Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι ο μονος που θεωρει καλο το οτι πεφτει η τιμη της συσκευης?

Τοσο κακο ειναι που βρισκει κανεις την ευκαιρια να παρει ενα καλο smartphone με λιγα χρηματα?

 

Παντα γινοταν αυτο στην αγορα των κινητων τηλεφωνων και παντα θα γινεται...Οταν φτανουν νεα μοντελα,τα παλια γινονται πιο οικονομικα...

 

Ξενερα βεβαια για οσους το αγορασαν στην αρχη,αλλα τη να κανουμε?Τα καινουργια μοντελα παντα τα πληρωνεις χρυσαφι!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πηγα να βαλω froyo αλλα κατι δεν πηγε καλα επεσε το ρευμα και εκλεισε το laptop και τωρα το κινητο δειχνει μονο μια μαυρη οθονη ενα κινητο ενα θαυμαστικο σε τριγωνακι κ εναν υπολογιστη.μπορω να κανω κατι η πρεπει να παω για service...
Link to comment
Share on other sites

Παντα γινοταν αυτο στην αγορα των κινητων τηλεφωνων και παντα θα γινεται...Οταν φτανουν νεα μοντελα,τα παλια γινονται πιο οικονομικα...

 

Δυστυχώς εγώ δεν έχω δει ακόμα κανένα καινούργιο μοντέλο που να αναγκάζει το SGS να γίνει οικονομικό.

Και φυσικά, οι τιμές πέφτουν. Αλλά πότε και πόσο; Για ρώτα και την Apple...

Link to comment
Share on other sites

πηγα να βαλω froyo αλλα κατι δεν πηγε καλα επεσε το ρευμα και εκλεισε το laptop και τωρα το κινητο δειχνει μονο μια μαυρη οθονη ενα κινητο ενα θαυμαστικο σε τριγωνακι κ εναν υπολογιστη.μπορω να κανω κατι η πρεπει να παω για service...

 

Αν μπαινει σε download mode ξαναφλασαρεις κανονικα Αν δεν μπαινει μπορεις να το σωσεις με το γνωστο κοπλακι του usb jig. Κανε μια αναζητηση στο φορουμ.

 

@what Φιλε το ξερω οτι η τεχνολογια τρεχει με ρυθμους που δεν μπορουμε να παρακολουθησουμε, αλλα να θεωρειται "παλιο" ενα κινητο 4 μηνου (στην Ελλαδα τουλαχιστον) δεν το θεωρω και τοσο λογικο. Φυσικα και ειναι καλο, ειδικα στις εποχη που ζουμε, να βρισκει ο κοσμος φθηνα smartphone που να αξιζουν, αλλα δεν μπορει μια εταιρεια κολοσσος να απαξιωνει τοσο ευκολα ενα κινητο-ναυαρχιδα και να μας δειχνει απο τοσο νωρις οτι το θεωρει ξεγραμμενο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ δεν έχω δει ακόμα κανένα καινούργιο μοντέλο που να αναγκάζει το SGS να γίνει οικονομικό.

Και φυσικά, οι τιμές πέφτουν. Αλλά πότε και πόσο; Για ρώτα και την Apple...

 

Ισως να ερχετε...Τι να σου πω...Δεν ξερω...

Οσο για την Apple δεν με πολυαπασχολει...Κατι τετοια πραγματα ομως ειναι που με χαλανε στην apple...

 

Κοιτα που φτασαμε...Να ζηταμε να μεινουν οι τιμες ψηλα..Θα μας διαβαζει κανεις και θα γελαει ....

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ερχετε...Τι να σου πω...Δεν ξερω...

Οσο για την Apple δεν με πολυαπασχολει...Κατι τετοια πραγματα ομως ειναι που με χαλανε στην apple...

 

Κοιτα που φτασαμε...Να ζηταμε να μεινουν οι τιμες ψηλα..Θα μας διαβαζει κανεις και θα γελαει ....

