Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχαν μια μικρη διαφορα, αλλα και παλι no luck.

Βασικα το καλυτερο θα ηταν αν καποιος με βονταφον και mms που λειτουργουν ποσταρε τις ρυθμισεις του. Bλακεια μου και μενα που δεν το ειχα σημειωσει καπου....

 

Bασικα λετε να φταει το Handcent? Δεν εχω το κλασικο messages γιατι το εχω βγαλει, μηπως φταει αυτο? Κοιταξα και στο παλιο θεμα και διαβασα πως ειχα βρει τις ρυθμισεις στο θεμα του Dell Streak. Ειναι ιδιες με αυτες που ποσταρατε παραπανω αλλα τωρα δεν λειτουργουν. Αρα ειτε τις αλλαξαν ειτε φταιει το Handcent...

EDIT: Σαν πρωην χρηστης του HD2 που ειχε περασει απο παμπολλες ρομ συμφωνω απολυτα με τον Αντωνη στο παραπανω ποστ...

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η συσκευη ειναι κορυφη!! ειτε με froyo ειτε με eklair.

επαναλαμβανω για τους υποψηφιους αγοραστες...ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!

ακομα και στα 550 ευρω που εσκασα τα αξιζει τα λεφτα του.

υποψιν το χρησιμοποιω κατα κορον σε καθημερινη βαση...και δε καθομαι να δω αν κολλαει το ταδε ή το δεινα παιχνιδι.

 

αυτα φανταζομαι με τα πειραγματα που χεις κανει γιατι σαν μαμισιο τηλ 550 δεν τα εδινα ξανα που να χτυπιονταν η σαμσουνγκ!!προσωπικα το πηρα 430 μεταχ μια καλη τιμουλα για τοτε.;)καλο θα ηταν να σκεφτομαστε οτι πολλοι χρηστες δεν εχουν διαθεση να βαλουν ζαντες αεροτομες και ρομ πειραγμενεσ...απειραχτο θα το κρατουσες να δωσεις 530??εντελως φιλικα :D

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα τις απαντησεις που δινεις πανω στο συγκεκριμενο θεμα.

δηλαδη θελεις να μας πεισεις οτι το τηλεφωνο δεν αξιζει ?

 

σε πληροφορω λοιπον, οτι σαν power user που ημουν σε windows mobile συσκευες εδω και 10 χρονια, με αλλαγες ρομ, radio και δεν συμαζευεται, το galaxy μου δεν το εχω πειραξει Κ Α Θ Ο Λ Ο Υ !!!!

ουτε lagfix Ουτε τιποτα !!!!

εχω κανει root το οποιο δεν ειναι τιποτα ακριβως και δεν το θεωρω καμια χακερια ιδιαιτερη. δεν επηρεαζει ουτε ταχυτητα ουτε τιποτα. απλα παιρνεις πληρη δικαιωματα στη συσκευη σου.

και εχω και την jg1 που ειναι απο τις πιο παλιες και πιο "προβληματικες" ρομ σε σχεση με τις jm1-jm9.

σε πληροφορω λοιπον οτι η συσκευουλα μου λειτουργει μια χαρα και απο χαρακτηριστικα ειναι η πιο πληρης που ειχα ποτε !!!!

και το λεω αυτο εχωντας πριν το hd2. αν δεν γνωριζεις το hd2 ειναι η καλυτερη συσκευη ever που εχει περασει μεχρι και το 2010 !!!! και δεν το λεω εγω αυτο. ολοι το λενε !!!!

 

και επισης αν θελεις, μπορεις να διαβασεις και το thread του desire hd το οποιο ειναι το πιο καινουργιο μοντελο και η ναυαρχιδα πλεον της htc.

αρκετα παιδια γραφουν οτι ψαχνονται για custom roms και kernels ηδη, και φυσικα υπαρχουν πολλες αναφορες :

- για την οθονη

- την μπαταρια

- τα καπακια πισω (δεν κουμπωνουν καλα)

- την αυτονομια

- το σημα του Gps (κλειδωμα δορυφορων)

- καποιοι δεν μπορουν να συνδεθουν στο htc hub

 

εδω γιατι δεν μας λες κατι ?

 

επειδη τις τελευταιες μερες, ενω ειμαι πολυ ηρεμος σαν χαρακτηρας, πρεπει να παραδεχτω οτι τα εχω παρει εντελως με καποια post.

Θα πω λοιπον το εξης. οποιος δεν θελει την συσκευη η πιστευει οτι τον επιασαν κοροιδο για τα 600 ευρω που εδωσε, η αν νιωθει οτι η συσκευη δεν αξιζει η οτιδηποτε αλλο, καλο ειναι να το πουλησει και να παρει καποια αλλη συσκευη.

 

και να μας αφησει εμας εδω στην ομορφη παρεουλα μας με το μικρο και τιποτενιο γαλαξιακι μας. εγω θελω αισιοδοξη και θετικη ενεργεια.

αν ειναι να μπαινω στο φορουμ και να ακουω οτι να'ναι, το μονο που θα γινει ειναι να απομακρυνθω. και δεν το θελω γιατι οπως εχω πει πολλες φορες,

η παρεα εδω ειναι πολυ ομορφη και δεν θα την αφησω !!!!

 

Φιλε Παυλο θα σου πω και κατι τελευταιο για να δεις τι εννοω.

ο συμφορουμιτης Αλεξανδρος (Tyxerakias) ο οποιος εχει τις πιο πολλες γνωσεις για το android και το galaxy s, μηπως γνωριζεις τι χακεριες εχει κανει στην συσκευη του ?

θα σου πω εγω. ΚΑΜΙΑ !!!! μονο root εχει κανει (απ'οσο γνωριζω). αν δεν σου λεει κατι αυτο, εμενα μου λεει πολλα.

 

* φιλε Παυλο ολα τα παραπανω τα γραφω σε φιλικο τονο και δεν θελω να παρεξηγηθεις. απλα διαβαζωντας το post σου μου βγηκαν ολα οσα ηθελα να γραψω μερες τωρα διαβαζωντας πολλα αλλα Post και απο αλλα παιδια.

Και επισης δεν πιστευω οτι υπαρχει καποια συσκευη που δεν εχει κανενα προβλημα, που ειναι ολα τελεια και δεν εχει κανενας παραπονο απο την εταιρεια.

για ρωτα παιδια που ειχαν htc συσκευες να σου πουν για support.

 

για ρωτα εμενα και πολλα αλλα παιδια που ημασταν στο φορουμ της ace hellas (πριν κλεισει) και τι ειχαμε τραβηξει με αναβαθμισεις που περιμεναμε ακομα και 6 μηνες.

 

και για να κλεισω. στα χρηματα που εκανε εξ'αρχης το galaxy s, αλλα και στα χρηματα που κοστιζει τωρα, για μενα ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη !!!!

 

** και εννοειται οτι κι'εγω βριζω την samsung για την κακη υποστηριξη και οτι μας εχει γραψει με την 2.2. αυτο ομως δεν αλλαζει την ποιοτητα της συσκευης.

 

φιλικα παντα,

Αντωνης

 

τονυ χαλαρωσε μην παθεις τιποτα και δεν προλαβεις να φας κουραμπιεδεσ :p ο καθενας εχει την αποψη του φιλε μου και προσωπικα πιστευω οτι εισαι λιγο λαθος χωρις να με παρεξηγησεις και θα σου πω γιατι (αν κανω λαθος με διορθωνεις κιολας εγω σας βλεπω σαν αδερφια μου εδω μεσα εφο οσον βοηθατε ο ενας τον αλλο.)λες δεν πειραξες τον γαλαξια σου παρα μονο ενα rootκαι μια αλλη εκδοση!γιατι δεν το φερνεις στην αρχικη του κατασταση σαν απαιτιτικος χρηστης πλεον που ξερεις να δεις τι τραβαμε εμεις οι αμμαθεις??εγω με ανδροιντ δουλευω πρωτη φορα και δεν σκοιπευω να το παραζαλιζω οπως το μηλο πιο παλια.γιατι λοιπον να μην εχω παραπονα σαν χρηστης οταν μου λενε οτι η 2.2 θα μου φτιαξει το κινητο και βλεπω οτι απο τοτε που το πηρα παω απο μηνα σε μηνα για 2.2??γιατι να παρω 100 ευρω gps προγραμμα και να μου λενε ας κανει αναβαθμηση η εταιρια σασ και μετα κανουμε και μεις??σε γενικες γραμμες γιατι να μου δειχνουν οτι ειμαι ενας βλακας που αγορασα το galaxy s και το galaxy tab που ναι το ιδιο να φοραει 2.2??εγω φιλε εβαλα την ιδια συνδεση στο μηλο και τον γαλαξια και μαμισια το μηλο σε εφαρμογες του βγηκε στεγνα!να σου πω για το bluetooth που χει γρηγορη ταχυτητα μονο στο φεγγαρι??ολα αυτα οπως καταλαβαινεις κανουν τον καθενα να εχει αρνητικη αποψη και δεν ειπαμε να το πεταξουμε αλλα ειπαμε την αποψη μας!να χαιδευουμε τα αυτια μασ θες??οκ εχουμε την καλυτερη οθονη φερτε ποπ κορν να δουμε εργο λοι μαζι :lol::p:D και παλι αρχηγε μου φιλικα και χωρις κουβεντα για παρεξηγηση οκ???

