Jump to content

[Επίσημο] HTC HD7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα μαθαμε εστω αν θα υπαρχουν ελληνικο πληκτρολογιο αν οχι και ελληνικο μενου στο ανερχομενο Update???

 

αχουμε λιστα με αλλαγες του αναμενομενου update?

 

σημερα συναντησε η ομαδα ChevronWP7 την ομαδα των wp7 αληθεια τι λετε να βει απο αυτο..

 

καποιοι μιλαν για official jailbrake

 

περισσοτερα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
τελικα μαθαμε εστω αν θα υπαρχουν ελληνικο πληκτρολογιο αν οχι και ελληνικο μενου στο ανερχομενο Update???

 

αχουμε λιστα με αλλαγες του αναμενομενου update?

 

Ακόμα δεν έχουμε πλήρεις πληροφορίες και δεν έχει αναφερθεί κάτι σε αυτό που ζητάς.

 

σημερα συναντησε η ομαδα ChevronWP7 την ομαδα των wp7 αληθεια τι λετε να βει απο αυτο..

 

καποιοι μιλαν για official jailbrake

 

περισσοτερα

 

Για official jailbreak το βλέπω δύσκολο. Να είμαι ειλικρινής όμως δεν μου αρέσει αυτό. Όταν κινείσαι υπό το βλέμα της εταιρίας... απλά δουλεύεις για αυτή και όχι για τον υπόλοιπο κόσμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχουμε πλήρεις πληροφορίες και δεν έχει αναφερθεί κάτι σε αυτό που ζητάς.

 

 

 

Για official jailbreak το βλέπω δύσκολο. Να είμαι ειλικρινής όμως δεν μου αρέσει αυτό. Όταν κινείσαι υπό το βλέμα της εταιρίας... απλά δουλεύεις για αυτή και όχι για τον υπόλοιπο κόσμο.

 

Εχεις δικαιο για το δευτερο.. ξερεις γενικα πολλα εχεις παρει wp7 συσκευη? εβαλες στο hd2? αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως φανηκε πιο γρηγορο σε τεστ το hd2 απο οτι το focus σκεφτομουν να το αλαξω με hd7 αλλα τωρα ειμαι σκεπτικος..

 

η αποψη μου απιστευτα γρηγορο λειτουργικο και δεν εχει να κανει με την απλοτητα του αλλα με το ποσο καλο ειναι... και εκει που εχει να φορτωσει πολλες πληροφοριες και εικονες δεν μασαει το λειτουργικο

 

τα αρνητικα για μενα

η ελειψη του Ελληνικου πληκτρολογειου η ελειψη καποιον apps οπως ενος palringo η ebuddy ο περιορισμος σε 10 3rd apps η ελειψη multi tasking και η ομοιοτητα του HD7 και γενικα τον wp7 συσκευων που δεν εχουν κατι περισοτερο απο το 1,5 χρονου hd2 με σταματουν.. περιμενω τα update και το adobe flash και ολα δειχνουν πως θα κοινηθω προς τα εκει..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ο περιορισμος σε 10 3rd apps

 

πού το είδες αυτό? πρώτη φορά το διαβάζω. μου φαίνεται απίθανο.

 

Έχω λογαριασμό xbox live (δηλωμένη χώρα Ιρλανδία) και είχε δεχτεί τη πιστωτική μου κάρτα (alpha bank) πριν αρκετά χρόνια. Αντίθετα την πιστωτική μου από winbank πριν 1 μήνα δεν τη δέχτηκε. όταν έκανα το λογαριασμό του xbox ένας από τους λόγους που επέλεξα Ιρλανδία ήταν ότι τότε μπορούσες να βάλεις κάποιες ελληνικές κάρτες. Ωστόσο αυτό πρέπει να έχει σταματήσει. Ωστόσο είμαι τυχερός και ακόμα συνεχίζουν να ισχύουν οι υπάρχουσες.

