Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο αρχείο αντίστοιχο του hosts που υπάρχει σε PC, κι αν ναι, πως μπορώ να το κάνω edit?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μου εχω κανει πιστευω τις πιο πολλες δοκιμες εδω μεσα οσο αφορα τον autokiller, και εχω αναλυσει το θεμα πολλες φορες εδω.

κοιτα λιγο καποιες απαντησεις που εξηγω την λειτουργια του android και πως δουλευει το autokiller.

 

1) μην χρησιμοποιειτε task killers http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3399931#post3399931

 

2) πως κανει διαχειριση μνημης το android http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3400350#post3400350

 

3) λειτουργια autokiller http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3384681#post3384681

 

Εγω θα σου προτεινω να βαλεις στον autokiller τις τιμες 40,50,60. εχει εχω καταληξει και αυτες τις τιμες εχω. δεν θα κολλησει ποτε το κινητο σου και θα μπορεις να ανοιγεις πολλες εφαρμογες. εγω οπως εχω γραψει εχω ανοιξει μεχρι και 17 εφαρμογες συγχρονως !!!!

 

βαλε 40,50,60 και κανε μια επανεκινηση. και δουλεψε το κινητο σου 2-3 μερες και πες μου.

μην ξεχασεις οταν θελεις να βγεις απο μια εφαρμογη να πατας το πληκτρο πισω (δεξι πληκτρο) και ΟΧΙ το μεσαιο πληκτρο.

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Για ένα άνθρωπο σαν κι εμένα, που δυστυχώς δεν έχει πολύ χρόνο, για να εντρυφήσει στα θέματα, οι παραθέσεις σου είναι πολύτιμες. Ευχαριστώ και πάλι θα δοκιμάσω το autokiller και θα σου πω. Ήδη από σήμερα, χωρίς καποια ιδιαίτερη τροποποίηση και τα πράγματα είναι ομαλά.:O

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, τελικα μονο εγω αμτιπετωπιζω προβλημα στο να "βαλω μπρος" το Gps???

 

Σε σας λειτουργεισε κανονικα με την μια ή μηπως ποσταρω σε λαθος τοπικ:dizzy:???

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Μεσω της εφαρμογης επιλεγεις send και θα σου βγαλει μια λιστα απο την οποια θα διαλεξεις το fb. Μετα θα ανοιξει μονος του o browser στο γνωστο παραθυρο post to profile :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στη διαρκεια του ταξιδιου, εβγαλα ενα βιντεακι με την καμερα του galaxy s επειδη μου αρεσε το τοπιο. Ριξτε μια ματια αν θελετε. Σορρυ για τα οποιαδηποτε κουνηματα αλλα επρεπε και να...οδηγησω:p:p

 

Αν ειναι ενοχλητικη η μουσικη, επειδη την ειχα και λιγο δυνατα, κλειστε την:)

 

 

Ειναι 720p το βιντεακι

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στη διαρκεια του ταξιδιου, εβγαλα ενα βιντεακι με την καμερα του galaxy s επειδη μου αρεσε το τοπιο. Ριξτε μια ματια αν θελετε. Σορρυ για τα οποιαδηποτε κουνηματα αλλα επρεπε και να...οδηγησω:p:p

 

Αν ειναι ενοχλητικη η μουσικη, επειδη την ειχα και λιγο δυνατα, κλειστε την:)

 

 

Ειναι 720p το βιντεακι

 

ωραιο videaki ωραια διαδρομη ωραια μουσικη :p;):D

Link to comment
Share on other sites

μου εγινε και εμενα ενημερωση του μαρκετ αλλα εφοσον περασα την jpa :p

 

κι εμενα μου εγινε και μαλιστα η τελευταια με το καρουζελ,μεσω του sgs και του market fix (εγω εχω την jm5)

Link to comment
Share on other sites

Συγκίνηση! Μόλις μπήκε στην ταπεινή μου JM2 το νέο μαρκετ. Άντε και εις ανώτερα:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχετε ? γιατι στην 2,2 που εχω εγω χτυπαει κανονικα

 

Μπορείς να μας πεις Φιλε μου από που κατέβασες το 2.2

να το κατεβάσω και εγώ που ΔΕΝ το βρίσκω πουθενά ούτε στο επίσημο της εταιρίας...

 

Ευχαριστώ Νίκος :happy:

Link to comment
Share on other sites

ειναι εδω και 2 μερες που συνεχεια κολλαει

ολο με πεταει οτι εφαρμογη και να ανοιξω και δε περνει χαμπαρι

απο επενεκινησεις

 

εχει την 2.1 την μαμισια

ροοτ και ladfix

 

εχετε και σεις τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο αρχείο αντίστοιχο του hosts που υπάρχει σε PC, κι αν ναι, πως μπορώ να το κάνω edit?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Eίναι στο /system/etc/hosts, και μπορείς να το κάνεις edit αν είσαι root με οποιονδήποτε text editor. Αυτός του root explorer δουλεύει μια χαρά.

 

ειναι εδω και 2 μερες που συνεχεια κολλαει

ολο με πεταει οτι εφαρμογη και να ανοιξω και δε περνει χαμπαρι

απο επενεκινησεις

 

εχει την 2.1 την μαμισια

ροοτ και ladfix

 

εχετε και σεις τα ιδια?

 

Έβαλες κάποια εφαρμογή / ανανέωση πριν 2 μέρες;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....Ηρθε η ωρα να σας ξεσηκωσω λιγο....

Οχι εγω ακριβως,αλλα ο supercurio

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17889&stc=1&d=1292657526

 

xda

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω θα ξεκινησει να δινεται σιγα σιγα αλλα χωρις να ειμαι σιγουρος θα ξεκινησουν σε 2 βδομαδες...

