Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικα κατι θα εκανες λαθος γιατι παρα πολλα παιδια εχουν ακολουθησει το συγκεκριμενο οδηγο με επιτυχια. Παντως απο χθες ο οδηγος εχει ενημερωθει. Αν θελεις να δοκιμασεις ξανα και δεν το φοβασαι μπορεις να δεις στην υπογραφη μου και να προχωρησεις παντα με προσοχη και αφου εχεις διαβασει.

 

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. Θα το δοκιμασω παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με το superoneclick:p

 

α ναι το ξέχασα να το αναφέρω.. το δοκίμασα και πάλι τα ίδια..

μάλλον πάω να βάλω JPY

Link to comment
Share on other sites

κανε undo lagfix την εκδοση που ειχες κανει install..πχ undolagfix v2+ ...μετα πατα remove ext2tools... η μπαταρια πρεπει να ειναι πανω απο 40%

 

Νομίζω ότι το έκανα,λέει μόλις πατάω undolagfix :''Υou do not appear to have a lagfix installed'' .

Είμαι οκ?Μην κάνω καμια χαζομάρα αναβάθμιση μέσω kies..:cry:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το έκανα,λέει μόλις πατάω undolagfix :''Υou do not appear to have a lagfix installed'' .

Είμαι οκ?Μην κάνω καμια χαζομάρα αναβάθμιση μέσω kies..:cry:

 

κανε και remove ext2 tools... και μετα θα εισαι οκ...παντως νομιζω και με ενα hard reset θα εισαι οκ αν και δεν ειμαι απολυτα σιγουρος...

Link to comment
Share on other sites

α ναι το ξέχασα να το αναφέρω.. το δοκίμασα και πάλι τα ίδια..

μάλλον πάω να βάλω JPY

 

αποκλειεται..τι σου εκανε το superoneclick??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

 

Σας παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει στο παρακάτω :|

Κατέβασα την επίσημη αναβ'αθμιση από την Samsung αλλά ο βλάκας δεν έβγαλα το lagfix πρίν με αποτέλεσμα το κινητό να κάνει αναβάθμιση αλλά πλέον δεν ΑΝΟΙΓΕΙ!!!!!. Μου εμφανίζει συνέχεια το S στην αρχή. Τι να κάνω που δεν μπορώ με τίποτα να το βάλω σε download mode. please help!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δες αν σου δουλευουν τα 3 κουμπια..δηλαδη κλεισε το κινητο και πατα (volume down (MEIΩΣΗ ΕΝΤΑΣΗΣ), home (το μεγάλο κεντρικό), power (δεξιά, από κεί που ανάβει) αμα σε βαλει σε download mode τοτε βλεπεις απο την ενοτητα hack and roots πρωτο ποστ πως θα φλασαρεις την jm2...αλλιως πρεπει να βρεις usb jig αλλιως μετα παει service...
Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται..τι σου εκανε το superoneclick??

 

Έλεγε μεν ότι ολοκληρώθηκε με επιτυχία, αλλά όταν έκανε το τεστ που έστειλε αίτημα superuser δεν έκανε κάτι στο κινητό.

Βέβαια το εικονίδιο superuser είχε εμφανιστεί κανονικά στο app drawer..

 

Στη συνέχεια, έβαλα το titanium για να δω τι γίνεται, και ενώ μου εμφανίστηκε το παράθυρο του superuser που με ενημέρωνε ότι το titanium ζητάει su δικαιώματα και το αποδέχτηκα εγώ, το titanium έλεγε ότι δεν έχει δικαιώματα...

 

Τώρα περνάω JPY..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Τις ρυθμισεις για mms wind τις εχω βαλει σωστα. Σιγουρα σωστα. Γιατι δεν μου στελνει mms??

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Τις ρυθμισεις για mms wind τις εχω βαλει σωστα. Σιγουρα σωστα. Γιατι δεν μου στελνει mms??

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

βαλε τις ρυθμισεις που εχει ο Αντωνης (tonyk) στο blog του,εδω,δουλευουν αψογα κι εγω wind εχω.

 

 

edit:εχε υποψη σου οτι πρεπει να φιαξεις 2 apn,ενα για ιντερνετ κι ενα για mms,αφου τα φιαξεις κοιτα να δεις αν ειναι ανοικτη η συνδεση data του κινητου (αν ειναι ανοικτη θα δεις στη notification bar το σημα 3G η το Η η το Ε,αν δεν τα δεις κρατα πατημενο το πληκτρο on/off της συσκευης και στη λιστα που θα ανοιξει επελεξε την ενεργοποιηση των δεδομενων)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια μια βοηθεια στο ADB,ο οδηγος του tyxerakia λεει: (Το adb το δουλεύουμε από τη γραμμή εντολών των windows. Δηλαδή Start (Run), cmd. Βγαίνει έτσι ένα παράθυρο μαύρο, που γράφει C:\Users\.....\> (ή C:\Documents and Settings\...\>).

