Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα θα ηθελα μια βοηθεια για ενα προβλημα που εχω κατα την αναβαθμιση του κινητου. Πρωτη φορα πηγα να κανω αναβαθμιση χτες με το kies, συνδεθηκε κανονικα το κινητο εκανε ληψη αλλα μετα που πηγε να κανει εγκατασταση μου εγραψε οτι δεν ειναι συνδεμενο!! ενω στο kies φαινονταν συνδεμενο , εβγαλα την μπαταρια ομως γιατι επρεπε να φυγω. Τωρα το Kies μου γραφει απαιτειται ανακτηση υλικολογισμικου και δεν μπορω να κανω αυτην την ανακτηση, εχω μια ωρα που παλευω με τρια κουμπια που γραφει αλλα δεν καταφερνω τιποτα . Δεν βλεπω να μπαινει σε αυτην την λειτουργεια ανακτησης που λεει??? Πως γινεται αυτο?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καμια ιδεα πως να επαναφερω τα χρωματα της οθονης μου οπως ηταν στη αρχη.

Αλλαξαν μονα τους και φαινονται πιο ξεθωριασμενα!

Δεν πειραξα τιποτα στο κινητο ουτε επεσε κατω ποτε. και δεν βελτιωνεται η κατασταση αμα πειραξω τη φωτεινοτητα!

Μηπως να κανω reset? και πως γινεται?

Καμια αλλη ιδεα?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια ιδεα πως να επαναφερω τα χρωματα της οθονης μου οπως ηταν στη αρχη.

Αλλαξαν μονα τους και φαινονται πιο ξεθωριασμενα!

Δεν πειραξα τιποτα στο κινητο ουτε επεσε κατω ποτε. και δεν βελτιωνεται η κατασταση αμα πειραξω τη φωτεινοτητα!

Μηπως να κανω reset? και πως γινεται?

Καμια αλλη ιδεα?

Ευχαριστω!

 

αμα θες κανεις reset ετσι *2767*3855# αλλα χανεις τα παντα...

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω την jpy η εστω την jpu με odin και το τηλ. κολλαει στο σημα της samsung και δονειται μονο του:(.ειχα 2,2 vodafone..τι κανω????please??

 

Lagfix δεν εβγαλες πριν το φλασαρισμα ετσι?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ιδιο reset που κανουμε και μεσα απο τις ρυθμισεις?

Αυτο ειναι το hard reset που αναφερετε εδω?

Ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ιδιο reset που κανουμε και μεσα απο τις ρυθμισεις?

Αυτο ειναι το hard reset που αναφερετε εδω?

Ευχαριστω για την απαντηση!

 

αυτο εινναι το hard reset :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από ένα νέο κάτοχο και χρήστη το Galaxy S.

 

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί (αν και ψάχνοντας μέσα στο χαμό δε μπόρεσα να βγάλω άκρη) αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορεί το κινητό, συνδεόμενο μέσω USB σε έναν υπολογιστή που έχει ίντερνετ (όχι μέσω WiFi), να "δει" internet και αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση η οποια πιθανως να εχει ξαναπαντηθει και για την απαντηση της ειμαι σχεδον βεβαιος, αλλα για σιγουρια : Αν περασω τη JPY στο κινητο μου,το οποιο έχει JM5 αυτη τη στιγμη,για να επανελθει η εγγυηση, αρκει απλα να ξαναπερασω τη JM5 συμφωνα με τον οδηγο του Tyxerakia? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση το Ζ4root μέσω αρχείου apk. από το xda αλλά δεν το κάνει με τίποτα.Είδα ότι μπορεί να γίνει root σε 2.2 και με superoneclick απο xda αλλά έχει πολλές εκδόσεις .Ποιά είναι καλύτερη έκδοση απο αυτές που έχει?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682 για ελληνικό επίσημο πια 2.2?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από ένα νέο κάτοχο και χρήστη το Galaxy S.

 

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί (αν και ψάχνοντας μέσα στο χαμό δε μπόρεσα να βγάλω άκρη) αλλά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορεί το κινητό, συνδεόμενο μέσω USB σε έναν υπολογιστή που έχει ίντερνετ (όχι μέσω WiFi), να "δει" internet και αυτό;

 

Φυσικά! Settings->wireless and network->Tethering

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Settings->wireless and network->Tethering

Φιλε, σωστα του απαντησες αλλα παραπανω το παλικαρι απ'οτι καλαταβα ρωτησε κατι διαφορετικο.

