Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις διαπίστωσα ότι το market αναβαθμίστηκε. Όταν πας να αναβαθμίσεις πλέον μια εφαρμογή σου έχει επιπλέον 2 tabs με επιλογές Σχόλια και άλλη μία Σχετικά.

 

Αυτά μέχρι πρότινος υπήρχαν στο κάτω μέρος της ανάλυσης της εκάστοτε εφαρμογής.

 

Ένα ακόμα πολύ βοηθητικό feature, είναι αυτό της αυτόματης ενημέρωσης της εφαρμογής, που έχεις ήδη εγκατεστημένη. Σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά υπάρχει η ελεύθερη επιλογή αν θες να αναβαθμίζεται αυτόματα ή χειροκίνητα.

 

{είμαι με επίσημη eclair 2.1 jm}

Matt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον παιδες εχω σοβαροτο προβλημα απο οτι ειδα σημερα δυστυχως...

εβγαλα το κινητο απο τη μπριζα στις 12:00, μεχρι τις 15:30 μου ειχε κατεβει στο 87%, χωρις ουτε ενα μηνυμα, ουτε μια κληση σε κατασταση αναμονης δηλαδη...

μετα ακουσα και μιση ωρα μουσικη και μου κατεβηκε αλλα 3%

σημερα του εκανα και το καλιμπραρισμα, αλλα μονο προκοπη δεν ειδα...:(

εχω φωτεινοτητα στο αυτοματο, συγρονισμους απενεργοποιημενους κτλ

ειδα και για τη cpu μηπως την απασχολει κατι, αλλα τιποτα

 

πραγματικα τα νουμερα ειναι απογοητευτικα...

εχω τη jpa απο τον οδηγο του τυχερακια, χωρις αλλο κερνελ, μονο το oclf lagfix

αν μπορει καποιος να προτεινει κατι, σκεφτομαι ακομη και να το παω για αντικατασταση μπαταριας

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση γιατι τελικα δεν εχω καταλαβει τι γινεται...

 

αμα συγχρονισω τις επαφες μου με το gmail ποιες θα υπερισχυσουν? αυτες του κινητου η αυτες του gmail?

 

καταλαβα οτι αν υπαρχουν διαφορετικα στοιχεια θα προστεθουν ολα και απο τις δυο επαφες, αλλα αν για παραδειγμα υπαρχει διαφορετικο mail στο κινητο και διαφορετικο στο gmail ποιο θα υπερισχυσει?

ή θα προστεθει απλα και δευτερη διευθυνση mail στην επαφη???

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εχω σοβαροτο προβλημα απο οτι ειδα σημερα δυστυχως...

εβγαλα το κινητο απο τη μπριζα στις 12:00, μεχρι τις 15:30 μου ειχε κατεβει στο 87%, χωρις ουτε ενα μηνυμα, ουτε μια κληση σε κατασταση αναμονης δηλαδη...

μετα ακουσα και μιση ωρα μουσικη και μου κατεβηκε αλλα 3%

σημερα του εκανα και το καλιμπραρισμα, αλλα μονο προκοπη δεν ειδα...:(

εχω φωτεινοτητα στο αυτοματο, συγρονισμους απενεργοποιημενους κτλ

ειδα και για τη cpu μηπως την απασχολει κατι, αλλα τιποτα

 

πραγματικα τα νουμερα ειναι απογοητευτικα...

εχω τη jpa απο τον οδηγο του τυχερακια, χωρις αλλο κερνελ, μονο το oclf lagfix

αν μπορει καποιος να προτεινει κατι, σκεφτομαι ακομη και να το παω για αντικατασταση μπαταριας

 

μη βιαζεσαι ακομη για μπαταρια,το ιδιο ειχα παθει κι εγω πριν λιγο καιρο,ξαφνικα το τηλεφωνο επινε το ρευμα σαν λεμοναδα,το φορτιζα το βραδυ και το πρωι το εβρισκα στο 30%,καποια εφαρμογη μαλον ειχε κανει τη ζημια,στο δικο μου διορθωθηκε με factory reset,απο εκει και περα ολα καλα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σκέψεις και προβληματισμοί:

 

Έχω την JM5, το κινητό είναι rooted, είχα OCLF αλλά το έβγαλα για να κάνω συγκρίσεις (σε μπαταρία, απόκριση, γενικότερο feel n' touch της συσκευής). Όμως, έχω 2 βασικά προβλήματα, ένα εκ των οποίων προέκυψε πρόσφατα.

