Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν κάνα 2ωρο,φλάσαρα την ARM'S XXJPY v0.1

εγκατέστησα και CWR ώστε να συμπεριφέρεται σαν 2e και να περνάω ρομ σαν ζιπάκια μέσω recovery.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα,ήταν όταν προσπάθησα να αντιγράψω το ζιπάκι στην sd και μου έβγαλε μήνυμα ότι έχει προστασία γραφής:wacko: και στα windows αντι να μου εμφανίσει την sd ως δίσκο,την αναγνώριζε ως συσκευή CD:wacko:

 

Τελικά,το αντέγραψα στην εξωτερική sd και από εκεί ξανά αντιγραφή στην εσωτερική και όλα καλά.

 

Ίσως η πιο γρήγορη ρομ που έχω δοκιμάσει.

Και με επαλήθευσε το quadrant test,όπου πριν δεν ξεπερνούσα τα 1.100 και τώρα με το καλημέρα βλέπω 1400+ :D

 

Νομίζω θα την κρατήσω,μέχρι την έλευση της 2.3:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγκυκλοπεδικες γνωσεις θελεις βλεπω:p Ολα την ιδια δουλεια κανουν στο τελος.

 

χαχαχα :p αντε σας κουρασα και εγω λιγο με τις ερωτησουλες μου αν και απαντουσα και μονος μου :p δεν εμαθα και κατι διαφορετικο απλως επιβεβαιωσα καποια πραγματακια και περασε λιγο η ωρα μου :p ουφ αντε να βγει update σε xw firmware :p

Link to comment
Share on other sites

σημασία δεν έχει πως το έβαλες αλλά ποιο είναι, πρέπει να φτιάξεις ένα document με το εξής όνομα "disable lagfix.txt" κάνεις reboot τη συσκευή περιμένεις κανα 5λεπτο για να ανοίξει και είσαι έτοιμος (αυτό ισχύει μόνο για voodoo)

 

@domi πρέπει να βρεις το σωστό αρχείο για να βάλεις 2e ξανά, άμα βάλεις λάθος τότε είναι που θα τα χάσεις όλα :)

 

φιλε saliez εχω το voodoo lagfix και το εβαλα με αυτο τον τροπο (stock+Voodoo-5.0.2-Froyo-GT-I9000-odin-pda.tar as a PDA με το odin).Αυτο το document που το βαζω???Ειμαι λιγο ασχετος γι αυτο αν μπορεις λιγο αναλυτικα...

Link to comment
Share on other sites

φιλε saliez εχω το voodoo lagfix και το εβαλα με αυτο τον τροπο (stock+Voodoo-5.0.2-Froyo-GT-I9000-odin-pda.tar as a PDA με το odin).Αυτο το document που το βαζω???Ειμαι λιγο ασχετος γι αυτο αν μπορεις λιγο αναλυτικα...

 

lol τα βασικά ξέχασα.. :)

στον φάκελο της εσωτερικής sdcard πρέπει να βλέπεις έναν φάκελο που ονομάζεται voodoo, εκεί μέσα θες να βάλεις το document με το όνομα που σου είπα.

μετά ένα κλείσε και άνοιξε το τηλέφωνο(θα πάρει κανα 5λεπτο) και είσαι jet.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

lol τα βασικά ξέχασα.. :)

στον φάκελο της εσωτερικής sdcard πρέπει να βλέπεις έναν φάκελο που ονομάζεται voodoo, εκεί μέσα θες να βάλεις το document με το όνομα που σου είπα.

μετά ένα κλείσε και άνοιξε το τηλέφωνο(θα πάρει κανα 5λεπτο) και είσαι jet.

 

σε ευχαριστω πολυ saliez.να σαι καλα ρε φιλε... :) και κατι ακομα μιας που σε βρηκα...εχω την εκδοση jpu και θελω να βαλω την jpy.Αν την βαλω θα σβηστουν ολα απο μεσα???το μονο που βρηκα που να λεει πως την βαζω ειναι αυτο.( http://androidforums.com/samsung-galaxy-s/241588-rom-2-2-1-official-i9000xxjpy-european-flash-whith-odin.html ) .