Εκεί γράφουμε cd 'c:\adb' , και μπαίνουμε στο directory που κάναμε unzip πιο πάνω. Θα γράφει τώρα C:\adb> (Αν κάνετε 'dir' σ'αυτό το σημείο, θα δείξει 3 αρχεία, ένα εκ των οποίων είναι το adb.exe).

Τωρα οι ερωτησεις:

1)Οταν δινω την εντολη cd 'c:\adb' μου λεει οτι η εντολη ειναι εσφαλμενη

2)το unzip το εκανα χυμα στην C:\ και οχι σε καποιον φακελο.

3)τι ειναι το dir?

4)την εντολη την γραφω σωστα?αν γιναταν μια ποιο αναλυτικη εξηγηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια μια βοηθεια στο ADB,ο οδηγος του tyxerakia λεει: (Το adb το δουλεύουμε από τη γραμμή εντολών των windows. Δηλαδή Start (Run), cmd. Βγαίνει έτσι ένα παράθυρο μαύρο, που γράφει C:\Users\.....\> (ή C:\Documents and Settings\...\>).

Εκεί γράφουμε cd 'c:\adb' , και μπαίνουμε στο directory που κάναμε unzip πιο πάνω. Θα γράφει τώρα C:\adb> (Αν κάνετε 'dir' σ'αυτό το σημείο, θα δείξει 3 αρχεία, ένα εκ των οποίων είναι το adb.exe).

Τωρα οι ερωτησεις:

1)Οταν δινω την εντολη cd 'c:\adb' μου λεει οτι η εντολη ειναι εσφαλμενη

2)το unzip το εκανα χυμα στην C:\ και οχι σε καποιον φακελο.

3)τι ειναι το dir?

4)την εντολη την γραφω σωστα?αν γιναταν μια ποιο αναλυτικη εξηγηση

 

1) Οταν γραφεις την εντολη δεν βαζεις και τα ' ' δηλαδη γραφεις cd c:\adb

2) Καλα το εκανες.

3) Ειναι εντολη του DOS για να βλεπεις τους φακελους και τα αρχεια αναλυτικα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια μια βοηθεια στο ADB,ο οδηγος του tyxerakia λεει: (Το adb το δουλεύουμε από τη γραμμή εντολών των windows. Δηλαδή Start (Run), cmd. Βγαίνει έτσι ένα παράθυρο μαύρο, που γράφει C:\Users\.....\> (ή C:\Documents and Settings\...\>).

Εκεί γράφουμε cd 'c:\adb' , και μπαίνουμε στο directory που κάναμε unzip πιο πάνω. Θα γράφει τώρα C:\adb> (Αν κάνετε 'dir' σ'αυτό το σημείο, θα δείξει 3 αρχεία, ένα εκ των οποίων είναι το adb.exe).

Τωρα οι ερωτησεις:

1)Οταν δινω την εντολη cd 'c:\adb' μου λεει οτι η εντολη ειναι εσφαλμενη

2)το unzip το εκανα χυμα στην C:\ και οχι σε καποιον φακελο.

3)τι ειναι το dir?

4)την εντολη την γραφω σωστα?αν γιναταν μια ποιο αναλυτικη εξηγηση

 

Ειχα και εγω το ιδιο θεμα.Φτιαξε φακελο adb μεσα στον τοπικο δισκο c,κανε εκει unzip και ξαναδοκιμασε.Το dir σου δειχνει τα 3 αυτα αρχεια.Ετσι ακριβως θα την γραψεις: cd c:\adb

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα!υπαρχει κανενασ που να εμεινε ευχαριστημενοσ με την 2.2 η ολοι βριζουμε???ρωταω για να ξερω να την περασω η οχι!!!:D βοηθατε και κερναω κουραμπιεδες!!!!
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το ιδιο θεμα.Φτιαξε φακελο adb μεσα στον τοπικο δισκο c,κανε εκει unzip και ξαναδοκιμασε.Το dir σου δειχνει τα 3 αυτα αρχεια.Ετσι ακριβως θα την γραψεις: cd c:\adb

 

ευχαριστω πολυ επρεπε να φτιαξω εναν φακελο adb συνεχιζω και αν υπαρξουν αποριες επανερχομαι

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα!υπαρχει κανενασ που να εμεινε ευχαριστημενοσ με την 2.2 η ολοι βριζουμε???ρωταω για να ξερω να την περασω η οχι!!!:D βοηθατε και κερναω κουραμπιεδες!!!!

 

περνα 2.2.1 jpy:):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περνα 2.2.1 jpy:):)

 

φιλε μου εγω δεν το βασανιζω με μαγειρεματα δεν εχω τις γνωσεις για κατι τετοιο...να ταν jailbreak το βλεπαμε :D;) για 2.2 με νοιαζει η να κατσω στην 2.1 μεχρι νεοτερας διαταγης απο σαμσουνγκ!