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

τονυ χαλαρωσε μην παθεις τιποτα και δεν προλαβεις να φας κουραμπιεδεσ :p ο καθενας εχει την αποψη του φιλε μου και προσωπικα πιστευω οτι εισαι λιγο λαθος χωρις να με παρεξηγησεις και θα σου πω γιατι (αν κανω λαθος με διορθωνεις κιολας εγω σας βλεπω σαν αδερφια μου εδω μεσα εφο οσον βοηθατε ο ενας τον αλλο.)λες δεν πειραξες τον γαλαξια σου παρα μονο ενα rootκαι μια αλλη εκδοση!γιατι δεν το φερνεις στην αρχικη του κατασταση σαν απαιτιτικος χρηστης πλεον που ξερεις να δεις τι τραβαμε εμεις οι αμμαθεις??εγω με ανδροιντ δουλευω πρωτη φορα και δεν σκοιπευω να το παραζαλιζω οπως το μηλο πιο παλια.γιατι λοιπον να μην εχω παραπονα σαν χρηστης οταν μου λενε οτι η 2.2 θα μου φτιαξει το κινητο και βλεπω οτι απο τοτε που το πηρα παω απο μηνα σε μηνα για 2.2??γιατι να παρω 100 ευρω gps προγραμμα και να μου λενε ας κανει αναβαθμηση η εταιρια σασ και μετα κανουμε και μεις??σε γενικες γραμμες γιατι να μου δειχνουν οτι ειμαι ενας βλακας που αγορασα το galaxy s και το galaxy tab που ναι το ιδιο να φοραει 2.2??εγω φιλε εβαλα την ιδια συνδεση στο μηλο και τον γαλαξια και μαμισια το μηλο σε εφαρμογες του βγηκε στεγνα!να σου πω για το bluetooth που χει γρηγορη ταχυτητα μονο στο φεγγαρι??ολα αυτα οπως καταλαβαινεις κανουν τον καθενα να εχει αρνητικη αποψη και δεν ειπαμε να το πεταξουμε αλλα ειπαμε την αποψη μας!να χαιδευουμε τα αυτια μασ θες??οκ εχουμε την καλυτερη οθονη φερτε ποπ κορν να δουμε εργο λοι μαζι :lol::p:D και παλι αρχηγε μου φιλικα και χωρις κουβεντα για παρεξηγηση οκ???

 

Μια διαπιστωση, ο Αντωνης λεει πως εχει κανει μονο root (δεν επηρεαζει πουθενα) και εχει αρχαια ρομ :ninja:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω κι εγώ την ιστορία μου. Είχα ένα hd2 στο οποίο έτρεχα android γιατί τα wm είχαν πεθάνει (περίμεναν τα 7).μου χάλασε η micro usb και το πήγα για service και μου ζητάνε 300 ευρώ, για να το φτιάξουν. Meanwhile μου έρχεται επιδότηση και παίρνω το galaxy. Μπαίνω μετά εδώ για να δω πως θα το κάνω root και βλέπω να το βρίζετε. Ε λοιπον το έχω μια βδομάδα και είναι ότι καλύτερο. Και μην αρχίσω να μιλάω για την htc.ακόμα να βάλει drivers.
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

τονυ χαλαρωσε μην παθεις τιποτα και δεν προλαβεις να φας κουραμπιεδεσ :p ο καθενας εχει την αποψη του φιλε μου και προσωπικα πιστευω οτι εισαι λιγο λαθος χωρις να με παρεξηγησεις και θα σου πω γιατι (αν κανω λαθος με διορθωνεις κιολας εγω σας βλεπω σαν αδερφια μου εδω μεσα εφο οσον βοηθατε ο ενας τον αλλο.)λες δεν πειραξες τον γαλαξια σου παρα μονο ενα rootκαι μια αλλη εκδοση!γιατι δεν το φερνεις στην αρχικη του κατασταση σαν απαιτιτικος χρηστης πλεον που ξερεις να δεις τι τραβαμε εμεις οι αμμαθεις??εγω με ανδροιντ δουλευω πρωτη φορα και δεν σκοιπευω να το παραζαλιζω οπως το μηλο πιο παλια.γιατι λοιπον να μην εχω παραπονα σαν χρηστης οταν μου λενε οτι η 2.2 θα μου φτιαξει το κινητο και βλεπω οτι απο τοτε που το πηρα παω απο μηνα σε μηνα για 2.2??γιατι να παρω 100 ευρω gps προγραμμα και να μου λενε ας κανει αναβαθμηση η εταιρια σασ και μετα κανουμε και μεις??σε γενικες γραμμες γιατι να μου δειχνουν οτι ειμαι ενας βλακας που αγορασα το galaxy s και το galaxy tab που ναι το ιδιο να φοραει 2.2??εγω φιλε εβαλα την ιδια συνδεση στο μηλο και τον γαλαξια και μαμισια το μηλο σε εφαρμογες του βγηκε στεγνα!να σου πω για το bluetooth που χει γρηγορη ταχυτητα μονο στο φεγγαρι??ολα αυτα οπως καταλαβαινεις κανουν τον καθενα να εχει αρνητικη αποψη και δεν ειπαμε να το πεταξουμε αλλα ειπαμε την αποψη μας!να χαιδευουμε τα αυτια μασ θες??οκ εχουμε την καλυτερη οθονη φερτε ποπ κορν να δουμε εργο λοι μαζι :lol::p:D και παλι αρχηγε μου φιλικα και χωρις κουβεντα για παρεξηγηση οκ???

κατσε φιλε μου γιατι καπου εχεις μπερδευτει!!!

1. το root δεν ειναι πειραγμα και δεν αλλαζει τιποτα στο τηλεφωνο,σου ειπε ο Αντωνης οτι το τηλεφωνο το εχει μαμισιο αν δεν το καταλαβες!!

2.το οτι μας κοροιδευει η σαμυ στην αναβαθμιση ειναι χιλιοειπωμενο και της τα χωνουμε ολοι ομαδικως,τι σχεση εχει ομως το τηλεφωνο?????το τηλεφωνο ειναι μια χαρα η σαμυ δεν ειναι!!

3.το οτι δεν κανει η mls update του destinator που προφανως εννοεις,φταιει η mls(αυτη ειναι χειροτερη απο την σαμυ) και οχι η samsung ουτε το τηλεφωνο,το συγκεκριμενο προγραμμα εχει γραφτει και για πολλες αλλες android συσκευες και οχι αποκλειστικα για τον γαλαξια

4.το bluetooth του galaxy ειναι υποδειγματικο και κορυφαιο σε σχεση με οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη εξω και επ αυτου ειμαι απολυτος γιατι το δουλευω καθημερινα και αδιακοπα,δεν παιζεται!!!!!

τωρα αν εσενα δεν σε ικανοποιει ο γαλαξιας (γουστα ειναι αυτα) δωστο να ησυχασεις φιλε μου.

φιλικα παντα.

 

 

EDIT: @firiel τωρα ειδα το ποστ σου,κανενας δεν βριζει εδω μεσα το galaxy,απλα καποιοι περαστικοι πετανε οτι τους ερθει στο κεφαλι και εξαφανιζοντια,μην δινεις σημασια.;)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα τις απαντησεις που δινεις πανω στο συγκεκριμενο θεμα.

δηλαδη θελεις να μας πεισεις οτι το τηλεφωνο δεν αξιζει ?

[...]

φιλικα παντα,

Αντωνης

 

Φίλε μου χαλαρά και φιλικά.

 

1ον, δεν με ενδιαφέρει η HTC οπότε δεν έχω να πω κάτι σε αυτά που λες. Δεν κατάλαβα καν την αναφορά. Επειδή υπάρχουν και άλλα προβληματικά τηλέφωνα αυτό απαλλάσσει τη Σάμυ;

 

2ον, ναι. Αισθάνομαι ότι με έπιασαν κορόιδο. Γιατί μου πούλησαν μια συσκευή και καλά με GPS το οποίο απλώς είναι ΑΧΡΗΣΤΟ. Επειδή μου πούλησαν μια συσκευή που υποτίθεται ότι θα έπαιρνε 2.2 και Gps fix από το καλοκαίρι και ακόμα με δουλεύουν.

 

3ον, δεν ξέρω αν εσένα σου περισσεύουν. Εμένα όχι. Δεν γουστάρω να πετάω κατοστάρικα και διακοσάρικα (ναι, τόσα θα χάσω αν πουλήσω τη συσκευή) από εδώ και από εκεί , επειδή υπάρχουν κάποιοι "πιστοί" στη Σάμυ, στους οποίους χαλάω τη μανέστρα όταν διαμαρτύρομαι για την κοροϊδία της εταιρείας. Είμαι ιδιοκτήτης SGS και έχω κάθε δικαίωμα να είμαι εδώ και σόρρυ που σε στεναχωρώ.

 

4ον, δεν θέλω να είμαι τακτικός του XDA για να μπορώ να λειτουργώ το τηλέφωνο μου κανονικά ούτε να ψάχνω ποια ρομ δούλεψε καλύτερα σε ποιον για να την κατεβάσω. Η εταιρεία οφείλει να μου παρέχει ό,τι χρειάζεται για να δουλέψει το τηλέφωνο σωστά. Όποιος θέλει, ας το κάνει. Εγώ είμαι 40 χρονών και έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω.

 

5ον, δεν είμαι κανένας άσχετος. Το τηλέφωνό μου είναι rooted και ήταν OCLFed μέχρι να το βγάλω εις αναμονή του 2.2 (εδώ γελάνε). Όταν το έβγαλα κατάλαβα τη διαφορά. Εσύ προφανώς είσαι ευχαριστημένος. Εγώ δεν είμαι όταν πάω να ανοίξω το Handcent και νομίζω ότι έκλεισε το τηλέφωνο από την καθυστέρηση. (Edit: Δυστυχώς, όμως για κάθε έναν ψαγμένο εδώ μέσα υπάρχουν 5-10 χρήστες που τα βλέπουν αυτά αλλά ούτε ξέρουν ούτε θέλουν να ξέρουν πώς γίνεται το OCLF ούτε ποιος είναι ο Ryanza. Αυτοί δεν έχουν δικαιώματα; )

 

Συγνώμη αλλά θέλω το τηλέφωνο που μου υποσχέθηκαν.

Edited by pavlosx68
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αντωνη, επειδη ειδα οτι νευριασες λιγο με καποια post (ελπιζω οχι με τα δικα μου) να διευκρινισω αν αναφερεσαι σε μενα, πως δεν εκανα κανενα παραπονο ουτε για το τηλεφωνο σαν συσκευη, ουτε προς Θεου ειπα οτι με πιασανε κοροιδο, εξαλλου το εχω ξαναγραψει εδω οτι ειναι σιγουρα η καλυτερη συσκευη που εχω αγορασει ποτε.

