Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω εχω προβλημα με το mail μου στην tellas,επειδη ομως κατοπιν υποδειξης της εταιρειας βαζω χειροκινητα τις ρυθμισεις βλεπω οτι μου δινει προβλημα στον server των εξερχομενων,οπως και σε εσενα (οι ρυθμισεις ειναι σωστες και δοκιμαστες στα laptop μου).

Το ειχα αναφερει πριν μερικα ποστ στο φορουμ μηπως ηξερε καποιος κατι αλλα δεν!!

 

Φίλε μου πριν από κάποιες ώρες δεν έπαιζαν μόνο τα εξερχόμενα.Τώρα δεν παίζουν ουτε τα εισερχόμενα του otenet,ούτε το market android (με τίποτα μέσω wifi, με το ζόρι μέσω δικτύου) και γενικότερα μου έρχεται να το πετάξω από το μπαλκόνι:angry:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα παλι καλα που ειπατε για το market, ημουν ετοιμος να σουταρω την κατα τ'αλλα πολυ καλη rfm rom νομιζοντας πως ειχε αυτη το προβλημα lol!

Κατι αλλο που παρατηρησα καποια στιγμη και σε αυτην την ρομ αλλα και στην jp6 που ειχα πριν, ειναι πως καποιες φορες (σπανια μεν), δεν μπορω να κατεβασω πληρως το task bar, σαν να κολλαει καπου. Μπορει να μου το δημιορυγει καποια εφαρμογη βεβαια το προβλημα αυτο, τι να πω..

Η καταναλωση της μπαταριας μου φαινεται λογικη, αλλα δεν εχω καταλαβει αν θελει calibration μετα απο αλλαγη ρομ οπως στα windows mobile οπου επρεπε να κανει 2-3 φορτισεις μεχρι να λειτουργει σωστα. Πχ οταν εβαζες αλλη ρομ υπηρχε περιπτωση την πρωτη φορα να σου διαρκεσει λιγες ωρες ξερω γω.

 

Bladerunner, ποσα ΜΒ εχεις ελευθερα μετα απο reboot?

 

ENTIT: Αντωνη η Itching Thumb τι διαφορα εχει απο το κλασικο search με πατημενο το αριστερο soft button?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Bladerunner, ποσα ΜΒ εχεις ελευθερα μετα απο reboot?

 

 

 

 

με 25 περιπου σελιδες apps,ξεκιναω στα 225 mb.

πολυ καλα.

παλια ξεκιναγα στα....50.

 

τρομερη η ρομ,μιλαγα και στο μσν με τον προγραμματιστη,αυτον τον απιθανο ουγγρο και θα δωσει και αλλο πραμα στο λαο.

αντε γεια σαμμυ.

Link to comment
Share on other sites

με 25 περιπου σελιδες apps,ξεκιναω στα 225 mb.

πολυ καλα.

παλια ξεκιναγα στα....50.

 

τρομερη η ρομ,μιλαγα και στο μσν με τον προγραμματιστη,αυτον τον απιθανο ουγγρο και θα δωσει και αλλο πραμα στο λαο.

αντε γεια σαμμυ.

 

Ωπα, αυτο που λες με βαζει σε σκεψεις... Εγω ξεκιναω με -100 ΜΒ και μισες εφαρμογες.. Τι μπορει να παιζει?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλα παλι καλα που ειπατε για το market, ημουν ετοιμος να σουταρω την κατα τ'αλλα πολυ καλη rfm rom νομιζοντας πως ειχε αυτη το προβλημα lol!

Κατι αλλο που παρατηρησα καποια στιγμη και σε αυτην την ρομ αλλα και στην jp6 που ειχα πριν, ειναι πως καποιες φορες (σπανια μεν), δεν μπορω να κατεβασω πληρως το task bar, σαν να κολλαει καπου. Μπορει να μου το δημιορυγει καποια εφαρμογη βεβαια το προβλημα αυτο, τι να πω..

Η καταναλωση της μπαταριας μου φαινεται λογικη, αλλα δεν εχω καταλαβει αν θελει calibration μετα απο αλλαγη ρομ οπως στα windows mobile οπου επρεπε να κανει 2-3 φορτισεις μεχρι να λειτουργει σωστα. Πχ οταν εβαζες αλλη ρομ υπηρχε περιπτωση την πρωτη φορα να σου διαρκεσει λιγες ωρες ξερω γω.

 

Bladerunner, ποσα ΜΒ εχεις ελευθερα μετα απο reboot?