 

Το multitasking δεν είναι πρόβλημα. Έχει υλοποίηση του multitasking, αλλά όχι με την έννοια του τρέχω πραγματικά στο background (και πιάνω πόρους), αλλά κοιμάμαι και όταν το χρειαστεί ο χρήστης ξυπνάω από εκεί που με άφησε. Κάτι το οποίο στις περισσότερες περιπτώσεις ικανοποιεί τις ανάγκες του χρήστη (με το iphone 3g που έχω τώρα, αυτό μου λείπει και όχι το πραγματικό multitasking, αφού κάθε φορά που γυρίζω σε μία εφαρμογή θέλω να συνεχίσω από εκεί που την άφησα και όχι να περιμένω να φορτώσει ξανά). Οι τύποι των εφαρμογών που χρειάζονται πραγματικό multitasking είναι μετρημένοι στα δάχτυλα (music player -αν και γενικά ο zune player είναι αρκετός και υποστηρίζει real multitasking- και GPS, μου έρχονται αυτή τη στιγμή. Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες, αλλά δε νομίζω να είναι πολλές).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πού το είδες αυτό? πρώτη φορά το διαβάζω. μου φαίνεται απίθανο.

 

Έχω λογαριασμό xbox live (δηλωμένη χώρα Ιρλανδία) και είχε δεχτεί τη πιστωτική μου κάρτα (alpha bank) πριν αρκετά χρόνια. Αντίθετα την πιστωτική μου από winbank πριν 1 μήνα δεν τη δέχτηκε. όταν έκανα το λογαριασμό του xbox ένας από τους λόγους που επέλεξα Ιρλανδία ήταν ότι τότε μπορούσες να βάλεις κάποιες ελληνικές κάρτες. Ωστόσο αυτό πρέπει να έχει σταματήσει. Ωστόσο είμαι τυχερός και ακόμα συνεχίζουν να ισχύουν οι υπάρχουσες.

 

Το multitasking δεν είναι πρόβλημα. Έχει υλοποίηση του multitasking, αλλά όχι με την έννοια του τρέχω πραγματικά στο background (και πιάνω πόρους), αλλά κοιμάμαι και όταν το χρειαστεί ο χρήστης ξυπνάω από εκεί που με άφησε. Κάτι το οποίο στις περισσότερες περιπτώσεις ικανοποιεί τις ανάγκες του χρήστη (με το iphone 3g που έχω τώρα, αυτό μου λείπει και όχι το πραγματικό multitasking, αφού κάθε φορά που γυρίζω σε μία εφαρμογή θέλω να συνεχίσω από εκεί που την άφησα και όχι να περιμένω να φορτώσει ξανά). Οι τύποι των εφαρμογών που χρειάζονται πραγματικό multitasking είναι μετρημένοι στα δάχτυλα (music player -αν και γενικά ο zune player είναι αρκετός και υποστηρίζει real multitasking- και GPS, μου έρχονται αυτή τη στιγμή. Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες, αλλά δε νομίζω να είναι πολλές).

 

Έχουν περάσει κάποιες συσκευές με WP7 και θα συμφωνήσω ότι η απόκριση του λειτουργικού είναι απίστευτη. Αλλά όπως έχω πει κατά καιρούς... μέχρι εκεί. Μέχρι τώρα δεν προσφέρει τίποτε άλλο και οι ελλείψεις στην παρούσα φάση είναι περισσότερες από το ανεκτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικά να ρωτήσω ρε παιδιά. GPS εφαρμογές (Ελληνικούς χάρτες) υπάρχουν ή....μένουμε στο Bing maps?
Link to comment
Share on other sites

πού το είδες αυτό? πρώτη φορά το διαβάζω. μου φαίνεται απίθανο.

 

Έχω λογαριασμό xbox live (δηλωμένη χώρα Ιρλανδία) και είχε δεχτεί τη πιστωτική μου κάρτα (alpha bank) πριν αρκετά χρόνια. Αντίθετα την πιστωτική μου από winbank πριν 1 μήνα δεν τη δέχτηκε. όταν έκανα το λογαριασμό του xbox ένας από τους λόγους που επέλεξα Ιρλανδία ήταν ότι τότε μπορούσες να βάλεις κάποιες ελληνικές κάρτες. Ωστόσο αυτό πρέπει να έχει σταματήσει. Ωστόσο είμαι τυχερός και ακόμα συνεχίζουν να ισχύουν οι υπάρχουσες.

