Jump to content

[Επίσημο] Nokia C3-01 "Touch & Type"


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τις οδηγιες που παρεχουν και εδω τα παιδια μεσω του φοινικα! προς το παρων επειδη το δουλεψα για λιγο.. πιο γρηγορο scroll το μενου μεταβαση δεν κανει τα κοληματακια του και ο οπερα πιο γρηγορος.. μπορει ολα να ειναι ιδεα μου αλλα μου εκανε διαφορα!

 

που ειναι οι οδηγιες ομως..?ψαχνω στην ενοτητα 'οδηγοι' αλλα δεν βρισκω για s40 series..:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 254
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

που ειναι οι οδηγιες ομως..?ψαχνω στην ενοτητα 'οδηγοι' αλλα δεν βρισκω για s40 series..:worry:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272 :)

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

 

να ρωτήσω κάτι άλλο άμα το κάνω αυτό που περιγράφεται στο λινκ παραπάνω χάνω την εγγύηση μου; διότι είμαι από τους γκαντεμιδεσ που είχανε πάρει κινητό που έχει μέσα το λογισμικό της βοντα τα λογότυπα και τους σέλιδοδείκτες εχω δει!.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι άλλο άμα το κάνω αυτό που περιγράφεται στο λινκ παραπάνω χάνω την εγγύηση μου; διότι είμαι από τους γκαντεμιδεσ που είχανε πάρει κινητό που έχει μέσα το λογισμικό της βοντα τα λογότυπα και τους σέλιδοδείκτες εχω δει!.

 

ναι φιλε μου αμα πειραξεις το λογισμικο η εγγυηση δε σε καλυπτει πλεον..

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου αμα πειραξεις το λογισμικο η εγγυηση δε σε καλυπτει πλεον..

 

οκ εγώ δεν το πειράζω θα το δώσω στην νοκια να το φτιάξουν.και μετά βλέπουμε. Μάλλον θα το σουτάρω.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αλλο παλι και τουτο..στις ρυθμισεις δεν μ αφηνει να αλλαξω το λογοτυπο φορεα και την γραμματοσειρα στο μενου.ενω υπαρχουν,φαινονται σαν 'ξεθωριασμενες' και δεν μπορεις να τις επιλεξεις!
Link to comment
Share on other sites

Αλλο παλι και τουτο..στις ρυθμισεις δεν μ αφηνει να αλλαξω το λογοτυπο φορεα και την γραμματοσειρα στο μενου.ενω υπαρχουν,φαινονται σαν 'ξεθωριασμενες' και δεν μπορεις να τις επιλεξεις!

 

για το μενού το ξέρω και εγώ ότι δεν γίνεται και εμένα ξεθωριασμενο το έχει και δεν μπορείς να το επιλέξεισ. Από όσο θυμάμαι στα νοκια με series 40 μενού δεν μπορείς να αλλάξεις την γραμματόσειρά του μενού. Όσο για το λογότυπο φορέα δεν μπορείς να το επιλέξεισ διότι αυτό ενεργοποιείται όταν έχεις ήδη βάλει λογότυπο που φαίνεται στην θέση του δικτύου σου και οι μοναδικές επιλογές που έχει είναι ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση για να φαίνεται ή να μην φαίνεται καθόλου. Αλλά μου φαίνεται ότι τώρα πια έχουνε σταματήσει να χρησιμοποιούνε λογότυπα. Εγώ θυμάμαι που παλιά όσοι είχαν βοντα , στέλνανε ένα κενό μύνημα στο 1250 και περνάνε το λογότυπο δωρεάν και το έβαζαν , κάτι παρόμοιο γινότανε και με το λογότυπο του vodafone cυ αλλά με άλλη διαδικασία. Τώρα έχουνε σταματήσει τα δωρεάν αυτα λογότυπα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αλλο παλι και τουτο..στις ρυθμισεις δεν μ αφηνει να αλλαξω το λογοτυπο φορεα και την γραμματοσειρα στο μενου.ενω υπαρχουν,φαινονται σαν 'ξεθωριασμενες' και δεν μπορεις να τις επιλεξεις!

 

Για το λογότυπο φορέα, η επιλογή ενεργοποιείται αν κατεβάσεις κάποιο άλλο λογότυπο φορέα. Είχα βρει μερικά σε κάτι αρχαίες wap pages, και όντως γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,καταλαβα..εγω βασικα νομιζα αυτη η επιλογη ειναι για να κρυψεις το ονομα του παροχου αν θελεις..εμενα βασικα ορισμενες φορες εξαφανιζεται μονο του το 'vodafone GR' οταν αλλαζω θεμα ή ταπετσαρια!και για να επανελθει το βαζω σε λειτουργια πτησης και το ξαναβγαζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα ένας φίλος μου έγινε κάτοχος του κινητού αυτού.