 

Το πρώτο, είναι ότι ενίοτε χάνω μηνύματα (sms). Δηλαδή, ακούω το notification sound, αλλά όταν ανοίγω το handcent δεν νέο μήνυμα. Από αυτά που χάνω λοιπόν, κάποια έρχονται αργότερα, αλλά μερικά τα έχω χάσει τελείως, ενώ έχω δει στο τηλέφωνο του αποστολέα, τόσο το ίδιο το μήνυμα στα απεσταλμένα του, όσο και την αναφορά παράδοσης. Δεν γνωρίζω κατά πόσο ευθύνεται το τηλέφωνο, το handcent ή η WIND, όμως το σίγουρο είναι ότι δεν έχω παρατηρήσει κάποιο σταθερό μοτίβο. Δηλαδή, να συμβαίνει υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις, όπως πχ, να διαβάζω ένα μήνυμα που έχει έρθει και εκείνη την ώρα να έρχεται κάποιο, άρα να το χάνω κτλ κτλ)

 

Τώρα, το δεύτερο πρόβλημα είναι κάτι που έχει ξαναναφερθεί. Την τελευταία εβδομάδα, 2 φορές απέτυχε να χτυπήσει το ξυπνητήρι. Να πω εδώ, ότι ενώ γενικώς το χρησιμοποιώ, την συγκεκριμένη εβδομάδα που πέρασε, δεν έτυχε να το βάλω σε λειτουργία, καθώς κοιμόμουν ούτως ή άλλως ελάχιστα. Όμως, παρατήρησα το εξής:

 

Αποτυγχάνει να λειτουργήσει το ξυπνητήρι και αμέσως μετά, δεν κλειδώνει καθόλου η οθόνη. Δηλαδή, δεν σβήνει ποτέ, κι ακόμα κι αν πατήσω το power button, αυτή μένει ενεργή, στην κατάσταση όπου με sweep, ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο. Σαν να ήταν δηλαδή σβηστή και πάτησες το home ή το power button. Έλα όμως που δεν ήταν σβηστή και συνεχίζει να καταναλώνει κανονικότατα. Περνάει ΜΟΝΟ με reboot του τηλεφώνου.

 

Το δεύτερο, άρχισε να συμβαίνει από την ώρα που έβγαλα το OCLF την περασμένη εβδομάδα, ώστε να συνδεθώ με το KIES και να περάσω στο PC τις επαφές μου που άρχισαν να πληθαίνουν αρκετά, ώστε να έχω ένα καλό backup. Το KIES ζήτησε να κάνει update, το έκανε επιτυχημένα, συνδέθηκε με την μία (παρεπιπτόντως, παίζει να είμαι ο μοναδικός χρήστης του φόρουμ και του KIES που δεν έχει κάποιο πρόβλημα με το δεύτερο :p ) και μετά έκανα το backup των επαφών μου.

 

Στο Galaxy που πλέον είναι μόνο rooted, έχω το SetCPU σε conservative και AutoKiller σε Aggressive. Τίποτα άλλο. Ούτε custom ROMs, ούτε Alternative GUI, ούτε καν lagfix.