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ saliez.να σαι καλα ρε φιλε... :) και κατι ακομα μιας που σε βρηκα...εχω την εκδοση jpu και θελω να βαλω την jpy.Αν την βαλω θα σβηστουν ολα απο μεσα???το μονο που βρηκα που να λεει πως την βαζω ειναι αυτο.( http://androidforums.com/samsung-galaxy-s/241588-rom-2-2-1-official-i9000xxjpy-european-flash-whith-odin.html ) .

 

δεν έχω ιδέα άμα θα σβηστούνε για να είμαι ειλικρινής, εγώ όταν φλασάρω πάντα κάνω factory reset :ninja:

καλά τα λέει το site αν και το πιτ δεν χρειάζεται

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ιδέα άμα θα σβηστούνε για να είμαι ειλικρινής, εγώ όταν φλασάρω πάντα κάνω factory reset :ninja:

καλά τα λέει το site αν και το πιτ δεν χρειάζεται

 

ρε ****το το θεμα ειναι οτι σημερα εκατσα κ περασα μεσα 100 προγραμματα κ παιχνιδια κ δεν θελω να τα ξαναπερναω παλι...οσο να ναι ειναι βαρετο.εσυ ποια εκδοση εχεις???

Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα την darky 7 και τις τελευταίες ρομ τις δοκιμάζω σχεδόν όλες όσες μπορώ δλδ

σε αυτή θα καταλήξω και επόμενη φορά που θα το πειράξω θα είναι όταν με το καλό βγει η 2.3 :)

αυτό που λες για τις εφαρμογές ξέρω είναι πίκρα, μπορεί να είμαι κα λάθος και να μη χάνεται τπτ

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα την darky 7 και τις τελευταίες ρομ τις δοκιμάζω σχεδόν όλες όσες μπορώ δλδ

σε αυτή θα καταλήξω και επόμενη φορά που θα το πειράξω θα είναι όταν με το καλό βγει η 2.3 :)

αυτό που λες για τις εφαρμογές ξέρω είναι πίκρα, μπορεί να είμαι κα λάθος και να μη χάνεται τπτ

 

την 2.3 την εβαλε ενας γνωστος μου κ θα παω να την δω αυριο.Αλλα το παλικαρι μ ειπε πολυ πεδεμα η κατασταση και ακομα εχει πολλα προβληματα.Οσο για την rom εγω δεν εχω πειραξει τπτ.Αν βαλω και γω αυτην που ειπες θα δω τρελη διαφορα?Και λογικα αφου στο odin δεν επιλεγεις re-partition δεν πρεπει να διαγραφει τα προγραμματα κ αυτα..

Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα την darky 7 και τις τελευταίες ρομ τις δοκιμάζω σχεδόν όλες όσες μπορώ δλδ

σε αυτή θα καταλήξω και επόμενη φορά που θα το πειράξω θα είναι όταν με το καλό βγει η 2.3 :)

αυτό που λες για τις εφαρμογές ξέρω είναι πίκρα, μπορεί να είμαι κα λάθος και να μη χάνεται τπτ

 

Ειναι και αυτη gingerbread edition?

 

edit - Τωρα ειδα το ποστ του στο xda. Μιλαμε για rom δυναμιτη. Μαλλον πρεπει να κλεισω τη σελιδα γρηγορα χαχα ειναι και επικινδυνη η ωρα. Πες μας εντυπωσεις αυριο-μεθαυριο

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς να ευχαριστήσω red_herring+τυχεράκια για τους οδηγούς.. Απο JM2 και χωρίς 3button mode (πάλι καλά όχι χ0!) κατάφερα και ενεργοποίησα και εγώ download mode και φλάσαρα..Η διαδικασία πήρε ώρα αρκετή βέβαια. Έβαλα κατευθείαν την 2.2.1 JPY μιας και είδα στο xda ότι είναι η πιο καινούργια επίσημη για galaxy.

