Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Προχθές διάβαζα ένα σάιτ και προσπάθησα να κατεβάσω ένα pdf αλλά δυστυχώς δεν γινόταν. Δοκίμασα να κατεβάσω και άλλα pdf απο άλλα σάιτς αλλά τίποτα.

Παλαιότερα δεν είχα πρόβλημα.Λειτουργούσε μια χαρα.

Καμία ιδέα γιατι μπορει να συμβαίνει αυτο;

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά για τις χρησιμές συμβουλές και τις λύσεις.

Εχω το galaxy s και μέσα απο το forum μου λύθηκαν πολλές απορείες.

Το πρόβλημα που έχω (δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί, το έψαξα αλλα δεν βρήκα τίποτα)

είναι η ασθενής λήψη του wifi. Οταν είμαι σε μικρή απόσταση απο το router όλα οκ. Αν απομακρυνθώ λίγο πχ σε άλλο δωμάτιο χάνει πολύ σήμα ή κόβεται...(μπαίνει το 3G).

To router μου δεν νομίζω να έχει πρόβλημα γιατί με το laptop έχω foul σήμα παντού στο σπίτι , όπως και με το παλίο μου κινητό( νοκια e66) πιάνω παντού ...

Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; υπάρχει λύση;

 

Tο εχουν αναφερει και αλλοι αυτο με το wifi αλλα δεν εχει ακουστει να χανει το σημα και να μπαινει σε 3G.Ισως το router σου να ειναι αδυναμο.

 

το ποσο μακρια ειναι το αλλο δωματιο ειναι σχετικο...

γενικα ομως πιστευω οτι η κεραια του wifi για το galaxy δεν ειναι και η μεγαλυτερη... :(

ας πουμε εγω οταν πηγαινω στο αλλο δωματιο σε μια αποσταση 4 μετρων σε ευθεια απο το ρουτερ, εχω 1-2 γραμμες σημα

 

Πιστευω οτι ολα αυτα ειναι θεμα του τι firmware φοραμε πανω.Εγω εχω οντως σε αποσταση 8-9 μετρων μεσα στο σπιτι μια με δυο γραμμες αλλα πιανω κανονικα με φουλ ταχυτητα.Στο γραφειο παλι με γυψοσανιδες σε αποσταση 5 μετρων απο το computer room και το router εχω σε thompson μια γραμμη.(μικροτερη αποσταση αλλα πιο αδυναμο σημα).Αλλα....οταν πηγαινω στο πατρικο της γυναικας μου και περιμενω καμμια φορα να κατεβει σε αποσταση 20 μετρων απο το σπιτι της πιανω μονο την τελεία χωρις γραμμη και εχω πολυ καλη ταχυτητα και κανω browsing χωρις προβλημα.Εκει δεν το πιστευω οτι πιανω τοσο καλο σημα.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κάποια άλλα fonts για το κινητό που υπάρχουν εκτός από αυτά που έχει? Όταν πάω να βρω μέσω Market από δεν βρίσκει τίποτα. Έχει βρεί κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Εγώ έχω το εξής πρόβλημα. Πολλές φορές στο σπίτι όταν συνδέομαι με wifi κολλάει η εφαρμογή του mail, το daily briefing και το history και ο μόνος τρόπος να ξαναδουλέψουν είναι να κάνω reboot και να κλείσω το wifi. Καμιά ιδέα; Συμβαίνει και σε άλλους; Το ιντερνετ όμως λειτουργεί κανονικά.
Δήμητρα :kitty:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι από αυτούς που to brickarane... Δικιά μου μαμακία ενώ δεν λειτουργούσε το 3button recovery δοκίμασα να βαλω froyo και έχω μείνει με το εικονίδιο του pc,τηλ με το τριγωνάκι στη μέση! Να ευχαριστήσω και δημόσια τον Tyxerakia για τις άμεσες απαντήσεις του. Αύριο θα δοκιμάσω το κόλπο με το usb jig. Aν δεν πετύχει θα πάω για service. Το κινητό το έχω 2 βδομάδες από αναβάθμιση από cosmote. Στο τηλ πριν το ανεπιτυχές φλασάρισμα το είχα κάνει root. Να τους το πω στο σερβις? Πόσο χρεώνουνε για να μου φλασάρουνε το επίσημο 2.1? Θα ήθελα να ακούσω τις εμπειρίες σας. Κάποιος που το brickare και το πήγε στο service. Στο επίσημο site της samsung, έχει διάφορα μαγαζιά που να το πάω?

