Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το undervolting τι ειναι;

 

Το αντιθετο του overclocking.Να κατεβασεις δηλαδη την συχνοτητα του επεξεργαστη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το undervolting τι ειναι;

 

Χαμηλότερη τάση λειτουργιας της cpu για εξοικονόμηση μπαταρίας. Αλλά αυτο θελει πολυ προσεχτικη ρυθμιση γιατι ευκολα μπορεις να εχεις προβληματα σταθεροτηρας, κολληματα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Χαμηλότερη τάση λειτουργιας της cpu για εξοικονόμηση μπαταρίας. Αλλά αυτο θελει πολυ προσεχτικη ρυθμιση γιατι ευκολα μπορεις να εχεις προβληματα σταθεροτηρας, κολληματα κλπ

 

αρα το προσπερναμε..:wacko::wacko: παντως πριν λιγο που εκανα ενα o/c στο1.2 και πηγα να παιξω το captain america εκανε επανεκινηση...ενω σε "μαμα" ταχυτητα το ξεζουμιζω...καμια βοηθεια παρακαλω?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με semaphore kernel και stock JVQ θα μπορεσω να περασω αυτο το θεμα;

Το εχει δοκιμασει κανεις ή ειναι μονο για Deodexed roms;

 

Ο kernel δεν παίζει κάποιο ρόλο στην επιλογή του θέματος, μόνο το αν υποστηρίζει custom bootanimation ή όχι. Το συγκεκριμένο θέμα που αναφέρεις είναι μόνο για deodexed roms ενώ η δική σου είναι odexed. Μην το περάσεις γιατί θα μπρικάρεις το τηλέφωνο.

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

αρα το προσπερναμε..:wacko::wacko: παντως πριν λιγο που εκανα ενα o/c στο1.2 και πηγα να παιξω το captain america εκανε επανεκινηση...ενω σε "μαμα" ταχυτητα το ξεζουμιζω...καμια βοηθεια παρακαλω?

 

Εκ κατασκευής όλες οι cpu δεν είναι ίδιες και δεν συμπεριφέρονται το ίδιο στο oc ή στο uv. Άλλες παιζουν μεχρι και στο 1.6Ghz και άλλες ουτε στο 1.2

Είσαι σιγουρος οτι δεν εκανες undervolting? Με ποιον πυρηνα;

Link to comment
Share on other sites

Εκ κατασκευής όλες οι cpu δεν είναι ίδιες και δεν συμπεριφέρονται το ίδιο στο oc ή στο uv. Άλλες παιζουν μεχρι και στο 1.6Ghz και άλλες ουτε στο 1.2

Είσαι σιγουρος οτι δεν εκανες undervolting? Με ποιον πυρηνα;

 

ναι δε πειραξα τιποτα. semaphore 1.3.3. φοραω

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι δε πειραξα τιποτα. semaphore 1.3.3. φοραω

 

Πως έκανες oc? Αν σίγουρα δεν έχεις κανει uv τοτε μάλλον η cpu σου δε μπορει παιξει σταθερα στο 1.2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδή ειμαι καινουργιος σε αυτα, ποιοι kernels ειναι καλοι για 2.2.1? Που μπορω να τους βρω? Μπορω να περασω κερνελ με sgs kernel flasher xωρις καμια επιπλοκη ή ειναι πιο ασφαλες μεσω odin? Αν δεν μ αρεσει υπαρχει τροπος να ξαναβαλω αυτον που εχω?

 

στην προηγουμενη σελιδα ειναι και τα στοιχεια του firmware..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση, αν γεμίσει το system τι κάνουμε;

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησω *#272*IMEI# μου βγαζει πολλα product codes... Αν βαλω για παραδειγμα της Αγγλίας θα μπορεσω να αναβαθμισω μεσω kies??
Link to comment
Share on other sites

η διαχειριση μνημης στην jvp θεωρω οτι είναι πολύ κακή καθώς χρησιμοποιουνται συνεχως πάνω απο 220 ΜΒ.Στην jvq βρισκεται στα ίδια επίπεδα;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησω *#272*IMEI# μου βγαζει πολλα product codes... Αν βαλω για παραδειγμα της Αγγλίας θα μπορεσω να αναβαθμισω μεσω kies??

Αναλόγως ποια ROM έχεις... Αλλά γιατί να το κάνεις αυτό; Με Odin βάζεις όποια γουστάρεις, μόνο αν θες εγγύηση. Το είχες αγοράσει Αγγλικό;

Καλημέρα, μια ερώτηση, αν γεμίσει το system τι κάνουμε;

 

Γιώργος

Δεν γεμίζει το /system, εκτός αν το πειράξεις. Μήπως εννοείς τον χώρο των εφαρμογών; Γιατί είναι άσχετος με το /system.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δεν γεμίζει το /system, εκτός αν το πειράξεις. Μήπως εννοείς τον χώρο των εφαρμογών; Γιατί είναι άσχετος με το /system.