 

Απο την άλλη επιβεβαιώνω ότι λένε πολλοί για την jpy. Δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο τη rom. Καλύτερα μάλλον η jpx απο ότι διαβάζω και βλέπω τώρα. Εχουν κάνει τραγική δουλεία στο θέμα του browser. Ακόμα και στην 2.1 πάει πιο γρήγορα το σερφάρισμα στάνταρ όμως και δε μιλάμε για σελίδες με flash αλλά για απλά πράγματα.. Πραγματικά το scrolling ανύπαρκτο. Δεν είναι smooth, δείχνει να κολλάει χωρίς λόγο ακόμα και όταν μπαίνω στο φόρουμ πχ. Δε ξέρω τι φταίει πραγματικά. Με εξαίρεση αυτό το φαουλ στα άλλα είναι φαστ το κινητό..αλλά έχω κάποιες απορίες όποιος μπορεί να αφιερώσει χρόνο:

1.Γιατί στα samsung apps υπάρχουν μόνο 8 στην 2.2.1? Ακόμα και στην 2.1 είχα 20+κάτι, μερικά τα ήθελα, που πήγαν?

2. το youtube βγάζει σφάλμα (παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με το δίκτυο [400])που το είχα ξαναδεί να το αναφέρουν αλλά δε μπορώ με τίποτα να βρω το ποστ. Πως μπορώ να το κάνω να λειτουργεί κανονικά δείχνοντας τις κατηγορίες πιο δημοφιλής βίντεο κλπ?

3.Το skype ακόμα δε λειτουργεί σε 2.2.1, το έχω αφήσει μια ώρα να κάνει sign in και δε...δε καθόλου. Τι συμβαίνει?

 

4. Μιας και διαβάζοντας ότι βγήκε επίσημα (μάλλον) η 2.2 για την ελλάδα πρίν λίγες ώρες και έχοντας μόλις φλασάρει απο 2.1->2.2.1 μπορεί κάποιος να κάνει ένα αναλυτικό οδηγό για όσους θέλουν να ξαναγυρίσουν σε official ελληνική 2.2 απο 2.2.1? Πολλοί βάλαμε την 2.2.1 unofficial αλλά αφού έβγαλε η εταιρία επίσημα σε ελλάδα 2.2 και μετά μπορεί να δώσει και 2.2.1 (κάποια μακρινή εποχή) δε βρίσκω λόγο γιατί να μη τις πάρω έτοιμες με τα ελληνικά keyboard..και να μη χρειαστεί να τα βάζω μετά.

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να ρωτησω κατι...εχω την JPX και εχω κατεβασει την εφαρμογη foursquare ενω πριν με την 2.1 χωρις ρουτ κλπ μου δουλευε αψογα τωρα μου βγαζει ενα σφαλμα.Εκανα απεγκατασταση την εφαρμογη και ξανά εγκατασταση και τωρα μου βγαζει η σφαλμα η δεν αναγνωριζει το username/password.Ξερετε τι μπορει να φταιει;;; Αν καποιος εχει την jpx ας κανει μια δοκιμη παρακαλω.
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

- Root στο Galaxy S

 

Προσοχή: ΟΛΑ τα δεδομένα του τηλεφώνου θα χαθούν, και θα γίνει σαν καινούριο.

Μην το κάνεις, αν έχεις κλειδωμένο τηλέφωνο σε κάποιον πάροχο, που δε δέχεται άλλες κάρτες.

Αν έχεις τώρα Froyo, η επιστοφή σε Eclair ενδέχεται να δημιουργήσει προβλήματα, αν και μάλλον το ξέρεις αυτό και μάλλον αυτός ο οδηγός δεν είναι για σένα :)

[/size][/color]

 

παιδια καλημερα. να ρωτησω εγω που εχω 2.2.1 jpy τι προβλημα θα εχω αν παω να βαλω jm2 η jm5? συμφωνα με αυτα που εχω στο quote?

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς να ευχαριστήσω red_herring+τυχεράκια για τους οδηγούς.. Απο JM2 και χωρίς 3button mode (πάλι καλά όχι χ0!) κατάφερα και ενεργοποίησα και εγώ download mode και φλάσαρα..Η διαδικασία πήρε ώρα αρκετή βέβαια. Έβαλα κατευθείαν την 2.2.1 JPY μιας και είδα στο xda ότι είναι η πιο καινούργια επίσημη για galaxy.

