Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο ερωτήσεις:

1. έχει σετάρει κανείς email οτενετ ?ενώ λαμβάνω κανονικά , δεν μπορώ να στείλω!!!μου γράφει connection error (outgoing mailgate.otenet.gr port 25 και disable το sign in)

 

2. έχει δοκιμάσει κανείς το twitter for android και το tweetdeck?δεν κάνει update το timeline παρά μόνο όταν συνδεθώ στο wifi!το seesmic παίζει μια χαρά.καμία ιδέα??

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς το GST (Galaxy S Tweaker)? είναι διαθέσημο από το market.

 

Είναι βοηθητική εφαρμογή για:

* root και unroot σε eclair/froyo

* voodoo lagfix

* αλλαγή του screenlock

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.περασα με το odin froyo kαι εχω το εξης προβλημα.Δεν μπορω να κανω root.Χωρις αυτο δεν μπαινει lagfix.κατα την επανεκκινση μετα το one click root παρουσιαζει σφαλμα.Εχω android 2.2 baseband I9000XXJP2

Πριν περασω froyo ημουν root κι ειχα κανει lagfix

Καμμια βοηθεια??

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα ειχα παντα προβλημα με αυτο το one click.

 

οποτε επαιρνα το αρχειο update.zip το εριχνα στο root folder,ξεκιναγα με την κλασσικη διαδικασια home button,volume up,power και σε 30 δευτερα ημουν rooted.

 

η rfm ειναι pre rooted.:cool::cool::cool::cool:

παει σφαιρα και απιστευτα σταθερη μεχρι στιγμης.

δυο μερες του εχω βγαλει τα ματια.

Link to comment
Share on other sites

παίδες θέλω μια βοήθεια σχετικά με τις επαφές τηλεφώνου. έκανα τη βλακεία και έκανα πρώτα συγχρονισμό με το google. μετά επειδή ήθελα να βάλω ήχους κλήσεις στο κινητό έπρεπε να δημιουργήσω επαφές τηλεφώνου. τώρα έχω και google και τηλέφωνο διπλά κατασψρημένες τις επάφες. πως γίνετε να ξεφορτωθώ το google? επίσης μπορεί κάποιος να μου αναλύσει λίγο τη μνήμη στα services?λέει διαθέσιμες χΜΒ+ψΜΒ σε Ζυπηρεσίε, άλλες:αΜΒ σε β υπηρεσίες. πόση μνήμη είναι free?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα ειχα παντα προβλημα με αυτο το one click.

 

οποτε επαιρνα το αρχειο update.zip το εριχνα στο root folder,ξεκιναγα με την κλασσικη διαδικασια home button,volume up,power και σε 30 δευτερα ημουν rooted.

 

η rfm ειναι pre rooted.:cool::cool::cool::cool:

παει σφαιρα και απιστευτα σταθερη μεχρι στιγμης.

δυο μερες του εχω βγαλει τα ματια.

 

αν μπορεις δωσε οδηγιες για rfm

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.περασα με το odin froyo kαι εχω το εξης προβλημα.Δεν μπορω να κανω root.Χωρις αυτο δεν μπαινει lagfix.κατα την επανεκκινση μετα το one click root παρουσιαζει σφαλμα.Εχω android 2.2 baseband I9000XXJP2

Πριν περασω froyo ημουν root κι ειχα κανει lagfix

Καμμια βοηθεια??

 

Αν δεν κάνω λάθος στη 2.2 γίνεται μόνο μέσω pc το root

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις δωσε οδηγιες για rfm

 

οδηγιες εχει αναλυτικες ενα αλλο φορουμ.

δεν ξερω αν επιτρεπεται να πω ονομα,απο εκει εγω εκανα την διαδικασια αν και ειχα μικροπροβληματα διοτι εγω το πηρα απο γερμανια το κινητο οταν ειχε πρωτοβγει.

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικοτατες οδηγιες για φλασαρισμα της rfm στο xda και στο forum b******.gr (δεν ξερω αν επιτρεπεται να δωσω link)

 

Οσο για root στο 2.2 ισως ο τυχερακιας εχει φτιαξει καποιον οδηγο, ριξε μια ματια στην υπογραφη του. Ειναι ο πλεον καταλληλος για αυτο το θεμα, αν και επειδη ειναι δυσκολο υπαρχει κινδυνος για το κινητο αν δεν ξερεις τι κανεις. Καλυτερα να φλασαρεις την ηδη rooted rfm, η ακομα καλυτερα περιμενε το επισημο γιαουρτι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καποιος οδηγος γι αυτο?

 

σου ειπα και παραπανω.

θα βρεις την εκδοση root για 2.2,ενα αρχειο update.zip το οποιο δεν αποσυμπιεζεις αλλα το ριχνεις στο root της εσωερικης μνημης.