 

Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

μη βιαζεσαι ακομη για μπαταρια,το ιδιο ειχα παθει κι εγω πριν λιγο καιρο,ξαφνικα το τηλεφωνο επινε το ρευμα σαν λεμοναδα,το φορτιζα το βραδυ και το πρωι το εβρισκα στο 30%,καποια εφαρμογη μαλον ειχε κανει τη ζημια,στο δικο μου διορθωθηκε με factory reset,απο εκει και περα ολα καλα. ;)

 

και εγω σκεφτομαι να ξαναπερασω τη ρομ και να ξαναπερασω μια μια τις εφαρμογες γιατι δεν ειναι κατασταση αυτη

ελπιζω ετσι να διορθωθει...:(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σκέψεις και προβληματισμοί:

 

 

[....]

Any ideas?

κανε ενα factory reset και πιστευω θα εισαι οκ,κατι καπου στο συστημα εχει στραβωσει θα σου κανω pm να σου πω που εχει στραβωσει πιθανοτατα γιατι αν το πω εδω θα μου πουνε οτι ειμαι off topic

 

και εγω σκεφτομαι να ξαναπερασω τη ρομ και να ξαναπερασω μια μια τις εφαρμογες γιατι δεν ειναι κατασταση αυτη

ελπιζω ετσι να διορθωθει...:(

 

Οχι.μην ξαναπερασεις την ρομ,κανε απλα ενα factory reset μεσα απο τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψεις και προβληματισμοί:

Αποτυγχάνει να λειτουργήσει το ξυπνητήρι και αμέσως μετά, δεν κλειδώνει καθόλου η οθόνη. Δηλαδή, δεν σβήνει ποτέ, κι ακόμα κι αν πατήσω το power button, αυτή μένει ενεργή, στην κατάσταση όπου με sweep, ξεκλειδώνεις το τηλέφωνο. Σαν να ήταν δηλαδή σβηστή και πάτησες το home ή το power button. Έλα όμως που δεν ήταν σβηστή και συνεχίζει να καταναλώνει κανονικότατα. Περνάει ΜΟΝΟ με reboot του τηλεφώνου.

Any ideas?

 

Το εχω παθει με την JFF, με την JM8 αλλα και με την JM2. Δεν ξερω πραγματικα τι εφταιξε γιατι συνεβη απο μια φορα στην καθε ROM και μετα δεν εμφανιστηκε ξανα. Μαλλον ειναι καποιο γενικοτερο θεμα του ξυπνητηριου η καποιας εφαρμογης που δεν εχουμε παρει πρεφα. Σιγουρα μπορει να φταιει το autokiller παντως και να σκοτωνει το ξυπνητηρι ενω εσυ νομιζεις οτι τρεχει. Ενα hard reset παντως ενδεικνυται.

 

Επισης για οσους εχετε προβλημα με το ξυπνητηρι (η αν νομιζετε εστω) ελεγξτε μηπως το προβλημα δεν ειναι του ξυπνητηριου αλλα δικο σας:p Εχω παρατηρησει οτι αν πεσω για υπνο αργα και κοιμηθω λιγες ωρες, ωστε το ξυπνητηρι να χτυπησει οταν ειμαι σε κατασταση βαθυ υπνου, τυχαινει πολλες φορες να κλεισω το ξυπνητηρι, να συνεχισω τον υπνο (αν δεν εχω καποια δουλεια εννοειται) και οταν σηκωθω τελικα μην το θυμαμαι! Εχει συμβει με πολλα κινητα αυτο οποτε να εχετε το νου σας.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εχω σοβαροτο προβλημα απο οτι ειδα σημερα δυστυχως...

εβγαλα το κινητο απο τη μπριζα στις 12:00, μεχρι τις 15:30 μου ειχε κατεβει στο 87%, χωρις ουτε ενα μηνυμα, ουτε μια κληση σε κατασταση αναμονης δηλαδη...

μετα ακουσα και μιση ωρα μουσικη και μου κατεβηκε αλλα 3%

σημερα του εκανα και το καλιμπραρισμα, αλλα μονο προκοπη δεν ειδα...:(

εχω φωτεινοτητα στο αυτοματο, συγρονισμους απενεργοποιημενους κτλ

ειδα και για τη cpu μηπως την απασχολει κατι, αλλα τιποτα

 

πραγματικα τα νουμερα ειναι απογοητευτικα...