 

την κατεβασα γραφικα εχει αλλα σαν γενικο μοτιβο ειναι ιδια..

Link to comment
Share on other sites

Eίναι στο /system/etc/hosts, και μπορείς να το κάνεις edit αν είσαι root με οποιονδήποτε text editor. Αυτός του root explorer δουλεύει μια χαρά.

 

Xμμ, ακόμα ένας λόγος να το γίνω root λοιπόν... Σ' ευχαριστώ για την απάντηση ;)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Μόλις μπήκα στο samsung apps και η samsung μας έδωσε ακόμα μία νέα πολύ καλή εφαρμογή.

Ονομάζεται kies air και μπορείτε να διαχειριστείτε το galaxy μέσω ενός browser.

Μπορείτε να δειτε απο τον browser τις εικονες, τα βιντεο, τους ηχους, τα sms, τα bookmarks, τις επαφες του κινητου σας.

σας δειχνει το σημα του κινητου και την μπαταρια.

μπορειτε κανονικα να απαντησετε σε ενα εισερχομενο sms απο τον υπολογιστη. εγω το δοκιμασα και εστειλα ενα sms απο τον υπολογιστη και πηγε κανονικα !!!!

μπορειτε να κανετε επεξεργασια των επαφων, των bookmarks κ.τ.λ.

 

τρεχετε την εφαρμογη, πατανε να ξεκινησει, και απλα σας εμφανιζει ενα url στο κινητο, το οποιο πληκτρολογειτε στον mozilla και ειστε ετοιμοι !!!!

εννοειται οτι χρειαζεται να ειστε συνδεδεμενοι σε καποιο wifi.

για δοκιμαστε την. εμενα μου αρεσε παντως :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εβαλα την επισημη 2.2.1 Αγγλιας απο ΚΙΕS. To Κινητο πεταειιιιιιιιιιι. Φτιαχτηκε και το GPS επιτελους μετα απο παρατεταμενη χρηση το λεω με σιγουρια. Γρηγορη η samsung συτη τη φορα λετε να εμαθε? Και ΟΤΑ updates απο δω και περα τελεια. Edited by SpartanGR
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εβαλα την επισημη 2.2.1 Αγγλιας απο ΚΙΕS. To Κινητο πεταειιιιιιιιιιι. Φτιαχτηκε και το GPS επιτελους μετα απο παρατεταμενη χρηση το λεω με σιγουρια. Γρηγορη η samsung συτη τη φορα λετε να εμαθε?

 

πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο?

 

Ειχα χακαρει το registry του kies και απο eclair ελληνικη εβαλα froyo αγγλικο. Σημερα μολις που συνδεσα το κινητο με kies μου εβγαλε το 2.2.1 update. Ζητωωωωω η samsung Hellas για κλαματα ειστε. Αχχ κουλα.

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλως και υπαρχει auto sync με google calendar. Ετσι το εχω. Θα ψαχτω αργοτερα και θα σου πω, αλλα ειναι ευκολο απο οτι θυμαμαι.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα χακαρει το registry του kies και απο eclair ελληνικη εβαλα froyo αγγλικο. Σημερα μολις που συνδεσα το κινητο με kies μου εβγαλε το 2.2.1 update. Ζητωωωωω η samsung Hellas για κλαματα ειστε. Αχχ κουλα.

 

μπορεις να μας πεις πως γινεται αυτο το χακαρισμα του kies?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Μόλις μπήκα στο samsung apps και η samsung μας έδωσε ακόμα μία νέα πολύ καλή εφαρμογή.

Ονομάζεται kies air και μπορείτε να διαχειριστείτε το galaxy μέσω ενός browser.

Μπορείτε να δειτε απο τον browser τις εικονες, τα βιντεο, τους ηχους, τα sms, τα bookmarks, τις επαφες του κινητου σας.

σας δειχνει το σημα του κινητου και την μπαταρια.

μπορειτε κανονικα να απαντησετε σε ενα εισερχομενο sms απο τον υπολογιστη. εγω το δοκιμασα και εστειλα ενα sms απο τον υπολογιστη και πηγε κανονικα !!!!

μπορειτε να κανετε επεξεργασια των επαφων, των bookmarks κ.τ.λ.

 

τρεχετε την εφαρμογη, πατανε να ξεκινησει, και απλα σας εμφανιζει ενα url στο κινητο, το οποιο πληκτρολογειτε στον mozilla και ειστε ετοιμοι !!!!

εννοειται οτι χρειαζεται να ειστε συνδεδεμενοι σε καποιο wifi.

για δοκιμαστε την. εμενα μου αρεσε παντως :).

 

Εξαιρετικό είναι. Άντε να δούμε και τη 2.2.1 κάποια στιγμή και να αρχίσουμε να έχουμε ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η κυλιση στην μαμα εφαρμογη internet or στον dolphin hd, δεν ειναι τοσο ομαλη στην JPU, φταιει το φλας; γιατι στην Jm2 ηταν μια χαρα χωρις κοληματακια, και κατι αλλο, τωρα στο διπλο κλικ σε ενα κειμενο για διαβασμα δεν το φερνει τοσο κοντα οπως στην eclair, φτιαχνετε αυτο;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εβαλα την επισημη 2.2.1 Αγγλιας απο ΚΙΕS. To Κινητο πεταειιιιιιιιιιι. Φτιαχτηκε και το GPS επιτελους μετα απο παρατεταμενη χρηση το λεω με σιγουρια. Γρηγορη η samsung συτη τη φορα λετε να εμαθε? Και ΟΤΑ updates απο δω και περα τελεια.

 

Ερώτηση από τι firmware σου έβγαλε αναβάθμηση για το 2.2.1??JPO?Στο λέω γιατί έχω αγγλικό και δεν βλέπω official 2.2.1 upgrade

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...