εχει το laptop και εχει ιντερνετ εκει. θελει να συνδεσει με usb το galaxy στον υπολογιστη και να εχει ιντερνετ στο galaxy μεσω του υπολογιστη (μεσω Usb).

 

εγω δεν το εχω δοκιμασει. αν το εχει κανει καποιος ας μας πει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Settings->wireless and network->Tethering

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά...

αν δεν κάνω λάθος το Tethering είναι για να μπορεί το κινητό να δώσει internet σε ένα PC. Έγώ θέλω την αντίθετη διαδικασία. Να δώσει το PC (μέσω καλωδίου usb), internet στο κινητό, να κάνουμε δηλαδή Reverse Tethering.

 

Υ.Γ. Το κινητό μου είναι root

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά! Settings->wireless and network->Tethering

 

Φιλε, σωστα του απαντησες αλλα παραπανω το παλικαρι απ'οτι καλαταβα ρωτησε κατι διαφορετικο.

εχει το laptop και εχει ιντερνετ εκει. θελει να συνδεσει με usb το galaxy στον υπολογιστη και να εχει ιντερνετ στο galaxy μεσω του υπολογιστη (μεσω Usb).

 

εγω δεν το εχω δοκιμασει. αν το εχει κανει καποιος ας μας πει.

 

Ωχ βιάστηκα να απαντήσω έχεις δίκιο! Ο μόνος τρόπος που μπορώ να σκεφτώ (το tether σηκώνει μια σύνδεση δικτύου στην ουσία στο pc) είναι ή bridge με την τοπική σύνδεση (μάλλον δεν θα δουλέψει) αλλιώς μόνο μέσω (open)vpn πιθανώς να δουλέψει. Το αποκλείω να το κάνει κάποιος αρχάριος και νομίζω πως δεν αξίζει τον κόπο να κάτσω να κάνω οδηγό και δοκιμές (υπάρχει άνθρωπος χωρίς wifi σήμερα? :S).

 

@wysiawyg Φίλε μου πραγματικά χάνεις το 50% του τηλεφώνου χωρίς Internet.. πάρε ένα Wifi ρουτερ πλέον και με 30€ παίρνεις κάτι αξιόλογο..

Link to comment
Share on other sites

@wysiawyg Φίλε μου πραγματικά χάνεις το 50% του τηλεφώνου χωρίς Internet.. πάρε ένα Wifi ρουτερ πλέον και με 30€ παίρνεις κάτι αξιόλογο..

 

@vipercubic Φυσικά και έχω WiFi. Στο σπίτι μου όμως. Απλά στο γραφείο έχουμε internet μέσω δικτύου και ήθελα να μπορώ να μπορώ να είμαι συνδεδεμένος κι εδώ για διάφορους λόγους. Ψάχνοντας το λιγάκι πάντως το θέμα στο ιnternet, προς έκπληξή μου, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όντως δεν είναι και τόσο εύκολη διαδικασία. Καλό θα ήταν πάντως αν κάποια στιγμή κάποιος ειδικός το έψαχνε και έδινε μια λύση. Πιστεύω πως θα ήταν αρκετά χρήσιμο για πολλούς.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως για το ότι ανταποκρίθηκες άμεσα στο ερώτημα μου

Link to comment
Share on other sites

@vipercubic Φυσικά και έχω WiFi. Στο σπίτι μου όμως. Απλά στο γραφείο έχουμε internet μέσω δικτύου και ήθελα να μπορώ να μπορώ να είμαι συνδεδεμένος κι εδώ για διάφορους λόγους. Ψάχνοντας το λιγάκι πάντως το θέμα στο ιnternet, προς έκπληξή μου, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όντως δεν είναι και τόσο εύκολη διαδικασία. Καλό θα ήταν πάντως αν κάποια στιγμή κάποιος ειδικός το έψαχνε και έδινε μια λύση. Πιστεύω πως θα ήταν αρκετά χρήσιμο για πολλούς.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως για το ότι ανταποκρίθηκες άμεσα στο ερώτημα μου

 

Φίλε μου, το έψαχνα κι εγώ πριν 2 μήνες, καθώς ερχόμενος από Windows Mobile και HTC Diamond θεωρούσα ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι θα παίρνει ίντερνετ από το pc μόλις το συνδέεις με usb, είδα όμως ότι ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.