 

Φυσικα και δεν ζηταμε να μεινουν ψηλα οι τιμες. Μην παρερμηνευεις αυτο που λεμε. Απλα ζηταμε εναν αλφα σεβασμο προς τον πελατη, απο μια εταιρεια που εκφραζει την απαξιωση για τη συσκευη και μεσα απο την μειωση της τιμης.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ασχετο μπορει να ειναι και offtopic...τα παιχνιδια και οι εφαρμογες που εχει το applestore εχει πανω κατω τις ιδιες εφαρμογες και παιχνιδια το android market??
Link to comment
Share on other sites

Ισως να ερχετε...Τι να σου πω...Δεν ξερω...

Οσο για την Apple δεν με πολυαπασχολει...Κατι τετοια πραγματα ομως ειναι που με χαλανε στην apple...

 

Κοιτα που φτασαμε...Να ζηταμε να μεινουν οι τιμες ψηλα..Θα μας διαβαζει κανεις και θα γελαει ....

Φιλε @what παρεξηγησες αυτα που λενε τα παιδια,ολοι θελουμε φθηνες συσκευες,το θεμα εδω ειναι οτι το τηλεφωνο αυτο εχει κατι λιγους μηνες που κυλοφορησε στην ελλαδα,με το να ριχνει τοσο γρηγορα τις τιμες ειναι σαν να λεει σε οσους το αγορασαν οτι ειναι χαζοι,οτι τους κοροιδεψε η samsung και οτι ειναι μεγαλα κοροιδα και μεσα απο ολα αυτα ειναι σαν να λεει οτι το τηλεφωνο αυτο ειναι φολα,μαπα γι αυτο και ριχνει την τιμη τοσο γρηγορα για να διωξει οσα μπορει!!

καταλαβες τωρα γιατι στραβωσαν τα παιδια πριν?? (και μαζι και εγω παρολο που δεν εδωσα πολλα λεφτα λογω επιδοτησης,ασχετο αυτο.)

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ερχετε...Τι να σου πω...Δεν ξερω...

Οσο για την Apple δεν με πολυαπασχολει...Κατι τετοια πραγματα ομως ειναι που με χαλανε στην apple...

 

Κοιτα που φτασαμε...Να ζηταμε να μεινουν οι τιμες ψηλα..Θα μας διαβαζει κανεις και θα γελαει ....

 

Προφανώς και η πτώση τιμών είναι καλοδεχούμενη μέσα σε ένα πλαίσιο ανταγωνισμού των εταιριών. Ακόμα και η πτώση τιμής όταν βγει ο αντικαταστάτης είναι δεδομένη (κάτι που κάνει και η apple σε γελοίες τιμές). Εξάλλου όταν έβγαλε το galaxy η samsung δεν το διαφήμισε σαν ένα καλό 'smartphone με λίγα χρήματα', αλλά το λάνσαρε σαν το κορυφαίο της android smartphone. Αν κάποιος θέλει android smartphone και σκέφτεται το χρηματικό ας πάει να πάρει zte blade/san fransisco που είναι κλέψιμο για τη τιμή του. Εδώ δεν βγήκε επίσημα, ούτε και ανεπίσημα επιβεβαιωμένο τηλέφωνο πιο δυνατό απο την samsung. Αν συνεχίσει την ίδια πολιτική το σίγουρο είναι ότι θα με δει να της σκάω λεφτά για το galaxy2.. να το ξέρουμε όλοι να μην αγοράσει κανένας το τοπ τηλεφωνό της μέσα στο διάστημα των 6 μηνών απο την διαθεσή του, αφού είναι να πέσουν τόσο οι τιμές αργότερα. Αμα η εταιρία σκέφτεται αυτούς που το θέλουν όσο πιο φθηνά γίνεται, να το ξέρω να μη προτείνω τη συσκευή και σε γνωστούς μου.

Και εγώ σεβασμό ζητάω που λέει και ο red ώστε να την κρίνω σωστή εταιρία για να την ξαναπροτιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι εχω μια συσκευη που χτυπαει το σαπιοφωνο 4 στα ισα και το 3gs στοιχιζει παραπανω απο το δικο μου

αυτο ξερω

δεν ειπα να μη ριξει τις τιμες καλο για ολους μας αλλα οχι και ετσι

100 ευρα σε 4 μηνες!!