 

Το δικο μου παραπονο εγκειται απλα και μονο στη σταση της εταιριας. Το μονο που θελω ειναι σεβασμος σαν πελατης που επελεξα κι εδωσα τα λεφτα μου στη samsung και περιμενω την αντιστοιχη αντιμετωπιση σε υποστηριξη και service. Μεχρι στιγμης δεν εχω δει τη σταση που θα ηθελα σε κανενα απο τα 2. Το οτι η HTC η οποιαδηποτε αλλη εταιρια καθυστερει επισης τα updates δεν νομιζω να αποτελει δικαιολογια, αλλα χρυσωνει το χαπι. Απλα δεν ειμαι αυτης της φιλοσοφιας (να κοιταμε δηλαδη το χειροτερο για να επαναπαυομαστε αντι να κοιταμε το καλυτερο για να βελτιωνομαστε).

 

Φυσικα δεν λεω τιποτα απο τα παραπανω με σκοπο να ανοιξω καποια αντιπαραθεση, εξαλλου ξερεις οτι ειμαι απο την αρχη του thread εδω και μου εχεις δωσει πολλες φορες προσωπικα και τη βοηθεια σου. :) Κουβεντα κανουμε και ειναι πολυ θετικο, οπως εχω ξαναπει, οτι το thread ειναι απο τα πιο ζωντανα του myphone.gr και αν μη τι αλλο δειχνει οτι εχουμε κανει μια πολυ καλη επιλογη στη συσκευη μας, η οποια επιλογη ομως εχει καποια επακολουθα που χρηζουν προβληματισμου.

 

Παντα φιλικα :)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου χαλαρά και φιλικά.

 

1ον, δεν με ενδιαφέρει η HTC οπότε δεν έχω να πω κάτι σε αυτά που λες. Δεν κατάλαβα καν την αναφορά. Επειδή υπάρχουν και άλλα προβληματικά τηλέφωνα αυτό απαλλάσσει τη Σάμυ;

 

2ον, ναι. Αισθάνομαι ότι με έπιασαν κορόιδο. Γιατί μου πούλησαν μια συσκευή και καλά με GPS το οποίο απλώς είναι ΑΧΡΗΣΤΟ. Επειδή μου πούλησαν μια συσκευή που υποτίθεται ότι θα έπαιρνε 2.2 και Gps fix από το καλοκαίρι και ακόμα με δουλεύουν.

 

3ον, δεν ξέρω αν εσένα σου περρισσεύουν. Εμένα όχι. Δεν γουστάρω να πετάω κατοστάρικα και διακοσάρικα (ναι, τόσα θα χάσω αν πουλήσω τη συσκευή) από εδώ και από εκεί , επειδή υπάρχουν κάποιοι "πιστοί" στη Σάμυ, στους οποίους χαλάω τη μανέστρα όταν διαμαρτύρομαι για την κοροϊδία της εταιρείας. Είμαι ιδιοκτήτης SGS και έχω κάθε δικαίωμα να είμαι εδώ και σόρρυ που σε στεναχωρώ.

 

4ον, δεν θέλω να είμαι τακτικός του XDA για να μπορώ να λειτουργώ το τηλέφωνο μου κανονικά ούτε να ψάχνω ποια ρομ δούλεψε καλύτερα σε ποιον για να την κατεβάσω. Η εταιρεία οφείλει να μου παρέχει ό,τι χρειάζεται για να δουλέψει το τηλέφωνο σωστά. Όποιος θέλει, ας το κάνει. Εγώ είμαι 40 χρονών και έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω.

 

5ον, δεν είμαι κανένας άσχετος. Το τηλέφωνό μου είναι rooted και ήταν OCLFed μέχρι να το βγάλω εις αναμονή του 2.2 (εδώ γελάνε). Όταν το έβγαλα κατάλαβα τη διαφορά. Εσύ προφανώς είσαι ευχαριστημένος. Εγώ δεν είμαι όταν πάω να ανοίξω το Handcent και νομίζω ότι έκλεισε το τηλέφωνο από την καθυστέρηση. (Edit: Δυστυχώς, όμως για κάθε έναν ψαγμένο εδώ μέσα υπάρχουν 5-10 χρήστες που τα βλέπουν αυτά αλλά ούτε ξέρουν ούτε θέλουν να ξέρουν πώς γίνεται το OCLF ούτε ποιος είναι ο Ryanza. Αυτοί δεν έχουν δικαιώματα; )

 

Συγνώμη αλλά θέλω το τηλέφωνο που μου υποσχέθηκαν.

 

πωπω ποσο δικιο εχεις....οσο καλο και αν ειναι το Hardware ολα αυτα που λες ειναι εντελως ξυνα για τους χρηστες....μια "πικρία"

 

φταιει και η ελληνικη αντιπροσωπια βεβαια υποθετω τουλαχιστων για το update...

 

και επισης φανταστειτε να ειχε παραμινει το xdadevs μονο στα htc...!!! πολυ γελιο...!

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4.το bluetooth του galaxy ειναι υποδειγματικο και κορυφαιο σε σχεση με οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη εξω και επ αυτου ειμαι απολυτος γιατι το δουλευω καθημερινα και αδιακοπα,δεν παιζεται!!!!!

τωρα αν εσενα δεν σε ικανοποιει ο γαλαξιας (γουστα ειναι αυτα) δωστο να ησυχασεις φιλε μου.

φιλικα παντα.

EDIT: @firiel τωρα ειδα το ποστ σου,κανενας δεν βριζει εδω μεσα το galaxy,απλα καποιοι περαστικοι πετανε οτι τους ερθει στο κεφαλι και εξαφανιζοντια,μην δινεις σημασια.;)

 

Φίλε μου, μια που είσαι τόσο παλιός και ψαγμένος... θα περίμενα να καταλάβεις τι λέει ο άλλος φίλος για το ΒΤ - εκτός και αν κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις... Για ψάξτο λίγο, καμιά φορά οι περαστικοί μπορεί να σου μάθουν πράγματα για το κινητό σου - και τις... χμμμ... δυνατότητές του - που δεν ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

τονυ χαλαρωσε μην παθεις τιποτα και δεν προλαβεις να φας κουραμπιεδεσ :p ο καθενας εχει την αποψη του φιλε μου και προσωπικα πιστευω οτι εισαι λιγο λαθος χωρις να με παρεξηγησεις και θα σου πω γιατι (αν κανω λαθος με διορθωνεις κιολας εγω σας βλεπω σαν αδερφια μου εδω μεσα εφο οσον βοηθατε ο ενας τον αλλο.)λες δεν πειραξες τον γαλαξια σου παρα μονο ενα rootκαι μια αλλη εκδοση!γιατι δεν το φερνεις στην αρχικη του κατασταση σαν απαιτιτικος χρηστης πλεον που ξερεις να δεις τι τραβαμε εμεις οι αμμαθεις??εγω με ανδροιντ δουλευω πρωτη φορα και δεν σκοιπευω να το παραζαλιζω οπως το μηλο πιο παλια.γιατι λοιπον να μην εχω παραπονα σαν χρηστης οταν μου λενε οτι η 2.2 θα μου φτιαξει το κινητο και βλεπω οτι απο τοτε που το πηρα παω απο μηνα σε μηνα για 2.2??γιατι να παρω 100 ευρω gps προγραμμα και να μου λενε ας κανει αναβαθμηση η εταιρια σασ και μετα κανουμε και μεις??σε γενικες γραμμες γιατι να μου δειχνουν οτι ειμαι ενας βλακας που αγορασα το galaxy s και το galaxy tab που ναι το ιδιο να φοραει 2.2??εγω φιλε εβαλα την ιδια συνδεση στο μηλο και τον γαλαξια και μαμισια το μηλο σε εφαρμογες του βγηκε στεγνα!να σου πω για το bluetooth που χει γρηγορη ταχυτητα μονο στο φεγγαρι??ολα αυτα οπως καταλαβαινεις κανουν τον καθενα να εχει αρνητικη αποψη και δεν ειπαμε να το πεταξουμε αλλα ειπαμε την αποψη μας!να χαιδευουμε τα αυτια μασ θες??οκ εχουμε την καλυτερη οθονη φερτε ποπ κορν να δουμε εργο λοι μαζι :lol::p:D και παλι αρχηγε μου φιλικα και χωρις κουβεντα για παρεξηγηση οκ???

Καταρχην να σου ξεκαθαρισω καλε μου φιλε οτι ουτε παρεξηγω με οτι εγραψες αλλα ουτε και θα παρεξηγησω ποτε για οτιδηποτε γραψεις εσυ η καποιος αλλος, οταν αυτο ειναι ξεκαθαρο και με επειχηρηματα ορθα.

 

παρεπιπτοντως μου αρεσε το πειραγμα σου περι των...κουραμπιεδων :lol:

 

Το εχω αναφερει πολλες φορες οτι εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ ο διαλογος και η ανταλλαγη αποψεων, οταν ο διαλογος αυτος ειναι σε υγειη πλαισια.

και εννοω με σωστα επειχηρηματα και στο σωστο τονο (φιλικο παντα).

και επισης πολλα παιδια εδω μεσα που με γνωριζουν, θα ξερουν οτι ποτε δεν ημουν fanboy και εγραφα ακριβως οτι εβλεπα για ολες τις συσκευες που ειχα.

 

απο εκει και περα. να διευκρινισω οτι εγραψα στο προηγουμενο μου post, οτι στη συσκευη μου εχω κανει μονο root και τιποτα αλλο.

για την ρομ που ανεφερα, ειπα οτι εγω εχω την μαμα ρομ jg1 που ειναι απο τις παλιες σχετικα ρομ, οι οποιες μαλιστα παρουσιαζουν σε πολλους lag. δεν την εχω πειραξει την ρομ. εχω την επισημη μαμα ρομ jg1. παει αυτο.