 

Απο την άλλη επιβεβαιώνω ότι λένε πολλοί για την jpy. Δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο τη rom. Καλύτερα μάλλον η jpx απο ότι διαβάζω και βλέπω τώρα. Εχουν κάνει τραγική δουλεία στο θέμα του browser. Ακόμα και στην 2.1 πάει πιο γρήγορα το σερφάρισμα στάνταρ όμως και δε μιλάμε για σελίδες με flash αλλά για απλά πράγματα.. Πραγματικά το scrolling ανύπαρκτο. Δεν είναι smooth, δείχνει να κολλάει χωρίς λόγο ακόμα και όταν μπαίνω στο φόρουμ πχ. Δε ξέρω τι φταίει πραγματικά. Με εξαίρεση αυτό το φαουλ στα άλλα είναι φαστ το κινητό..αλλά έχω κάποιες απορίες όποιος μπορεί να αφιερώσει χρόνο:

1.Γιατί στα samsung apps υπάρχουν μόνο 8 στην 2.2.1? Ακόμα και στην 2.1 είχα 20+κάτι, μερικά τα ήθελα, που πήγαν?

2. το youtube βγάζει σφάλμα (παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με το δίκτυο [400])που το είχα ξαναδεί να το αναφέρουν αλλά δε μπορώ με τίποτα να βρω το ποστ. Πως μπορώ να το κάνω να λειτουργεί κανονικά δείχνοντας τις κατηγορίες πιο δημοφιλής βίντεο κλπ?

3.Το skype ακόμα δε λειτουργεί σε 2.2.1, το έχω αφήσει μια ώρα να κάνει sign in και δε...δε καθόλου. Τι συμβαίνει?

 

4. Μιας και διαβάζοντας ότι βγήκε επίσημα (μάλλον) η 2.2 για την ελλάδα πρίν λίγες ώρες και έχοντας μόλις φλασάρει απο 2.1->2.2.1 μπορεί κάποιος να κάνει ένα αναλυτικό οδηγό για όσους θέλουν να ξαναγυρίσουν σε official ελληνική 2.2 απο 2.2.1? Πολλοί βάλαμε την 2.2.1 unofficial αλλά αφού έβγαλε η εταιρία επίσημα σε ελλάδα 2.2 και μετά μπορεί να δώσει και 2.2.1 (κάποια μακρινή εποχή) δε βρίσκω λόγο γιατί να μη τις πάρω έτοιμες με τα ελληνικά keyboard..και να μη χρειαστεί να τα βάζω μετά.

 

αυτο με ενδιαφερει και εμενα.εγω εχω την jpu και εκανα και voodoo lagfix και το κινητο παει μια χαρα.οποιος ξερει ας απαντησει σε αυτο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς να ευχαριστήσω red_herring+τυχεράκια για τους οδηγούς.. Απο JM2 και χωρίς 3button mode (πάλι καλά όχι χ0!) κατάφερα και ενεργοποίησα και εγώ download mode και φλάσαρα..Η διαδικασία πήρε ώρα αρκετή βέβαια. Έβαλα κατευθείαν την 2.2.1 JPY μιας και είδα στο xda ότι είναι η πιο καινούργια επίσημη για galaxy.

 

Απο την άλλη επιβεβαιώνω ότι λένε πολλοί για την jpy. Δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο τη rom. Καλύτερα μάλλον η jpx απο ότι διαβάζω και βλέπω τώρα. Εχουν κάνει τραγική δουλεία στο θέμα του browser. Ακόμα και στην 2.1 πάει πιο γρήγορα το σερφάρισμα στάνταρ όμως και δε μιλάμε για σελίδες με flash αλλά για απλά πράγματα.. Πραγματικά το scrolling ανύπαρκτο. Δεν είναι smooth, δείχνει να κολλάει χωρίς λόγο ακόμα και όταν μπαίνω στο φόρουμ πχ. Δε ξέρω τι φταίει πραγματικά. Με εξαίρεση αυτό το φαουλ στα άλλα είναι φαστ το κινητό..αλλά έχω κάποιες απορίες όποιος μπορεί να αφιερώσει χρόνο:

1.Γιατί στα samsung apps υπάρχουν μόνο 8 στην 2.2.1? Ακόμα και στην 2.1 είχα 20+κάτι, μερικά τα ήθελα, που πήγαν?

