Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*Aφου δεν δημιουργηθηκε ξεχωριστο off topic θεμα οπως υπεθεσα για τις ευχες, να ευχηθω κι εγω με τη σειρα μου Καλη Χρονια σε ολους τους φιλους εδω, με υγεια σε σας και ολα τα αγαπημενα σας προσωπα και καλα μυαλα! Καλα τα κινητα μας και τα hobby μας, αλλα ο χρονος φευγει σαν νερο και καλο θα ηταν να προσπαθουμε τον αξιοποιουμε με τον καλυτερο τροπο, δηλαδη με αυτους που αγαπαμε! Χρονια πολλα παιδια!

Απλα παραθετω τις ευχες του φιλου Παναγιωτη. με καλυβουν απολυτα και για να μην τις γραφω ξανα.

Καλα να περασετε αποψε !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με το power button το κανω ναι :). λειτουργει μια χαρα παντα !!!!

οκ

δοκιμασα και κατι αλλο

με το weather & toggle εχει ενα widget που κανει ακριβως το ιδιο κλεινει το πακετο data

ετσι δεν πατιεται και συχνα το power button

εφοσον ειναι hardware και μπορει να χαλασει και χωρις αυτο δε μπορω να φλασαρω :lol::lol:

και τωρα που το λεμε καλη χρονια να χουμε καλα να περναμε και να χαιρομαστε τη ζωη μας οπως μας αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα με kies registry hack σε JPY (Πανεύκολο, αν και χρήστης android 1 εβδομάδα) και πράγματι όλα πάνε καλύτερα!

Κατά την αναβάθμιση έχασα μονο τη σειρά των εικονιδίων στη home screen.

Ακόμα και το HTC πληκτρολόγιο έχει μείνει, οπότε συνέχισα να έχω και ελληνικά!

 

Όσο ήμουν με την JPA, είχα κάνει root με το z4root. Μετά την αναβάθμιση το τηλέφωνο έγινε unroot. Να το ξανακάνω rοοt με το ίδιο πρόγραμμα ή με άλλο;

Επίσης σήμερα και ενώ το Sygic Aura δούλευε κανονικά, κόλλησε μετά έκλεισε και ταυτόχρονα έχασα και όλα τα APNs !!!! και έμεινα στο δρόμο χωρίς δίκτυο!

Τι να συνεβει;

 

καντο καλυτερα με το superoneclick η μεσω adb οπου θα βρεις οδηγιες στην πρωτη σελιδα στο hacks and roots

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

 

 

Είπα να κάνω ποδαρικό στο thread μας...

 

Ελπίζω να πάμε καλά και να πάρουμε το 2011 και άλλες αναβαθμίσεις.

2.3___2.4___κοκ

 

Και πάλι χρόνια πολλά σε όλους

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Matt
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και χρόνια πολλά σε όλους!

Λοιπόν, θα ήθελα κάποιες ιδέες, γιατί δύσκολα τα πράγματα. Είμαι σε jpx εδώ και 2 περίπου εβδομάδες. Είχα κάποια μικροπροβληματάκια που τα έχω αναφέρει, π.χ. δεν λειτουργούσε το native app για sms, και μερικές φορές κολλούσε το κουμπί του wifi, οπότε έκανα ένα restart και όλα ok. Σήμερα, καθότι 1η του νέου έτους, ήθελα να συνδεθώ λίγο στο wifi, ενώ όμως έβλεπε το wifi μου δε συνδεόταν. Είπα λοιπόν να κάνω restart. Έκανα, και αυτό ήταν... Δεν ξεκινάει... Βγάζει το σήμα S, όμως κολλάει εκεί, και μετά από 20-40 δλτ μαυρίζει η οθόνη και φωτίζονται τα κάτω κουμπια...

Το τηλ είναι απλά Root, δεν έχει lagfix, του έχω βγάλει την μπαταρία, του έχω βγάλει την external sd, και σε λίγο θα του βγάλω και το μάτι. Κάποια στιγμή που έιχα δοκιμάσει έχει το 3 button combo, και σήμερα ούτε τις προηγούμενες μέρες δεν έκανα τίποτε παράξενο. δεν έβαλα κανούργια apps, δεν έκανα κάτι, λέτε να έφαγα κανά ιό; σκουληκαντέρα ή κάτι άλλο;

Ευπρόσδεκτες συμβουλές και ιδέες...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Υπαρχει τροπος καθε φωτο που θα τραβαω να λειτουργει το τηλεφωνο οπως το iphone.Δηλαδη να μου κραταει στο χαρτη σε ποια περιοχη εχω τραβηξει τη καθε φωτο?Οπως και στις λεπτομερειες να μου βγαζει τη περιοχη?