 

παμε σε ενα ενα αυτα που μου εγραψες :

 

1) συμφωνω απολυτα για την 2.2 που αναφερεις και το ανεφερα και στο post μου. ειναι το λιγοτερο...αστεια η σταση που κραταει η samsung απεναντι σε μας. δεν αντιλεγω σε αυτο και το εχω πει πολλες φορες.

 

2) για το θεμα του destinator που εγραψες, δεν νομιζω οτι σου φταει η samsung. η mls βρηκε σαν προφαση οτι ακομα δεν εχουμε παρει την 2.2 για να πουλησει το παραμυθι της. η mls λοιπον ειναι κι'αυτη πιο απαρ...εκτη και απο την samsung γι'αυτο και οι πωλησεις της πανε κατακορυφα προς τον....πατο.

κι'εδω συμφωνουμε λοιπον, αλλα η samsung εδω δεν σου φταιει. και μαλιστα για να ακριβολογησουμε, το destinator που σου εδωσαν, το οποιο το εδωσαν και σε μενα, λειτουργει στην 2.1 που εχουμε, αρα δεν μπορουμε να πουμε τιποτα.

διαφωνεις γι' αυτο ?

 

3) για το Iphone που αναφερεις, εγω εχω βαλει διπλα διπλα την συσκευη μου με iphone 4 και προσωπικα, ευχαριστω τον θεο που δεν εχω παρει ποτε iphone. στο λεω πολυ απλα. εχω ολα τα widget στην αρχικη οθονη και μεσα σε 4-5 οθονουλες εχω τα παντα ενημερωμενα και πανευκολα. το iphone μου φαινεται δυσχρηστο πραγματικα. και ξαναλεω οτι το κινητο μου ειναι μαμα εντελως.

 

4) για το bluetooth Που αναφερεις θα σου πω το εξης. το iphone 3gs και το iphone 4 φορανε bluetooth v2.1.

εμεις εχουμε chipset για bluetooth v3 αλλα δεν το εκμεταλευεται το android. η ταχυτητα λοιπον που δουλευει το δικο μας ειναι v2.2. δηλαδη εχεις παραπονο γι'αυτο ? ο μεσος ορος των συσκευων που κυκλοφορουν αυτη την στιγμη εχουν v2.1.

αναφερω επισης οτι το desire hd, ναι αυτη η ναυαρχιδα της htc, το πιο καινουργιο της μοντελο, ο killer του galaxy μας, εχει v2.1. αυτοι δηλαδη πως πρεπει να νιωθουν ? αδικημενοι ?

 

να σε ρωτησω λοιπον. εσυ εχεις καποιο προβλημα με το bluetooth στο galaxy σου ? δεν σου δουλευει ? δεν σου στελνει ?

μην ξεχνας οτι στο iphone (το αναφερω επειδη το ειχες πριν) δεν μπορουν να στειλουν αρχεια με bluetooth αλλα μονο με jailbreak.

 

καταληγουμε λοιπον στο εξης. το οτι η samsung εχει εφοδιασει με v3 αλλα η google ακομα δεν το υποστηριζει, η samsung σε τι σου φταιει ?

και επισης ειμαι σιγουρος οτι το Bluetooth v3 που διαβασες πριν το αγορασεις, δεν ηταν το βασικο κριτηριο για την αγορα του galaxy. σωστα ?

 

5) κλεινω με την οθονη που ειπες. η ποιοτητα της οθονης στη συσκευη μας δεν ειναι μονο οταν βλεπεις μια ταινεια high definition. εγω προσωπικα δεν βλεπω ταινειες στο κινητο μου.

βλεπω ομως πολυ ομορφα χρωματα οταν παιζω καποιο παιχνιδι με καλα γραφικα.

βλεπω επισης πολυ καθαρα οταν ειμαι καπου εξω και εχει ηλιο και δεν βαζω το χερι μου για να κανω σκια να δω την οθονη, γιατι η οθονη ειναι καταπληκτικη και βλεπω ακομα και απεναντι σε ηλιο.

και επισης η αφη της οθονης ειναι σουπερ.

διαφωνεις σε καποιο απο τα παραπανω για την οθονη ?

 

πιστευω οτι σου εχει τυχει στην μαμα ρομ που φοραει η δικη σου συσκευη, οτι σου κανει κολληματα και σου παει αργα και σου εμφανιζει lag, σωστα ?

και πιστευω οτι εχεις ξενερωσει λιγακι που εχεις μια συσκευη 600 ευρω (τοσο εκανε) η οποια σου εμφανιζει lag.

 

κι'εγω συμφωνω μαζι σου οτι εχεις ξενερωσει. αλλα αυτο δεν ισχυει μονο στην δικη σου συσκευη αλλα και σε πολλες αλλες, διαφορετικης μαρκας.

τι πρεπει να πουν οποιοι εσκασαν ενα καρο λεφτα και πηραν το sony X10 ? αυτοι με το ζορι πηραν το 2.1 ? και επειδη εχω δουλεψει το X10, μιλαμε για πολλα κοληματα.

Κανε λιγο υπομονη να μας ερθει το froyo, και μετα πραγματικα αν οντως κολλαει, τοτε θα δεις τι εχω να γραψω εγω εδω μεσα.

 

by the way, ποια εκδοση ρομ φοραει η συσκευη σου φιλε μου ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα τη συσκευη τον Αυγουστο. Δεν την εχω πειραξει καθολου. Ουτε ρουτ ουτε μουτ ουτε τιποτα. Θεωρω οτι εχω ενα εξαιρετικο κινητο στα χερια μου το οποιο καλυπτει καθε μου απαιτηση και με το παραπανω. Ισως να ειμαι ολιγαρκης,ισως να μην εχω τις τρελες απαιτησεις. Αλλα για αυτο που το χρησιμοποιω ειναι απλα τελειο. Μπαινω συνεχεια στο ιντερνετ μεσω wifi, εχω ιντερνετ ταχυτατο για συσκευη κινητου, εκπληκτικη αποκριση στην πληκτρολογηση, απαραμιλη αποκριση γενικοτερα η οθονη στις εντολες που δινω, καθαρη και απροσκοπτη επικοινωνια τηλεφωνικη, αριστο οργκαναιζερ για τις επαγγελματικες μου υποχρεωσεις, αεκετα καλη αυτονομια για κινητο με τετοιες δυνατοτητες, μια οθονη αποκαλυψη που την απολαμβανω οχι φυσικα μονο σε ταινιες αλλα σε καθε επαφη μου με το κινητο, εχω κατεβασει και μερικα πολυ ομορφα παιχνιδια για τον ελευθερο χρονο τα οποια απολαμβανω, δεν μου εχει κολλησει ποτε οπως πολλα αλλα κινητα που ειχα.παιοτερα, ελεγχω πληρως τα email μου ανα πασα στιγμη, ακουω μερικα mp3 σε αριστη ποιοτητα. Γενικως ειναι ενα κινητο τηλεφωνο κατα την αποψη μου ΜΟΝΑΔΙΚΟ! !! Το συνιστω οπωσδηποτε και εγω ανεπιφυλακτα.
Link to comment
Share on other sites

κατσε γφιλε μου γιατι καπου εχεις μπερδευτει!!!

1. το root δεν ειναι πειραγμα και δεν αλλαζει τιποτα στο τηλεφωνο,σου ειπε ο Αντωνης οτι το τηλεφωνο το εχει μαμισιο αν δεν το καταλαβες!!

2.το οτι μας κοροιδευει η σαμυ στην αναβαθμιση ειναι χιλιοειπωμενο και της τα χωνουμε ολοι ομαδικως,τι σχεση εχει ομως το τηλεφωνο?????το τηλεφωνο ειναι μια χαρα η σαμυ δεν ειναι!!

3.το οτι δεν κανει η mls update του destinator που προφανως εννοεις,φταιει η mls(αυτη ειναι χειροτερη απο την σαμυ) και οχι η samsung ουτε το τηλεφωνο,το συγκεκριμενο προγραμμα εχει γραφτει και για πολλες αλλες android συσκευες και οχι αποκλειστικα για τον γαλαξια

4.το bluetooth του galaxy ειναι υποδειγματικο και κορυφαιο σε σχεση με οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη εξω και επ αυτου ειμαι απολυτος γιατι το δουλευω καθημερινα και αδιακοπα,δεν παιζεται!!!!!

τωρα αν εσενα δεν σε ικανοποιει ο γαλαξιας (γουστα ειναι αυτα) δωστο να ησυχασεις φιλε μου.

φιλικα παντα.

 

1)φιλε μου εμενα δεν με αφορα αν ο καθενας εχει κανει μικρη η μεγαλη παρεμβαση στο τηλ του.εγω λεω να το δουλεψει οπως εγω οπως ο καθε ασχετος εδω μεσα που του λες root καθι νομιζει οτι μιλας για πυρινικη φυσικη!και δεν αναφερομαι στον αντωνη αλλα στον καθενα ψαγμενο εδω μεσα που μας λεει ειναι τοπ το τηλ οκ το δεχομαστε αλλα πουντο??

2)το τηλ ειναι μια χαρα αλλα ειναι τησ σαμυ αρα κατα συνεπεια οσο το θαβει τοσο δεν αναπνεει!δηλαδη τι σημαινει φταιει η σαμυ και οχι ο γαλαξιας??οτι κανει η σαμυ εχει επιπτωση πανω του φιλε μου εκτος και αν θες να πουμε πληρωσαμε και μεχρι εκει οτι πηραμε πηραμε!

3 η mls οταν με το καλο ερτηει ο γιαουρτισ ξινισμενος θα μας πει κυριε μου κοιτα ποτε γινατε 2.2 δωστε μας χρονο για αναβαθμιση!γιατι λοιπον να μεινω χωρις gps φιλε μου ενω ηδη τοσοι την εχουν? και αλλη καθυστερηση???

