Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν λες απο τον μαμισιο launcher?γιατι κ εμενα δεν μου μπαινει στο kies

 

εαν τρεχεις καποιον

ειτε Android Launcher Pro ειτε ADW.Launcher ειτε go Launcher

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχω μια απορια..αμα φλασαρουμε με odin και δεν βαλουμε re-partition τι θα γινει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια..αμα φλασαρουμε με odin και δεν βαλουμε re-partition τι θα γινει?

 

Τίποτα, αν είχες το ίδιο partition table, δηλαδή το 512, από πριν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την 7 και παει τελεια το κινητο !μια ερωτηση αμα καποιος ξερει o darky λεει its over 9000! εννοει πως δεν θα βγαλει αλλη εκδοση της ρομ ?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μ@λακία...πήγα να περάσω την καινούρια darky πάνω από την 2.2.1 jpu χωρίς να κλείσω το lagfig...πέταξε error και μετά κόλησε στο "S"...έβαλα odin με την μία και ξαναπερνάω την jpu ...όλα πανε καλά μέχρι τώρα...το lagfig θα μείνει μόλις τελειώσει η διαδικασία?θα μπορέσω να περάσω την darky με την μία μόλις τελειώσει η διαδικασία?ομολογώ ότι πανικοβλήθηκα λίγο

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου απαντησετε σε μια ερωτηση οσοι εχετε βαλει/σκοπευετε να βαλετε lagfix σε rom με 2.2.1?

Για ποιον λογο το κανετε? Παρατηρησατε καποιο lag που θελει fix? Ακαδημαϊκα ρωταω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδες καπου σε αυτο το σημείο μου κολλάει η διαδικασία για την darky 7.0

 

7. JUST DO THIS STEP IF YOU HAVE FORCE CLOSES OR OTHER PROBLEMS!

 

It's not necessary anymore since v7.0!

 

> In ClockworkMod, select "Wipe data/factory reset".

> *** This will delete ALL YOUR APPS & SETTINGS ***

 

8. Now select "Install zip from SDCARD"

> [use volume keys/rocker to move up and down, and the POWER Button to select].

 

παταω το κεντρικο πλήκτρο για install zip αλλα τιποτα
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου απαντησετε σε μια ερωτηση οσοι εχετε βαλει/σκοπευετε να βαλετε lagfix σε rom με 2.2.1?

Για ποιον λογο το κανετε? Παρατηρησατε καποιο lag που θελει fix? Ακαδημαϊκα ρωταω :)

 

Δεν χρειαζεται φιλε μου...με αυτην πεταει..!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

παιδες καπου σε αυτο το σημείο μου κολλάει η διαδικασία για την darky 7.0

 

παταω το κεντρικο πλήκτρο για install zip αλλα τιποτα

Οχι το κεντρικο πληκτρο αλλα αυτο του power on/off..........

Στο cwm το πληκτρο επιλογης δεν ειαι το κεντρικο!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι το κεντρικο πληκτρο αλλα αυτο του power on/off..........

Στο cwm το πληκτρο επιλογης δεν ειαι το κεντρικο!

Και αφου ειδα οτι κυκλοφορησε και το ελληνικο γιαουρτακι να ρωτησω προτεινεται να βαλω αυτην η την JPX ? απο τι καταλαβα η JPX ειναι η εκδοση 2.2.1 σωστα ? ενω το γιαουρτι σκετο 2.2 σωστα ?

 

Λογικα αυριο παραλαμβανω για αυτο ρωταω

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Και αφου ειδα οτι κυκλοφορησε και το ελληνικο γιαουρτακι να ρωτησω προτεινεται να βαλω αυτην η την JPX ? απο τι καταλαβα η JPX ειναι η εκδοση 2.2.1 σωστα ? ενω το γιαουρτι σκετο 2.2 σωστα ?

 

Λογικα αυριο παραλαμβανω για αυτο ρωταω

 

Aν θελεις μονο για ιστορικους λογους περνα την επισημη ελληνικη JPH. Σαν rom δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να ειναι καλυτερη απο την οποιαδηποτε 2.2.1 η την νεα custom του darky. Εγω τουλαχιστον αυτο θα κανω, περναω το βραδυ την επισημη ελληνικη, μενω στις γιορτες με αυτην και μετα θα παω για καποια custom, μαλλον οτι πιο καινουργιο εχει σκαρφιστει ο darky ως τοτε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να περασω την jfx μιας και ολοι εδω μεσα ειναι υπερευχαριστημενοι , αυτη του νταρκυ ειναι βασισμενη στην jfx ? και τι διαφορετικο θα εχει ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να περασω την jfx μιας και ολοι εδω μεσα ειναι υπερευχαριστημενοι , αυτη του νταρκυ ειναι βασισμενη στην jfx ? και τι διαφορετικο θα εχει ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πως τη βαζουμε την συγκεκριμενη του darky? Υπαρχει στο forum καποιος οδηγος? Επισης Ελληνικα πληκτρολογια ειναι ευκολο να του περασουμε?
Link to comment
Share on other sites