Δοκιμασα ανοιξα το Gps αλλα δεν εκανε τιποτα.Καλη χρονια σε όλους παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Α, και μία άλλη ερώτηση, για να είμαι σίγουρος ότι δεν έχω παρανοήσει. Το hard reset είναι αυτό μεσω του 3 button combo; Παρεπιπτόντως μπήκα σε recovery mode, επέλεξα εναρξη με update.zip, αλλά δεν το βρήκε στην internal sd...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Υπαρχει τροπος καθε φωτο που θα τραβαω να λειτουργει το τηλεφωνο οπως το iphone.Δηλαδη να μου κραταει στο χαρτη σε ποια περιοχη εχω τραβηξει τη καθε φωτο?Οπως και στις λεπτομερειες να μου βγαζει τη περιοχη?

Δοκιμασα ανοιξα το Gps αλλα δεν εκανε τιποτα.Καλη χρονια σε όλους παιδια.

Ενεργοποίησα το gps από τα settings και μόλις άνοιξα την εφαρμογή της κάμερας μου ενεργοποίησε αυτόματα το gps αναβόσβησε για λίγο μέχρι να βρει θέση και μόλις βρήκε σταθεροποιήθηκε και έβγαλα την φωτό. Μετά άνοιξα το gallery και είχε μαζί τα στοιχεία από το σημείο που την έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Α, και μία άλλη ερώτηση, για να είμαι σίγουρος ότι δεν έχω παρανοήσει. Το hard reset είναι αυτό μεσω του 3 button combo; Παρεπιπτόντως μπήκα σε recovery mode, επέλεξα εναρξη με update.zip, αλλά δεν το βρήκε στην internal sd...

 

Καλημερα και χρονια πολλα. Για καποιο λογο εχει σκαλωσει ασχημα το κινητο σου. Το hard reset γινεται μεσω recovery mode με vol up+home button+power button. Ευτυχως μπορεις να μπεις στο recovery. To update.zip που πηγες να κανεις ειναι για τελειως διαφορετικη δουλεια και ειναι λογικο να μην βρισκει αρχειο αφου δεν υπαρχει αρχειο. Απο το recovery κανε ενα wipe data και ισως το κινητο σου ξεκινησει. Αν δεν τοτε πας στη λυση του φλασαρισματος μεσω download mode

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αλλο προβλημα με το 3g.εχω vodafone 3g και ενω μεχρι πριν απο μια βδομαδα επιανα μεχρι και 300 kbites ξαφνικα η ταχυτητα του 3g επεσε στα 10 kbits.οτι ρυθμιση και να εκανα δεν γινεται τιποτα...επισης επειδη δοκιμασα το 3g σε δυο πολεις μαλλον δεν φταιει ο παροχος...καμια βοηθεια;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα. Για καποιο λογο εχει σκαλωσει ασχημα το κινητο σου. Το hard reset γινεται μεσω recovery mode με vol up+home button+power button. Ευτυχως μπορεις να μπεις στο recovery. To update.zip που πηγες να κανεις ειναι για τελειως διαφορετικη δουλεια και ειναι λογικο να μην βρισκει αρχειο αφου δεν υπαρχει αρχειο. Απο το recovery κανε ενα wipe data και ισως το κινητο σου ξεκινησει. Αν δεν τοτε πας στη λυση του φλασαρισματος μεσω download mode

 

Ευχαριστώ... Τελικά έκανα wipe data και ξεκίνησε... Προσπάθησα μεσω kies να περάσω την 2.2 της cos με kies patcher αλλά to kies δεν έβγαζε δυνατότητα αλλαγής, τελικά διάβασα ότι η jpy διορθώνει κάποια προβλήματα με το wifi (είχα κι εγώ τέτοια) οπότε μόλις τώρα την έβαλα. Βέβαια, φτου κι απ την αρχή με τα δεδομένα. να δώ τι έχει κρατήσει το titanium back up...

Link to comment
Share on other sites

°.˛*.˛.°★。˛°.★** XPONIA *★* *˛.