 

Όσο κι αν έψαξα κι εγώ τότε, δε κατάφερα κάτι, τα νεύρα μου έσπασαν μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το έψαχνα κι εγώ πριν 2 μήνες, καθώς ερχόμενος από Windows Mobile και HTC Diamond θεωρούσα ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι θα παίρνει ίντερνετ από το pc μόλις το συνδέεις με usb, είδα όμως ότι ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.

 

Όσο κι αν έψαξα κι εγώ τότε, δε κατάφερα κάτι, τα νεύρα μου έσπασαν μόνο...

φιλε μου εγω στην δουλεια εχω ενσυρματο δικτυο οπως κι'εσυ.

εχω αγορασει το παρακατω :

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0352812&catid=050400

 

αυτο το συνδεεις με το καλωδιο δικτυου, και σου παρεχει ασυρματο ιντερνετ. δηλαδη το ενσυρματο στο μετατρεπει σε ασυρματο. παιρνει ιντερνετ μεσω καλωδιου, και το μοιραζει ασυρματα.

αν μπορεις να διαθεσεις αυτα τα χρηματα εισαι σουπερ. ισως να υπαρχει και κατι πιο φθηνο. απλα εγω σου το ανεφερα για να ξερεις οτι υπαρχει αυτη η λυση.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το έψαχνα κι εγώ πριν 2 μήνες, καθώς ερχόμενος από Windows Mobile και HTC Diamond θεωρούσα ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι θα παίρνει ίντερνετ από το pc μόλις το συνδέεις με usb, είδα όμως ότι ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.

 

Όσο κι αν έψαξα κι εγώ τότε, δε κατάφερα κάτι, τα νεύρα μου έσπασαν μόνο...

 

Κι εγώ το "προς έκπληξή μου" το έγραψα γιατί ως παλιός χρήστης Samsung Omnia θεωρούσα την παραπάνω διαδικασία δεδομένη. Παρ' όλα αυτά πιστεύω πως λύση θα υπάρχει απλά δεν είναι τόσο εύκολη :(

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω στην δουλεια εχω ενσυρματο δικτυο οπως κι'εσυ.

εχω αγορασει το παρακατω :

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0352812&catid=050400

 

αυτο το συνδεεις με το καλωδιο δικτυου, και σου παρεχει ασυρματο ιντερνετ. δηλαδη το ενσυρματο στο μετατρεπει σε ασυρματο. παιρνει ιντερνετ μεσω καλωδιου, και το μοιραζει ασυρματα.

αν μπορεις να διαθεσεις αυτα τα χρηματα εισαι σουπερ. ισως να υπαρχει και κατι πιο φθηνο. απλα εγω σου το ανεφερα για να ξερεις οτι υπαρχει αυτη η λυση.

 

Σωστός TonyK! Αυτό δε το είχα σκεφτεί. Μπορεί τελικά να καταλήξω σε κάτι τέτοιο αν δε βρεθεί άλλη λύση. Μου θυμίζει λίγο το πως λύθηκε ο Γόρδιος Δεσμός. With thinking out of the box! Σ' ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια help με το ADB 1)Δεν μπορω να καταλαβω ακομα τι προταση απο τον οδηγο του tyxerakia (Αν κάνετε 'dir' σ'αυτό το σημείο, θα δείξει 3 αρχεία, ένα εκ των οποίων είναι το adb.exe) εκει που λεει κανετε dir δηλαδη πρεπει να το γραψουμε καπου στις εντολες η κατι αλλο?