 

Το multitasking δεν είναι πρόβλημα. Έχει υλοποίηση του multitasking, αλλά όχι με την έννοια του τρέχω πραγματικά στο background (και πιάνω πόρους), αλλά κοιμάμαι και όταν το χρειαστεί ο χρήστης ξυπνάω από εκεί που με άφησε. Κάτι το οποίο στις περισσότερες περιπτώσεις ικανοποιεί τις ανάγκες του χρήστη (με το iphone 3g που έχω τώρα, αυτό μου λείπει και όχι το πραγματικό multitasking, αφού κάθε φορά που γυρίζω σε μία εφαρμογή θέλω να συνεχίσω από εκεί που την άφησα και όχι να περιμένω να φορτώσει ξανά). Οι τύποι των εφαρμογών που χρειάζονται πραγματικό multitasking είναι μετρημένοι στα δάχτυλα (music player -αν και γενικά ο zune player είναι αρκετός και υποστηρίζει real multitasking- και GPS, μου έρχονται αυτή τη στιγμή. Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες, αλλά δε νομίζω να είναι πολλές).

 

εχεις συσκευη wp7? αν ναι απο ποια iphone ερχεσαι το 4? και εχεις και το 3? για πες τι σου αρεσει και τι σε χαλαει σε σχεση με το iOS

 

να σου δωσω παραδειγμα με το multitasking

δεν εχει Parlingo Που εχω στα wm6.5.3 και πρεπει να ανοιγο το FIM για facebook chat και το messenger για msn alla αυτο δεν γίνετε στα windows phone 7 αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο αυτο που μου εχει στοιχίσει ειναι το smartdial και το ελληνικο πληκτρολογειο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικά να ρωτήσω ρε παιδιά. GPS εφαρμογές (Ελληνικούς χάρτες) υπάρχουν ή....μένουμε στο Bing maps?

 

Δεν έχει βγει τίποτα ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eτσι οπως τα λετε δεν ειναι καλο να το παρουμε

Δεν εχει πολλα ακομα

Ουτε καν destinator

Οποτε μενουμε στο ΗD ή στο HD2?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εχεις συσκευη wp7?

 

Έχω περάσει κάποιο χρόνο με wp7 (και δεν εννοώ σε μαγαζί ;-) και μάλλον από αύριο θα έχω μόνιμα στην κατοχή μου το LG. Κυρίως όμως προγραμματίζω γι'αυτό.

 

αν ναι απο ποια iphone ερχεσαι το 4? και εχεις και το 3? για πες τι σου αρεσει και τι σε χαλαει σε σχεση με το iOS

έχω το 3G και έχω έρθει σε επαφή με τα 3GS kai 4. Γενικά προτιμώ το iOS, εκτός από την αρχή οθόνη, όπου τα tiles φαίνεται να είναι πιο χρήσιμα.

να σου δωσω παραδειγμα με το multitasking

δεν εχει Parlingo Που εχω στα wm6.5.3 και πρεπει να ανοιγο το FIM για facebook chat και το messenger για msn alla αυτο δεν γίνετε στα windows phone 7

Δηλαδή αν είχε multitasking αυτό που περιγράφεις θα το έκανες?? θα πηγαινες συνέχεια από την μία εφαρμογή στην άλλη???? Ειδικά για το σενάριο που λες (σε κινητό τηλέφωνο) χρειάζεσαι εφαρμογή σαν το perlingo. Ωστόσο το ότι δεν έχει τη συγκεκριμένη εφαρμογή, δεν είναι πρόβλημα του λειτουργικού.

αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο αυτο που μου εχει στοιχίσει ειναι το smartdial και το ελληνικο πληκτρολογειο

το smartdial πραγματικά λείπει (όπως και άλλες μικρολεπτομέρεις που όμως κάνουν τη ζωή πολύ εύκολη)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω περάσει κάποιο χρόνο με wp7 (και δεν εννοώ σε μαγαζί ;-) και μάλλον από αύριο θα έχω μόνιμα στην κατοχή μου το LG. Κυρίως όμως προγραμματίζω γι'αυτό.

 

Αν προγραμματίζεις αλλάζει το πράγμα. Αλλά για smartphone δεν μπορεί να το πάρει κάποιος σήμερα. Το LG το είχα, είναι από τα πιο γρήγορα αλλά αυτά τα έχουμε πει αλλού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλά για smartphone δεν μπορεί να το πάρει κάποιος σήμερα.

Αν αναφέρεσαι για Ελλάδα, τότε ναι. Συμφωνώ. Και το πρόβλημα δεν είναι του λειτουργικού, αλλά των operators που το έφεραν στην Ελλάδα. Το WP7 δεν απευθύνεται ακόμα στην δική μας αγορά, αλλά μόνο σε εκείνες που μπορούν να εκμεταλευτούν πλήρως το zune pass και γενικά το marketplace

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειδικά για την χώρα μας (μέχρι να υποστηριχθεί επίσημα) δεν θα έπρεπε καθόλου να κυκλοφορήσει γιατί έτσι λειτουργεί αντίθετα και δυσφημίζεται από μόνο του το λειτουργικό. Γενικότερα όμως και smartphone δεν το αποκαλείς αλλά περισσότερο ως ένα multimedia-social networking phone. Το μοναδικό εργαλείο που ίσως σώζει την κατάσταση σε αυτό είναι το Office. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειπε οτι μπορει και ηδη εχει αγορασει απο το marketplace..

Εχω βαλει χωρα που υποστηριζει για να εχω τις FREE αλλα δεν δοκιμασα να περασω

πιστωτικη γιατι ηξερα πως για τις επι πληρωμη βρισκει οτι ειναι απο Ελλαδα και δεν

επιτρεπει..

Τελικα μπορουμε να αγορασουμε κανονικα?

 

πέρασε κανονικά την πιστωτικη σου απλά στα στοιχεία της διεύθυνσης βάλε μια από την χώρα που υποστηρίζει,εγώ έβαλα μια από ενα ξάδερφο μου στον Καναδά και μπορώ και κατεβάζω κανονικά,ένας φίλος μου (που δουλεύει στην microsoft) έβαλε την διεύθυνση της εταιρείας στο Σιατλ,...

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

πέρασε κανονικά την πιστωτικη σου απλά στα στοιχεία της διεύθυνσης βάλε μια από την χώρα που υποστηρίζει,εγώ έβαλα μια από ενα ξάδερφο μου στον Καναδά και μπορώ και κατεβάζω κανονικά,ένας φίλος μου (που δουλεύει στην microsoft) έβαλε την διεύθυνση της εταιρείας στο Σιατλ,...

 

Είσαι σίγουρος? Γιατί όταν το προσπάθησα, με τη δεύτερη κάρτα μου, μου είπε ότι δε μπορεί επειδή η κάρτα είναι άλλης χώρας από αυτή που δήλωσα.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά

γνωρίζεις κανείς πως μπορώ να ενεργοποιήσω το internet στα Windows Phone 7? Εχω σύνδεση WIND και έχω και 7μιση ώρες internet αλλά δε ξέρω από που "ανοίγει". Μόνο με wifi μπορώ να μπω αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα θα βαλεις

Ονομα συνδεσης Wind internet,

Access point: gint.b-online.gr

Username: wap

Pass: wap

Και εισαι ετοιμος να μπεις. Με ανοιχτο το κινητο εννοειτε.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γνωρίζεις κανείς πως μπορώ να ενεργοποιήσω το internet στα Windows Phone 7? Εχω σύνδεση WIND και έχω και 7μιση ώρες internet αλλά δε ξέρω από που "ανοίγει".