˛ °_██_*。*./ ♥ \ .˛* .˛.*.★* *★ POLLA。*

˛. (´• ̮•)*˛°*/.♫.♫\*˛.* ˛_Π_____. * ♥ ˛*

.°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\*. ˛*.。˛* ˛. *。

*(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|KAI EUTUXISMENO TO 2011 !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια

 

εχω μια ερωτηση

 

Μπορω να συνδεσω το galaxy S μεσω usb με το home cinema ωστε να το χρησιμοποιησω σαν ipod???

 

το home cinema εχει εισοδο για usb και οταν του βαζω stickaki το αναγνωριζει κανονικα και παιζει τη μουσικη με το interface του home cinema

 

αλλα δοκιμασα να βαλω το samsung πανω του και δεν το εμφανιζει

 

πρεπει μηπως να ρυθμισω κατι???

 

να πω πως οταν το κουμπωνω και μου βγαζει την σχετικη ερωτηση χρησης usb του επιλεγω "media player"

 

πρεπει να επιλεξω κατι αλλο?πρεπει να κανω καμια ρυθμιση? ή μηπως απλα δεν γινεται να λειτουργησει σαν iPod?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια

 

εχω μια ερωτηση

 

Μπορω να συνδεσω το galaxy S μεσω usb με το home cinema ωστε να το χρησιμοποιησω σαν ipod???

 

το home cinema εχει εισοδο για usb και οταν του βαζω stickaki το αναγνωριζει κανονικα και παιζει τη μουσικη με το interface του home cinema

 

αλλα δοκιμασα να βαλω το samsung πανω του και δεν το εμφανιζει

 

πρεπει μηπως να ρυθμισω κατι???

 

να πω πως οταν το κουμπωνω και μου βγαζει την σχετικη ερωτηση χρησης usb του επιλεγω "media player"

 

πρεπει να επιλεξω κατι αλλο?πρεπει να κανω καμια ρυθμιση? ή μηπως απλα δεν γινεται να λειτουργησει σαν iPod?

Θεωρητικα αν επιλεξεις mass storage θα δουλεψει. Με την λογικη πως θα πρεπει να το δει σαν στικακι, οπως ο υπολογιστης οταν το θετουμε ως mass storage. Για δοκιμασε το.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα αν επιλεξεις mass storage θα δουλεψει. Με την λογικη πως θα πρεπει να το δει σαν στικακι, οπως ο υπολογιστης οταν το θετουμε ως mass storage. Για δοκιμασε το.

 

Εξαρτάται από το home cinema, και τί είδους στικάκια παίρνει... πολλές συσκευές τέτοιου είδους δεν παίρνουν στικάκια που έχουν πάνω από ένα drive mounted, π.χ. κάποια "προχωρημένα" με U3 δεν τα αναγνωρίζουν... το Galaxy έχει 2 drives πάνω, οπότε είναι πολύ πιθανό να μην τα καταφέρεις, αν το home cinema περιμένει ένα απλό στικάκι... δοκίμασε και να απενεργοποιήσεις την εξωτερική κάρτα αν έχεις, μπας και πιάσει έτσι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..Θελω να ρωτησω πως γινεται να σβησω καποια τηλεφωνα απο τα προσφατα που αποθηκευει το τηλεφωνο οταν στελνω μηνυμα.Η αν γινεται να μην αποθηκευει καθιλου προσφατα....ευχαριστω εκ τον προταιρων..
Link to comment
Share on other sites

Ο video player του samsung μου βγαζει τους υποτιτλους στις ταινιες με ''ρομβους-ερωτηματικα''...και δεν βρισκω πουθενα επιλογη για UTF-ISO etc....δοκιμασα τον mvideoplayer και παιζει τους υποτιτλους κανονικα...αλλα θελω να βρω λυση με το player της sam γιατι εχει εμφανως καλυτερη ποιοτητα εικονας.
Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα ολα αλλα δεν παιζει απο το usb δυστυχως.

 

το να αποσυνδεσω την εξωτερικη μνημη δεν ειναι option αφου εκει εχω ολα τα τραγουδια

 

θα το δοκιμασω παντως κι αυτο μπας και παιζει καποιο ρολο

 

σκεφτηκα τωρα οτι ισως γινεται να παρω καλωδιο που απο την μια να εχει usb jack και απο την αλλη να βγαζει ειτε hdmi ειτε rca ειτε μονο διπλη εξοδο ηχου

 

δεν ξερω βεβαια αν υπαρχουν τετοια καλωδια??