2. το youtube βγάζει σφάλμα (παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με το δίκτυο [400])που το είχα ξαναδεί να το αναφέρουν αλλά δε μπορώ με τίποτα να βρω το ποστ. Πως μπορώ να το κάνω να λειτουργεί κανονικά δείχνοντας τις κατηγορίες πιο δημοφιλής βίντεο κλπ?

3.Το skype ακόμα δε λειτουργεί σε 2.2.1, το έχω αφήσει μια ώρα να κάνει sign in και δε...δε καθόλου. Τι συμβαίνει?

 

4. Μιας και διαβάζοντας ότι βγήκε επίσημα (μάλλον) η 2.2 για την ελλάδα πρίν λίγες ώρες και έχοντας μόλις φλασάρει απο 2.1->2.2.1 μπορεί κάποιος να κάνει ένα αναλυτικό οδηγό για όσους θέλουν να ξαναγυρίσουν σε official ελληνική 2.2 απο 2.2.1? Πολλοί βάλαμε την 2.2.1 unofficial αλλά αφού έβγαλε η εταιρία επίσημα σε ελλάδα 2.2 και μετά μπορεί να δώσει και 2.2.1 (κάποια μακρινή εποχή) δε βρίσκω λόγο γιατί να μη τις πάρω έτοιμες με τα ελληνικά keyboard..και να μη χρειαστεί να τα βάζω μετά.

 

αυτο με ενδιαφερει και εμενα.εγω εχω την jpu και εκανα και voodoo lagfix και το κινητο παει μια χαρα.οποιος ξερει ας απαντησει σε αυτο το θεμα...

 

1. Browser. Έχει θεματάκια σε πολύ βαριά site με πολύ φλας και javascript. Π.χ το http://www.zougla.gr που το θεωρώ ένα βαρύ site για κινητή συσκευή το φορτώνει μια χαρά, όπως και scrolarei άνετα (κάνει κάποια glitch αλλά όχι κάτι το τρομερό). DISABLE javascript στα Settings του browser βοηθάει πολύ.

 

2. Samsung apps lol .. ψάξε στο μαρκετ ανά κατηγορία και θα βρεις σίγουρα κάποια αντίστοιχη εφαρμογή πολύ καλύτερη για να κάνεις την δουλειά σου. Παίζει να έχω μπεί στα samsung apps μόνο την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό. (ένταξη αυτό είναι και υποκειμενικό μπορεί για μένα να είναι απαράδεκτες και κάποιον άλλο να τον βολεύει. anyway πιστεύω σίγουρα θα βρεις κάτι αντίστοιχο στο μαρκετ....)

 

3. Το youtube το κάνεις update από το μαρκετ και δουλεύει μια χαρά.

 

4. Το skype Κάνει Sign in αλλά δεν σε δείχνει Online αλλά είναι πρόβλημα του Skype και όχι της ρομ. Skype sux δυστυχώς (βάλε trilian).

 

5. Εξήγησε μου σε παρακαλώ την λογική σε αυτό που λες. Έχεις 2.2.1 επίσημη με ένα κάρο βελτιώσεις σε σχέση με την 2.2 (δεν έχει βγει επίσημα για Ελλάδα) και θες να βάλεις την Επίσημη 2.2 για Ελλάδα που βγήκε μόλις με προοπτική να πάρεις ξανά την 2.2.1 που έχεις τώρα επίσημα σε 3-4 μήνες πάλι. Εγώ είμαι χαζός και δεν καταλαβαίνω κάτι η εσύ είσαι μαζόχας? :wacko: Τι ακριβώς θα κερδίσεις κάνοντας downgrade?

Edited by vipercubic
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση ποιος ειναι ο καλυτερος kernel για jpa froyo? τωρα χρησιμοποιω το ya-ok kernel φαινεται καλουτσικος
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Πάω για DARKY7 το changelog ειναι αυτο...

