Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δουλευω αυτον το συνδυασμο γυρω στον ενα μηνα και το κινητο παει μια χαρα χωρις φαινομενα lag. Βεβαια σταματησα εδω καιρο να χρησιμοποιω τον touchwiz αφου ο go launcher EX απεδειχθη πολυ ανωτερος.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

και ο go launcher ειναι καλος και ο launcher pro αλλα επεστρεψα στον μετριο touchwiz για να κερδισω λιγη ram,το μονο μειονεκτημα της συσκευης πιστευω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αναλόγως ποια ROM έχεις... Αλλά γιατί να το κάνεις αυτό; Με Odin βάζεις όποια γουστάρεις, μόνο αν θες εγγύηση. Το είχες αγοράσει Αγγλικό;

 

Εχω 2.2.1 ΧΧJPY πορτογαλικη επισημη. Απλα θεωρω οτι ειναι πιο ασφαλες μεσω kies..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το <odin> που αναφερετε,ειναι εφαρμογη απο το μαρκετ?σορυ αλλα μολις πηρα το κινητο και..καταλαβαινετε!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση.. Εχει ενας φιλος το galaxy s και το εχει κανει ηδη μια φορα αναβαθμιση μεσω kies. Γινεται να περαστει τωρα καποιο CFM? Υπαρχουν καπου οι οδγιες για το πως γινεται το φλασαρισμα?

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το <odin> που αναφερετε,ειναι εφαρμογη απο το μαρκετ?σορυ αλλα μολις πηρα το κινητο και..καταλαβαινετε!!

 

Καλοριζικο το νεο σου κινητο φιλε μου...Διαβασε προσεκτικα τους οδηγους και θα καταλαβεις τι ειναι και που το βρισκεις.:lol::lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε

 

samfirmware.com

 

Official η leaked..;

Οποιος την βαλει ας γραψει εντυπωσεις...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

κατσε να δουμε τωρα παλυ ολλα απο την αρχη

 

Μικρο το κακο φιλε μου. Το στησιμο ειναι υποθεση 10 λεπτων.

Εξαλου,αυτη ειναι η μαγεια του γκαλαξυ, αφου δεν το βαριεσαι ποτε!!!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μικρο το κακο φιλε μου. Το στησιμο ειναι υποθεση 10 λεπτων.

Εξαλου,αυτη ειναι η μαγεια του γκαλαξυ, αφου δεν το βαριεσαι ποτε!!!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Σωστός, πάνω που είχα αρχίσει να βαριέμαι, και αναρωτιόμουν τι να περάσω.

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Official η leaked..;

Οποιος την βαλει ας γραψει εντυπωσεις...

 

αυριο το απογευμα Ηρακλη θα την περασω να δουμε τι ψαρια πιανει κι αυτη (αφου πρωτα διαβασω τους οδηγους που μου συστησες :lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

αυριο το απογευμα Ηρακλη θα την περασω να δουμε τι ψαρια πιανει κι αυτη (αφου πρωτα διαβασω τους οδηγους που μου συστησες :lol::lol:)

Ναι ναι σιγα μην τους διαβασεις, ταχα μου πως δεν ξερεις τι ειναι το odin. Περιμενω τις εντυπωσεις σου λοιπον φιλαρακι.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδεια μια κρυσιμη ερωτηση μην κανω βλακεια!!! μεσα στο samfirware κατω απο την jvr εχει την CSC = I9000OXAJVQ DARKY CUSTOM. για να την περασω ποιμ kernel χρηαζομαι. please ενα link γεια τον kernel!
Link to comment
Share on other sites

μολις την κατεβασα. παρατηρησα οτι το αρχειο για το csc ειναι .tar , ενω ολα τα αλλα ως συνηθως .tar.md5

να κανω και το csc .tar.md5 ή να το αφησω οπως ειναι?

1η φορα μου τυχαινει να μην ειναι ιδια ολα.. (κατα 99% πιστευω πως δεν χρειαζεται να αλλαξω τιποτα, αλλα ας το σιγουρεψουμε καλυτερα)

Link to comment
Share on other sites

μολις την κατεβασα. παρατηρησα οτι το αρχειο για το csc ειναι .tar , ενω ολα τα αλλα ως συνηθως .tar.md5

να κανω και το csc .tar.md5 ή να το αφησω οπως ειναι?

1η φορα μου τυχαινει να μην ειναι ιδια ολα.. (κατα 99% πιστευω πως δεν χρειαζεται να αλλαξω τιποτα, αλλα ας το σιγουρεψουμε καλυτερα)

 

Προχώρα ελεύθερα

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

αυριο το απογευμα Ηρακλη θα την περασω να δουμε τι ψαρια πιανει κι αυτη (αφου πρωτα διαβασω τους οδηγους που μου συστησες :lol::lol:)

 

Παρη, φλασαρε την καινουργια και δωσε πληρη αναφορα οπως μονο εσυ ξερεις, αλλα ασε τα odin κι αυτα τα πραγματα του διαβολου. Δεν θελεις bricked συσκευη πιστεψε με:p:p:p

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παρη, φλασαρε την καινουργια και δωσε πληρη αναφορα οπως μονο εσυ ξερεις, αλλα ασε τα odin κι αυτα τα πραγματα του διαβολου. Δεν θελεις bricked συσκευη πιστεψε με:p:p:p

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ασε Παναγιωτη γιατι διαβαζω αναφορες για τα fc που παραμενουν και μου την εδωσε.Η ελπιδα μου ειναι να το παρουσιαζει σε καποιους που ειχαν jvq κι εριξαν την jvr χυμα χωρις hard reset.Η αληθεια ειναι οτι εχω εδω και τρεις μερες την jsd (ναι αυτη και μην με αρχισετε στο δουλεμα

:lol:) κι εχω ησυχασει απο τα fc και προπαντων την ασυμβατοτητα στο bt της ανοιχτης ακροασης που ειχα με ολες τις

2.3.x. Θα την περασω παντως το απογευμα και θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Ασε Παναγιωτη γιατι διαβαζω αναφορες για τα fc που παραμενουν και μου την εδωσε.Η ελπιδα μου ειναι να το παρουσιαζει σε καποιους που ειχαν jvq κι εριξαν την jvr χυμα χωρις hard reset.Η αληθεια ειναι οτι εχω εδω και τρεις μερες την jsd (ναι αυτη και μην με αρχισετε στο δουλεμα

:lol:) κι εχω ησυχασει απο τα fc και προπαντων την ασυμβατοτητα στο bt της ανοιχτης ακροασης που ειχα με ολες τις

2.3.x. Θα την περασω παντως το απογευμα και θα δειξει

 

Έβγαλε και ο Στράτος kernel (1.4.0) για την JVR! Θα τη δοκιμάσω και εγώ το απόγευμα.

Πάντως νομίζω ότι αν συνεχιστεί η κατάσταση αυτή των fc θα σε ακολουθήσουμε και άλλι στο downgrading!! :lol::lol:

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει να μου μυρίζει περίεργα η όλη φάση. Τρίτη σερί leaked rom, εμπλοκή της ομάδας του darky στην όλη ιστορία. Είχαμε και πάλι μπαράζ leaked από eclair σε froyo στο παρελθόν αλλά καταλήξαμε τουλάχιστον στα διαμαντάκια της 2.2.1. Ελπίζω και σ' αυτήν την περίπτωση να καταλήξουμε σε μια πραγματικά καλή official γιατί αρχίζει να με κουράζει η όλη φάση. Ειδικά από τη στιγμή που η cm7 δεν βλέπω να φτάνει ποτέ σε final.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...