και δεν εχει καμια σημασια οτι και εγω το πληρωσα 25 ευρω λογω επιδοτησης αλλα το ποσο αξιζε τοτε

αν ειναι ετσι και βγει το nexus s το καλοκαιρι να περιμενω μεχρι σεπτεβριο να το παρω 200 ευρω φτηνοτερα

και τα ρεστα της επιδοτησης κατι θα βρω να τα κανω

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ασχετο μπορει να ειναι και offtopic...τα παιχνιδια και οι εφαρμογες που εχει το applestore εχει πανω κατω τις ιδιες εφαρμογες και παιχνιδια το android market??

 

Ναι σε γενικές γραμμές υπάρχουν οι εφαρμογές. Σε μερικές παίζει να βρεις τις ίδιες ακριβώς σε android έκδοση από τις εταιρίες που τις έφτιαξαν σε iphone. Ωστόσο στα παιχνίδια δεν υπάρχουν όλες. Κοιτάς απο αυτές που θέλεις αν υπάρχουν σε android. Εμένα προσωπικά μου λείπει το I dig it, τα άλλα τα βρήκα ή βρήκα αντικαταστάτες τους. Υπάρχουν συμφωνίες απο μεγάλες εταιρίες για games όπως EA και θα δούμε περισσότερα games σύντομα. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν αρκετά στο android market και καθημερινά μπαίνουν περισσότερα.

 

Τοπ games σε android κάθε μήνα:http://androidpimps.com/games/20-top-games-for-november/

 

Κοίτα και: http://www.appbrain.com/

και φυσικά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271527&page=8

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod 6.1 for Samsung Galaxy S GT-I9000 - BETA RELEASE

αυτα ειναι καλα νεα

μεχρι τις γιορτες πιστευω θα χει βγει η κανονικη

Link to comment
Share on other sites

Το χουν σκοτωσει ηδη με το μηδαμηνο after sales support και τη γενικοτερη συμπεριφορα τους εδω και καιρο. Πραγματικα κριμα για τη συσκευη και για ολους εμας.

 

Edit - Τωρα ειδα οτι τα ιδια ειπαν ηδη οι φιλοι πιο πριν.:)

 

Φίλε Παναγιώτη έχεις απόλυτο δίκιο.

Ευτυχώς εγω το κατάλαβα νωρίς. Βλέπεις την είχα ήδη πατήσει με το HD2 και το περίμενα. Κανονικά έπρεπε να το είχα δώσει απο τον πρώτο μήνα.

Παρ όλα αυτα, ακόμα και τώρα, θεωρώ ότι είναι η μοναδική συσκευη που μπορει να σταθεί δίπλα στο iphone4.

 

Και μια συμβουλή στους παλιούς φίλους του thread.

Αφήστε τους kernels και τα πολλα πειράγματα. Περάστε το official froyo μαζι με κάτι ανάλογο σαν το OCLF και χαρείτε την συσκευη σας.

Ψαξτε για νέες εφαρμογές ώστε να αποκτήσετε ενδιαφέρον. Καθημερινά βγαίνουν νέες γνωστές απο το app store.

 

Με το να περνάτε συνεχώς custom rom μπαινετε σε μια διαδικασία διαρκούς αμφισβήτησης. Με το παραμικρό που συμβαίνει στην συσκευη σας θα διαιρωταστε: μήπως φταίει η rom? ας δοκιμάσω μια άλλη και παει λέγοντας.

Δεν θα χαρείτε ποτε το τηλέφωνο σας πλήρως στημένο αφου θα φλασαρετε κάθε 2-3 μέρες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παναγιώτη έχεις απόλυτο δίκιο.

Ευτυχώς εγω το κατάλαβα νωρίς. Βλέπεις την είχα ήδη πατήσει με το HD2 και το περίμενα. Κανονικά έπρεπε να το είχα δώσει απο τον πρώτο μήνα.

Παρ όλα αυτα, ακόμα και τώρα, θεωρώ ότι είναι η μοναδική συσκευη που μπορει να σταθεί δίπλα στο iphone4.

 

Και μια συμβουλή στους παλιούς φίλους του thread.

Αφήστε τους kernels και τα πολλα πειράγματα. Περάστε το official froyo μαζι με κάτι ανάλογο σαν το OCLF και χαρείτε την συσκευη σας.

