Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη τωρα εχω lagfix ενεργοποιημενο;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

οχι,με cfroot δεν εχεις lagfix αν δεν το εχεις ενεργοποιησει εσυ μεσω recovery και μπορεις να φλασαρεις αφοβα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους!! Τις τελευταιες μερες εχω φαει σκαλωμα με την μπαταρια μου. πεφτω για υπνο με 85% και ξυπναω με 28% και βλεπω πως το λειτουργικο συστημα μου εχει φαει 60% - 70 %!! Συμβαινει καποιες φορες οχι παντα. Πριν δυο μερες μου εσβησε και εφραφα μαθημα :mad: ... παλι καλα που ειχε βαλει και ο αδερφος μου ξυπνητήρι !! Αν είναι θέμα ROM και επρεπε να αναφερθω στο simply honey θεμα, ζηταω συγνωμη (την 3.5 εχω)... καμια ιδέα για το τι να κανω?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! Τις τελευταιες μερες εχω φαει σκαλωμα με την μπαταρια μου. πεφτω για υπνο με 85% και ξυπναω με 28% και βλεπω πως το λειτουργικο συστημα μου εχει φαει 60% - 70 %!! Συμβαινει καποιες φορες οχι παντα. Πριν δυο μερες μου εσβησε και εφραφα μαθημα :mad: ... παλι καλα που ειχε βαλει και ο αδερφος μου ξυπνητήρι !! Αν είναι θέμα ROM και επρεπε να αναφερθω στο simply honey θεμα, ζηταω συγνωμη (την 3.5 εχω)... καμια ιδέα για το τι να κανω?

 

Από τη στιγμή που φοράς ginger ρίξε μια ματιά εδώ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που φοράς ginger ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Υπάρχουν και άλλοι ??? Τώρα δεν νιώθω μόνος!:lol: Σε ευχαριστώ!

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άλλοι ??? Τώρα δεν νιώθω μόνος!:lol: Σε ευχαριστώ!

Υπάρχουν κι άλλοι και μάλιστα πολλοί (και εγώ ήμουν μέσα)!!!

Περίεργο που δεν το αντιμετωπίζουν όλοι αλλά πάρα πολλοί με 2.3.3 το έχουν (στο XDA έχουν και τόπικ)!

Ήταν τόσο ενοχλητικό το bug που είπα να αλλάξω rom και πήγα στην JVP 2.3.4 που διέρρευσε (με καλά σχόλια και για το εν λόγω drain bug)!

Εντυπώσεις για το αν υπάρχει στην 2.3.4; Όταν δω με σιγουριά... Πάντως με λίγες ώρες δοκιμής σε όλα τα στάδια (με wifi & παιχνίδια που φαίνεται να το ξύπναγαν) δεν το είχα, δείγμα θετικό αλλά η έρευνα ακόμα τρέχει!!!

 

EDIT:

Καλησπέρα παιδιά! Έχει βγει cf-root για την JVI; Αν ναι, πού βρίσκεται;

Δεν έχει βγει (ακόμα!) ξεχωριστός αλλά ο κέρνελ για JVO θα δουλεύει και στην JVI (και έτσι έχουν αναφέρει μέχρι στιγμής στο xda όσοι το δοκίμασαν- αναφέρω οτι JVH & JVO και πιθανότατα και η JVI έχουν τον ίδιο kernel με απειροελάχιστες αλλαγές) αλλά αν θέλεις να είσαι σίγουρος περίμενε νεώτερο (θα βγάλει καθότι πολλοί χρήστες το ζητάνε)!

Δες και εδώ που συζητήθηκε το θέμα αυτό πάλι.

 

EDIT2: υπάρχει και ο αρχικός stock kernel σε περίπτωση που οι άλλοι δεν δουλέψουν εδώ, αν κάτι παέι στραβά ξαναπερνάς αυτόν με ODIN και είσαι OK!!!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

οχι,με cfroot δεν εχεις lagfix αν δεν το εχεις ενεργοποιησει εσυ μεσω recovery και μπορεις να φλασαρεις αφοβα

 

Πως το ενεργοποιείς;

 

στο recovery δεν βρίσκω σχετική επιλογή.