4δεν ειπα οτι με χαλαει το μπλουτουθ αλλα δεν ειναι οτι υποσχεθηκαν βαση προδιαγραφων.το κινητο μου γιατι βλεπω πολλους να εχουν την καραμελα εδω μεσα δωστο αν δεν το γουσταρεις δεν με χαλαει αλλα οπως δεν εγινα apple-boy ετσι δεν θα γινω γαλαξια-boy γιατι πολλοι πιστευουν οτι εχουν το κινητο που κατεβηκε απο τον ολυμπο!και αν δεν τους χαλαει που η σαμυ μας γδερνει δινοντας το τηλ 450 ευρω με home cinema και 3πιτσες δωρο εμενα με νοιαζει γιατι αν θελω να το πουλησω θα χασω λεφτα παραπανω πραγμα που η μηλοεταιρια ειναι σταθερη μεχρι το επομενο μοντελο!!!και ολα αυτα παντα φιλικα εννοειται οποιος παρεξηγειται στην αυλη εξω να παιξει!

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

τονυ συμφωνουμε απολυτα σε οτι λες και επαυξανω.εγω δεν εχω προβλημα με το μπλε δοντι μιας και ποτε δεν το δουλευω αλλα δεν μπορει να λες κατι και να ξερεις οτι κατα βαθος δουλευεις τον αλλο...αυτο ειναι το ελαχιστο για μενα αυτο που μου τσακιζει τα νευρα ειναι δυο πραγματα!το πρωτο οτι οντως οπως λες κολαει συχνα πυκνα κανοντας με να το εχω σαν δευτερο τηλ και αυτος ο διαβολοκαταλογος τηλ που ειναι οχι δυσχρηστος απαραδεκτος!!! η mls ειναι της πλακας αλλα για να καλυφθει θα τα ριξει ολα στην σαμυ.εγω φιλε μου σαν τηλ μαρεσει και θεωρω οτι ναι ειναι το καλυτερο μιας και δεν εχει να ζηλεψει κατι αλλα μην ειμαστε και ανθρωποι που δεν αφηνουμε τον αλλο να πει ςραιο μεν αλλα.... και δεν αναφερομαι σε σενα αλλα σε ολους οσους λενε αυτο ειναι και αμα σου γουσταρει! εμενα φοραει πανω του pda;i9000xwjm2 phone;i9000xxjm1 csc;i9000oxxjm1 :)
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Να γράψω κι εγώ την ιστορία μου. Είχα ένα hd2 στο οποίο έτρεχα android γιατί τα wm είχαν πεθάνει (περίμεναν τα 7).μου χάλασε η micro usb και το πήγα για service και μου ζητάνε 300 ευρώ, για να το φτιάξουν. Meanwhile μου έρχεται επιδότηση και παίρνω το galaxy. Μπαίνω μετά εδώ για να δω πως θα το κάνω root και βλέπω να το βρίζετε. Ε λοιπον το έχω μια βδομάδα και είναι ότι καλύτερο. Και μην αρχίσω να μιλάω για την htc.ακόμα να βάλει drivers.

συμφωνουμε απολυτα φιλε μου. και επισης το λεω εγω που ημουν 10 χρονια ΜΟΝΟ με htc συσκευες !!!! αυτο τα λεει ολα νομιζω !!!

 

κατσε φιλε μου γιατι καπου εχεις μπερδευτει!!!

1. το root δεν ειναι πειραγμα και δεν αλλαζει τιποτα στο τηλεφωνο,σου ειπε ο Αντωνης οτι το τηλεφωνο το εχει μαμισιο αν δεν το καταλαβες!!

2.το οτι μας κοροιδευει η σαμυ στην αναβαθμιση ειναι χιλιοειπωμενο και της τα χωνουμε ολοι ομαδικως,τι σχεση εχει ομως το τηλεφωνο?????το τηλεφωνο ειναι μια χαρα η σαμυ δεν ειναι!!

3.το οτι δεν κανει η mls update του destinator που προφανως εννοεις,φταιει η mls(αυτη ειναι χειροτερη απο την σαμυ) και οχι η samsung ουτε το τηλεφωνο,το συγκεκριμενο προγραμμα εχει γραφτει και για πολλες αλλες android συσκευες και οχι αποκλειστικα για τον γαλαξια

4.το bluetooth του galaxy ειναι υποδειγματικο και κορυφαιο σε σχεση με οτιδηποτε αλλο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη εξω και επ αυτου ειμαι απολυτος γιατι το δουλευω καθημερινα και αδιακοπα,δεν παιζεται!!!!!

τωρα αν εσενα δεν σε ικανοποιει ο γαλαξιας (γουστα ειναι αυτα) δωστο να ησυχασεις φιλε μου.

φιλικα παντα.

ακριβως ετσι !!!!

εγω απο την πρωτη μερα :

- το εχω συνδεσει και με τα δυο bluetooth που εχουν ενσωματωμενα τα 2 αυτοκινητα μου. κανενα προβλημα και αψογη λειτουργια.

- εχω λειτουργησει με 4 διαφορετικα bluetooth handsfree. ολα καλα και με τα 4 !!!!

- εχω στειλει αρχεια (τραγουδια, φωτο, κ.τ.λ) σε καμια δεκαρια κινητα διαφορετικης μαρκας, και σε 2-3 laptop. κανενα προβλημα. ολα σουπερ και πολυ γρηγορα.

 

οταν καποιοι εδω μιλανε για το bluetooth και οτι εχουν παραπονα, τι ακριβως θελουν να πουν ?

και μην μου πειτε για το bluetooth v3 παλι. σας το εξηγησα προηγουμενως !!!!

 

Φίλε μου χαλαρά και φιλικά.

 

1ον, δεν με ενδιαφέρει η HTC οπότε δεν έχω να πω κάτι σε αυτά που λες. Δεν κατάλαβα καν την αναφορά. Επειδή υπάρχουν και άλλα προβληματικά τηλέφωνα αυτό απαλλάσσει τη Σάμυ;

 

2ον, ναι. Αισθάνομαι ότι με έπιασαν κορόιδο. Γιατί μου πούλησαν μια συσκευή και καλά με GPS το οποίο απλώς είναι ΑΧΡΗΣΤΟ. Επειδή μου πούλησαν μια συσκευή που υποτίθεται ότι θα έπαιρνε 2.2 και Gps fix από το καλοκαίρι και ακόμα με δουλεύουν.

 

3ον, δεν ξέρω αν εσένα σου περισσεύουν. Εμένα όχι. Δεν γουστάρω να πετάω κατοστάρικα και διακοσάρικα (ναι, τόσα θα χάσω αν πουλήσω τη συσκευή) από εδώ και από εκεί , επειδή υπάρχουν κάποιοι "πιστοί" στη Σάμυ, στους οποίους χαλάω τη μανέστρα όταν διαμαρτύρομαι για την κοροϊδία της εταιρείας. Είμαι ιδιοκτήτης SGS και έχω κάθε δικαίωμα να είμαι εδώ και σόρρυ που σε στεναχωρώ.

 

4ον, δεν θέλω να είμαι τακτικός του XDA για να μπορώ να λειτουργώ το τηλέφωνο μου κανονικά ούτε να ψάχνω ποια ρομ δούλεψε καλύτερα σε ποιον για να την κατεβάσω. Η εταιρεία οφείλει να μου παρέχει ό,τι χρειάζεται για να δουλέψει το τηλέφωνο σωστά. Όποιος θέλει, ας το κάνει. Εγώ είμαι 40 χρονών και έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω.

 

5ον, δεν είμαι κανένας άσχετος. Το τηλέφωνό μου είναι rooted και ήταν OCLFed μέχρι να το βγάλω εις αναμονή του 2.2 (εδώ γελάνε). Όταν το έβγαλα κατάλαβα τη διαφορά. Εσύ προφανώς είσαι ευχαριστημένος. Εγώ δεν είμαι όταν πάω να ανοίξω το Handcent και νομίζω ότι έκλεισε το τηλέφωνο από την καθυστέρηση. (Edit: Δυστυχώς, όμως για κάθε έναν ψαγμένο εδώ μέσα υπάρχουν 5-10 χρήστες που τα βλέπουν αυτά αλλά ούτε ξέρουν ούτε θέλουν να ξέρουν πώς γίνεται το OCLF ούτε ποιος είναι ο Ryanza. Αυτοί δεν έχουν δικαιώματα; )

 

Συγνώμη αλλά θέλω το τηλέφωνο που μου υποσχέθηκαν.

1) σου ανεφερα την htc γιατι την θεωρω κορυφαια εταιρεια για smartphone. και επισης γιατι το desire hd πολλοι το θεωρουν killer του galaxy. αυτος ηταν ο λογος αναφορας προς την htc, και θεωρω οτι δεν ηταν ασχετα αυτα που εγραψα.

 

2) για τον δεκτη gps συμφωνουμε απολυτα !!!! και μαλιστα το εχω πει κι'εγω οτι δεν δουλευει οπως θα επρεπε να δουλευει. περιμενω ομως την froyo γιατι εκει λενε οτι δουλευει καλα. αν δεν δουλευει και εκει να εισαι σιγουρος οτι θα ειμαι απο τους πρωτους που θα τους κατακρινω.

 

3) ειμαι σιγουρος οτι δεν αναφερεσαι για μενα σ'αυτο που αναφερεις για τους πιστους της samsung. και αυτο γιατι πρεπει να σου πω οτι ειναι η πρωτη συσκευη samsung που αγοραζω, εκτος απο ενα φτηνιαρικο samsung με πορτακι που το ειχα παρει μονο για δευτερο κινητο οταν ειχα το what's up. αν θυμαμαι καλα κοστιζε 70 ευρω καινουργιο οταν το πηρα :lol:.

το ειπα και το ξαναλεω. δεν ειμαι fanboy κανενος !!!! και τα χρηματα που δινω (τα οποια κι'εμενα δεν μου περισευουν και τα βγαζω δυσκολα), τα σεβομαι και δεν θελω κανεις να μου πουλαει μαπα πραγματα.

 

επισης δεν νομιζω οτι ανεφερα καπου να φυγεις απο το thread του galaxy, η οτι δεν χωρας στην παρεα, η οτιδηποτε αλλο. και μονο που κανω διαλογο μαζι σου, αυτο απο μονο του υποδηλωνει οτι δεν σε απορριπτω και οτι σεβομαι την αποψη σου. και φυσικα καπου συμφωνουμε και καπου διαφωνουμε. λογικο ειναι αυτο.

