Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάτι κάνεις λάθος, το περιεχόμενο του CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS.zip είναι αυτό: CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS.tar

δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12651359&postcount=6

 

ναι,ενταξει δικο μου λαθος,το βρηκα!περασα και το ελληνικο πληκτρολογιο,ολα κομπλε!κατι τελευταιο..κατεβασα παλι το titanium backuop,ειχα κανει τον φακελο copy στην εξωτερικη καρτα μνημης,τον εκανα copy εκ νεου στην εσωτερικη,αλλα οταν εκτελω την εφαρμογη και στο batch,δεν μου βγαζει στο restore τα προγραμματα πυ εχω στον φακελο!στο backup παρ'πλα αυτα μου τις αναγνωριζει τις εφαρμογες μου!

 

εχει να κανει μηπως στο οτι τον φακελο τον εβαλα χυμα στην εσωτερικη μνημη?επισης εχω την free εκδοση,οχι την pro..μηπως ειναι καλυτερα να τις ξαναπερασω χειροκινητα??

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για το ασυρματο μιλαω

 

την πρωτη φορα που ανοιγεις μια σελιδα αργει λιγο..δεν ξερω γιατι....

απο την δευτερη η την τριτη(στην ιδια σελιδα κτλ) παει σφαιρα...

πχ εγω στο myphone που μπαινω συνεχεια..την ανοιγει σφαιρα..μαλλον κατι παιζει εδω...

τεσπα εγω δεν τον αλλαζω με τιποτα και ας αργει λιγο...:)

Link to comment
Share on other sites

την πρωτη φορα που ανοιγεις μια σελιδα αργει λιγο..δεν ξερω γιατι....

απο την δευτερη η την τριτη(στην ιδια σελιδα κτλ) παει σφαιρα...

πχ εγω στο myphone που μπαινω συνεχεια..την ανοιγει σφαιρα..μαλλον κατι παιζει εδω...

τεσπα εγω δεν τον αλλαζω με τιποτα και ας αργει λιγο...:)

 

εγω εχω την αισθηση οτι αργει σε πολλα site τουλαχιστον συγκριτικα με τον stock

τελος παντων ειμαστε off topic :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα..την νέα criskelo που βασίζεται σε jvo την έχει δοκιμάσει κανείς για να μας πει εντυπώσεις;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ΧΡΩΣΤΟΥΣΑ καποιες εντυπωσεις οσο αφορα καποια rom την οποια εβαλα

 

βεβαια αν και προσπαθησα να βαλω την JS8 δεν τα καταφερα (οι λογοι αγνωστοι σε εμενα)

ετσι και φοραω πλεον την Gingerbread JVK

 

φαντασια μου πλανευτρα

εισαι η πιο μεγαλη ψευτρα

 

σιγουρα πολυ καλυτερα απο μαμα απλα

βαση των μηνυματων αλλων παιδιων απο εδω στα αρνητικα της συγκεκριμενης βαζω

1) μπαταρια

2) και επανεκινηση του κινητου αν το ''ζορισω'' με καποια εφαρμογη (παιχνιδι,gps) για αρκετη ωρα (??????????)

 

ενα προβληματακι που εχω ακομα και θα ηθελα να μου πειτε

οσο αφορα τον CF-Root

εχω αυτο CF-Root-XW_OXX_JV1-v1.3-BusyBox-1.17.1.tar

 

και οσο αφορα τον Kernel

εχω αυτον Kernel_XXJVK.tar

 

οταν μπαινω σε clockworkmod recovery (v3.0.0.5)

δεν μπορω να κανω και πολλα μιας και οτι κανω παντα ειναι

Ε:can't mount/ etc etc etc

Ε:can't open/ etc etc etc

 

 

να αλλαξω κατι ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε obrax1977 γιατι εβαλες την jvk ...; ειναι η πρωτη που ειχε κυκλοφορησει πλεον εχουν βγει καλυτερες...βαλε λοιπον την jvo να ησυχασεις...οτι καλυτερο μεχρι τωρα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα αυτη ως μια ''εσχατη'' λυση αφου ηταν μια εκδοση που μπορουσα να βαλω μεσω odin

και ευκολη στην διαδικασια (οδηγο που βρηκα)

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα αυτη ως μια ''εσχατη'' λυση αφου ηταν μια εκδοση που μπορουσα να βαλω μεσω odin

και ευκολη στην διαδικασια (οδηγο που βρηκα)

Συμφωνώ. η jvo είναι πολύ καλύτερη και επίσημη, η JVK είναι πολύ χειρότερη (παλιότερη και ανεπίσημη) και με πολλά bugs!