αντιμετωπίζει όμως το εξής πρόβλημα:

το κινητό δεν αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης. βασικά την αναγνωρίζει άλλα του ζητάει κωδικό ξεκλειδώματος (????) για μια κάρτα που δεν έχει κλειδωθεί ποτέ και δεν έχει τέτοιο κωδικό.

Δοκιμάζοντας μια κάρτα μνήμης από άλλο κινητό παίζει κανονικά,

ενώ η κάρτα που δεν παίζει στο C3 παίζει κανονικά σε άλλα κινητά

τώρα αυτό τι είναι πρόβλημα κινητού ή της κάρτας μνήμης???

Στο ιντερνετ είδα ότι στο εξωτερικό επίσης κάποιοι αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα.

καμιά ιδεα??

να το πάει στην vodafone από όπου το πήρε, στην νοκια ή απλά να αγοράσει μια άλλη κάρτα μνήμης???

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα ένας φίλος μου έγινε κάτοχος του κινητού αυτού.

αντιμετωπίζει όμως το εξής πρόβλημα:

το κινητό δεν αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης. βασικά την αναγνωρίζει άλλα του ζητάει κωδικό ξεκλειδώματος (????) για μια κάρτα που δεν έχει κλειδωθεί ποτέ και δεν έχει τέτοιο κωδικό.

Δοκιμάζοντας μια κάρτα μνήμης από άλλο κινητό παίζει κανονικά,

ενώ η κάρτα που δεν παίζει στο C3 παίζει κανονικά σε άλλα κινητά

τώρα αυτό τι είναι πρόβλημα κινητού ή της κάρτας μνήμης???

Στο ιντερνετ είδα ότι στο εξωτερικό επίσης κάποιοι αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα.

καμιά ιδεα??

να το πάει στην vodafone από όπου το πήρε, στην νοκια ή απλά να αγοράσει μια άλλη κάρτα μνήμης???

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

πολύ περίεργο αυτό , που σου συμβαίνει. Και δεν μπορείς να ξέρεις τι μπορεί να φταίει. Εγώ στην θέση σου θα έβαζα την κάρτα μνήμης σε άλλο νοκια με series 40 μενού και πήγαινα στην έκθεση και θα έβρισκα την κάρτα μνήμης θα πάταγα στις επιλογές και θα όριζα ένα κωδικό και μετά θα την έβαζα πάλι στο c3 . Να δω τι μου βγάζει. Εάν μου ζητάγε τον κωδικό θα τον έβαζα και όλα οκ. Εάν δεν μπορούσα να βγάλω άκρη, μετά θα ξανά πέρναγα την τελευταία αναβάθμιση του κινητού και θα το ξανά προσπαθούσα , εάν πάλι έχει πρόβλημα θα το πήγαινα σε κατάστημα ή θα έπαιρνα καινούργια κάρτα μνήμης. Επίσης: μην το ξεχάσω όταν ορίζεις κωδικό κλειδώματος στην κάρτα μνήμης δεν μπορεί να την αναγνωρίσει ούτε ο υπολογιστής εάν την βάλεις σε card reader , πρέπει να βγάλεις τον κωδικό για να το πάρει. Επίσης μετά από αναβάθμιση ή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , νομίζω είναι από αναβάθμιση , εάν την έχεις κλειδωμένη με κωδικό, στο ζητάει. Τον κωδικό τον ζητάει μια φορά μετά την αναγνωρίζει κανονικά το κινητό. Απλά για να μην μπορεί κάποιος ουδέτερος να την βγάλει από το κινητό για την βάλει αλλού για δει τα δεδομένα σε αυτό συμβάλει όλη αυτή η προστασία. Εάν πάντως μετά θελήσεις να βγάλεις τον κωδικό θα πασ πάλι στην κάρτα μνήμης και πριν μπεις θα το κρατήσεις πατημενο πάνω, στην κάρτα και θα σου βγάλει μια επιλογή για διαγραφή ή αφαίρεση του κωδικού της κάρτας μνήμης.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει καταφερει κανεις με την 7.15 να βλεπει video απο youtube ? εχω δοκιμασει οτι λυση γραφει το Google αλλα τιποτα... εβαλα και τον τελευταιο operamini αλλα τιποτα..λενε οτι αν αλλαξει ο broswer σε Bolt τοτε παιζει κανονικα .. αλλα ο opera με βολευει πολυ. σε εσας παιζει κανονικα το youtube ?
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει καταφερει κανεις με την 7.15 να βλεπει video απο youtube ? εχω δοκιμασει οτι λυση γραφει το Google αλλα τιποτα... εβαλα και τον τελευταιο operamini αλλα τιποτα..λενε οτι αν αλλαξει ο broswer σε Bolt τοτε παιζει κανονικα .. αλλα ο opera με βολευει πολυ. σε εσας παιζει κανονικα το youtube ?