κακως λοιπον ενιωσεις οτι δεν σε θελω εδω γιατι οπως ειπα δεν ισχυει. εχω μαθει να σεβομαι τις αποψεις των αλλων, ασχετα με το αν συμφωνω με καποιες απο αυτες.

by the way, κανω πρωταθλητισμο απο 8 χρονων και γνωριζω τι παει να πει "σεβασμος αποψεων". εχω νιωσει την πραγματικη αδικεια στον αθλητισμο απο καποιους προπονητες και managers, και δεν αντεδρασα ποτε αρνητικα γιατι εχω μαθει να δεχομαι ολες τις αποψεις. *sorry για το offtopic*.

 

4 & 5) δεν νομιζω οτι χρειαζεται κανενα xda και καμια χακερια για να ευχαριστηθει και να δουλεψει την συσκευη για καθημερινη χρηση οποιοσδηποτε.

αν θελεις μπορουμε να το συζητησουμε και αυτο.

γραψε μου ποια ρομ εχεις ακριβως και επισης θελω να μου πεις ονομαστικα ενα ενα, ποια ειναι τα προβληματα που εχει η συσκευη σου, και ποιες ειναι οι δυσλειοτυργιες που σε κανουν και νιωθεις μειωμενος.

πραγματικα θελω να το συζητησω. και δεν αντιλεγω οτι μπορει η δικη σου η συσκευη να μην λειτουργει καλα και οτι μπορει να κολλαει.

 

θελω να σου ομως και το εξης. το μεγαλο μειονεκτημα ξερεις ποιο ειναι ?

οτι η google δεν εχει βαλει ακομα περιορισμους σε αυτους που φτιαχνουν τις εφαρμογες που κυκλοφορουν στο market.

 

1) δυστυχως ενα πολυ μεγαλο μερος αυτων των εφαρμογων που κυκλοφορουν στο market ειναι πραγματικα...σκουπιδια.

2) δυστυχως στο android υπαρχουν προγραμματιστες που ειναι rookies ακομα στον προγραμματισμο και στο android.

 

αυτο συνεπαγεται οτι μεγαλη ευθυνη για την κακη λειτουργια της συσκευης, ειναι οτι βαζουμε οτι εφαρμογη βρουμε μπροστα μας και φυσικα το τηλεφωνο δεν λειτουργει σωστα.

οταν εσυ βγεις απο μια εφαρμογη, ο προγραμματιστης της εφαρμογης πρεπει να την εχει φτιαξει ετσι ωστε να μπορεσει το λειτουργικο να την κλεισει, να κανει το caching κ.τ.λ.

οταν η εφαρμογη ειναι χαλια γραμμενη, τοτε το λειτουργικο φυσικα και θα κολλαει.

εδω φιλε δεν σου φταιει η samsung. φταιει η google δυστυχως. και αυτο το προβλημα υπαρχει στις περισσοτερες συσκευες android.

διαφωνεις σ'αυτο ?

 

Φιλε Αντωνη, επειδη ειδα οτι νευριασες λιγο με καποια post (ελπιζω οχι με τα δικα μου) να διευκρινισω αν αναφερεσαι σε μενα, πως δεν εκανα κανενα παραπονο ουτε για το τηλεφωνο σαν συσκευη, ουτε προς Θεου ειπα οτι με πιασανε κοροιδο, εξαλλου το εχω ξαναγραψει εδω οτι ειναι σιγουρα η καλυτερη συσκευη που εχω αγορασει ποτε.

 

Το δικο μου παραπονο εγκειται απλα και μονο στη σταση της εταιριας. Το μονο που θελω ειναι σεβασμος σαν πελατης που επελεξα κι εδωσα τα λεφτα μου στη samsung και περιμενω την αντιστοιχη αντιμετωπιση σε υποστηριξη και service. Μεχρι στιγμης δεν εχω δει τη σταση που θα ηθελα σε κανενα απο τα 2. Το οτι η HTC η οποιαδηποτε αλλη εταιρια καθυστερει επισης τα updates δεν νομιζω να αποτελει δικαιολογια, αλλα χρυσωνει το χαπι. Απλα δεν ειμαι αυτης της φιλοσοφιας (να κοιταμε δηλαδη το χειροτερο για να επαναπαυομαστε αντι να κοιταμε το καλυτερο για να βελτιωνομαστε).

 

Φυσικα δεν λεω τιποτα απο τα παραπανω με σκοπο να ανοιξω καποια αντιπαραθεση, εξαλλου ξερεις οτι ειμαι απο την αρχη του thread εδω και μου εχεις δωσει πολλες φορες προσωπικα και τη βοηθεια σου. :) Κουβεντα κανουμε και ειναι πολυ θετικο, οπως εχω ξαναπει, οτι το thread ειναι απο τα πιο ζωντανα του myphone.gr και αν μη τι αλλο δειχνει οτι εχουμε κανει μια πολυ καλη επιλογη στη συσκευη μας, η οποια επιλογη ομως εχει καποια επακολουθα που χρηζουν προβληματισμου.

 

Παντα φιλικα :)

βρε τρελε, φυσικα και δεν εννουσα εσενα !!!! (μην παρεξηγησεις την λεξη "τρελε").

συμφωνω απολυτα με τα παραπανω που λες. αλλωστε γενικα συμφωνουμε στα πιο πολλα που εχουμε συζητησει εδω μεσα :).

 

δεχομαι οτι αρκετα παιδια εχουν ισως κοληματακια.

δεχομαι οτι το gps δεν ειναι αυτο που πρεπει.

δεχομαι οτι η samsung ειναι κατακριτεα για την σταση της.

 

δεν δεχομαι ομως οτι φταιει μονο η samsung. φταιει και η google, και οι προγραμματιστες οπως εγραψα παραπανω.

δεν δεχομαι επισης οτι η συσκευη ειναι αχρηστη.

πωπω ποσο δικιο εχεις....οσο καλο και αν ειναι το Hardware ολα αυτα που λες ειναι εντελως ξυνα για τους χρηστες....μια "πικρία"

 

φταιει και η ελληνικη αντιπροσωπια βεβαια υποθετω τουλαχιστων για το update...

 

και επισης φανταστειτε να ειχε παραμινει το xdadevs μονο στα htc...!!! πολυ γελιο...!

ρωταω κι'εσενα φιλε μου οπως ρωτησα και παραπανω.

μπορεις να μας γραψεις ποια ρομ εχεις και να μας πεις ακριβως ενα ενα ποια ειναι τα προβληματα της συσκευη σου ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

 

ρωταω κι'εσενα φιλε μου οπως ρωτησα και παραπανω.

μπορεις να μας γραψεις ποια ρομ εχεις και να μας πεις ακριβως ενα ενα ποια ειναι τα προβληματα της συσκευη σου ?

 

εγω ανοικω στην κατηγορια των " 5-10 χρήστων που τα βλέπουν αυτά αλλά ούτε ξέρουν ούτε θέλουν να ξέρουν πώς γίνεται το OCLF ούτε ποιος είναι ο Ryanza"...!!!!! το οποιο μαλιστα παλια ηταν ο σωτηρας ενω τωρα το λετε αχρηστο...!!!!! το εχω ακριβως οπως το πηρα...με τα windows mobile το ειχα ψαξει παραπανω αλλα δεν εχω χρονο ουτε θεληση για πειραματα (εσω και ακινδυνα) να κανω το ιδιο και με το galaxy...

 

το κινητο οταν το πηρα εκανε 600 ευρω (ενας μισθος για μενα), και το gps ειναι τραγικο (το x1 που εχω ειναι καλυτερο), η υποστηριξη της samsung ειναι (χιλιοειπομενο) τραγικη... επισης εγω εχω και με το wifi θεμα καθως μονο του σπιτιου μου πιανει ευκολα (δεν επιανε εξω απο τα public το δικτυο τους), και kies και froyo εχουν καταντησει κοροιδεια... σε αυτα που ειπε ο φιλος παραπανω συμφωνω απολυτα...ενα ακομα που μου ερχεται στο μυαλο, οταν το ειχα αγορασει δεν εκανε συγχρονισμο με outlook 2010...αργα τα ζωα μου δηλαδη...

 

εχει καλο hardware (σβελταδα,οθοναρα κλπ) και σε γενικες γραμμες ειμαι περισσοτερο ευχαριστημενος παρα δυσαρεστημενος αλλα δεν μπορω να παρακαμψω τα ασχημα...μια πικρια ειναι οπως ειπα...

 

(επισης επειδη το ειπες και εσυ και εμενα ειναι το 1ο samsung που αγοραζω και μαλιστα την εταιρια την απεφευγα ανεκαθεν...για εμενα το after sale support ειναι πολυ συμαντικο και σε σχεση με τις περισσοτερες αλλες εταιριες, ακομα και μικροτερες, η samsung ερχεται στις τελευταιες θεσεις...)

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω ανοικω στην κατηγορια των " 5-10 χρήστων που τα βλέπουν αυτά αλλά ούτε ξέρουν ούτε θέλουν να ξέρουν πώς γίνεται το OCLF ούτε ποιος είναι ο Ryanza"...!!!!! το οποιο μαλιστα παλια ηταν ο σωτηρας ενω τωρα το λετε αχρηστο...!!!!! το εχω ακριβως οπως το πηρα...με τα windows mobile το ειχα ψαξει παραπανω αλλα δεν εχω χρονο ουτε θεληση για πειραματα (εσω και ακινδυνα) να κανω το ιδιο και με το galaxy...

 

το κινητο οταν το πηρα εκανε 600 ευρω (ενας μισθος για μενα), και το gps ειναι τραγικο (το x1 που εχω ειναι καλυτερο), η υποστηριξη της samsung ειναι (χιλιοειπομενο) τραγικη... επισης εγω εχω και με το wifi θεμα καθως μονο του σπιτιου μου πιανει ευκολα (δεν επιανε εξω απο τα public το δικτυο τους), και kies και froyo εχουν καταντησει κοροιδεια... σε αυτα που ειπε ο φιλος παραπανω συμφωνω απολυτα...ενα ακομα που μου ερχεται στο μυαλο, οταν το ειχα αγορασει δεν εκανε συγχρονισμο με outlook 2010...αργα τα ζωα μου δηλαδη...