 

ENTIT: Αντωνη η Itching Thumb τι διαφορα εχει απο το κλασικο search με πατημενο το αριστερο soft button?

 

Δες εδώ:http://www.youtube.com/watch?v=USEUskdYcsI

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μολις γλιτωσατε ενα galaxy να παει σουμπιτο απο τον 4ο οροφο (android market). Κανείς ρε παιδες με mail otenet???Δεν μπορω με τιποτα να στειλω mails.Μονο λαμβανω.Μπορει επισης καποιος καλος ανθρωπος να με κατευθυνει με την καινουργια rom rfs??Ειναι τα βηματα μονο που περιγραφει ο tyxerakias στην υπογραφη του ή πρεπει να κανω κατι παραπανω?Καπου διαβασα οτι εχει θεμα με τα installation απο το market http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8640202&postcount=128

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μολις γλιτωσατε ενα galaxy να παει σουμπιτο απο τον 4ο οροφο (android market). Κανείς ρε παιδες με mail otenet???Δεν μπορω με τιποτα να στειλω mails.Μονο λαμβανω.Μπορει επισης καποιος καλος ανθρωπος να με κατευθυνει με την καινουργια rom rfs??Ειναι τα βηματα μονο που περιγραφει ο tyxerakias στην υπογραφη του ή πρεπει να κανω κατι παραπανω?Καπου διαβασα οτι εχει θεμα με τα installation απο το market http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8640202&postcount=128

 

Περιγράφω εγώ κάτι για την goodbye rfs στην υπογραφή μου και δεν το ξέρω; Λάθος κάνεις... δεν έχω πει τίποτα γι'αυτή τη rom γιατί δεν την έχω βάλει και δεν έχω άποψη, ρώτα τον bladerunner82 αν είναι. Γενικά πάντως μπορεί να έχει θέματα, όπως γράφει το παιδί στην πρώτη του σελίδα 100 φορές, και αν είσαι άσχετος με adb και linux θα σου πρότεινα να περιμένεις, όχι τίποτα άλλο, αλλά αν είναι να το πετάξεις απ'το παράθυρο επειδή ένα απόγευμα δεν μπαίνει στο market, με μια τελείως experimental rom θα βγάλει σίγουρα φτερά... :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Περιγράφω εγώ κάτι για την goodbye rfs στην υπογραφή μου και δεν το ξέρω; Λάθος κάνεις... δεν έχω πει τίποτα γι'αυτή τη rom γιατί δεν την έχω βάλει και δεν έχω άποψη, ρώτα τον bladerunner82 αν είναι. Γενικά πάντως μπορεί να έχει θέματα, όπως γράφει το παιδί στην πρώτη του σελίδα 100 φορές, και αν είσαι άσχετος με adb και linux θα σου πρότεινα να περιμένεις, όχι τίποτα άλλο, αλλά αν είναι να το πετάξεις απ'το παράθυρο επειδή ένα απόγευμα δεν μπαίνει στο market, με μια τελείως experimental rom θα βγάλει σίγουρα φτερά... :)

 

:lol::lol::lol: προς Θεου..δεν ειπα οτι την περιγραφεις εσυ.τα βηματα απλα ρωτησα αν ειναι τα ιδια.εννοειται πως θα περιμενω.να εισαι καλα.το mail μου να δουλεψει και θα σταματησω να το πειραζω :D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μπορώ παρά να παραδεχτώ τα παιδιά που περνάνε κάθε μέρα σχεδόν και από μια καινούργια ρομ. Εγώ τέσσερις φορές πέρασα επίσημο firmware και σιχάθηκα το στήσιμο και γκρέμισμα του κινητού. Περιμένω πλέον την αναβάθμιση του γιαουρτιού από το kies και μόνο στην περίπτωση οικτρής αποτυχίας θα ξαναφλασάρω με odin για να γυρίσω στις jm*, με τις οποίες, κακά τα ψέματα, κάνω άψογα τη δουλειά μου (μετά από oclf και autokiller βεβαίως-βεβαίως).

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

tyxerakia ειναι πολυ σταθερη η ρομ αλλα ειναι ακομα νωρις.

εσυ τι προτεινεις?

εργοστασιακη με ολα τα tweaks απανω?

με βαση τον οδηγο σου?

 

απο cooked τι προτεινεις?

 

Ωπα, αυτο που λες με βαζει σε σκεψεις... Εγω ξεκιναω με -100 ΜΒ και μισες εφαρμογες.. Τι μπορει να παιζει?