 

παρεπιπτοντως ετσι κι αλλιως το καλωδιο με το οποιο τα συνδεω τωρα ειναι U2 αρα δεν μπορει να μπερδευεται με το U3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

 

Μετά την αναβάθμιση μου σε 2.2 (από το επίσημο σέρβις πάντα) έχει η χαθεί η δυνατότητα που υπήρχε πριν (2.1 εργοστασιακη) να μπορώ σε μια επαφή να προσθέσω ένα στοιχείο, ένα τηλέφωνο για παράδειγμα, και στην καρτέλα να δώσω ο,τι ονομασία ήθελα. Να γράψω για παράδειγμα ότι το νούμερο αυτό είναι: Κινητό Εταιρίας, ή Σπίτι Γρεβεννά/Θεσσαλονίκη/Χαλκιδική/Αθήνα κλπ... Έχει μόνο μια λίστα από 4-5 επιλογές προεπιλεγμένες και όχι να έχω τα δικά μου ονοματα στα Tags. Διορθωνεται αυτό;

 

Σας ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ χρονια πολλα.θελω να ρωτησω πως γινεται να σβησω τα προσφατα τηλεφωνα που αποθηκευει το κινητο οταν στελνεις μηνυμα.η αν γινεται να μην τα αποθηκευει καθολου..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλουε και όλες!

 

Ακολουθώντας τις χρήσιμες οδηγίες του Alex (Tyxarakias) εγκατέστησα την Froyo 2.2 σήμερα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα με την αναβάθμιση απο eclair.

 

Το πρόβλημα ωστόσο που αντιμετωπίζω είναι οτι δεν μπορώ να καταχρήσω στη συσκευή τον google account ούτε μέσω wifi ούτε μέσω ΑΡ.

 

Και στις δύο περιπτώσεις προσπαθεί το τηλέφωνο να επικοινωνήσει με τους server's της Google αλλά μετά απο κάνα 2λεπτο μου βγάζει το γνωστό μήνυμα οτι δεν μπόρεσε να επικοινωνήσει, ίσως να είναι ένα προσωρινό πρόβλημα και να δοκιμάσω λίγο αργότερα και αν δεν λυθεί το πρόβλημα να επικοινωνήσω με τον provider μου.

 

Ενδεχομένως το θέμα να το έχουν αντιμετωπίσει και άλλοι και να το έχουν θέσει στο forum και να έχουν λάβει απάντηση. Έψαξα χρησιμοποιώντας την αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.

 

Παράκληση για την βοήθεια σας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλουε και όλες!

 

Ακολουθώντας τις χρήσιμες οδηγίες του Alex (Tyxarakias) εγκατέστησα την Froyo 2.2 σήμερα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα με την αναβάθμιση απο eclair.

 

Το πρόβλημα ωστόσο που αντιμετωπίζω είναι οτι δεν μπορώ να καταχρήσω στη συσκευή τον google account ούτε μέσω wifi ούτε μέσω ΑΡ.

 

Και στις δύο περιπτώσεις προσπαθεί το τηλέφωνο να επικοινωνήσει με τους server's της Google αλλά μετά απο κάνα 2λεπτο μου βγάζει το γνωστό μήνυμα οτι δεν μπόρεσε να επικοινωνήσει, ίσως να είναι ένα προσωρινό πρόβλημα και να δοκιμάσω λίγο αργότερα και αν δεν λυθεί το πρόβλημα να επικοινωνήσω με τον provider μου.

 

Ενδεχομένως το θέμα να το έχουν αντιμετωπίσει και άλλοι και να το έχουν θέσει στο forum και να έχουν λάβει απάντηση. Έψαξα χρησιμοποιώντας την αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.

 

Παράκληση για την βοήθεια σας!

χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!!

 

μετα την αναβαθμιση,εκανες καποιο wipe data/factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για την ανταπόκριση και την βοηθεια σου, οχι δεν έκανα.

 

Αυτό ειναι το πρόβλημα ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για την ανταπόκριση και την βοηθεια σου, οχι δεν έκανα.

 

Αυτό ειναι το πρόβλημα ;

Το πιο πιθανο..!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...