 

εχει καλο hardware (σβελταδα,οθοναρα κλπ) και σε γενικες γραμμες ειμαι περισσοτερο ευχαριστημενος παρα δυσαρεστημενος αλλα δεν μπορω να παρακαμψω τα ασχημα...μια πικρια ειναι οπως ειπα...

χωρις να θελω να μου παρεξηγηθεις, θελω να σου πω το εξης. βλεπωντας αριστερα κατω απο το avatar σου, την ηλικια σου, θεωρω οτι ειναι σχετικα δυσκολο να μπορεσεις να καταλαβεις καποια πραγματακια οπως lag fix, κ.τ.λ.

αυτο ειναι λογικο γιατι θελει και καποιες γνωσεις που καποια παιδια εδω μεσα, οπως κι'εγω, εχουμε ξοδεψει απειρες ωρες σε διαβασμα.

οποτε μπορεις να ευχαριστηθεις την συσκευη σου με οσες γνωσεις εχεις. εγω δεν εχω γραψει πουθενα εδω μεσα οτι πρεπει να κανουμε lag fix, να βαζουμε αλλες ρομ και να κανουμε χακεριες.

αν εχεις διαβασει τα δικα μου ποστ, παντα λεω να μην ασχολειστε με lagfix και χακεριες και να ευχαριστηθειτε την συσκευη οπως ειναι.

καποια παιδια εδω μεσα εχουν το μικροβιο να περνανε διαφορες custom rom και να πειραζουν τα τηλεφωνα τους. αυτα τα παιδια συνηθως (κατα 95%) προερχονται απο συσκευες με windows mobile, οπου εκει για να ευχαριστηθουμε την συσκευη μας, επρεπε σχεδον παντα να την πειραξουμε.

ολα αυτα τα παιδια ξοδευουν πολλες ωρες διαβαζωντας, ψαχνωντας, ρωτωντας και πειραματιζοντας με τις συσκευες τους.

και για μενα καλα κανουν εφοσον τους αρεσει και ξερουν τους κινδυνους.

 

απο εκει και περα ομως, αυτο δεν σημαινει οτι αυτος ειναι και ο κανονας.

πολλοι εδω μεσα αναφερουν οτι η συσκευη θελει χακεριες γιατι σαν μαμα δεν δουλευει και οτι ειναι αχρηστη.

λενε επισης οτι νιωθουν καπως επειδη δεν καταλαβαινουν καποιους ορους και καποια πραγματα για rom, kernels, κ.τ.λ.

 

παιδια η συσκευη για καθημερινη χρηση ειναι π ο λ υ κ α λ η !!!! το ξαναλεω.

δεχομαι οτι σε καποια παιδια ισως να τρωει και τα κολληματακια της. αλλα ξαναλεω οτι και αυτο δεν μπορουμε να το κανουμε γενικο κανονα.

 

και οπως ειπα και στα προηγουμενα, δεν φταιει μονο η samsung. φταιει και η google σε ενα βαθμο με ολες αυτες τις εφαρμογες στο market.

 

περιμενετε λοιπον το froyo (οταν με το καλο ερθει..αντε να δουμε ποτε) και μετα αν παλι τρωει κοληματα, θα δεχθω οτι και να πειτε.

 

φιλε Φωτη, σου ειναι ευκολο να μου γραψεις ονομαστικα ακριβως τι προβληματα εχει η δικη σου συσκευη ?

μη μου δωσεις απαντηση τυπου "ειναι αργη" και τετοια. πες μου με λεπτομερεια τι ακριβως δεν σου δουλευει για να μπορεσω να καταλαβω γιατι δεν εισαι ευχαριστημενος.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει καποιος με τα info που εμφανίζονται όταν τρέχω το System Info στο Galaxy S του αδερφού μου;

Θέλω να μάθω ποιο ακριβώς είναι το radio, το οποίο είναι αυτό που έχει να κάνει με το σήμα της κεραίας και του wifi στα κινητά.

Με τα παρακάτω στοιχεία:

pda: i9000xwjpm

phone: i9000xxjpm

csc: i9000oxxjm1

build info: 2010.10

το Samsung S, σε σημεία όπου το δικό μου Desire και ενός άλλου φίλου το Samsung Monte συνδέονται σε wifi router με σήμα 3-4 γραμμές, είτε έχει 1 γραμμή ή και καμία, με αποτέλεσμα να μη μπορεί να συνδεθεί !!!

 

Υπάρχει κάποιο ποιο καινούριο για να το περάσω και να δω μήπως διορθωθεί το πρόβλημα;

 

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το παραπάνω πρόβλημα;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry που μπαίνω σφήνα στην συζήτηση... αλλά μου έχουν σπάσει τα νεύρα τις

τελευταίες 2 μέρες... Είχε κωλύσει το κινητό και δεν άνοιγε λόγω μιας εφαρμογής.

Τελικά έκανα factory reset... από τότε δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το market.

Πατάω να κατεβάσει κάτι και μένει εκεί... δεν κατεβάζει τίποτα.

Δοκίμασα κάθε πρόταση που βρήκα στο νετ... αλλά τίποτα.

Το μόνο που δεν έκανα είναι άλλο ένα reset.

Η μόνη διαφορά με πριν είναι ότι τώρα χρησιμοποίησα άλλο gmail account.

Έβαλα και χειροκίνητα την έκδοση market (2007) είχα την 1713... αλλά τίποτα.

Από ότι βλέπω είναι αρκετά συχνό φαινόμενο... αλλά λύσεις δεν βρίσκω...

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να μου παρεξηγηθεις, θελω να σου πω το εξης. βλεπωντας αριστερα κατω απο το avatar σου, την ηλικια σου, θεωρω οτι ειναι σχετικα δυσκολο να μπορεσεις να καταλαβεις καποια πραγματακια οπως lag fix, κ.τ.λ.

 

{...}

 

οποτε μπορεις να ευχαριστηθεις την συσκευη σου με οσες γνωσεις εχεις. εγω δεν εχω γραψει πουθενα εδω μεσα οτι πρεπει να κανουμε lag fix, να βαζουμε αλλες ρομ και να κανουμε χακεριες.

 

{...}

 

καποια παιδια εδω μεσα εχουν το μικροβιο να περνανε διαφορες custom rom και να πειραζουν τα τηλεφωνα τους. αυτα τα παιδια συνηθως (κατα 95%) προερχονται απο συσκευες με windows mobile, οπου εκει για να ευχαριστηθουμε την συσκευη μας, επρεπε σχεδον παντα να την πειραξουμε.

ολα αυτα τα παιδια ξοδευουν πολλες ωρες διαβαζωντας, ψαχνωντας, ρωτωντας και πειραματιζοντας με τις συσκευες τους.

και για μενα καλα κανουν εφοσον τους αρεσει και ξερουν τους κινδυνους.

 

{...}

 

παιδια η συσκευη για καθημερινη χρηση ειναι π ο λ υ κ α λ η !!!! το ξαναλεω.

δεχομαι οτι σε καποια παιδια ισως να τρωει και τα κολληματακια της. αλλα ξαναλεω οτι και αυτο δεν μπορουμε να το κανουμε γενικο κανονα.

 

{...}

 

μη μου δωσεις απαντηση τυπου "ειναι αργη" και τετοια. πες μου με λεπτομερεια τι ακριβως δεν σου δουλευει για να μπορεσω να καταλαβω γιατι δεν εισαι ευχαριστημενος.

 

χωρις να θελω να μου παρεξυγηθεις ευτυχως οι νεοι μαθαινουμε πιο ευκολα απο τους μεγαλυτερους! ασε που για το lag και στο ανηψακι μου (που μπορει να μην ξερει τι ειναι lag) να το δωσω το κινητο καποια στιγμη θα το "Ζησει" το lagαρισμα!

 

δεν ειπα εγω οτι εσυ προσωπικα παρακινησες κοσμο να βαλει oclf αλλα γενικα εχουν γραφτει 100αδες σελιδες ειδικά τους θερινους μηνες για το συγκεκριμένο προγραμματακι...

 

(δεν θελω να βγαινω οφ τοπικ αλλα και εγω με τα windows mobile ειχα κανει πολλα πραγματα και ειχα διαβασει και "μαγειρεψει" αλλα αυτο ειναι και απορεια του οτι χρησιμοποιουσα windows mobile 3 χρονια...αλλα δεν εχει σχεση...δεν θελω να το κανω ακομα στο galaxy)

 

για καθημερινη χρηση aka παιρνω τηλεφωνα προφανως ειναι καλο...επισης βολικο χαρη στην οθονη και εχεις και οτι εφαρμογουλα θες πανευκολα απο το μαρκετ....

 

*ΑΛΛΑ*

μιλλαμε για ενα κινητο εργαλειο των 600 ευρω...δεν ξερω γιατι το αγορασες εσυ αλλα εγω το αγορασα για να το "ξεζουμισω"...για καθημερινη χρηση θα αγοραζα ενα κινητο με 100 ευρω αν ηθελα...βλεπουμε αλλιως τα πραγματα μαλον

 

οπως ξαναπα ειμαι περισσοτερο ευχαριστημενος απο το κινητο

αλλα θεματακια τα εχει

φυσικα το lag και οι μαυρες οθονες

το gps το παραδεχτηκες

σου ειπα πως εγω εχω και με το wifi

οταν το ειχα αγορασει αυγουστο (δεν ξερω αν το ειχες εσυ τοτε) δεν μπορουσα να συγχρονισω με outlook και εφαγα τον τοπο για να βρω λυση τοτε και ειχα εξοργιστει (καποιος που δεν ειχε την δυνατοτητα να ψαξει θα ειχε θεμα)...

η χειροτερη σουητα του κοσμου~ kies! εχει προβληματα με την συνδεση για καθε λυση και πρεπει να ψαχνεις φορουμς για να δεις τι φταιει(τωρα δεν εχω αλλα μην το ματιασω!!!)