 

 

startup auditor και μετα για extra σαρωμα,startup manager.

να δεις μετα με ποσα θα ξεκινας.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τέσσερις φορές πέρασα επίσημο firmware και σιχάθηκα το στήσιμο και γκρέμισμα του κινητού.

 

Kαι εγω ετσι πιστευα, αλλα παιρνοντας ενα backup των εφαρμογων με το mybackup pro και επαναφεροντας το γινεται αυτοματα η δουλεια. Οι ρυθμισεις ειναι το μανικι, αλλα και αυτες σε 5 λεπτα ειναι ετοιμες.

Ασε που μπορεις με τον Rom Manager να κρατησεις πληρες backup μιας rom που θεωρεις καλυτερη και μετα οταν την επαναφερεις να το τρεξεις και η συσκευη να ειναι οπως ακριβως ηταν πριν το flash.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω ετσι πιστευα, αλλα παιρνοντας ενα backup των εφαρμογων με το mybackup pro και επαναφεροντας το γινεται αυτοματα η δουλεια. Οι ρυθμισεις ειναι το μανικι, αλλα και αυτες σε 5 λεπτα ειναι ετοιμες.

Ασε που μπορεις με τον Rom Manager να κρατησεις πληρες backup μιας rom που θεωρεις καλυτερη και μετα οταν την επαναφερεις να το τρεξεις και η συσκευη να ειναι οπως ακριβως ηταν πριν το flash.

 

Τον rom manager πώς μπορώ να τον βάλω?ειναι paid στο μαρκετ σωστα?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τον rom manager πώς μπορώ να τον βάλω?ειναι paid στο μαρκετ σωστα?

 

Yπαρχει και δωρεαν εκδοση νομιζω χωρις μεγαλες διαφορες, τουλαχιστον οχι για αυτο που τον θελεις.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μπορώ παρά να παραδεχτώ τα παιδιά που περνάνε κάθε μέρα σχεδόν και από μια καινούργια ρομ. Εγώ τέσσερις φορές πέρασα επίσημο firmware και σιχάθηκα το στήσιμο και γκρέμισμα του κινητού. Περιμένω πλέον την αναβάθμιση του γιαουρτιού από το kies και μόνο στην περίπτωση οικτρής αποτυχίας θα ξαναφλασάρω με odin για να γυρίσω στις jm*, με τις οποίες, κακά τα ψέματα, κάνω άψογα τη δουλειά μου (μετά από oclf και autokiller βεβαίως-βεβαίως).

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μαζί σου και εγώ βαρέθηκα τα φτου και από την αρχή και χωρίς ιδιαίτερο κέρδος.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω ετσι πιστευα, αλλα παιρνοντας ενα backup των εφαρμογων με το mybackup pro και επαναφεροντας το γινεται αυτοματα η δουλεια. Οι ρυθμισεις ειναι το μανικι, αλλα και αυτες σε 5 λεπτα ειναι ετοιμες.

Ασε που μπορεις με τον Rom Manager να κρατησεις πληρες backup μιας rom που θεωρεις καλυτερη και μετα οταν την επαναφερεις να το τρεξεις και η συσκευη να ειναι οπως ακριβως ηταν πριν το flash.

Σε εμένα δεν συνέβη έτσι μόνο από froyo σε froyo rom από 2.2 se 2.1 δεν δουλεύει το backup. Eκτός και δεν κάνω κάτι καλά στο restore , πάντως στην 2.1 δεν βρίσκει το backup της 2.2.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν συνέβη έτσι μόνο από froyo σε froyo rom από 2.2 se 2.1 δεν δουλεύει το backup. Eκτός και δεν κάνω κάτι καλά στο restore , πάντως στην 2.1 δεν βρίσκει το backup της 2.2.

 

A πασο, μονο το αντιστροφο εχω δοκιμασει προς το παρον. Αν και λογικα κατι θα παιζει με την ονομασια των αρχειων και/η το path τους διοτι αλλαζουν αν καταλαβα καλα απο 2.2. σε 2.1.

Οποτε αρκει να βρεις που αποθηκευεται το backup στην 2.1 και να μεταφερεις εκει το backup. Νομιζω sd/rerware ειναι στην 2.2 αν δημιουργησεις μονος σου τους φακελους (λογικα) θα τους δει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό το one click lag fix να ζητάει δικαιώματα superuser απανωτά 2 φορές το δευτερόλεπτο για 2 λεπτά περίπου σε τυχαίες χρονικά στιγμές;

 

Κανονικά μία φορά δε θα έπρεπε να ζητάει στην εκκίνηση του κινητού;

 

Το log έχει γεμίσει με τέτοια events..