 

έχω την stock JVP με cf-root

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω τους σελοδοδεικτες απο το mozilla στον stock browser μεσω του g.b.import tool ακολουθωντας τα βηματα απο τους οδηγους, αλλα τζιφος. Το εχει προσπαθησει κανεις αλλος στην jvp...;

 

Επειδη το ξαναπροσπαθησα αλλα φως δεν ειδα, οποιος γνωριζει τι μπορει να φταιει, ειμαι ολος...ματια :happy::):)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κι άλλοι και μάλιστα πολλοί (και εγώ ήμουν μέσα)!!!

Περίεργο που δεν το αντιμετωπίζουν όλοι αλλά πάρα πολλοί με 2.3.3 το έχουν (στο XDA έχουν και τόπικ)!

Ήταν τόσο ενοχλητικό το bug που είπα να αλλάξω rom και πήγα στην JVP 2.3.4 που διέρρευσε (με καλά σχόλια και για το εν λόγω drain bug)!

Εντυπώσεις για το αν υπάρχει στην 2.3.4; Όταν δω με σιγουριά... Πάντως με λίγες ώρες δοκιμής σε όλα τα στάδια (με wifi & παιχνίδια που φαίνεται να το ξύπναγαν) δεν το είχα, δείγμα θετικό αλλά η έρευνα ακόμα τρέχει!!!

 

EDIT:

 

Δεν έχει βγει (ακόμα!) ξεχωριστός αλλά ο κέρνελ για JVO θα δουλεύει και στην JVI (και έτσι έχουν αναφέρει μέχρι στιγμής στο xda όσοι το δοκίμασαν- αναφέρω οτι JVH & JVO και πιθανότατα και η JVI έχουν τον ίδιο kernel με απειροελάχιστες αλλαγές) αλλά αν θέλεις να είσαι σίγουρος περίμενε νεώτερο (θα βγάλει καθότι πολλοί χρήστες το ζητάνε)!

Δες και εδώ που συζητήθηκε το θέμα αυτό πάλι.

 

EDIT2: υπάρχει και ο αρχικός stock kernel σε περίπτωση που οι άλλοι δεν δουλέψουν εδώ, αν κάτι παέι στραβά ξαναπερνάς αυτόν με ODIN και είσαι OK!!!

 

Ευχαριστώ φίλε, κι εγώ το σκέφτηκα με τον κέρνελ της JVO. Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου απαντησει στα παραπανω?????????????

 

Επισης μετα το φλασαρισμα αμα γυρισω σε επισημη παλι ρομ ελληνικη μπορω ν α εχω παλι εγγυηση??

 

Μπορει καποιος παρακαλω να απαντησει στα παραπανω??

Δεν ξεεω γτ δεν πηρε τωρα ολο το quote ειχσ ρωτησει για φλασσρισμα 2σελιδες πριν

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως το ενεργοποιείς;

 

στο recovery δεν βρίσκω σχετική επιλογή.

 

έχω την stock JVP με cf-root

 

Ο cf-root δεν έχει τέτοια επιλογή στο recovery... Αντίθετα για να ενεργοποιείς το lagfix περνάει (μαζι με τον kernel) και μια εφαρμογή (την "ext4", πρέπει να υπάρχει στις εφαρμογές σου) που κάνει τη μετατροπή απο rfs σε ext4 (αυτό είναι το λεγόμενο lagfix) και αντίστροφα!

 

Ευχαριστώ φίλε, κι εγώ το σκέφτηκα με τον κέρνελ της JVO. Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε...

