Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία τότε,κάνε undo το lag fix και το root για να σου φύγουν οι αμφιβολίες.Εγω πάντως που το δοκίμασα χθές, στην αρχή κατέβασα μια εφαρμογή και μετά πάλι τίποτα

παιδια δεν εχει σχεση ουτε το lag fix ουτε το root για το market,εγω το εχω γυρισει εντελως <μαμα> και εχω τα ιδια,μαλλον..το αγορασε η samsung!!!:w00t::w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά κάντε μια αναζήτηση στο Google και θα δείτε ότι το market έχει πρόβλημα από χθες, δε φταίει το τηλέφωνο.

 

http://www.google.co.uk/support/forum/p/Android+Market/thread?tid=738e8973001d7965&hl=en

 

Ας μείνουμε on-topic λοιπόν :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ισως δεν καταλαβες δεν δουλεψε ΟΥΤΕ με αυτες----->outgoing server settings

 

smtp server : mail.vodafone.net.gr ημαρτοοοοννννν

port 25

security type none

και οχι τικαρισμενο το "require sign in"

ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΥΤΕΣ----->και μου είπαν οτι στο smtp server άλλαξε σε mail.vodafone.gr (χωρίς το .net) και οτι η θύρα επίσης άλλαξε και είναι port: 587 και όχι 25... ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ----->εχω smtp server σε mail.otenet.gr-θύρα 25-και ΝΑΙ τικαρισμενο το "require sign in"---..!!!

Όλα αυτά συμβαίνουν επειδή υπάρχουν περιορισμοί στην αποστολή email ανάλογα με τον πάροχο σου και το δίκτυο στο οποίο βρίσκεται ο smtp (outgoing) server.

 

Συνήθως ισχύουν τα εξής:

α) Εφόσον είσαι στο δίκτυο μέσω του παρόχου Α δεν μπορείς να στείλεις email μέσω smtp του παρόχου Β, παρά μόνο αν ο smtp του παρόχου Β έχει υλοποιήσει authentication. Αν π.χ. έχεις μπει από vodafone δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον smtp της otenet. Αν έχουν υλοποιήσει authentication και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, τότε θα δουλεύει, από οποιοδήποτε άλλο δίκτυο και αν μπεις.

β) Αν προσπαθήσεις να στείλεις email από τον smtp του παρόχου μέσω του οποίου μπαίνεις στο internet με διεύθυνση αποστολέα που δεν αναγνωρίζει ο server αυτός, ενδέχεται να μην μπορείς να στείλεις email.

γ) Δεν πρόκειται για θέμα κινητού ή συσκευής γενικότερα. Πρόκειται για πολιτική που χρησιμοποιείται εδώ και πολλά χρόνια από (σχεδόν) όλους τους παρόχους για τον περιορισμό του spam. Αν θέλεις σοβαρό email, χρησιμοποίησε κάποιο άλλο, που να έχει δικό του POP3/IMAP4 και SMTP server, και όχι αυτό της otenet.

Link to comment
Share on other sites

Κοντα 3 μηνες φιλε με την JG1 κ σε μενα δουλευει μια χαρα!!! Μπορει να μην ειναι απο τις ταχυτερες αλλα απο σταθεροτητα δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα. Κ εχω δοκιμασει τα παντα πανω ετσι? Root , oclf, καμμια 60αρια εφαρμογες.

Ετοιμος ειμαι για το φλασαρισμα της...goodbye!!! απλα κανω υπομονη μεχρι να ερθει επισημα το total 2% να δοκιμασω τον γαλαξια με το επισημο πριν το cooked.

Aπλα μου κανει εντυπωση ποσο διαφορετικη συμπεριφορα μπορει να εχει στα χερια του καθε χρηστη η ιδια rom. Καμμια φορα μπορει καποια εφαρμογη να ειναι υπευθυνη για κολληματα κλπ κ να βγαζουμε λαθος συμπερασματα!!!! Τι να πω:confused:

Και σε μενα λειτουργει μια χαρα η jg1. σιγουρα δεν ειναι η πιο γρηγορη που υπαρχει αλλα κολληματα δεν εχω !!!!