Πως τη βαζουμε την συγκεκριμενη του darky? Υπαρχει στο forum καποιος οδηγος? Επισης Ελληνικα πληκτρολογια ειναι ευκολο να του περασουμε?

 

Ειναι στο ακριβως το πιο πανω ποστ απο το δικο σου...Για ελληνικα πληκτρολογια κλπ εχουν αναφερθει τα παιδια πανω απο 10 φορες στις τελευταιες σελιδες. Κανε μια αναζητηση

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από το πρωί με την darky 7

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091

Παίζει άνετα και χωρίς lagfix έχει βάση την jpy, πολύ καλή όποιος θέλει ας διαβάσει στο παραπάνω λινκ

Επίσης πιο κάτω ένα λινκ με το πιο best theme για αυτή την ρομ κατά την γνώμη μου (έχω δοκιμάσει όλα τα διαθέσιμα!)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=880902

 

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από το πρωί με την darky 7

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091

Παίζει άνετα και χωρίς lagfix έχει βάση την jpy, πολύ καλή όποιος θέλει ας διαβάσει στο παραπάνω λινκ

Επίσης πιο κάτω ένα λινκ με το πιο best theme για αυτή την ρομ κατά την γνώμη μου (έχω δοκιμάσει όλα τα διαθέσιμα!)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=880902

 

 

Sent from Galaxy !

Γεια σου Αντωνακι.....οπως παντα ψαχνεσαι καλα και εσυ!!

 

Σιγουρα το καλυτερο μετα το Androdena που παλευαμε και βαλαμε πριν μερικες νυχτεσ ΛΟΛΟΛΟΛ:)

Σε προλαβα.......

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291025&page=8

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την rom του Darky απο την 4.1. ...πλεον 7.0. Πολύ σταθερή, πολύ πληρης, ικανοποιητικά γρηγορη, πανεύκολη στην εγκατάσταση αν ακολουθήσεις τις οδηγίες προσεχτικά, και δεν χάνει ρυθμισεις κ εφαρμογες. ...τον εμπιστεύομαι πλεον :-)
Link to comment
Share on other sites

- Πώς επαναφέρουμε το 2e recovery στο Froyo.

 

To Froyo εισήγαγε ένα καινούριο πιο ασφαλές recovery mode, που το λένε 3e recovery, το οποίο δεν επιτρέπει να φορτώσουμε ανυπόγραφα update.zip. Αυτό βέβαια μας κάνει δύσκολη τη ζωή, γιατί δε μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε όλα τα custom roms, clockwork mode recovery, etc. Εδώ δίνω οδηγίες για να το ξεφορτωθούμε και να επιστρέψουμε στο παλιό καλό 2e recovery, που αν και λιγότερο ασφαλές, είναι καλύτερο για όλα τα mods. Eννοείται ότι πρέπει να είσαι root.

 

Kατέβασε αυτό εδώ το αρχείο: recovery 2e.

- Aποσυμπίεσέ το και βάλε τα περιεχόμενά του σε ένα φάκελο με το όνομα recovery2e μέσα στον /sdcard φάκελο (την εσωτερική μνήμη).

- Με το root explorer, κάνε mount r/w τον φάκελο /system (το κουμπάκι μετά θα λέει mount R/O)

- Bρες το αρχείο /system/bin/recovery και μετονόμασέ το σε recovery3e (για λόγους backup)

- Mε το root explorer ή το terminal emulator, αντίγραψε το αρχείο recovery από τον φάκελο recovery2e που αντέγραψες στην /sdcard στο /system/bin/

(cp /sdcard/recovery2e/recovery /system/bin/)

- Aντίγραψε όλο το φάκελο recovery που είναι μέσα στον φάκελο xbin μέσα στο /sdcard/recovery2e, στον /system/xbin/

(cp -r /sdcard/recovery2e/xbin/recovery /system/xbin/)

- Eπανεκκίνησε το τηλέφωνο. Τώρα έχεις recovery 2e (δοκίμασέ το με τα 3 κουμπιά ή με adb reboot recovery).