δηλαδη,με το που ανοιγει η εσωτερικη μνημη το ριχνεις εκει μσα χυμα.

επειτα ξεκινας σε home,volume up,power, και μετα επιλεγεις το αρχειο update zip με τα volumer up kai down αι στην συνεχεια με το home button,επιλεγεις.

τελος.

πιο απλη διαδικασια δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Για το link που ειπα και πιο πανω υπαρχει καποιες σελιδες πιο πισω αν δεν κανω λαθος. Και παλι λεω οτι δεν ξερω αν επιτρεπεται να το δωσουμε γιαυτο σε βαζω να ψαχνεις :X

 

Οσο για το root στο 2.2 ειχα την ετνυπωση οτι γινεται μονο μεσω pc απο οσο μου ειχε πει ο τυχερακιας. Βλεπω οτι ο bladerunner σου δινει μια αλλη διαδικασια για την οποια δεν εχω διαβασει κατι. Μαλλον εχω χασει επεισοδια...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω για 2.1 εχω κανει αυτη την διαδικασια απειρες φορες.

δεν ξερω αν ισχυουν τα ιδια για την 2.2

αλλα ειχα διαβασει οτι υπαρχει και αρχειο για την 2.2 ακριβως με την ιδια μορφη update.zip και ακριβως την ιδια διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Για το link που ειπα και πιο πανω υπαρχει καποιες σελιδες πιο πισω αν δεν κανω λαθος. Και παλι λεω οτι δεν ξερω αν επιτρεπεται να το δωσουμε γιαυτο σε βαζω να ψαχνεις :X

 

Οσο για το root στο 2.2 ειχα την ετνυπωση οτι γινεται μονο μεσω pc απο οσο μου ειχε πει ο τυχερακιας. Βλεπω οτι ο bladerunner σου δινει μια αλλη διαδικασια για την οποια δεν εχω διαβασει κατι. Μαλλον εχω χασει επεισοδια...

 

τα εχω κανει αυτα αλλα στην επανεκκινηση οταν επιλεγω με το volume button ξεκιναει και βγαζει αναφορα λαθους

Μηπως φταιει οτι εχω JP2?

Link to comment
Share on other sites

bladerunner για την 2.1 οκ κι εγω ετσι την ειχα κανει μεσω oclf. Στο 2.2 ομως δεν εχω διαβασει να γινεται κατι παρομοιο. Αν εχεις διαβασει κατι σιγουρο παω πασο.

 

Φιλε phos καλυτερα να ρωτησεις τον τυχερακια πρωτα και να μην το σκαλιζεις χωρις να ξερεις τι κανεις. Εγω τη διαδικασια για την preroοted ROM δεν την εχω κανει αλλα αποτι διαβασα στο αλλο forum ειναι σχετικα η ιδια που κανουμε παντα και το παιδι εκει την γραφει πολυ αναλυτικα.

 

Λυπαμαι αλλα περισσοτερο δεν μπορω να σε βοηθησω.

 

Αρα συνοπτικα σε συμβουλευω αρχικα να μην το σκαλιζεις και μετα δεν ξερεις τι να το κανεις το κινητο, και στη συνεχεια αν θελεις να περασεις την rfs διαβαζεις αναλυτικα στο αλλο φορουμ η ρωτας τον bladerunner και αλλους που το εχουν περασει εδω μεσα. Εγω περιμενω την sdcard που εχω παραγγειλει να μου ερθει αυριο και μετα θα την περασω. Οσο για το root στην 2.2 καλυτερα να ρωτησεις τον τυχερακια.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

bladerunner για την 2.1 οκ κι εγω ετσι την ειχα κανει μεσω oclf. Στο 2.2 ομως δεν εχω διαβασει να γινεται κατι παρομοιο. Αν εχεις διαβασει κατι σιγουρο παω πασο.

 

Φιλε phos καλυτερα να ρωτησεις τον τυχερακια πρωτα και να μην το σκαλιζεις χωρις να ξερεις τι κανεις. Εγω τη διαδικασια για την preroοted ROM δεν την εχω κανει αλλα αποτι διαβασα στο αλλο forum ειναι σχετικα η ιδια που κανουμε παντα και το παιδι εκει την γραφει πολυ αναλυτικα.

 

Λυπαμαι αλλα περισστοερο δεν μπορω να σε βοηθησω

 

 

http://www.techlivez.com/2010/07/how-to-root-samsung-galaxy-s/

 

ιδια διαδικασια.

πολυ απλη.

τωρα να παιζει κατι αλλο με τις τοσες ρομ που κυκλοφορουν,δεν ξερω...

αλλα δεν νομιζω.

ειναι ουσιαστικα αιτημα για administrator.

Link to comment
Share on other sites

bladerunner για την 2.1 οκ κι εγω ετσι την ειχα κανει μεσω oclf. Στο 2.2 ομως δεν εχω διαβασει να γινεται κατι παρομοιο. Αν εχεις διαβασει κατι σιγουρο παω πασο.