Δοκίμασε, θα σου δουλέψει σίγουρα αλλά να δεις "κουλά" να συμβαίνουν ξαναφλάσαρε τον stock kernel που γράφω απο πάνω! Το καλό είναι οτι θα παραμείνεις root ακόμα και αν ξαναπεράσεις τον stock kernel μετά πάλι!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο πολυ σκεψη αποφασισα και εγω να περασω μια οφφισιαλ ρομ περαν της επισημης ελληνικης 2.2.....Λοιπον το ξερω οτι οι οδηγοι ειναι αναλυτικοτατοι...το κινητο φορτιζει τωρα για να πειραματιστω το βραδυ ...:) Λοιπον θα περασω την 2.3.3 δεν ξερω ποιες απο τις 2 ...CSC τι ειναι???? καταλαβαινω οτι παιζει με τους παροχους αυτο ....τι χρειαζζομαι ετσι οταν φλασαριστει το κινητο να δουλευουν ολα απο θεμα 3g και μηνυματα κ.ο.κ οκ???? δεν κανω τπτ αλλο η χρειαζεται να περασω κα ιτπτ αλλο....σχετικα με τα μνμτα θα πρεπει να φτιαξω κατι???? Να περασω την JVO ή καποια αλλη????? ναι πολλες ερωτησεις...........ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος

 

To csc όπως είπες παίζει με τους παρόχους. Στην 2.3.3 ό,τι και να βάλεις για την ώρα ελληνικούς παρόχους δε θα έχεις. Το ποια 2.3.3 θα βάλεις είναι δικιά σου επιλογή, η JVI είναι πιο καινούρια αλλά δεν έχω ακούσει κάτι καλύτερο, και επίσης για την ώρα δεν υπάρχει cf-root γι'αυτήν. Η JVO που λες, δεν έχει ελληνικά, και πρέπει να ασχοληθείς κι άλλο για να βάλεις. Αν θέλεις απλά μια σταθερή rom με ελληνικά, βάλε την JS8, που έχει και ελληνικά, και τους ελληνικούς παρόχους, αν διαλέξεις το ελληνικό EUR csc.

 

Όσο για την εγγύηση, ναι, θα έχεις πάλι, αν ξαναφλασάρεις τη rom που είχες αρχικά.

 

Τέλος, μια φιλική συμβουλή, το να επαναλαμβάνεις "απαντήστε μου", δεν είναι καλή πρακτική στο φόρουμ, αν κάποιος ξέρει θα σου πει. Οι περισσότερες απαντήσεις άλλωστε βρίσκονται στην πρώτη σελίδα...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο πολυ σκεψη αποφασισα και εγω να περασω μια οφφισιαλ ρομ περαν της επισημης ελληνικης 2.2.....Λοιπον το ξερω οτι οι οδηγοι ειναι αναλυτικοτατοι...το κινητο φορτιζει τωρα για να πειραματιστω το βραδυ ...:) Λοιπον θα περασω την 2.3.3 δεν ξερω ποιες απο τις 2 ...CSC τι ειναι???? καταλαβαινω οτι παιζει με τους παροχους αυτο ....τι χρειαζζομαι ετσι οταν φλασαριστει το κινητο να δουλευουν ολα απο θεμα 3g και μηνυματα κ.ο.κ οκ???? δεν κανω τπτ αλλο η χρειαζεται να περασω κα ιτπτ αλλο....σχετικα με τα μνμτα θα πρεπει να φτιαξω κατι???? Να περασω την JVO ή καποια αλλη????? ναι πολλες ερωτησεις...........ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος

Να σου απαντήσω!

Καταρχάς πέραν των 2.3.3 υπάρχουν και οι 2.2.1 που είναι επίσης πολύ καλές και "απροβλημάτιστες", καμία σχέση με 2.2 (πολύ γρηγορότερες και πιο σταθερές)!

CSC: το CSC περιέχει τις τοπικές ρυθμίσεις της rom και τα αντίστοιχα CODE τους (cor, eur, cyp, κλπ), δηλαδή τις γλώσσες που θα έχει η rom σου... Όπως και να έχει εσύ περνάς ολόκληρη τη rom σύμφωνα με τις οδηγίες, το CSC μην σε προβληματίζει ιδιαίτερα καθότι μηνύματα, 3g κλπ θα έχεις κανονικά (χωρίς να φτιάξεις κάτι)!