εχω τη jpa απο τον οδηγο του τυχερακια, χωρις αλλο κερνελ, μονο το oclf lagfix

αν μπορει καποιος να προτεινει κατι, σκεφτομαι ακομη και να το παω για αντικατασταση μπαταριας

 

Δε πρέπει να φταίει η JPA την έβαλα και εγώ προχθές και είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη συνολική κατανάλωση μπαταρίας.. Πόσο μάλλον όταν παίρνει λίγο καιρό στο λειτουργικό να "μάθει" τη μπαταρία..

 

Μήπως να ρίξεις μία ματιά με το system panel να δεις καταναλώσεις cpu από κάποιες εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Εδώ και 1 εβδομάδα (ενώ έκανα κανονική λήψη εφαρμογών από το market) ξαφνικά δεν κάνει λήψη όποια εφαρμογή τυχαίας μου επιλογής κάνω click.:(

 

έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Δε πρέπει να φταίει η JPA την έβαλα και εγώ προχθές και είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη συνολική κατανάλωση μπαταρίας.. Πόσο μάλλον όταν παίρνει λίγο καιρό στο λειτουργικό να "μάθει" τη μπαταρία..

 

Μήπως να ρίξεις μία ματιά με το system panel να δεις καταναλώσεις cpu από κάποιες εφαρμογές;

 

το κοιταξα και μου ελεγε οτι το 90κατι % απο το 13%που καταναλωθηκε ηταν στην προβολη και απο κατω μου εδειχνε το χρονο λειτουργιας της προβολης και ελεγε 2 λεπτα και τρελαθηκα!!! :blink:

δηλαδη αμα ειναι για 2 λεπτα που λειτουργησε η οθονη να καταναλωσει 13% ζητω που καηκαμε...

σιγουρα κατι δεν παει καλα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το κοιταξα και μου ελεγε οτι το 90κατι % απο το 13%που καταναλωθηκε ηταν στην προβολη και απο κατω μου εδειχνε το χρονο λειτουργιας της προβολης και ελεγε 2 λεπτα και τρελαθηκα!!! :blink:

δηλαδη αμα ειναι για 2 λεπτα που λειτουργησε η οθονη να καταναλωσει 13% ζητω που καηκαμε...

σιγουρα κατι δεν παει καλα...

 

Δοκιμασε να βαλεις τη μπαταρια απο ενα αλλο galaxy s αν εχει καποιος γνωστος σου κρατα την καμια ωρα και δες πως θα παει και το δικο σου αλλα του φιλου σου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις τη μπαταρια απο ενα αλλο galaxy s αν εχει καποιος γνωστος σου κρατα την καμια ωρα και δες πως θα παει και το δικο σου αλλα του φιλου σου.

 

δεν εχω δυστυχως κανεναν γνωστο...:(

θα κανω καποιες δοκιμες και θα ενημερωσω

ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι η αυτονομια για μενα ειναι απο τα πιο σημαντικα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Αν στις ρυθμισεις του music player, πατησεις μενου μουσικης και τσεκαρεις τους φακελους δεν τους βλεπεις;

 

Δοκίμασε να πας στα albums και να διαλέξεις τον φάκελο "ελληνικά" το ίδιο πράμα είναι. Εκτός αν θες να βλέπεις έτσι και αλλιώς τους φακέλους με τα mp3 σου που τότε δεν έχω βρει σε κανένα player να έχει τέτοια επιλογή.