 

Smartec να πας ίδιο πρόβλημα και εγώ... μην τους πεις τίποτα "ξαφνικά έκανα reboot και δεν μπαίνει μέσα..." θα στο αργήσουν λιγάκι αλλά θα στο φτιάξουν με την εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

Κάποια άλλα fonts για το κινητό που υπάρχουν εκτός από αυτά που έχει? Όταν πάω να βρω μέσω Market από δεν βρίσκει τίποτα. Έχει βρεί κανείς κάτι?

 

Ειναι ενα θεμα στους xda που εχει παρα πολλα. Το απογευμα θα ποσταρω λινκ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

sorry γιατι δεν το εχω καταλαβει και δεν το εχω βρει

 

μπορω χωρις froyo να κανω κατι για να παιζει flash το galaxy?

 

η πρεπει να περιμενω το froyo οποτε θα ασπρισουν τα μαλλια μου???

Link to comment
Share on other sites

ναι!!!παω σπιτι μετα να δω!!!

 

sorry γιατι δεν το εχω καταλαβει και δεν το εχω βρει

 

μπορω χωρις froyo να κανω κατι για να παιζει flash το galaxy?

 

η πρεπει να περιμενω το froyo οποτε θα ασπρισουν τα μαλλια μου???

 

μαλλον θα ασπρισουν!!'

:lol::lol:

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βγηκε οντως το ελληνικο για τα ελληνικα τηλεφωνα η θα αρχισουμε τιποτα εγκεφαλικα εδω μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βγηκε οντως το ελληνικο για τα ελληνικα τηλεφωνα η θα αρχισουμε τιποτα εγκεφαλικα εδω μεσα?

Εγω που το πήρα απο γερμανό δεν εχω ακόμα froyo

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγικά χλωμό να βγάλουν Froyo πρώτα οι πάροχοι και μετά να βγει sim-free. O michsof μάλλον έχει γερμανικό τηλέφωνο ή κάτι τέτοιο.

michsof, μπορείς να μας πεις αν έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο το καινούριο σου Froyo?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα το σπασω..τα νευρα μου...μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα στη συνδεση με kies.εκανα κλασσικα σημερα μια αναβαθμιση στο kies και τωρα ενω επιλεγω samsung kies και μου δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενο στην οθονη του κινητου μου,στο Kies δεν μου εμφανιζεται οτι ειναι συνδεδεμενο...καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω ελληνικό πληκτρολόγιο. Μάλιστα πάνω στο space έχει επιλογή για English και Greek με βελάκια . Πάντως το μόνο που έχω να πω είναι οτι το κινητό.... σέρνεται !

Μήπως πρέπει να κάνω hard reset ;

Edited by michsof
Link to comment
Share on other sites

Από όσα έχω διαβάσει γενικά το hard reset είναι καλό να γίνεται μετά από αναβάθμιση σε Froyo..Προσωπικά θα κάνω και πριν την αναβάθμιση ώστε το update να "καθίσει" όσο γίνεται καλύτερα στο τηλέφωνο.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με το που περασουμε το froyo απο eclair και εν τελη δεν χανουμαι τιποτα απο επαφες,μυνηματα και applications,θα πρεπει οπωσδηποτε να κανουμε hard reset και να τα χασουμε ολα?:wacko:

 

ps:Η δεν χανονται τα δεδομενα με hard reset?

ps2:Πως γινεται το hard reset?:O

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με το που περασουμε το froyo απο eclair και εν τελη δεν χανουμαι τιποτα απο επαφες,μυνηματα και applications,θα πρεπει οπωσδηποτε να κανουμε hard reset και να τα χασουμε ολα?:wacko:

 

ps:Η δεν χανονται τα δεδομενα με hard reset?

ps2:Πως γινεται το hard reset?:O

 

H αναβάθμιση γίνεται και χωρίς hard reset. Προσωπικά όμως θα το κάνω για τους λόγους που αναφέρω παραπάνω.

