ακριβότερη συσκεύη της τότε, τι να πω :X

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις περιοχής και γλώσσας και ρύθμισέ τα όλα στα Αγγλικά. Θα διορθωθεί μετά από reset. Προφανώς, το πρόβλημα υπάρχει επειδή δεν υποστηρίζεται ακόμη πλήρως η Ελληνική γλώσσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το θέμα όμως είναι ότι τα ελληνικά υποστηρίζονται χωρίς προβλήματα από τα WM2003SE. Το 2011 δεν είναι δυνατόν να έχουμε τέτοιο θέμα (αν όντως είναι αυτό). Και δεν μιλάω για το ελληνικό μενού αλλά για την εν γένει υποστήριξη της γλώσσας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις περιοχής και γλώσσας και ρύθμισέ τα όλα στα Αγγλικά. Θα διορθωθεί μετά από reset. Προφανώς, το πρόβλημα υπάρχει επειδή δεν υποστηρίζεται ακόμη πλήρως η Ελληνική γλώσσα.

 

Όντως μόλις το δοκίμασα και το πρόβλημα λύνεται με αλλαγή στις ρυθμίσεις γλώσσας. Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με τα πιο παλια δεν μπορουμε να δουμε ολα τα flash.

Με το HD7, μπορει καποιος να ελεγξει αν μπορει να δει σωστα το site για παραδειγμα http://www.live24.gr/webtv/kontrachannel/

Γιατι με τα windows mobile 6.1 και 6.5 δεν τα εχει καταφερει κανεις.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη με τα πιο παλια δεν μπορουμε να δουμε ολα τα flash.

Με το HD7, μπορει καποιος να ελεγξει αν μπορει να δει σωστα το site για παραδειγμα http://www.live24.gr/webtv/kontrachannel/

Γιατι με τα windows mobile 6.1 και 6.5 δεν τα εχει καταφερει κανεις.

 

Όχι. Προς το παρόν τα WP7 δεν υποστηρίζουν flash.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για να αγοράσουμε εφαρμογες αρκει μια διεύθυνση απο τις χώρες που υποστηρίζει και τελείωσε..
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με τα πιο παλια δεν μπορουμε να δουμε ολα τα flash.

Με το HD7, μπορει καποιος να ελεγξει αν μπορει να δει σωστα το site για παραδειγμα http://www.live24.gr/webtv/kontrachannel/

Γιατι με τα windows mobile 6.1 και 6.5 δεν τα εχει καταφερει κανεις.

 

Περιμένουμε με το πρώτο update και υποστήριξη flash. Για να δούμε πότε θα είναι το πρώτο update.

 

Ξέρει κανείς αν περιλαμβάνει και ελληνικά στο πρώτο update;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εσείς που έχετε το hd7 πρέπει να πάρετε τηλέφωνο στην microsoft ελλάδας για να σας δώσει κωδικό με τον οποίο θα ενεργοποιήσετε την πρόσβαση στα live services του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εσείς που έχετε το hd7 πρέπει να πάρετε τηλέφωνο στην microsoft ελλάδας για να σας δώσει κωδικό με τον οποίο θα ενεργοποιήσετε την πρόσβαση στα live services του κινητού;

τι εννοεις ,εγώ δεν πήρα πουθενά ,ενα λογαριασμό hotmail εφτιαξα και είναι όλα οκ ,πριν 5 λεπτά κατέβασα την πρώτη επί πληρωμή εφερμογή..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Προς το παρόν τα WP7 δεν υποστηρίζουν flash.

 

 

Δηλαδη θα δωσουμε τοσα λεφτα και δεν θα βλεπουμε και flash?

Και γιατι να μην παρω το viliv s5 που εχει windows 7 κανονικα κ εχει τα παντα?

http://media-ram.gr/gr/viliv-s5-premium-3g-4-8-touchscreen-1-33ghz-1gb-ram-32gb-ssd-hspa-umts-wlan-bluetooth-gps-winxp-iyi-clone-2.html

Edited by evi32
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά εσείς που έχετε το hd7 πρέπει να πάρετε τηλέφωνο στην microsoft ελλάδας για να σας δώσει κωδικό με τον οποίο θα ενεργοποιήσετε την πρόσβαση στα live services του κινητού;

 

Όχι, δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο για τις native wp7 συσκευές.

 

Δηλαδη θα δωσουμε τοσα λεφτα και δεν θα βλεπουμε και flash?

Και γιατι να μην παρω το viliv s5 που εχει windows 7 κανονικα κ εχει τα παντα?

http://media-ram.gr/gr/viliv-s5-premium-3g-4-8-touchscreen-1-33ghz-1gb-ram-32gb-ssd-hspa-umts-wlan-bluetooth-gps-winxp-iyi-clone-2.html

 

Σου απάντησα ήδη στο άλλο thread που έκανες ακριβώς την ίδια ερώτηση. Είσαι εκτός θέματος. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με το app απο την vodafone που γραφει ελληνικα μπορεις να γραψεις και ελληνικες επαφες?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με το app απο την vodafone που γραφει ελληνικα μπορεις να γραψεις και ελληνικες επαφες?

 

Όχι. Γράφεις το κείμενό σου και στο κάτω μέρος υπάρχουν τέσσερις επιλογές για το που θα το μεταφέρεις...

 

http://image.catalog.zune.net/v3.2/image/a1262b8d-ef51-406a-83c5-c4a547ab3e96?width=240&resize=true

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειπε οτι μπορει και ηδη εχει αγορασει απο το marketplace..

Εχω βαλει χωρα που υποστηριζει για να εχω τις FREE αλλα δεν δοκιμασα να περασω

πιστωτικη γιατι ηξερα πως για τις επι πληρωμη βρισκει οτι ειναι απο Ελλαδα και δεν

επιτρεπει..

Τελικα μπορουμε να αγορασουμε κανονικα?

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...