και το γραψιμο για froyo που αναμενεται να βελτιωσει και να φερει καλουδια

 

θα το ξαναπω τελευταια φορα....δεν ειναι προβληματα..ειναι μια πικρια/ξυνηλα πες την οπως θες...! και ειναι προβληματα βασικοτατα που τα εχεις πληρωσει...!

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το παραπάνω πρόβλημα;

 

Nαι, κοίτα στο hacks/root θέμα, υπάρχει εκεί η JPA που είναι πιο καινούρια απ'αυτή που έχει ο αδερφός σου, η οποία είναι μια περίεργη μίξη pda και phone από froyo και csc από eclair....

 

Παιδιά sorry που μπαίνω σφήνα στην συζήτηση... αλλά μου έχουν σπάσει τα νεύρα τις

τελευταίες 2 μέρες... Είχε κωλύσει το κινητό και δεν άνοιγε λόγω μιας εφαρμογής.

Τελικά έκανα factory reset... από τότε δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το market.

Πατάω να κατεβάσει κάτι και μένει εκεί... δεν κατεβάζει τίποτα.

Δοκίμασα κάθε πρόταση που βρήκα στο νετ... αλλά τίποτα.

Το μόνο που δεν έκανα είναι άλλο ένα reset.

Η μόνη διαφορά με πριν είναι ότι τώρα χρησιμοποίησα άλλο gmail account.

Έβαλα και χειροκίνητα την έκδοση market (2007) είχα την 1713... αλλά τίποτα.

Από ότι βλέπω είναι αρκετά συχνό φαινόμενο... αλλά λύσεις δεν βρίσκω...

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

 

Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, διαχείριση εφαρμογών, κουμπί menu - φίλτρο, όλα. Μετά βρες τα Google apps (εφαρμογές google) και γενικά ό,τι έχει με ρυθμίσεις google (π.χ. google talk), καθώς και στο market, και κάνε εκκαθάριση δεδομένων και cache.

Mετά ξαναδοκίμασε να μπεις στο market...

 

 

 

Όσο για τη συζήτηση που αν και ωραία και πολιτισμένη κινδυνεύει να βγει off-topic με τις συγκρίσεις, θα πω ότι καμία εταιρεία δεν μπορεί ποτέ να τους ευχαριστήσει όλους, αλλιώς θα έκλειναν όλες οι άλλες. Τη γνώμη μου για τη Samsung την ξέρετε όσοι διαβάζετε από παλιότερα το forum, και οι ισχυρισμοί ότι η Samsung mobile σαν εταιρεία που φροντίζει τους χρήστες της είναι καλύτερη από τις άλλες μεγάλες εταιρείες είναι κάπως αστεία... ήταν το πρώτο μου κινητό Samsung, και θα το σκεφτώ πολύ να αγοράσω ξανά από τη Samsung αν το προϊόν θέλει after-sales support ή upgrades (τηλεοράσεις ας πούμε, κανένα πρόβλημα :p). Παρ'όλα αυτά, το κινητό εξακολουθώ να λέω ότι είναι κορυφή, το καλύτερο κινητό που έχω πάρει ώς τώρα, και δεν έχω μετανιώσει ούτε μια στιγμή που το πήρα.

Όσο για το GPS, ναι, στο 2.1 ήταν απαράδεκτο αν δεν ήσουν σε αυτοκίνητο με πρόγραμμα πλοήγησης, και αυτό το είχαμε πει. Πήγα πριν κάποιες ώρες μια βόλτα με Froyo, και έδειχνε μέχρι και όταν γύριζα γύρω απ'τον εαυτό μου ότι άλλαζα κατεύθυνση... απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Οπότε και αυτό το πρόβλημα λύθηκε.

Πολλά από τα υπόλοιπα προβλήματα όπως λέει ο Αντώνης είναι της Google, όχι της Samsung. Και η γνώμη μου είναι ότι αν είναι κάποιος τελείως άσχετος, ίσως να μην έπρεπε να πάρει android κινητό, για τον ίδιο λόγο που δεν έχει PC που τρέχει linux.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, διαχείριση εφαρμογών, κουμπί menu - φίλτρο, όλα. Μετά βρες τα Google apps (εφαρμογές google) και γενικά ό,τι έχει με ρυθμίσεις google (π.χ. google talk), καθώς και στο market, και κάνε εκκαθάριση δεδομένων και cache.

Mετά ξαναδοκίμασε να μπεις στο market...

 

 

Είναι από τα πρώτα πράγματα που είχα δοκιμάσει... είπα να το ξαναδοκιμάσω όμως

μπας και... αλλά τζίφος... κάτι άλλο έχει πάρει το μάτι σας;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν κάποιες ώρες μια βόλτα με Froyo, και έδειχνε μέχρι και όταν γύριζα γύρω απ'τον εαυτό μου ότι άλλαζα κατεύθυνση... απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Οπότε και αυτό το πρόβλημα λύθηκε.

 

Αλεξ εκανες κανενα fix για το gps η οχι?

ρωταω γιατι εγω εκανα χθες-προχθες ενα και ενω την ωρα που το εκανα εδειχνε να δουλευει καλυτερα απο πριν (εκανε παλι αποσυνδεσεις αλλα με το που το ανοιγες κλειδωνε σχεδον αμεσος)

μετα απο μια μερα χρησης περιπου ανοιξα παλι το gps και δεν ελεγε να πιασει δορυφορους και να κλειδωσει με τιποτα.

σε ανοιχτο μερος ημουν και το gps δεν ενιωθε, εκανα reboot και δουλεψε αμεσως.... (με τα ποδια ημουν)

 

και κατι ασχετο που ισος να επρεπε να το γραψω στο αλλο ποστ.

απαντηση τις προαλλες δεν πηραμε, σχετικα με τις επισημες ρομ και τον root explorer ομως σημερα συναντηθηκα με τον Μιλτο (fenomeno89) για να φτιαξουμε το κινητο του που ειχε ημιbrickαρει και πανω στην συζητηση σχετικα με roms μου ειπε πως ουτε αυτος ειχε καταφερει να κανει το root explorer να δουλεψει στην μανισια του ρομ.

ξεχασα εκεινη την ωρα να τον ρωτησω αν ειχε παλιο ροοτ εξπλορερ αλλα θα του στειλω ενα μηνυμα τωρα να δουμε τι θα πει

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τα πρώτα πράγματα που είχα δοκιμάσει... είπα να το ξαναδοκιμάσω όμως

μπας και... αλλά τζίφος... κάτι άλλο έχει πάρει το μάτι σας;

 

Σίγουρα τα δοκίμασες όλα; τουλάχιστον τα

Checkin Service, Download Manager,Google Apps, Google Talk Service, Market?

 

Επίσης, δοκίμασες και με wifi και με 3g και έχουν και τα 2 πρόβλημα; Μήπως έχεις firewall στο wifi?

 

Tέλος, δοκίμασε να κάνεις unmount τις κάρτες σου και ξαναδοκίμασε, έχω δει ότι μερικές φορές κάτι στην κάρτα εμποδίζει.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ εκανες κανενα fix για το gps η οχι?

ρωταω γιατι εγω εκανα χθες-προχθες ενα και ενω την ωρα που το εκανα εδειχνε να δουλευει καλυτερα απο πριν (εκανε παλι αποσυνδεσεις αλλα με το που το ανοιγες κλειδωνε σχεδον αμεσος)

μετα απο μια μερα χρησης περιπου ανοιξα παλι το gps και δεν ελεγε να πιασει δορυφορους και να κλειδωσει με τιποτα.

σε ανοιχτο μερος ημουν και το gps δεν ενιωθε, εκανα reboot και δουλεψε αμεσως.... (με τα ποδια ημουν)

 

και κατι ασχετο που ισος να επρεπε να το γραψω στο αλλο ποστ.

απαντηση τις προαλλες δεν πηραμε, σχετικα με τις επισημες ρομ και τον root explorer ομως σημερα συναντηθηκα με τον Μιλτο (fenomeno89) για να φτιαξουμε το κινητο του που ειχε ημιbrickαρει και πανω στην συζητηση σχετικα με roms μου ειπε πως ουτε αυτος ειχε καταφερει να κανει το root explorer να δουλεψει στην μανισια του ρομ.

ξεχασα εκεινη την ωρα να τον ρωτησω αν ειχε παλιο ροοτ εξπλορερ αλλα θα του στειλω ενα μηνυμα τωρα να δουμε τι θα πει

 

Tα είχα δοκιμάσει τα gps fix στο eclair, και δεν είχα δει διαφορά, πιστεύω ότι είναι placebo. Οπότε όχι, δεν έχω κάνει τίποτα. Στο 2.1 το gps δεν έπιανε τίποτα με σήμα κάτω από 20, και κλείδωνε ΜΟΝΟ μέχρι 8 δορυφόρους, ανεξάρτητα από τους πόσους έβλεπε (βάλε το GPS Test να δεις). Τώρα είναι τέλειο. Αλλά καλά που μου το θύμισες, θα διορθώσω τώρα τους pool servers από north-america σε europe γιατί στο κάτω-κάτω είναι λάθος. Αν αυτό βοηθήσει να πιάσω ακόμα πιο γρήγορα σήμα, θα είναι bonus. Aν και απ'ότι είχα δει στην 2.1, δεν είμαι πολύ σίγουρος. Όπως είπα, το gps στη 2.1 δεν έχει κανένα πρόβλημα αν είναι στο παρμπριζ με πρόγραμμα πλοήγησης (Sygic, Navigon, Igo, Copilot, Destinator, etc.). Δεν είναι για περπάτημα. Αλλά στη 2.2, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από κανένα άλλο GPS τηλεφώνου που έχω δοκιμάσει...

 

ΕDIT: Οι συγκρίσεις μεταξύ HTC και Samsung συνεχίζουν στους Διαξιφισμούς... εδώ είναι off-topic... ας μείνουμε στο θέμα μας, που είναι η συγκεκριμένη συσκευή.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...