και οπως εχω αναφερει και σε προηγουμενο Post μου, ειχα παει για καφε για να το δειξω σε ενα φιλο μου που ενδιαφερεται να παρει νεο κινητο αυτο τον καιρο, και σε δυομισυ ωρες συνεχης λειτουργιας, ανοιγμα/κλεισιμο εφαρμογων/παιχνιδιων κ.τ.λ, δεν εκανε ουτε ενα κολλημα !!!! και υποψιν οτι εχω 10 σελιδες με εφαρμογες και αρκετα παιχνιδια πολλα απο τα οποια πολυ μεγαλα και βαρια.

 

Φίλε Tonyk σ' αυτό που λες σχετικά με την κατανάλωση της μπαταρίας με τα δεδομένα ενεργοποιημένα (3G), μήπως έχεις το 3G Watchdog εγκατεστημένο?

Σε ρωτάω γιατί και γω είχα το ίδιο πρόβλημα και παρατήρησα ότι η μπαταρία έπεφτε γρηγορότερα πράγμα αφύσικο αφού όπως και να χει attach σε 3G δίκτυο έκανε. Άλλαξα λοιπόν το "update frequency" στα settings του 3G watchdog από 1min που το είχα στα 30λεπτά και μετά στη 1 ώρα και πλέον έχω την εντύπωση ότι η κατάσταση ομαλοποιήθηκε :)

Το πρωτο πραγμα που δοκιμασα ηταν να βαλω κι'εγω την ανανεωση στη 1 ωρα. δεν ειδα ομως καποια αισθητη διαφορα, και απ'οτι εχω διαβασει και απο αλλα παιδια δεν φταιει το 3g watchdog για την καταναλωση μπαταριας.

Επισης κατι σημαντικο. οταν ειχα στο 3g watchdog την ανανεωση στην 1 ωρα, παρατηρησα οτι ειχα μεγαλη αποκλιση αυτω που μου εδειχνε το 3g watchdog με τα πραγματικα mb οπως αυτα τα εβλεπα στελνωντας sms στην cosmote. τον πρωτο μηνα ειχα ελαχιστη αποκλιση. τον επομενο μηνα που δοκιμασα και εβαλα την ανανεωση στην 1 ωρα ειδα μεγαλη αποκλιση, της ταξης των 70mb τα οποια τα θεωρω πολλα.

οποτε προσοχη γιατι ισως η διαφορα ανανεωσης να επιφερει και μεγαλυτερη αποκλιση απο τα πραγματικα data που εχεις κατεβασει και να σου ερθει κανενας φουσκωμενος λογαριαμος !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά συμβαίνουν επειδή υπάρχουν περιορισμοί στην αποστολή email ανάλογα με τον πάροχο σου και το δίκτυο στο οποίο βρίσκεται ο smtp (outgoing) server.

 

Συνήθως ισχύουν τα εξής:

α) Εφόσον είσαι στο δίκτυο μέσω του παρόχου Α δεν μπορείς να στείλεις email μέσω smtp του παρόχου Β, παρά μόνο αν ο smtp του παρόχου Β έχει υλοποιήσει authentication. Αν π.χ. έχεις μπει από vodafone δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον smtp της otenet. Αν έχουν υλοποιήσει authentication και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, τότε θα δουλεύει, από οποιοδήποτε άλλο δίκτυο και αν μπεις.

β) Αν προσπαθήσεις να στείλεις email από τον smtp του παρόχου μέσω του οποίου μπαίνεις στο internet με διεύθυνση αποστολέα που δεν αναγνωρίζει ο server αυτός, ενδέχεται να μην μπορείς να στείλεις email.