Επίσης σου γνωρίζω οτι οι περισσότερες 2.3.3 ΔΕΝ έχουν Ελληνικό πληκτρολόγιο και SWYPE (Ελληνικό μενού έχουν) αλλά αυτά περνιούνται έυκολα με CWM, Δες εδώ στην ερώτηση:

- Το τηλέφωνό μου είναι εισαγωγής / το πήρα από το εξωτερικό, και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ελληνικό πληκτρολόγιο, ούτε ελληνικό Swype. Τί να κάνω;

 

 

...

Ποιά να περάσεις;

Όλες οι 2.3.3 είναι αρκετά παρόμοιες με ελάχιστες αλλαγές, απλά διάλεξε αυτή που σου αρέσει (JVH Σκανδιναβική, JVO Αγγλική, JVI Γερμανική)!

Επίσης υπάρχει η 2.3.4 JVP (ανεπίσημη!) ή οπόια δουλεύει πολύ καλά!

 

Τέλος προσθέτω οτι ασχέτως αν περνάς επίσημη stock rom ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ εγγύηση αν αυτή είναι άλλης χώρας (δηλαδή όλες οι 2.3.3, 2.2.1 κλπ σε βγάζουν εκτός εγγύησης αν πήρες κινητό απο Ελλάδα με Ελληνικό producto code=cos ή eur)

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια stock gingerbread που να μην τρώει τη μπαταρία, που να λειτουργεί η πυξίδα, που να λειτουργεί το kies, να λειτουργεί το αλφάβητο gsm και να μη στέλνει ερωτηματικά ώστε να μη χρειάζεται να κατεβάσω κάποια έξτρα εφαρμογή για να στέλνω μηνύματα 160 χαρακτήρων. Έχω δοκιμάσει τις JVH, JVO, JVP, JVI αλλά καμία δεν πληρούσε όλες τις άνω προϋποθέσεις. Η JS8 θα ήταν υπέροχη αν λειτουργούσε το GPS. Κατέβασα την εφαρμογή GPS Aids και έπιανε τέλεια δορυφόρους αλλά μόλις έκλεινα και ξανάνοιγα το κινητό η εφαρμογή δε λειτουργούσε. Έχω βαρεθεί τραγικά να προσπαθώ επί ένα εννιάμηνο να καταφέρω να κάνω το κινητό να λειτουργεί φυσιολογικά και να μην τα καταφέρνω. Καμία απολύτως έκδοση δεν υπάρχει ακόμη που να το κάνει να λειτουργεί σε όλα του φυσιολογικά. Πάντα κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει σε οποιαδήποτε έκδοση. Περνάς μια άλλη έκδοση κι ενώ διορθώνει κάποιο πρόβλημα, χωλαίνει σε κάτι άλλο κ.ο.κ.

 

To csc όπως είπες παίζει με τους παρόχους. Στην 2.3.3 ό,τι και να βάλεις για την ώρα ελληνικούς παρόχους δε θα έχεις. Το ποια 2.3.3 θα βάλεις είναι δικιά σου επιλογή, η JVI είναι πιο καινούρια αλλά δεν έχω ακούσει κάτι καλύτερο, και επίσης για την ώρα δεν υπάρχει cf-root γι'αυτήν. Η JVO που λες, δεν έχει ελληνικά, και πρέπει να ασχοληθείς κι άλλο για να βάλεις. Αν θέλεις απλά μια σταθερή rom με ελληνικά, βάλε την JS8, που έχει και ελληνικά, και τους ελληνικούς παρόχους, αν διαλέξεις το ελληνικό EUR csc.

 

Όσο για την εγγύηση, ναι, θα έχεις πάλι, αν ξαναφλασάρεις τη rom που είχες αρχικά.

 

Τέλος, μια φιλική συμβουλή, το να επαναλαμβάνεις "απαντήστε μου", δεν είναι καλή πρακτική στο φόρουμ, αν κάποιος ξέρει θα σου πει. Οι περισσότερες απαντήσεις άλλωστε βρίσκονται στην πρώτη σελίδα...