 

στο μενού μουσικής δεν μου δίνε επιλογές φακέλων. Απλά έχει να τικάρω "άμπουμ", "καλλιτέχνες", κλπ, αλλά όλα αυτά τα στοιχεία τα διάβάζει από τα tags των τραγουδιών, όχι από τον φάκελο στον οποίο βρίσκονται. Μήπως έχετε froyo κι έχει σχετική επιλογή ποιούς φακέλους αθ παίξει και ποιούς όχι; Γιατί εγώ δεν τους βλέπω. Όσο για το να βλέπω τους φακέλους μου, είχα καλομάθει από ένα φτηνιάρικο creative που έκανε "skip folder"*, για αυτό συνήθισα έτσι.

 

Εγώ χρησιμοποιώ τον Music PlayerPro

(http://www.appbrain.com/app/music-playerpro/com.tbig.playerpro)

αλλά δεν είναι δωρεάν.

 

αυτό ίσως να μας κάνει τη δουλειά. Thanx!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δυστυχως κανεναν γνωστο...:(

θα κανω καποιες δοκιμες και θα ενημερωσω

ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι η αυτονομια για μενα ειναι απο τα πιο σημαντικα...

 

Μαλιστα, κριμα μια τετοια δοκιμη θα σου ελυνε σιγουρα την απορια αν φταιει η μπαταρια σου. Παντως και προβλημα να εχει δεν νομιζω να ειναι δυσκολο να σου την αλλαξουν. Απλα θα ταλαιπωρηθεις τσαμπα με το αθλιο service τους και θα χασεις μερες χωρις το κινητο σου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα ότι το market αναβαθμίστηκε. Όταν πας να αναβαθμίσεις πλέον μια εφαρμογή σου έχει επιπλέον 2 tabs με επιλογές Σχόλια και άλλη μία Σχετικά.

Αυτά μέχρι πρότινος υπήρχαν στο κάτω μέρος της ανάλυσης της εκάστοτε εφαρμογής.

 

Ένα ακόμα πολύ βοηθητικό feature, είναι αυτό της αυτόματης ενημέρωσης της εφαρμογής, που έχεις ήδη εγκατεστημένη. Σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά υπάρχει η ελεύθερη επιλογή αν θες να αναβαθμίζεται αυτόματα ή χειροκίνητα.

 

{είμαι με επίσημη eclair 2.1 jm}

 

Καλα θα τρελαθώ! Kαι εγώ με official 2.1 είμαι (JM2) αλλά αυτά δε τα έχω..Η αυτόματη ανανέωση των apps είναι ένα χαρακτηριστικό που θέλω απο froyo. Στάνταρ έχεις 2.1? Γνωρίζει κανένας τι παίζει εδώ?

 

ερωτηση γιατι τελικα δεν εχω καταλαβει τι γινεται...

 

αμα συγχρονισω τις επαφες μου με το gmail ποιες θα υπερισχυσουν? αυτες του κινητου η αυτες του gmail?

 

καταλαβα οτι αν υπαρχουν διαφορετικα στοιχεια θα προστεθουν ολα και απο τις δυο επαφες, αλλα αν για παραδειγμα υπαρχει διαφορετικο mail στο κινητο και διαφορετικο στο gmail ποιο θα υπερισχυσει?

ή θα προστεθει απλα και δευτερη διευθυνση mail στην επαφη???

 

Δε θα υπερισχύσει καμία, θα δείχνει και τις 2..Υπάρχουν ρυθμίσεις για αυτό στο τηλέφωνο. Αν έχεις βάλει επαφές (sim/συσκευή) και συγχρονίσεις και από το gmail θα εμφανίζονται διπλά τα στοιχεία ακόμα και να είναι ίδια, χωρίς να αλλάζει mail π.χ. Επίσης σε μία επαφή μπορείς να βάλεις περισσότερα του ενός mail είτε είναι σε gmail είτε στη μνήμη του τηλεφώνου. Αλλά υπάρχουν επιλογές για ενοποίηση επαφών μετά. Εγώ απλώς έσβησα τις διπλές από τη μνήμη. Εξάλλου αυτό με τις επαφές από το gmail σου λύνει τα χέρια όταν αλλάξεις (android) συσκευή στο μέλλον. Μπορείς να απενεργοποιήσεις το συγχρονισμό επαφών απο το gmail (μη βολικό όμως). Μπορείς να έχεις δηλαδή μόνο από sim ή μνήμη sd τις επαφές σου.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω εξαγωγή ηχογραφημένου αρχείου ήχου από το galaxy s. Η μορφή που το δίνει έχει κατάληξη .amr και δεν μπορώ να το ακούσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλα θα τρελαθώ! Kαι εγώ με official 2.1 είμαι (JM2) αλλά αυτά δε τα έχω..Η αυτόματη ανανέωση των apps είναι ένα χαρακτηριστικό που θέλω απο froyo. Στάνταρ έχεις 2.1? Γνωρίζει κανένας τι παίζει εδώ?