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω δεν το βασανιζω με μαγειρεματα δεν εχω τις γνωσεις για κατι τετοιο...να ταν jailbreak το βλεπαμε :D;) για 2.2 με νοιαζει η να κατσω στην 2.1 μεχρι νεοτερας διαταγης απο σαμσουνγκ!

 

βαλε 2.2. τοτε φιλε μου ειναι πιο καλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χρονια πολλα!υπαρχει κανενασ που να εμεινε ευχαριστημενοσ με την 2.2 η ολοι βριζουμε???ρωταω για να ξερω να την περασω η οχι!!!:D βοηθατε και κερναω κουραμπιεδες!!!!

 

Εξαρτάται τι εννοείς ευχαριστημένος. Εάν περιμένεις να δεις ένα νέο διαστημικό τηλέφωνο θα απογοητευτείς. Κατά τα λοιπά έχει κάποιες βελτιώσεις (κυρίως στην εμφάνιση και εναλλαγή των μενού) και μέχρι στιγμής εμένα προσωπικά δεν μου έχει εμφανίσει προβλήματα όπως μαύρες οθόνες, κολλήματα, επενεκκινήσεις κ.λπ. Η μπαταρία του δείχνει πιο βελτιωμένη όπως πιο βελτιωμένη είναι και η διαχείριση μνήμης. Το gps, αν και δεν το πολυχρησιμοποιώ, νομίζω ότι είναι σαφώς καλύτερο απ' ότι στην 2.1.

Η διαδικασία μέσω kies δεν πείραξε τίποτα το τηλέφωνο ξανάνοιξε όπως ήταν.

Το τηλέφωνο είναι γερμανικό και πήρα επίσημη ελληνική αναβάθμιση με το kies registry patch σε φλασαρισμένη jm2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανείς γιατι το menu στην 2.2 που πήραμε μου laggaρει τόσο πολύ. Πχ κανω touch για να παει δεξια η αριστερά και το κάνει με καθυστέρηση. Επίσης το pinch to zoom στο menu οταν το κάνω κολλάει απίστευτα (στις αρχικές οθόνες είναι ολα smooth). Τι μπορεί να φταίει? Αμα κάνω kill τον launcher και ξαναφορτώσει δουλεύει ok αλλα με το που θα βγω και θα ξαναμπω στο menu ξανα το ιδιο...

 

εχω κάνει factory reset μετα το update

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω την jpy η εστω την jpu με odin και το τηλ. κολλαει στο σημα της samsung και δονειται μονο του:(.ειχα 2,2 vodafone..τι κανω????please??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα τρελαθω , εχω εκδοση jm1

k αριθμο κατασκευης jm5 k μου έιχαν περασει αυτη την εκδοση απο το επισημο σερβις

κ στο κιες μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση αυτης της εκδοσης?θα τρελαθουμε?το froyo δε βγηκε για ολες τις εκδοσεις?

τι να κανω?φοβαμαι λιγο για να φλασαρω κ ηθελα το επισημο

εχει καποιος παρεμφερες προβλημα?

οχι δεν βγηκε για ολες τις εκδοσεις...

μονο για jm2 αν δεν κανω λαθος...

δεν δοκιμασα γιατι αν δεν κανω λαθος ολα τα apps θα χαθουνε...

σωστα???:(:(:(

θα χαθουνε οι ρυθμισεις και οι εφαρμογες που εβαλες εσυ

αυτες που ειχε μεσα απο την "μανα" του θα μεινουν

δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και κατι αλλο, μετα απο το hard reset πας για ξαναφλασαρισμα ρομ

προσπαθω να βαλω την jpy η εστω την jpu με odin και το τηλ. κολλαει στο σημα της samsung και δονειται μονο του:(.ειχα 2,2 vodafone..τι κανω????please??

 

κανεις σιγουρα σωστα τη διαδικασια?

που τα βρηκες τα αρχεια?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

 

θα χαθουνε οι ρυθμισεις και οι εφαρμογες που εβαλες εσυ

αυτες που ειχε μεσα απο την "μανα" του θα μεινουν

δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και κατι αλλο, μετα απο το hard reset πας για ξαναφλασαρισμα ρομ

 

 

φιλε μου ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.... θα κανω λιγο υπομονη μηπως και σκασει καμμια 2.2.2 'η κατι αντιστοιχο για να αναγκαστω τοτε να περασω ρομ...

παραδοξως απο χτες το απογευμα δεν εχει ξανακλεισει μονο του...

τι να πω...

πιο πολυ ανησυχησα μηπως και ειχε παθει κατι το κινητο...:O:O

αλλα απο τα λεγομενα σου πρεπει να ειναι καθαρα software και κατι να μην εχει κατσει καλα...

καλημερες κ χρονια πολλα..

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...