 

Απλά να προσθέσω από δική μου εμπειρία ότι ούτε με τη JS8 θα έχει της προκοπής GPS. Υπάρχει βέβαια η εφαρμογή Gps Aids αλλά αν ανοιγοκλείσει το κινητό του θα χρειάζεται πάλι εξ αρχής ρύθμιση, οπότε δεν είναι πρακτικό.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την εγγύηση, ναι, θα έχεις πάλι, αν ξαναφλασάρεις τη rom που είχες αρχικά.

 

Τέλος, μια φιλική συμβουλή, το να επαναλαμβάνεις "απαντήστε μου", δεν είναι καλή πρακτική στο φόρουμ, αν κάποιος ξέρει θα σου πει. Οι περισσότερες απαντήσεις άλλωστε βρίσκονται στην πρώτη σελίδα...

 

Αυτο με την εγγυηση με ενοιαζει παρα πολυ...ευχαριστω για την απαντηση...

Ο σκοπος το να μου απαντησετε ...δεν ηταν επιτακτικος ουτε ηθελα να υποχρεωσω καποιον να το κανει ...αν φανηκε ετσι ζηταω συγνωμη.....και σαφεστατα δεν αποτελει καλη πρακτικη για το φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την εγγυηση με ενοιαζει παρα πολυ...ευχαριστω για την απαντηση...

 

To μόνο θέμα με την εγγύηση είναι ότι αν πραγματικά τη χρειαστείς, ενδέχεται να μην είσαι σε θέση να ξαναβάλεις κάποιο firmware γιατί το τηλέφωνο θα τα'χει παίξει τελείως. Αλλά αυτό είναι η χειρότερη περίπτωση, και ψιλοαπίθανη κατά τη γνώμη μου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι 3 button combo πρεπει να λειτουργει ετσι??

 

Αν βάλεις κάποιο πιο καινούριο firmware με bootloaders, περιέχει από μόνο του το combo.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις κάποιο πιο καινούριο firmware με bootloaders, περιέχει από μόνο του το combo.

 

θα ξεκινησω με 2.2.1 να δω πως παει και μετα θα δω αν ριξω γκινγκερ.....τωρα κλεινω τοκ ινητο να δω αν ειναι απο μαμα οκ το 3 button

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κι άλλοι και μάλιστα πολλοί (και εγώ ήμουν μέσα)!!!

Περίεργο που δεν το αντιμετωπίζουν όλοι αλλά πάρα πολλοί με 2.3.3 το έχουν (στο XDA έχουν και τόπικ)!

Ήταν τόσο ενοχλητικό το bug που είπα να αλλάξω rom και πήγα στην JVP 2.3.4 που διέρρευσε (με καλά σχόλια και για το εν λόγω drain bug)!

Εντυπώσεις για το αν υπάρχει στην 2.3.4; Όταν δω με σιγουριά... Πάντως με λίγες ώρες δοκιμής σε όλα τα στάδια (με wifi & παιχνίδια που φαίνεται να το ξύπναγαν) δεν το είχα, δείγμα θετικό αλλά η έρευνα ακόμα τρέχει!!!

 

Μεχρι στιγμης παντως εδω και καμια βδομαδα που που ειμαι με την 2.3.4, το bug δεν εμφανιστηκε. Αν προκυψει κατι θα το μαθετε αμεσα οπως παντα:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ο cf-root δεν έχει τέτοια επιλογή στο recovery... Αντίθετα για να ενεργοποιείς το lagfix περνάει (μαζι με τον kernel) και μια εφαρμογή (την "ext4", πρέπει να υπάρχει στις εφαρμογές σου) που κάνει τη μετατροπή απο rfs σε ext4 (αυτό είναι το λεγόμενο lagfix) και αντίστροφα!

 

 

Ξέρω τι κάνει το lagfix αλλά δεν έχω την εφαρμογή ext4 ούτε κάποια επιλογή για να γυρίζω και να ξε-γυρίζω το κινητό απο rfs σε ext4 και το ανάποδο.

Δεν είναι κάτι που με καίει κιόλας, το κινητάκι μια χαρά πάει κι έτσι, απο περιέργεια και μόνο θέλω να το δοκιμάσω για να δω τις όποιες διαφορές ( αν υπάρχουν) στην ταχύτητα απόκρισης του κινητού

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι κάνει το lagfix αλλά δεν έχω την εφαρμογή ext4 ούτε κάποια επιλογή για να γυρίζω και να ξε-γυρίζω το κινητό απο rfs σε ext4 και το ανάποδο.