 

εγω ξανα περασα την εκδοση v05.60 ( διοτι δεν μπορω να περασω αλλη εκδοση λογω οτι ειναι vodafone live η συσκευη ) και δεν μου παιζει ενω εχει ρυθμισεις streaming μεσα ενω αμα μπω με wifi μπαινει κανονικα. ( επειδη ειναι vodafone live ) ευτυχως ομως εχω τις ρυθμισεις του vodafone streaming χειροκινητες στο παλιο μου το κινητο και θα δοκιμασω να τις περασω και να ξανα δοκιμασω .σχετικα με την εκδοση 7.15 που εχεις μπορεις να μου πεις τι διαφορα εχει με την 05.60 ; . ξερω οτι ξεκλειδωνει αλλιως το πληκτρολογιο στην εκδοση 6.00 τωρα σε αυτην τι αλλαζει; . ( κατι πρεπει να αλλαζει, προφανως για καποιο λογο βγηκε) . οσο για το μινι οπερα ειναι το μοναδικο browser που μου ανοιγει τις σελιδες οπως εγω θελω και οχι οπως του κινητου που τις παραμορφωνει και τις κανει να δειχνουνε απο το κινητο και να μην βγαζεισ ακρη. Οσο για το bold δεν νομιζω να δεις διαφορα το ειχα χρησιμοποιησει και δεν μου γεμισε το ματι κολουσε πιο πολυ και αργουσε εξισου καλυτερα , σε αντιθεση με το μινι οπερα που πηγαινε σφαιρα. οσο για το μινι οπερα χρησιμοποιει το streaming του κινητου , δεν εχει το μινι οπερα δικο του ετσι δεν ειναι; ή εχει αλλαξει κατι; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

εγω το ξεκλειδωσα απο την 6.00 της cosmote .. οταν εβαλα την 7.15 απλα το ειδα πιο γρηγορο και χωρις αυτα τα spikes/κολληματα της οθονης. κατι διαφορετικο σε menu και τετοια δεν ειδα... ισως δεν το προσεξα κιολας γιατι το ξεκλειδωσα την 3η μερα που το ειχα στα χερια μου! και γω την ιδια αποψη εχω για τον οπερα ειδικα με το που περασα την 6 και οχι την 5 που εχει το λογισμικο απο μονο του ηταν ακομη καλυτερο. αλλα ναι και εκει steam δουλευει ο οπερα και οχι δικο του player. τι να πω μακαρι να το φτιαξουν με καποιο τροπο...εγω αναρωτιεμαι σε τοσα ξενα φορουμ που λενε οτι το λυσανε το θεμα και κανω οτι λενε και ξανα τα ιδια...τιποτα!
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

εγω το ξεκλειδωσα απο την 6.00 της cosmote .. οταν εβαλα την 7.15 απλα το ειδα πιο γρηγορο και χωρις αυτα τα spikes/κολληματα της οθονης. κατι διαφορετικο σε menu και τετοια δεν ειδα... ισως δεν το προσεξα κιολας γιατι το ξεκλειδωσα την 3η μερα που το ειχα στα χερια μου! και γω την ιδια αποψη εχω για τον οπερα ειδικα με το που περασα την 6 και οχι την 5 που εχει το λογισμικο απο μονο του ηταν ακομη καλυτερο. αλλα ναι και εκει steam δουλευει ο οπερα και οχι δικο του player. τι να πω μακαρι να το φτιαξουν με καποιο τροπο...εγω αναρωτιεμαι σε τοσα ξενα φορουμ που λενε οτι το λυσανε το θεμα και κανω οτι λενε και ξανα τα ιδια...τιποτα!