 

Για Wind δεν ξέρω αλλά για Vodafone είναι οι εξής:

 

Από την αρχική οθόνη επίλεξε Settings, στη συνέχεια mobile network και από τις διαθέσιμες επιλογές το edit apn, Είσαγε webonly.vodafone.gr στο πεδίο apn και άφησε τα πεδία Username και Password κενά. Τέλος, πίεσε στο εικονίδιο tick.

 

(Από εδώ όπου έχει και άλλα χρήσιμα ticks & tips)

 

Κατά συνέπεια θα χρειαστεί να απευθυνθείς στη Wind για να σου δώσει τα αντίστοιχα στοιχεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά

γνωρίζεις κανείς πως μπορώ να ενεργοποιήσω το internet στα Windows Phone 7? Εχω σύνδεση WIND και έχω και 7μιση ώρες internet αλλά δε ξέρω από που "ανοίγει". Μόνο με wifi μπορώ να μπω αυτή την στιγμή.

 

κατεβαζεις το connection setup απο τα htc apps το εγκαθηστας και σου βαζει μονο του τις ρυθμισεις ακριβως οπως στα windows mobile 6.5

 

το μονο που πρεπει να κανεις σε αντιθεση με τα wm6.5 ειναι οτι πρεπει να πηγαινεις στα settings Και να τα ανοιγο κλεινεις το data οτι δηλαδη κανεις με το wifi η το bluetooth

 

υπαρχει στην registry να το κανεις να συνδεεται αυτοματα οπως στα wm6.5 αλλα αυτο ειναι ψηλά γραμματα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

τις βρήκα τις ρυθμισεις..

 

Ρυθμίσεις --> Γενικά --> Δίκτυο --> Κινητό δίκτυο δεδομένων -->

 

Δεδομένα

APN = gint.b-online.gr

Όνομα χρήστη = web

Συνθηματικό = web

 

evi32 τωρα ειδα το μυνημα σου. σε ευχαριστω αλλα κανεις καποιο λαθος. αυτες ειναι οι ρυθμισεις για το mms μαλλον.. θελει web και οχι wap

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει wap και δουλευει

Να το αλλαξω σε web?

 

ναι να το αλαξεις αλλο το ενα αλλο το αλλο... το ενα ειναι mobile internet το αλλο κανονικο ισως τωρα να μην μπορεις να τα δεις ολα..

 

μπορει να μου απαντησει κανενας που εχει HD7 πανω απο μηνα αν εχει δει στο λογαριασμο του μεγαλη χρεωση στο ιντερνετ data?

 

1. πολλοί λενε οτι εχουν προβλημα τα wp7 και σε χρεώνουν πολυ

2. αλλη λενε οτι ο τροπος που ειναι φτιαγμενα σε κανουν να κανεις αναβαθμισεις να βλεπεις πολλα μεσω ιντερνετ και να μην καταλαβαινεις οτι εσυ χαλας πολλα

και τελευταια υποθεση

3. οτι τα 3rd apps δεν ειναι καλα φτιαγμενα και εχουν εκεινα το προβλημα καταναλωσεις data

 

δωστε μας τα φωτα σας....

 

η απάντηση της microsoft ειναι εδω

Edited by Nikos_s3

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Ωραία απάντηση...

 

"We are continuing to investigate this issue[/b] and will update with additional information and guidance as it becomes available.

If you're encountering this problem, we suggest you diagnose the problem by disabling certain services, but without more information, the affected users are left by Microsoft to sit this one out."

 

:ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..

Διακρινω στο πισω μερος του κινητου ενα κενο μεταξυ στο καπακι της μπαταριας και του κατω μερους του που κανει να φαινεται η καρτα SIM (στο εκθεσιακο του καταστηματος αυτο δεν υπηρχε)

Επιπλεον στην οθονη κατω αριστερα υπαρχει μια τελεια (ειναι σαν σκονη και οχι καποιο καμμενο pixel καθως φαινεται ακομη και με σβηστη οθονη) .

Τι μπορω να κανω γι'αυτα τα δυο προβληματα?

Που πρεπει να απεφθυνθω?

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...