 

Εννοώ το system/app το οποίο έχει μόνο 5 mb ελεύθερα, επίσης όταν πήγα να εγκαταστήσω κάτι από το market μου έβγαλε μύνημα ότι δεν έχω αρκετό χώρο.

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Πώς επαναφέρουμε το 2e recovery στο Gingerbread ?

 

Περνας εναν custom kernel και εχεις cwm που εχει τις δυνατοτητες που θελεις και πολλες περισσοτερες.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πως έκανες oc? Αν σίγουρα δεν έχεις κανει uv τοτε μάλλον η cpu σου δε μπορει παιξει σταθερα στο 1.2

 

με το set cpu εκανα o/c.μπας και εχω κανει τπτ αλλο λαθος?

αλλοι χρηστες αναφερουν πως κανουν o/c στο 1.4 με cyanogen...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδεια για να αλλαξω κερνελ. εχω semaphore 1,3,2 και θελω να βαλω τον 1.3.3 , πρεπει να ξαναφλασαρω την jvq απο την αρχη? ι περναω τον κερμελ πανο απο τον αλλο με odin????
Link to comment
Share on other sites

παιδεια για να αλλαξω κερνελ. εχω semaphore 1,3,2 και θελω να βαλω τον 1.3.3 , πρεπει να ξαναφλασαρω την jvq απο την αρχη? ι περναω τον κερμελ πανο απο τον αλλο με odin????

 

 

Οχι, δεν χρειάζετε μπορείς να τον περάσεις από πάνω

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

παιδεια να ρωτησω αν κατι που σημβαινει σε μενα με jvq συμβαινει γενικα , κατα αρχασ εβαλα jvq + semaphore 1.3.3 και ιδικα στο touch wiz κανει αρκετο lag οταν αλλαζεις οθονες, οχι παντα αλλα οταν βγανεισ απο καποια εφαρμογη κτλ, εχει κανεισ λυση????
Link to comment
Share on other sites

παιδεια να ρωτησω αν κατι που σημβαινει σε μενα με jvq συμβαινει γενικα , κατα αρχασ εβαλα jvq + semaphore 1.3.3 και ιδικα στο touch wiz κανει αρκετο lag οταν αλλαζεις οθονες, οχι παντα αλλα οταν βγανεισ απο καποια εφαρμογη κτλ, εχει κανεισ λυση????

 

Tελικά lagarei ο παραπάνω συνδυασμός ή όχι,γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι ο συνδυασμός που προτείνουν οι περισσότεροι..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Tελικά lagarei ο παραπάνω συνδυασμός ή όχι,γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι ο συνδυασμός που προτείνουν οι περισσότεροι..

και εγω τον ιδιο συνδυασμο εχω αλλα δεν εχω καθολου lag,πιστευω οτι το θεμα lag στις αρχικες οθονες μετα απο λιγο εξαρταται απο τα ποσα widget εχεις.και μιλαω για ολους τους launcher οχι μονο το touchwiz

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

και εγω τον ιδιο συνδυασμο εχω αλλα δεν εχω καθολου lag,πιστευω οτι το θεμα lag στις αρχικες οθονες μετα απο λιγο εξαρταται απο τα ποσα widget εχεις.και μιλαω για ολους τους launcher οχι μονο το touchwiz

 

εννοείς τα widget που έχεις στις οθόνες ή όλα τα widget που έχεις εγκατεστημένα στο κινητό..?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Περασα αυτην την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1187935 και δεν παιρνιεται με τιποτα το swype του τυχερακια.Οτι ρομ αλλαζα αυτο παντα δουλευε.τωρα οταν δοκιμαζω να βαλω swype δεν με αφηνει να επιλεξω καμια γλωσσα,ειναι απο μονο του αγγλικα,επισης το δοκιμασα και με root explorer με τις οδηγιες απο τον οδηγο για νεους χρηστες και παλι δεν δουλευει.Ξερετε τι παιζει?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

εννοείς τα widget που έχεις στις οθόνες ή όλα τα widget που έχεις εγκατεστημένα στο κινητό..?

 

Αυτα που ειναι ενεργα στις οθονες

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Tελικά lagarei ο παραπάνω συνδυασμός ή όχι,γιατί αν δεν κάνω λάθος είναι ο συνδυασμός που προτείνουν οι περισσότεροι..

 

Εγω δουλευω αυτον το συνδυασμο γυρω στον ενα μηνα και το κινητο παει μια χαρα χωρις φαινομενα lag. Βεβαια σταματησα εδω καιρο να χρησιμοποιω τον touchwiz αφου ο go launcher EX απεδειχθη πολυ ανωτερος.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...