Link to comment
Share on other sites

η 2.2 θα φτιαξει το βιντεο κ την φωτογραφια προς το καλυτερο ,ξερουμε ;

 

Γιατί έχει πρόβλημα το galaxy στην φωτογραφία και το βίντεο?

Δεν ξέρω τι τηλέφωνο είχες πριν, αλλα δεν πιστεύω ότι υπάρχει άλλη συσκευη πραγματικό smartphone όχι τύπου smartphone όπως τα ΝΟΚΙΑ, που να βγάζει καλύτερες φωτο και βίντεο.

 

Παιδιά μην εκνευριζεστε με το galaxy. Έχετε στα χέρια σας ένα παρα πολυ καλο κινητο.

Σίγουρα η samsung δεν το υποστηρίζει όπως θα έπρεπε γιατί δεν θέλει να αλλάξει τακτική. Επιμένει να βλέπει τα android σαν symbian.

 

Βλέπω όμως ότι στο XDA άρχισαν να παίρνουν μπροστά. Όσοι έχετε όρεξη μπορείτε να ξεπερασετε τις αδυναμίες της samsung να υποστηρίξει ένα τέτοιο λειτουργικο.

Διαβάστε προσεκτικά και όταν είστε σίγουροι ότι είστε θέση να προχωρήσετε, δοκιμάστε τις custom rom. Δεν δαγκωνουν αρκεί όπως είπαμε να ξέρετε τι κάνετε.

 

Δυστυχώς ούτε η samsung ούτε η HTC είναι έτοιμες για συσκευη χωρίς καμία custom παρέμβαση. Για όσους είναι απαιτητικοι τουλάχιστον.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όσοι δοκιμάζουν την goodbye rfs, μπορούν να σχολιάσουν για την κατανάλωση μπαταρίας;

Επίσης, ποιες γλώσσες υποστηρίζει (UI και SWYPE);

Ευχαριστώ.

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

o,τι και να πω για την καταναλωση ειναι λιγο.

την εβαλα για αυτο τον λογο κυριως.

ειχα βαλει τοσες εφαρμογες και παρα το οτι τις εκοβα απο συγχρονισμους κτλ...βρεθηκα πριν μια εβδομαδα η μπαταρια να εχει στο 100,10 ωρες ζωης...

 

δεν αλλαξα τιποτα,περασα τα ιδια,ιδιες ρυθμισεις,και τωρα με 100 μπαταρια,εχω 27 ωρες με ανοιχτο το wifi δυο μερες τωρα.

 

βεβαια εχω διαβασει οτι αλλοι ειχαν προλβηματα με την μπαταρια...

τοσο παραμετροποιησιμο που δεν βγαζεις ακρη.

αυτο ειναι που μου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όσοι δοκιμάζουν την goodbye rfs, μπορούν να σχολιάσουν για την κατανάλωση μπαταρίας;

Επίσης, ποιες γλώσσες υποστηρίζει (UI και SWYPE);

Ευχαριστώ.

Για το πρωτο δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη, παντως μεχρι τωρα φαινεται λογικη.

Τα ελληνικα σε ενδιαφερουν μονο? Αν ακολουθησεις τις οδηγιες και βαλεις το EUR εχει και στο UI και στο Swype και στο Samsung Keyboard.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

o,τι και να πω για την καταναλωση ειναι λιγο.

την εβαλα για αυτο τον λογο κυριως.

ειχα βαλει τοσες εφαρμογες και παρα το οτι τις εκοβα απο συγχρονισμους κτλ...βρεθηκα πριν μια εβδομαδα η μπαταρια να εχει στο 100,10 ωρες ζωης...

 

δεν αλλαξα τιποτα,περασα τα ιδια,ιδιες ρυθμισεις,και τωρα με 100 μπαταρια,εχω 27 ωρες με ανοιχτο το wifi δυο μερες τωρα.

 

βεβαια εχω διαβασει οτι αλλοι ειχαν προλβηματα με την μπαταρια...

τοσο παραμετροποιησιμο που δεν βγαζεις ακρη.

αυτο ειναι που μου αρεσει.

συγνωμη που επεμβαινω αλλα αυτο που γραφεις απλα..δεν γινεται.

27 ωρες και ειναι στο 100% ακομα ?

μηπως δεν καταλαβα εγω καλα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...