Ψαξτε για νέες εφαρμογές ώστε να αποκτήσετε ενδιαφέρον. Καθημερινά βγαίνουν νέες γνωστές απο το app store.

 

Με το να περνάτε συνεχώς custom rom μπαινετε σε μια διαδικασία διαρκούς αμφισβήτησης. Με το παραμικρό που συμβαίνει στην συσκευη σας θα διαιρωταστε: μήπως φταίει η rom? ας δοκιμάσω μια άλλη και παει λέγοντας.

Δεν θα χαρείτε ποτε το τηλέφωνο σας πλήρως στημένο αφου θα φλασαρετε κάθε 2-3 μέρες.

 

οντως ρε φιλε

ηδη 3 μερα χωρις να του χω κανει τπτ και μ αρεσει πιο πολυ εφοσον βεβαια κατασταλαξα σε custom rom

αλλα ετσι αισθανομουν συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία rom για το galaxy που να βασίζεται πάνω στο official froyo όπως αυτό είχε δωθεί απο τη google σε nexus one συσκευές? Χωρίς έξτρα και πρόσθετα. Να είναι ακριβώς όπως είναι το nexus one σε εμφάνιση, χωρίς τo software Touchwiz της samsung κλπ. Ψάχνω αλλά δε βρίσκω κάποιο ποστ σχετικό με αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παναγιώτη έχεις απόλυτο δίκιο.

Ευτυχώς εγω το κατάλαβα νωρίς. Βλέπεις την είχα ήδη πατήσει με το HD2 και το περίμενα. Κανονικά έπρεπε να το είχα δώσει απο τον πρώτο μήνα.

Παρ όλα αυτα, ακόμα και τώρα, θεωρώ ότι είναι η μοναδική συσκευη που μπορει να σταθεί δίπλα στο iphone4.

 

Και μια συμβουλή στους παλιούς φίλους του thread.

Αφήστε τους kernels και τα πολλα πειράγματα. Περάστε το official froyo μαζι με κάτι ανάλογο σαν το OCLF και χαρείτε την συσκευη σας.

Ψαξτε για νέες εφαρμογές ώστε να αποκτήσετε ενδιαφέρον. Καθημερινά βγαίνουν νέες γνωστές απο το app store.

 

Με το να περνάτε συνεχώς custom rom μπαινετε σε μια διαδικασία διαρκούς αμφισβήτησης. Με το παραμικρό που συμβαίνει στην συσκευη σας θα διαιρωταστε: μήπως φταίει η rom? ας δοκιμάσω μια άλλη και παει λέγοντας.

Δεν θα χαρείτε ποτε το τηλέφωνο σας πλήρως στημένο αφου θα φλασαρετε κάθε 2-3 μέρες.

 

 

Φιλε Κωστα, εγω δεν ειχα προηγουμενη εμπειρια απο samsung και δυστυχως μου εμελλε να την μαθω την εταιρια απο την αναποδη με τον χειροτερο τροπο, αφου αναγκαστηκα να χρειαστω το service της. Δεν ξερω βεβαια ποια θα ειναι η καταληξη, αλλα δεν περιμενω και πολλα με ολα αυτα που εχω ακουσει και διαβασει.

 

Επισης ειμαι στην κατηγορια αυτων που αγοραζουν συσκευη με σκοπο να την κρατησουν για μεγαλο χρονικο διαστημα καθως δεν εχω τη δυνατοτητα να αλλαζω κινητα συντομα. Πηρα το galaxy με την προοπτικη να το κρατησω για περισσοτερο απο διετια, οποτε μπορεις να καταλαβεις πως νιωθω σαν πελατης με τη σταση της εταιριας απεναντι μου.

 

Τι να πω, προσωπικα σαν σωστος καταναλωτης οφειλω να ενημερωσω καθε εναν που κανει ερευνα αγορας για το τι θα συναντησει αν επιλεξει samsung, οπως εκανα και με καποιον φιλο χθες προχθες εδω μεσα και στο επομενο smartphone που θα αγορασω, η samsung σιγουρα δεν θα ειναι στις πρωτες επιλογες μου, εκτος αν αλλαξει την τακτικη της.