 

Latest Infos

 

> Latest Version is v7.0 - It's over 9000!!!!!!!!

CLICK ME to download v7.0 [ONLINE]

 

 

v7.0 is a breakthrough when it comes to user-friendliness.

 

 

I made several scripts and tested them carefully.

It will prevent any errors with corrupted databases and will fix any errors during the installation by itself in CWM Recovery.

But the best of all ... it will keep all your Apps & Settings (SMS etc.)!

 

This means for EVERYONE > You can install v7.0 over ANYTHING.

You don't have to do anything else - just install & enjoy.

 

 

 

 

- v7.0

 

•Based on XXJPY

•Fixed WiFi Draining Bug

•Improved battery performance [JPY Modem]

•More Languages for Swype [English UK, English US, German, French, Dutch, Korean, Swedish, Danish, Finnish, Norwegian, Croatian, Bulgarian, Romanian, SerbianLA, Slovenian]

•Gingerbread skinned MIUI Music Player [by FlanFlinger]

•Added the non-increasing Phone App back

•Changed the Dialer Look back to Standard Samsung

•Better GPS [JPY Modem]

•Fixed Microbes LiveWallpaper

•Newest Market [new categories, bugfixes]

•New Cleaner Font [MS Zune Font]

•Fixed Media Scanning Icon [Gingerbread Look]

•Changed the icon of the Gallery to Samsung's one

•Added Hacked Camera [Power button shooting & low % shooting]

•Fixed Market Fingerprint to show all Apps [is 100% correct now]

•/dbdata will get formatted to prevent errors with apps

•Made a Bash Script to prevent errors while installing the ROM

•Modified update-script for more security

•Replaced the progressbars (like volume +/-) with green ones

•Fixed minor bugs

 

 

θα σας ειδοποιήσω όταν την βάλω

 

μου κάνει εντύπωση αυτό που λέει ότι

v7.0 is a breakthrough when it comes to user-friendliness

 

You don't have to do anything else - just install & enjoy.

 

 

 

δηλ απλα βαζεις το apk και τέλος?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Από 2.2.1 (jpu) γύρισα σε ελληνική froyo για cos.

Αρχικά γύρισα μέσω odin σε jm2. Κατόπιν με εντολή *#272*χχχχ(η ώρα εκείνη τη στιγμή) άλλαξα το sales code σε cos. Μετά σύνδεσα με το kies και συνέχισα την αναβάθμιση σε froyo. Το πρώτο που είδα είναι ότι πρόκειται για έκδοση 2.2. Επίσης χάνεις τη δυνατότητα των 3 κουμπιών, εύκολα όμως την ξαναπερνάς. Μετά έγινα root με το super one click root. Τέλος πέρασα το backup που είχα πάρει με το titanium και όλα όπως πριν. Τη δοκιμάζω τώρα και θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας παρακαλω βοηθηστε με λιγο.Εχω την jpu και θελω να βαλω την jpy.Αν την βαλω με το odin ποιες επιλογες πρεπει να εχω τικαρει?Να το κανω με repartation η οχι???Επισης αν βαλω την jpy θα διαγραφουν ολες οι εφαρμογες και τα παιχνιδια???
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το wipe cash partition που έχει σαν επιλογή με τα τρία κουμπιά τι κάνει; είναι καλό να το κάνουμε; χάνουμε τίποτα από τα δεδομένα;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι αυτο το cwm το βλεπω αρκετα συχνα αλλα δεν ξερω τι ειναι
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι αυτο το cwm το βλεπω αρκετα συχνα αλλα δεν ξερω τι ειναι

 

Ειναι τα αρχικα απο το ClockWork Mod recovery, οπου περνας roms, backups, κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

ρε ****το το θεμα ειναι οτι σημερα εκατσα κ περασα μεσα 100 προγραμματα κ παιχνιδια κ δεν θελω να τα ξαναπερναω παλι...οσο να ναι ειναι βαρετο

 

μπορείς με το titanium backup (θέλει root) να κάνεις backup τις εφαρμογές σου και μετά το factory reset τις περνάς όλες μαζί :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...