γ) Δεν πρόκειται για θέμα κινητού ή συσκευής γενικότερα. Πρόκειται για πολιτική που χρησιμοποιείται εδώ και πολλά χρόνια από (σχεδόν) όλους τους παρόχους για τον περιορισμό του spam. Αν θέλεις σοβαρό email, χρησιμοποίησε κάποιο άλλο, που να έχει δικό του POP3/IMAP4 και SMTP server, και όχι αυτό της otenet.

 

Εχω παροχο την tellas στην οποια εχω και 2 e-mail,στο σεταρισμα των λογαριασμων μου στο galaxy εχω μονιμα προβλημα με τον smtp (outging server) στον οποιο μου βγαζει μονιμα σφαλμα με αποτελεσμα να μην μπορω να εχω αυτους τους λογαριασμους μου μεσω του συγκεκριμενου κινητου και λεω μεσω του συγκεκριμενου κινητου (πιο σωστο θα ηταν να πω με το συγκεκριμενο λειτουργικο) γιατι οι ιδιοι λογαριασμοι στο προηγουμενο μου android -galaxy i7500- με cooked donat η froyo δουλευαν μια χαρα (οπως δουλευουν μια χαρα και στους υπολογιστες μου)..οποτε,εδω τι συμβαινει??bug της ρομ??

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριεαι,δεν χανεις και τιποτα σπουδαιο,εσυ μπορει να μην του εβαλες καν το oclf και αλλοι (οπως κι εγω) το βαλαμε και το βγαλαμε ;)

 

δοξα το θεο προβληματα lag δεν εχω ουτε μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου τους 2+ μηνες που το χω....αλλα froyo και gingerbread και honeycomb (και ice cream που λενε μερικοι) θελω!!!!!!!! εκει θα πρεπει να πιψει xda.....

 

 

 

Κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το market

 

α γιαυτο δεν κανει update με τιποτα?!

 

καλα λεει ο truckman!!! μαλον θα το αγορασε η Samsung! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε βαλει froyo εχετε δοκιμασει κανενα full flash site? (πχ zoo.gr). Δουλεύει? ειναι λειτουργικο? φορτωνει γρηγορα?

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε ας ελπισουμε να φτιαξει..

 

Εμένα μόνο χθές είχε πρόβλημα.. Σήμερα μια χαρά είναι ακόμα και τώρα που γράφω :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τότε,κάνε undo το lag fix και το root για να σου φύγουν οι αμφιβολίες.Εγω πάντως που το δοκίμασα χθές, στην αρχή κατέβασα μια εφαρμογή και μετά πάλι τίποτα

 

 

 

ερώτηση mail λαμβάνεις? ή απλά δεν μπορείς να στείλεις?αν μπορείς διευκρινισέ το μπας και το λύσουμε

 

και στελνω και λαμβανω με αυτες τις ρυθμισεις....!!!1

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια θα ηθελα μια βοηθεια αν γνωριζεται οταν ερχεται εισερχομενη κληση

βγαζει δυο πληκτρα στην οθονη το πρασινο για να δεχτεισ την κληση και το κοκινο για να την αποριψης σε εμενα δεν λειτουργουν και απαντω με το κεντρικο πληκτρο

πωσ μπορω να τα κανω να λειτουργησουν ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το ποστ που αφορούσε το αναμενόμενο Samsung Galaxy Q, μεταφέρθηκε στο θέμα Φήμες και μελλοντικά μοντέλα Samsung. Οτιδήποτε αφορά μοντέλο της Samsung που δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα, το συζητάμε στο εν λόγο θέμα.