 

Ηθελα να ηξερα ΕΝΑΣ υπαλληλος της samsung hellas , ενας οχι πολλοι, δεν μπορει να μπει εδω μεσα οπου εκφραζεται η γνωμη μιας πολυ μεγαλης βασης χρηστων της εταιριας και να δει την αποψη των καταναλωτων?

 

Οσο για τα πειραγματα που λες, εχοντας φλασαρει αρκετες φορες, ειδα οτι πανω κατω δεν πετυχαινα κατι συγκλονιστικα καλυτερο απο αποψη αποδοσης. Αυτο που εκανα ηταν να ικανοποιησω την αναγκη για πειραγμα καθως ολοι μας εδω μεσα, αλλος λιγοτερο αλλος περισσοτερο, εχουμε το μικροβιο. Μετα απο αυτο που επαθα (ασχετα αν τελικα φταιει το φλασαρισμα η οχι) οταν παρω πισω το κινητο θα ψαξω να βρω κατι που τελικα ειναι δοκιμασμενο και σταθερο και θα καταληξω εκει για μεγαλο χρονικο διαστημα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

red πρέπει κάποιος να πάρει τη πρωτοβουλία και να φτιάξει online petition και να μαζέψουμε υπογραφές

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

red πρέπει κάποιος να πάρει τη πρωτοβουλία και να φτιάξει online petition και να μαζέψουμε υπογραφές

 

Δεν εχω φτιαξει ποτε και να πω και την αληθεια δεν ξερω καθολου απο αυτα, αν καποιος φιλος φτιαξει ομως ας το πει να συμμετεχουμε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

red πρέπει κάποιος να πάρει τη πρωτοβουλία και να φτιάξει online petition και να μαζέψουμε υπογραφές

 

εγώ πάντως δίνω και λεφτά για το εγχείρημα και προφανώς το όνομα μου.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε mail απο πλασιο για προσφορά galaxy s στα 475 και δώρο μαζί δώρο ένα home cinema 5.1 των 145 ευρώ:

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Home-Cinema-Systems/Set-Home-Cinema/SAMSUNG-HT-C350-Home-Theater-5-1.htm

 

Τρομακτική προσφορά θα έλεγα αλλά επειδή το έχω, θα πω ότι στη samsung σκοτώνουν μόνοι τους τα τηλέφωνα τους.. To βλέπω όταν κλείνει χρόνος απο τότε που βγήκε, να έχει χάσει τη μισή της αξία η συσκευή σαν καινούργια..

 

 

Μηπως τα κινητα που θα δωσουν σε αυτη την προσφορα ειναι μερικως

χρησιμοποιημενα? πχ αυτα που ειχαν στα ραφια?

αλλιως πως γινεται να ριξουν τη τιμη και να σου χαρισουν και δωρο 145ευρο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδατε την προσφορά και πάθατε ταράκουλο. Σιγά δεν λεει τίποτα, βγάλατε αμέσως ολοι συμεράσματα.

 

Οταν το εδινε η cosmote 99 δεν ήταν προσφορά δηλαδή?

 

Επίσης και εγω αναμένω την 2.2 και με ενοχλεί το γεγονός οτι δώσανε timeline και δεν το τηρήσανε για άλλη μια φορά. Απο εκεί και πέρα το τηλέφωνο δουλεύει τέλεια με την 2.1 και οι αλλαγές είναι ελάχιστες με την 2.2 . Γιαυτό καλοδεχούμενη οταν ερθει .

 

Το σπαστικό θα είναι οταν θα βγει η 2.3 και θα εχει οντως καινούργια feautures και θα μπορεί να την πάρει το τηλέφωνο , να μην την δώσει η samsung. Αλλα τώρα απο 2.1 σε 2.2 δεν είναι τρομερή η αναβαθμιση ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδατε την προσφορά και πάθατε ταράκουλο. Σιγά δεν λεει τίποτα, βγάλατε αμέσως ολοι συμεράσματα.

 

Οταν το εδινε η cosmote 99 δεν ήταν προσφορά δηλαδή?

 

Επίσης και εγω αναμένω την 2.2 και με ενοχλεί το γεγονός οτι δώσανε timeline και δεν το τηρήσανε για άλλη μια φορά. Απο εκεί και πέρα το τηλέφωνο δουλεύει τέλεια με την 2.1 και οι αλλαγές είναι ελάχιστες με την 2.2 . Γιαυτό καλοδεχούμενη οταν ερθει .