 

Φιλε phos καλυτερα να ρωτησεις τον τυχερακια πρωτα και να μην το σκαλιζεις χωρις να ξερεις τι κανεις. Εγω τη διαδικασια για την preroοted ROM δεν την εχω κανει αλλα αποτι διαβασα στο αλλο forum ειναι σχετικα η ιδια που κανουμε παντα και το παιδι εκει την γραφει πολυ αναλυτικα.

 

Λυπαμαι αλλα περισστοερο δεν μπορω να σε βοηθησω

 

παιδια ευχαριστω.Κατεβαζω prerooted ROM δοκιμασμενη στο κινητο του γιου μου

Θα την περασω και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 5-6 ημερες που ειμαι με την goodbye rfs μπορω να πω πως ειμαι αρκετα εως πολυ ευχαριστημενος. Μονο ενα προβληματακι ειχα με τα λινκ στα email αλλα το ελυσα με την εγκατασταση νεου (Κ-9) email client που ειναι και πολυ πιο γρηγορος...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη το 'ς' το τελικο δε το βρισκω με τιποτα στο πληκτρολογιο σε πιο πληκτρο ειναι σε εσας?

 

Ειναι και στο HTC_IME αλλα εννοειται και στο ελληνικο πληκτρολογιο του swype.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη το 'ς' το τελικο δε το βρισκω με τιποτα στο πληκτρολογιο σε πιο πληκτρο ειναι σε εσας?

εννοειτε οτι μιλαμε για το full qwerty πληκτρολογιο,και βρισκεται πανω αριστερα διπλα στο q

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω για 2.1 εχω κανει αυτη την διαδικασια απειρες φορες.

δεν ξερω αν ισχυουν τα ιδια για την 2.2

αλλα ειχα διαβασει οτι υπαρχει και αρχειο για την 2.2 ακριβως με την ιδια μορφη update.zip και ακριβως την ιδια διαδικασια.

 

http://www.techlivez.com/2010/07/how-to-root-samsung-galaxy-s/

 

ιδια διαδικασια.

πολυ απλη.

τωρα να παιζει κατι αλλο με τις τοσες ρομ που κυκλοφορουν,δεν ξερω...

αλλα δεν νομιζω.

ειναι ουσιαστικα αιτημα για administrator.

 

Δεν ισχύει η διαδικασία αυτή για όλες τις JP, μόνο για τις 2-3 πρώτες που βγήκανε. Αν βάλετε τις τελευταίες JPH, JPK, JPM, JP6, δε γίνεται με το update.zip, θέλει να περάσετε ένα ειδικό kernel με το Odin.

Για την JP2 που έβαλε ο φίλος πιο πάνω (γιατί; ), θα δουλέψει όμως.

 

ρε παιδια επειδη το 'ς' το τελικο δε το βρισκω με τιποτα στο πληκτρολογιο σε πιο πληκτρο ειναι σε εσας?

Αν έχεις Ελληνικό τηλέφωνο που έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο, το ς είναι πάνω αριστερά. Αν δεν έχεις γιατί πήρες το τηλέφωνο από το εξωτερικό, πρέπει να βάλεις, διάβασε τα FAQ. Σ'αυτή την περίπτωση όμως δεν έχεις κανένα Ελληνικό γράμμα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ok tyxerakia,σε ευχαριστω πολυ διοτι τωρα καταλαβαινω γιατι θεωρειται μεγαλο συν να ειναι pre rooted η ρομ,σκεφτομενος οτι ειναι τοσο ευκολη διαδικασια.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάθει κανείς;Όταν συνδέω το galaxy στην USB και επιλέγω σύνδεση KIES, το MTP application κρασάρει συνεχώς, κάνει συνεχή ανοιγοκλεισίματα.

 

Εντάξει βρήκα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=758212 που μου έλυσε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται βρε παιδιά με το android market μεσω wifi????δεν κατεβαζει με τιποτα applications.αρχιζει και με χαλαει πολυ.Επισης με το σεταρισμα του mail μου(otenet) μπορω να λαμβανω και οχι να στελνω.Το twitter for android και το tweetdeck δεν παιζουν μεσω wifi.Καλα ειναι σοβαροι??

Κι εγω εχω προβλημα με το mail μου στην tellas,επειδη ομως κατοπιν υποδειξης της εταιρειας βαζω χειροκινητα τις ρυθμισεις βλεπω οτι μου δινει προβλημα στον server των εξερχομενων,οπως και σε εσενα (οι ρυθμισεις ειναι σωστες και δοκιμαστες στα laptop μου).

Το ειχα αναφερει πριν μερικα ποστ στο φορουμ μηπως ηξερε καποιος κατι αλλα δεν!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...