 

EDIT: Διορθώθηκαν τα λινκ. :)

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια θα ηθελα μια βοηθεια αν γνωριζεται οταν ερχεται εισερχομενη κληση

βγαζει δυο πληκτρα στην οθονη το πρασινο για να δεχτεισ την κληση και το κοκινο για να την αποριψης σε εμενα δεν λειτουργουν και απαντω με το κεντρικο πληκτρο

πωσ μπορω να τα κανω να λειτουργησουν ευχαριστω

 

 

Οταν χτυπήσει το κινητό σου και θές να απαντήσεις βάλε το δαχτυλο σου στο πρασινο πληκτρο και συρτο προς τα δεξια.Αν δεν θες να απαντησεις βαλε το δαχτυλο σου στο κοκκινο πληκτρο και συρτο προς τα αριστερα ...και εγω στην αρχη ειχα μπλοκαρει :lol:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια θα ηθελα μια βοηθεια αν γνωριζεται οταν ερχεται εισερχομενη κληση

βγαζει δυο πληκτρα στην οθονη το πρασινο για να δεχτεισ την κληση και το κοκινο για να την αποριψης σε εμενα δεν λειτουργουν και απαντω με το κεντρικο πληκτρο

πωσ μπορω να τα κανω να λειτουργησουν ευχαριστω

 

Δεν είναι ακριβώς πλήκτρα , για να απαντήσεις πρέπει να "σύρεις" το πράσινο προς τα δεξιά για να απαντήσεις ή να κάνεις το ίδιο με το κόκκινο προς τα αριστερά για να απορρίψεις την κλήση.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε βαλει froyo εχετε δοκιμασει κανενα full flash site? (πχ zoo.gr). Δουλεύει? ειναι λειτουργικο? φορτωνει γρηγορα?

 

 

sport-fm,απο τα πιο δυστροπα,ειναι απολυτα λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

sport-fm,απο τα πιο δυστροπα,ειναι απολυτα λειτουργικο.

 

καλο αυτο αν και το sport-fm δεν ειναι εντελως flash, thanx παντως

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αντιμετωπισει κανεις προβλημα με το android market ? Οτιδηποτε και να παω να κατεβασω λεει "Ανεπιτυχης Ληψη" . Δοκιμασα και wifi και 3g . Τι μπορει να φταιει ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

προσπαθησα να μπω στο market σημερα, κ μου εβγαλε συνδεση στο google/ ονομα χρηστη κ password.βαζω password κ μετα πρεπει να πληκτρολογησω χαρακτηρες σε μια εικονα για να συνδεθω

προσπαθω απο το πρωι λοιπον αλλα ματαια.δεν παιρνει σωστο τιποτα, με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω στο internet.τις πταιει?

 

επισης μπορει καποιος να μ πει πως κανω επανεκκινηση?

 

Ρε ποιος σύστησε το kies στο market; Τα ίδια μου κάνει και σήμερα...ΜΕ ΕΠΡΗΞΕ! Τα ίδια σκ...έγινε και το market;

 

Sent from Galaxy!

 

Μην ανησυχείς.Εγώ χτες παρα λίγο να το πετάξω απο το μπαλκόνι.Κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το market.Δεν φταίς εσύ.

 

Έχει πρόβλημα το μάρκετ, μην ανησυχείς το έχω και εγώ το είχα και χτες και το ίδιο βλέπω έχουν και παιδιά στο xda...

 

Sent from Galaxy!

 

καλησπερα εχω ενα σοβαρο προβλημα το κινητο δεν το εχω φλασαρει μονο root και lag fix χθες και ολα δουλευαν ρολοι..σημερα ομως δεν μπορω να κατεβασω τπτ απο το market μου λεει ανεπιτυχης ληψη ή η ληψη διακοπηκε προσορινα και συνεχιζει και ξανα μου λεει ανεπιτυχής..τι να κανω???

 

Παιδια εχει αντιμετωπισει κανεις προβλημα με το android market ?

 

Ναι εχει προβλημα το μαρκετ :p

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αντιμετωπισει κανεις προβλημα με το android market ? Οτιδηποτε και να παω να κατεβασω λεει "Ανεπιτυχης Ληψη" . Δοκιμασα και wifi και 3g . Τι μπορει να φταιει ?

 

Για 200η φορα σημερα το market εχει προβλημα αυτες τις μερες.