 

πως το ξεκλειδωσες ; . απο οτι διαβασα παραπανω βγαινει εκτος εγγυησης . να το κανω εγω; ή να το παω σε καταστημα; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

απο τον οδηγο που βρηκα εδω μεσα τον εχω βαλει στην προηγουμενη σελιδα. τωρα το να το κανεις η οχι μην περιμενεις να σου δωσω απαντηση φιλε μου ;)
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

απο τον οδηγο που βρηκα εδω μεσα τον εχω βαλει στην προηγουμενη σελιδα. τωρα το να το κανεις η οχι μην περιμενεις να σου δωσω απαντηση φιλε μου ;)

 

οκ σε ευχαριστώ. Ναι τον είδα τον οδηγό. Καλύτερα θα το παω στην νοκια στο αγρίνιο μπας και βγάλω άκρη. Αλλιώς θα το κάνω και εγώ όπως εσυ και τελείωσε η υπόθεση. Μου έχει σπάσει τα νεύρα με τα κόλληματα του της προάλλες είχα μπει εδώ στο my phone γραφω το κείμενο μου και όπως πληκτρολογώ αναβω έσβηνει και κάνει επανεκκινηση μου ερχόταν να το σπάσω και μετά μόλις άνοιξε πάλι γράψιμο από την αρχή. Επίσης προχτές δεν μπορούσα να κάνω αντίγραφο ασφαλείας στην κάρτα μνήμης μόλις ξεκινούσε να γίνει το αντίγραφο στα μυνήματα έκανε επανεκκινηση μόνο του και το ξανά δοκίμασα και πάλι τα ίδια δύο τρεις φορές το παράτησα και την επόμενη μέρα μπόρεσα να κάνω αντίγραφο κανονικά. Τι να πω.. Με της ώρες του. Ούτε το παλιό μου δεν έσβηνε ότι ώρα ήθελε μόνο του που είναι και χαλασμένο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

To C3-01 RM-776 διατίθεται πλέον στην αγορά με επεξεργαστή 1Ghz και 256mb ROM.

 

ποσό κοστίζει ;όντως από όσο θυμάμαι βγήκε σε χρυσό χρώμα. Και για ποιον λόγο να έχει τόσο μεγάλη μνήμη και επεξεργαστή αφού έχει άθλια αφή η συσκευή . Και πολλές ελλείψεις δεν καταλαβαίνω τον λόγο που βγήκε η ίδια συσκευή με άλλον επεξεργαστή και μνήμη ! . τι να πω. Το c3 το καινούργιο έπρεπε να είχε βγει και με κουμπί πάνω κάτω αριστερά δεξιά όπως και το ε6 που ναι μεν είναι αφής αλλά έχει και κερσορα . Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο να έχει series 40 μια τέτοια συσκευή με καλύτερο επεξεργαστή και μνήμη για την δεύτερη έκδοση μιλάω δεν μου φαίνεται σκόπιμο εάν είχε κερσορα και series 60 μενού θα ήτανε άψογη.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια,μηπως ξερετε γιατι οταν το τηλεφωνο ειναι κλειστο και το ανοιξω τα μυνηματα που ερχονται γραφουν την ωρα παραλαβης,δηλαδη την ωρα που το ανοιξα,και οχι την ωρα που εσταλει...οπως σε ολα τα νοκια.Το θεωρω μεγαλο ελλατωμα:O
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μηπως ξερετε γιατι οταν το τηλεφωνο ειναι κλειστο και το ανοιξω τα μυνηματα που ερχονται γραφουν την ωρα παραλαβης,δηλαδη την ωρα που το ανοιξα,και οχι την ωρα που εσταλει...οπως σε ολα τα νοκια.Το θεωρω μεγαλο ελλατωμα:O

 

όντως το δοκίμασα και εγώ έστειλα μύνημα και το έκλεισα αμέσως το κινητό για κανένα 5λεπτό και μόλις το άνοιξα και συνδέθηκε στο δίκτυο και μου ήρθε το μύνημα μου έγραφε ελήφθη ώρα 5λεπτά μετά, ενώ εγώ το έστειλα 5λεπτά νωρίτερα. Δηλαδή έλεος με αυτή την νοκια την έχει ξεφτίληςει αυτην την έκδοση touch and type series 40!. Μπορεί να είναι τέλειο το κινητό απέξω με τα μεταλλικά καλύμματα αλλά έχει παρά πολλές έλειψείς, για και θα το δώσω. Δεν πάει άλλο , επίσης εμένα οπότε θέλει μου κάνει επανεκκινηση το ρημαδι, πριν λίγο έγραφα κάτι και έσβησε το μόνο του. Κατάντησε χειρότερο και από ένα χαλασμένο παλιό νοκια που είχα , που μπορεί να είναι παλιό αλλά δεν σβήνει οπότε του καπνίσει ανά περιόδους.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εχώ πάρει το εν λόγω μοντέλο από Αγγλία και είναι κλειδωμένο απο την Orange. Πήγα σε ένα κατάστημα της Νokia και μου είπαν ότι δεν μπορούν να το ξεκλειδώσουν και να απευθυνθώ στην Orange, οποία Orange φυσικά δεν ξεκλειδώνει κινητά δικά της:p Γνωρίζετε την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω προκείμενου να το ξεκλειδώσω για να λειτουργεί με την ελληνική sim;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...