 

Αδερφέ μου συμφορουμίτη, παίζεις με τον πόνο μου? Δυστυχώς, όπως ανέφερα παραπάνω, και ξαναλέω δυστυχώς, είμαι ΑΚΟΜΑ με 2,1.

 

Όντως με παραξένεψε και εμένα η αναβάθμιση του. Δοκιμάζοντας να πειραματιστώ με το νέο market, παρατήρησα ότι είναι πολύ - πάρα πολύ ασταθές. Το "ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ"είναι ψωμοτύρι. Δοκίμασα να κάνω update manual 2-3 εφαρμογές, που είχαν αναβάθμιση, και χρειάστηκα restart της εφαρμογής, ώστε να ολοκληρώσω το update.

 

Αναμένω και άλλες γνώμες...

Edited by matmikros
Matt
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μόλις σήμερα κατόρθωσα-οικονομικά- να αποκτήσω κι εγώ το Galaxy.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής.

Υπάρχει καμία εφαρμογή ή δυνατότητα του κινητού που να σου υπενθυμίζει τα γενέθλια των επαφών?

Σε ένα πανάρχαιο iphone που έχω,υπήρχε μια εφαρμογή που λεγόταν iToday η οποία όταν ενεργοποιούσες το κινητό μετά από το screen saver,έβγαζε μια μπάρα που σου έδειχνε τόσο για την τρέχουσα ημέρα,όσο και για τις επόμενες,ποιοί από τις επαφές σου είχαν γενέθλια.

Υπάρχει κάτι τέτοιο?

 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

 

Υ.Γ.

Κάνοντας αναζήτηση σε αυτή την κατηγορία,δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ μου συμφορουμίτη, παίζεις με τον πόνο μου? Δυστυχώς, όπως ανέφερα παραπάνω, και ξαναλέω δυστυχώς, είμαι ΑΚΟΜΑ με 2,1.

 

Όντως με παραξένεψε και εμένα η αναβάθμιση του. Δοκιμάζοντας να πειραματιστώ με το νέο market, παρατήρησα ότι είναι πολύ - πάρα πολύ ασταθές. Το "ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ"είναι ψωμοτύρι. Δοκίμασα να κάνω update manual 2-3 εφαρμογές, που είχαν αναβάθμιση, και χρειάστηκα restart της εφαρμογής, ώστε να ολοκληρώσω το update.

 

Αναμένω και άλλες γνώμες...

 

H μόνη εξήγηση είναι ότι το κινητό σου έχοντας την 2.1 βαρέθηκε να περιμένει, το γύρισε σε AI (Artificial intelligence) και αποφάσισε να γράψει μόνο του κώδικα για να βελτιώσει/αποκτήσει χαρακτηριστικά από την 2.2. To συμπέρασμα είναι τεκμηριωμένο, ειδικά αν έχεις και εσύ υψηλή κατανάλωση μπαταρίας. Οφείλεται στη συγγραφή κώδικα που κάνει το galaxy από μόνο του. Το αντιμετωπίζουν πολύ κάτοχοι και αναρωτιούνται όλη την ώρα που πάει η μπαταρία τους..

:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μόλις σήμερα κατόρθωσα-οικονομικά- να αποκτήσω κι εγώ το Galaxy.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής.