Με το hard reset χάνεις τα πάντα και το τηλέφωνο επανέρχεται στην "παρθένα" μορφή που είχε με το τελευταίο φλασάρισμα (προσωπικά δεν το έχω φλασάρει με κάποια custom ROM οπότε θα μου το επαναφέρει στην εργοστασιακή του μορφή).

Γίνεται είτε με τον συνδυασμό των 3 κουμπιών (βλέπε οδηγό Tyxerakias), είτε μέσω menu του τηλεφώνου (settings - privacy), είτε με κρυφό κωδικό που δίνουν στο XDA : *2767*3855# FACTORY DATA WIPE AND internal SD RESET as soon as you enter # use only if you want wipe your phone.

Προσωπικά επειδή δε μου δουλεύουν τα 3 κουμπιά θα το κάνω με τον τελευταίο τρόπο!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω ελληνικό πληκτρολόγιο. Μάλιστα πάνω στο space έχει επιλογή για English και Greek με βελάκια . Πάντως το μόνο που έχω να πω είναι οτι το κινητό.... σέρνεται !

Μήπως πρέπει να κάνω hard reset ;

 

Όχι απαραίτητα. Κάνε root την συσκευή και μετά οπωσδήποτε lagfix. Το κινητό μετά από αυτά δεν θα έχει καμμία σχέση σε ταχύτητα και ανταπόκριση με αυτό που έχεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εκανα αναβαθμιση μεσω kies ενα galaxy ενος γνωστου που ειναι απο γερμανια και ειχε πανω την jf3.

του περασε επανω την froyo 2.2 και συγκεκριμενα την εκδοση JPO με εκδοση φασματος JPP.

Εχει μεσα το swype αλλα δεν εχει ελληνικα ουτε στο πληκτρολογιο του swype αλλα ουτε και στο πληκτρολογιο της samsung.

μπορω με καποιο επισημο η ανεπισημο τροπο να περασω ελληνικη γλωσσα σε καποιο απο τα δυο πληκτρολογια η και στα δυο ?

 

και κατι αλλο. μπηκα στο market πριν λιγο απο το δικο μου, και ειδα οτι η εφαρμογη dolphin browser hd εβγαλε αναβαθμιση, στην οποια αναφερει οτι βγηκε για να εχει υποστηριξη στην 2.3 gingerbread.

αυτο σημαινει οτι η google εχει δωσει ηδη στους developers το 2.3 για να αναβαθμισουν τις εφαρμογες και να ειναι συμβατες με την νεα εκδοση.

Λετε να ειναι καλο σημαδι και να μας δωσουν καμια 2.3 ?

πειτε καμια καλη κουβεντα μηπως αλλαξει λιγο το κλιμα εδω μεσα :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω ελληνικό πληκτρολόγιο. Μάλιστα πάνω στο space έχει επιλογή για English και Greek με βελάκια . Πάντως το μόνο που έχω να πω είναι οτι το κινητό.... σέρνεται !

Μήπως πρέπει να κάνω hard reset ;

http://d5zkna.bay.livefilestore.com/y1pLW80uFPDwfY_b65gIJyM3yMRIJyyF8YdXBMJgKac7NGtff94wtHjUQx8tmIFCrBy_MNzNuuKmISDWwcGLXLYNuBp-giM185o/no%20foyo.png?psid=1

 

Unbranded

Δυστυχώς NO FROYO YET

Edited by dimudis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...