Δεν είναι κάτι που με καίει κιόλας, το κινητάκι μια χαρά πάει κι έτσι, απο περιέργεια και μόνο θέλω να το δοκιμάσω για να δω τις όποιες διαφορές ( αν υπάρχουν) στην ταχύτητα απόκρισης του κινητού

 

Eίναι στο thread του cf-root στο xda η εφαρμογή για ext4, τη βάζεις μόνος σου. Κοίτα στο θέμα του root για το link...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης παντως εδω και καμια βδομαδα που που ειμαι με την 2.3.4, το bug δεν εμφανιστηκε. Αν προκυψει κατι θα το μαθετε αμεσα οπως παντα:)

 

Ναι, αλλά έχει άλλο bug η JVP, στέλνει στο αλφάβητο GSM ακαταλαβίστικα τα μηνύματα και δε θέλω να χρησιμοποιήσω ούτε το handcent ούτε το go sms κι επίσης δε θέλω να το βάλω στο αυτόματο και να στέλνω μηνύματα μόνο με 70 χαρακτήρες. Δε μπορεί να βγει μια άρτια rom; Αμάν πια! Τώρα είμαι με την JVH αλλά ενώ δεν παρουσιάζει το drain battery, γενικά όμως καταναλώνει στις εφαρμογές περισσότερη μπαταρία απ' ό,τι η JV8. Και στο GPS δε λειτουργεί η πυξίδα, ούτε και αναγνωρίζει το κινητό το kies. Παρόλα αυτά για την ώρα η JVH πιστεύω ότι από τις υπόλοιπες stock gingerbread είναι η καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά έχει άλλο bug η JVP, στέλνει στο αλφάβητο GSM ακαταλαβίστικα τα μηνύματα και δε θέλω να χρησιμοποιήσω ούτε το handcent ούτε το go sms κι επίσης δε θέλω να το βάλω στο αυτόματο και να στέλνω μηνύματα μόνο με 70 χαρακτήρες. Δε μπορεί να βγει μια άρτια rom; Αμάν πια! Τώρα είμαι με την JVH αλλά ενώ δεν παρουσιάζει το drain battery, γενικά όμως καταναλώνει στις εφαρμογές περισσότερη μπαταρία απ' ό,τι η JV8. Και στο GPS δε λειτουργεί η πυξίδα, ούτε και αναγνωρίζει το κινητό το kies. Παρόλα αυτά για την ώρα η JVH πιστεύω ότι από τις υπόλοιπες stock gingerbread είναι η καλύτερη.

To μοναδικο μειονεκτημα των 2.3.3 ειναι γενικοτερα η μετρια διαχειριση τηςμνημης, και στον τομεα η jvo θεωρω οτι τα παει καλυτερα εναντι των υπολοιπων gingerbread. Την εχεις δοκιμασει...;;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

To μοναδικο μειονεκτημα των 2.3.3 ειναι γενικοτερα η μετρια διαχειριση τηςμνημης, και στον τομεα η jvo θεωρω οτι τα παει καλυτερα εναντι των υπολοιπων gingerbread. Την εχεις δοκιμασει...;;)

 

Ναι, τη δοκίμασα και πράγματι έχεις δίκιο για τη διαχείριση μνήμης της JVO αλλά είχε και πάλι αυτό το θέμα με το αλφάβητο GSM που με ξενερώνει απόλυτα, το ίδιο δηλαδή πρόβλημα που αναφέρω πάνω και για την JVP. Γι' αυτό και την απέρριψα. Τώρα χρησιμοποιώ την JVH με autokiller και τουλάχιστον από διαχείριση μνήμης βρίσκομαι σε καλά επίπεδα. Πάντως έχω βαρεθεί να δοκιμάζω όλες τις stock gingerbread και να μη με ικανοποιεί πλήρως καμιά. Καμιά τους δεν κάνει τα εξυπακουόμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...