 

Παιδια ειναι πολυ καλο που το συγκεκριμενο thread ειναι τοσο ζωντανο και συμμετεχουν τοσα παιδια γιατι αυτο σημαινει οτι ασχολουμαστε με μια πολυ αξιολογη συσκευη. Ομως τουλαχιστον ας διαβαζουμε τις τελευταιες 2-3 σελιδες.

 

Φιλικα παντα φιλε nik4energy. Δεν εχω κατι με κανεναν απλα με αφορμη το δικο σου το post το ειπα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτο

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8654069&postcount=390

 

Παιδες αυτο μηπως δουλεψει?

 

φιλε engelo το δοκιμασες τελικα?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ok εχεις δικιο επρεπε να ψαξω λιγο παραπανω αλλα φοβηθηκα οτι εκανα καποια μλκια γιατι μολις το φλασαρα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Απο εχθές είμαι και εγώ κάτοχος του galaxy:)

Μεχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει κάποια ρύθμιση , που να βεβαιωθώ οτι όταν μπαίνω στο Internet , μπαίνει από το wifi , και δεν χρεωνομαι.:)

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Απο εχθές είμαι και εγώ κάτοχος του galaxy:)

Μεχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει κάποια ρύθμιση , που να βεβαιωθώ οτι όταν μπαίνω στο Internet , μπαίνει από το wifi , και δεν χρεωνομαι.:)

 

ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια-δικτυα κινητης τηλεφωνειας-επιλογη το gsm μονο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Απο εχθές είμαι και εγώ κάτοχος του galaxy:)

Μεχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει κάποια ρύθμιση , που να βεβαιωθώ οτι όταν μπαίνω στο Internet , μπαίνει από το wifi , και δεν χρεωνομαι.:)

Καταρχήν καλορίζικη η συσκευή σου.

Κατά δεύτερον να ξέρεις ότι όταν έχεις ανοιχτό το wifi και είσαι συνδεδεμένος σε κάποιο ασύρματο δίκτυο, το κινητό χρησιμοποιεί την wifi σύνδεση και μόνον αυτή !!!! Οπότε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι γι' αυτό.

 

Από εκεί και πέρα, το αμέσως επόμενο βήμα που πρέπει να κάνεις, είναι να μπεις στο market και να κάνεις αναζήτηση τις και να εγκαταστήσεις τις παρακάτω εφαρμογές :

1) apn droid

2) apn on off

3) 3g watchdog

 

Η 1&2 είναι για να μπορείς να ανοίγεις/κλείνεις το 3g internet.

η 3 είναι για να σου μετράει πόσα mb έχεις κατεβάσει όταν είσαι συνδεδεμένος μέσω 3g internet.

 

Αυτά χρειάζεσαι και είναι απαραίτητα για αρχή.

Τα υπόλοιπα στην πορεία.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι εγινε και εκανα unmount και μετα mount την sd card και κανει μιση ωρα scanning .Εκανα restart αλλα τιποτα.Τι μπορει να συμβαινει?
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να συνδεθώ στο internet με 3g!!

 

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις-Ασύρματη επικοινωνία-Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας-Ονόματα σημείων πρόσβασης...πατάς κάτω αριστερό πλήκτρο κινητού και επιλέγεις να προσθέσεις νέο APN. Oι ρυθμίσεις για τους ελληνικούς παρόχους είναι εδώ: http://magic-tips.blogspot.com/search/label/Wind

Αν το ΑPN έχει το ίδιο όνομα και για τα 2, μπορείς να τα βάλεις και τα 2 σε ένα: internet + mms, αλλιώς πρέπει να δημιουργήσεις 2 ξεχωριστά APN ένα τύπου internet και ένα τύπου MMS.

 

ΒΟΗΗΗΗΗΗΘΕΙΑ!

Τα εχω κάνει 17 φορές.

Και WIND και COSMOTE εχω δοκιμάσει.

Μόνο μέσω Wi Fi εχω καταφέρει να μπω στο ιντερνετ.

Εχω διαβάσει μάλλον ολα τα posts και το Galaxy s 1 kai to 2.

Παρακαλώ όποια βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...