 

Το σπαστικό θα είναι οταν θα βγει η 2.3 και θα εχει οντως καινούργια feautures και θα μπορεί να την πάρει το τηλέφωνο , να μην την δώσει η samsung. Αλλα τώρα απο 2.1 σε 2.2 δεν είναι τρομερή η αναβαθμιση ...

 

 

Μιλαμε για τη γενικοτερη σταση της εταιριας, μην κολλατε στην προσφορα. Οπως ειπα και πιο πριν και απο αυτο το γεγονος φαινεται η σταση της samsung απεναντι στον πελατη.

 

Το αν η αναβαθμιση ειναι καλη, προσφερει πολλα η οτιδηποτε αλλο δεν με ενδιαφερει. Με ενδιαφερει οτι ειναι η τελευταια εκδοση android και ειναι υποχρεωμενη να την δωσει αφου το δηλωσε ΕΠΙΣΗΜΑ οτι θα το κανει. Επισης το εχει παρει η μιση Ευρωπη κι εμεις οχι για να μην μιλησω για κατοχους αλλων συσκευων και απο ποτε το εχουν. Καποιος φιλος μπορει να αγορασε το κινητο για το λογο αυτο και μονο.

 

Οσο για το αν θα δωσει το gingerbread , δεν νομιζω να υπαρχει ανθρωπος ακομα να το πιστευει πραγματικα...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παναγιώτη έχεις απόλυτο δίκιο.

Ευτυχώς εγω το κατάλαβα νωρίς. Βλέπεις την είχα ήδη πατήσει με το HD2 και το περίμενα. Κανονικά έπρεπε να το είχα δώσει απο τον πρώτο μήνα.

Παρ όλα αυτα, ακόμα και τώρα, θεωρώ ότι είναι η μοναδική συσκευη που μπορει να σταθεί δίπλα στο iphone4.

 

Και μια συμβουλή στους παλιούς φίλους του thread.

Αφήστε τους kernels και τα πολλα πειράγματα. Περάστε το official froyo μαζι με κάτι ανάλογο σαν το OCLF και χαρείτε την συσκευη σας.

Ψαξτε για νέες εφαρμογές ώστε να αποκτήσετε ενδιαφέρον. Καθημερινά βγαίνουν νέες γνωστές απο το app store.

 

Με το να περνάτε συνεχώς custom rom μπαινετε σε μια διαδικασία διαρκούς αμφισβήτησης. Με το παραμικρό που συμβαίνει στην συσκευη σας θα διαιρωταστε: μήπως φταίει η rom? ας δοκιμάσω μια άλλη και παει λέγοντας.

Δεν θα χαρείτε ποτε το τηλέφωνο σας πλήρως στημένο αφου θα φλασαρετε κάθε 2-3 μέρες.

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο . Mετά από πάρα πολλές δοκιμές rom , hacks , tweaks , προγραμματάκια βελτίωσης κάθε είδους και Kernels κατέληξα να έχω την επίσημη froyo JPA ΜΟΝΟ με ROOT και ουτέ καν oclf. Το τηλέφωνο είναι ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ , όλα λειτουργούν άψογα και ικανοποιητικά γρήγορα και οποιοδήποτε προβλημα παρουσιάζεται από κακές εφαρμογές μετά από λίγο εξαφανίζεται χωρίς συνέπεια στην λειτουργία της συσκευής. Το μόνο που έκανα ήταν ένα hard reset αφού την έβαλα και τίποτα άλλο. Πραγματικά έχω ησυχάσει και χαίρομαι το τηλέφωνο. Σίγουρα και εγώ θα το σκεφτώ Πάαααρα πολύ να ξανaπάρω samsung λόγω της κάκιστης υποστήριξης, αλλά το πολύ καλό Hardware της συσκευής πιστεύω θα με καλύψει για καιρό ακόμα. Ακόμα και 2.3 να μην βάλω δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι που δεν μπορώ να κάνω με το froyo. Πιο πολύ με απασχολεί να βγούν εφαρμογές επιπέδου και ελληνικές κυρίως παρά να πάρω αναβάθμιση λογισμικού.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...