2)Φτανω στο σημειο: Γράφουμε στη γραμμή εντολών adb devices.Αλλα οταν παταω adb devices στη γραμη εντολων των windows μου πεταει ενα παραθυρακι και λεει οτι τα windows δεν ειναι δυνατον να βρουν το αρχειο 'adb' τι πρεπει να κανω δεν μπορω να καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

Σωστός TonyK! Αυτό δε το είχα σκεφτεί. Μπορεί τελικά να καταλήξω σε κάτι τέτοιο αν δε βρεθεί άλλη λύση. Μου θυμίζει λίγο το πως λύθηκε ο Γόρδιος Δεσμός. With thinking out of the box! Σ' ευχαριστώ πολύ

Για το συγκεκριμενο που σου προτεινα θα σου πω τα καλυτερα λογια. εχει πολυ καλο σημα, ευκολο να του βαλεις οτι κωδικο θελεις και οτι προτυπο θελεις (wep, wpa, wpa2), και ειναι πολυ μικρο σε μεγεθος.

μπορεις να μοιραστεις το κοστος με αλλους συναδελφους που δουλευεται στον ιδιο χωρο. εμεις αυτο καναμε και μας ηρθε πολυ καλα γιατι ολοι ηθελαν να εχουν ιντερνετ στο γραφειο στο κινητο τους.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν βαζετε ενα στικακι wifi που ειναι πιο φθηνο;

 

Ειδικά με τα windows 7 είναι πολύ εύκολο να γίνει το pc access point μέσω του connectify.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα στικάκι που είχα πάρει με 20 ευρώ πριν 2 χρόνια και μπορούσε ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΑΒΕΙ ίντερνετ, αν θυμάμαι καλά το level one 301 ήταν ;)

 

Αλλά δε του έβγαλαν ποτέ επίσημους windows 7 drivers ( μόνο xp και vista ).

 

Φαντάζομαι όμως θα υπάρχουν κι άλλα παρόμοια.

 

Προσωπικά δεν ασχολήθηκα με το θέμα γιατί έβαλα ένα ασύρματο ρούτερ την επόμενη μέρα και καθάρισα.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν βαζετε ενα στικακι wifi που ειναι πιο φθηνο;

 

Ειδικά με τα windows 7 είναι πολύ εύκολο να γίνει το pc access point μέσω του connectify.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Thanks MyLord. Αυτή η λύση είναι ακόμα πιο βολική και πιο ...διακριτική! Thumbs up!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν βαζετε ενα στικακι wifi που ειναι πιο φθηνο;

 

Ειδικά με τα windows 7 είναι πολύ εύκολο να γίνει το pc access point μέσω του connectify.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

αυτη ειναι η πιο καλη και διακριτικη λυση οπως πολυ σωστα ειπε και ο φιλος wysiawyg παραπανω.

απλα δεν την ανεφερα επειδη πρεπει να κανεις τις ρυθμισεις που χρειαζονται για να το κανεις access point, και επειδη εγω παλιοτερα ειχα αντιμετωπισει καποιες ασυμβατοτητες στα win xp.

αυτο που προτεινα ειναι πιο ευκολη λυση αλλα και πιο δαπανηρη συναμα.

 

ευχαριστουμε φιλε. αν εχεις βρει και καπου κανενα οδηγο για το πως θα το κανει ο φιλος access point το stikaki, ακομα καλυτερα :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα μια βοηθεια για ενα προβλημα που εχω κατα την αναβαθμιση του κινητου. Πρωτη φορα πηγα να κανω αναβαθμιση χτες με το kies, συνδεθηκε κανονικα το κινητο εκανε ληψη αλλα μετα που πηγε να κανει εγκατασταση μου εγραψε οτι δεν ειναι συνδεμενο!! ενω στο kies φαινονταν συνδεμενο , εβγαλα την μπαταρια ομως γιατι επρεπε να φυγω. Τωρα το Kies μου γραφει απαιτειται ανακτηση υλικολογισμικου και δεν μπορω να κανω αυτην την ανακτηση, εχω μια ωρα που παλευω με τρια κουμπια που γραφει αλλα δεν καταφερνω τιποτα . Δεν βλεπω να μπαινει σε αυτην την λειτουργεια ανακτησης που λεει??? Πως γινεται αυτο?

 

Τελικα ξανα εκανα αναβαθμιση απο το λαπτοπ και ολα καλα , μαλλον ειχα προβλημα με τον σταθερο, τωρα βλεπω εκδοση 2.2 - Ι9000XXJPP

Αυτη ειναι η τελευταια ?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...