 

Εκανα την παραπανω μεθοδο και πλεων δε μπαινει σε recovery mode.(Δεν δουλευουν τα κουμπια) Δε ξερω τι μπορει να πηγε στραβα αλλα εσβησα τα αρχεια που ειχα βαλει και δουλευει παλι σε 3e

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αντωνακι.....οπως παντα ψαχνεσαι καλα και εσυ!!

 

Σιγουρα το καλυτερο μετα το Androdena που παλευαμε και βαλαμε πριν μερικες νυχτεσ ΛΟΛΟΛΟΛ:)

Σε προλαβα.......

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291025&page=8

 

Lol βρήκαμε κοινό λιμάνι βλέπω, το θέμα είναι πράγματι τέλειο και το έχω από την 5.6..

Τώρα για την 7 τι να λέμε..ο darky έγραψε και για την ρομ αλλά πλέον και για τον τρόπο που μπορείς να βάλεις μια ρομ...την πέρασα χωρίς να κάνω τίποτα..ούτε wipe ούτε κάτι άλλο..κατευθείαν από πάνω όπως είχα κάνει και με την 5.6 πάνω σε jpa..

Το μόνο που μου την δίνει είναι ότι πάει για nexus s και φοβάμαι ότι θα μας αφήσει..

Στο άλλο θέμα που παλεύαμε ο τύπος δεν έφτιαξε το θέμα με το power button οπότε το θέμα που βάλαμε είναι μονόδρομος (άσε που μου αρέσει πιο πολύ)

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Lol βρήκαμε κοινό λιμάνι βλέπω, το θέμα είναι πράγματι τέλειο και το έχω από την 5.6..

Τώρα για την 7 τι να λέμε..ο darky έγραψε και για την ρομ αλλά πλέον και για τον τρόπο που μπορείς να βάλεις μια ρομ...την πέρασα χωρίς να κάνω τίποτα..ούτε wipe ούτε κάτι άλλο..κατευθείαν από πάνω όπως είχα κάνει και με την 5.6 πάνω σε jpa..

Το μόνο που μου την δίνει είναι ότι πάει για nexus s και φοβάμαι ότι θα μας αφήσει..

Στο άλλο θέμα που παλεύαμε ο τύπος δεν έφτιαξε το θέμα με το power button οπότε το θέμα που βάλαμε είναι μονόδρομος (άσε που μου αρέσει πιο πολύ)

 

Sent from Galaxy !

+1000 Oλοι οι καλοι χωρανε παντου και πανε παρεα!

Ετσι ειναι και εγω την εριξα κατευθειαν απο πανω - δεν εχασα απολυτως τιποτα απο εφαρμογες-ρυθμισεις κλπ ΟΕΟΕΟΟΕΟΟΕ

ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΡΟΛΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ!

Το θεμα οντως δεν υπαρχει - καταπληκτικο!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από το πρωί με την darky 7

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091

Παίζει άνετα και χωρίς lagfix έχει βάση την jpy, πολύ καλή όποιος θέλει ας διαβάσει στο παραπάνω λινκ

Επίσης πιο κάτω ένα λινκ με το πιο best theme για αυτή την ρομ κατά την γνώμη μου (έχω δοκιμάσει όλα τα διαθέσιμα!)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=880902

 

 

Sent from Galaxy !

 

Αντωνη το θεμα το βαζουμε στην εσωτερικη καρτα σαν update.zip και το περναμε με CWM ? Μετα την εγκατασταση θελει τιποτα αλλο η το δειχνει κατευθειαν μετα το reboot ?

Edited by potokis
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Αντωνη το θεμα το βαζουμε στην εσωτερικη καρτα σαν update.zip και το περναμε με CWM ? Μετα την εγκατασταση θελει τιποτα αλλο η το δειχνει κατευθειαν μετα το reboot ?

 

Ναι το βάζεις στην εσωτερική κάρτα (sdcard) ΔΕΝ του αλλάζεις όνομα πας στην cwm και επιλέγεις instal zip from sdcard (πρόσεξε είναι το τρίτο ή τέταρτο από πάνω) μετά επιλέγεις choose zip from sdcard διαλέγεις το θέμα (συνήθως είναι το τελευταίο κάτω κάτω) το επιλέγεις με home button μετά πατάς return back (από τις επιλογές πάλι του cwm) επιλέγεις reboot now και περιμένεις...θα πάρει λίγη ώρα ΜΗΝ πατήσεις τίποτα και... καλή διασκέδαση

Θα σου συνιστούσα πριν να κάνεις ένα backup από το μενού της cwm μήπως κάτι πάει στραβά

 

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...