Υπάρχει καμία εφαρμογή ή δυνατότητα του κινητού που να σου υπενθυμίζει τα γενέθλια των επαφών?

Σε ένα πανάρχαιο iphone που έχω,υπήρχε μια εφαρμογή που λεγόταν iToday η οποία όταν ενεργοποιούσες το κινητό μετά από το screen saver,έβγαζε μια μπάρα που σου έδειχνε τόσο για την τρέχουσα ημέρα,όσο και για τις επόμενες,ποιοί από τις επαφές σου είχαν γενέθλια.

Υπάρχει κάτι τέτοιο?

 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

 

Υ.Γ.

Κάνοντας αναζήτηση σε αυτή την κατηγορία,δεν βρήκα κάτι.

 

 

Βρες ενα post του φιλου TonyK και κοιτα στην υπογραφη του.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βρες ενα post του φιλου TonyK και κοιτα στην υπογραφη του.

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Βρήκα το post του φίλου που μου πρότεινες,αλλά τόσο επειδή δεν τα πάω καλά με το Gmail όσο και με τους συγχρονισμούς γενικότερα,σκέφθηκα μήπως υπήρχε κάποια εφαρμογή σαν αυτή που περιέγραψα,η οποία το μόνο που χρειαζόταν να κάνεις,ήταν να την εγκαταστήσεις στο τηλέφωνο και στη συνέχεια,εκείνη αντλούσε στοιχεία από τις καταχωρημένες με γενέθλια επαφές και τις πρόβαλλε με τον τρόπο που περιέγραψα.

 

Υπάρχει τελικά κάτι τέτοιο?

Y.Γ.

Δεν έχω μπεί ακόμα στο store για να δω τις εφαρμογές.Υπάρχει η πιθανότητα να ειναι κι εκεί ανεβασμένη η iToday,μιας και όποια εφαρμογή υπάρχει για Apple,σχεδόν υπάρχει πλέον και για Android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μόλις σήμερα κατόρθωσα-οικονομικά- να αποκτήσω κι εγώ το Galaxy.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής.

Υπάρχει καμία εφαρμογή ή δυνατότητα του κινητού που να σου υπενθυμίζει τα γενέθλια των επαφών?

Σε ένα πανάρχαιο iphone που έχω,υπήρχε μια εφαρμογή που λεγόταν iToday η οποία όταν ενεργοποιούσες το κινητό μετά από το screen saver,έβγαζε μια μπάρα που σου έδειχνε τόσο για την τρέχουσα ημέρα,όσο και για τις επόμενες,ποιοί από τις επαφές σου είχαν γενέθλια.

Υπάρχει κάτι τέτοιο?

 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

 

Υ.Γ.

Κάνοντας αναζήτηση σε αυτή την κατηγορία,δεν βρήκα κάτι.

Καλησπέρα φίλε μου και καλορίζικο το galaxy !!!!

 

Θα βρεις αρκετά πράγματα στο blog μου για το κινητάκι μας και αλλά πολλά.

 

Γι' αυτό που ρώτησες κοίτα εδώ :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3313899#post3313899

 

Και επίσης για επαφές κοίτα στο blog μου εδώ :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/samsung-galaxy-s-i-9000.html

 

Και εδώ :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/android-galaxy.html

 

Ρίξε και μία ματιά εδώ γενικά για το galaxy μας :

http://antonis-news.blogspot.com/search/label/SAMSUNG_GALAXY_NEWS

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για όσους έχουν περάσει το froyo.

 

Έχει βελτιωθεί καθόλου η εφαρμογή του gmail ώστε να μπορούμε να αντιγράφουμε κείμενο από κάποιο email ? Είναι αρκετά ενοχλητικό να σου στέλνουν πχ ένα τηλεφωνικό αριθμό και να τον ξαναπληκτρολογείς για να τον αποθηκεύσεις σε κάποια επαφή...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...