Οδηγοί υπάρχουν αν ψάξεις, πχ στην υπογραφή μου (βήματα 1 εως 5) υπάρχει οδηγός πως να περάσεις την JVH (επίσημη 2.3.3 για Σκανδιναβικές χώρες) αλλά η μεθοδολογία είναι ίδια και για την JVO (επίσημη 2.3.3 για Αγγλία και τελευταία που βγήκε αναβάθμιση απο kies), απλά αλλάζουν τα αρχεία. Προσωπική συμβουλή: μη μείνεις στην JVK, δεν αξίζει!

 

Κατα τα λοιπά δεν μπορώ να καταλάβω πως δεν κατάφερες να περάσεις την js8 (που πλέον αντικαταστήθηκε απο την νεότερη 2.2.1 ΧWJSD στην πρώτη σελίδα), είναι πολύ εύκολη διαδικασία:rolleyes:!

 

EDIT:

ενα προβληματακι που εχω ακομα και θα ηθελα να μου πειτε

οσο αφορα τον CF-Root

εχω αυτο CF-Root-XW_OXX_JV1-v1.3-BusyBox-1.17.1.tar

 

και οσο αφορα τον Kernel

εχω αυτον Kernel_XXJVK.tar

 

οταν μπαινω σε clockworkmod recovery (v3.0.0.5)

δεν μπορω να κανω και πολλα μιας και οτι κανω παντα ειναι

Ε:can't mount/ etc etc etc

Ε:can't open/ etc etc etc

 

να αλλαξω κατι ?

Ο kernel είναι για JVK;;; Είσαι σίγουρος (άλλο JV1 άλλο JVK); Δοκίμασε kernel που γράφει για JVK πάνω, δες εδώ τον τελευταίο (αρχείο CF-Root-XX_OXA_JVK-v2.7-CWM3RFS.zip)...

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα αυτη ως μια ''εσχατη'' λυση αφου ηταν μια εκδοση που μπορουσα να βαλω μεσω odin

και ευκολη στην διαδικασια (οδηγο που βρηκα)

 

μα και με αυτην δεν θα ειχες προβλημα στην εγκατασταση αφου η διαδικασια μεσω odin ειναι σχεδον ιδια σε ολες τις ρομ...ειναι στανταρ βηματα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

απαντησεις στο ευλογο ερωτημα σας δεν εχω δυστυχως

 

θα κατσω ομως αυτην την στιγμη να την περασω αυτη που λετε

 

ερχομαι δριμυτερος

Link to comment
Share on other sites

ενα προβληματακι που εχω ακομα και θα ηθελα να μου πειτε

οσο αφορα τον CF-Root

εχω αυτο CF-Root-XW_OXX_JV1-v1.3-BusyBox-1.17.1.tar

 

και οσο αφορα τον Kernel

εχω αυτον Kernel_XXJVK.tar

 

οταν μπαινω σε clockworkmod recovery (v3.0.0.5)

δεν μπορω να κανω και πολλα μιας και οτι κανω παντα ειναι

Ε:can't mount/ etc etc etc

Ε:can't open/ etc etc etc

 

να αλλαξω κατι ?

 

Ελπίζω να έχεις συνειδητοποιήσει, ή μάλλον όχι, ότι χρησιμοποίησες cf root για την JV1 ενώ φορούσες JVK. Και που σου άνοιξε και σου λειτουργεί είναι ένα Α επίτευγμα.

Τώρα, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπόρεσες να περάσεις την JS8. Αν όμως επιμένεις σε ginger φοράς την χειρότερη από αυτές που κυκλοφορούν. Η καλύτερη είναι η JVO που σου έχει ήδη προταθεί παραπάνω.

Οδηγίες αναλυτικές για να την περάσεις υπάρχουν εδώ. Ακολούθησε τα βήματα 1-6.

Αντί για την JVH κατέβασε την JVO από εδώ.

Για cf root χρησιμοποιείς αυτόν.

Διάβασε καλά πριν κάνεις οτιδήποτε και καλή επιτυχία.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ακούσει πάρα πολλά παιδιά να λένε εδώ για το θέμα της μπαταρίας στην gingerbread θα postάρω ss το βράδυ από το κινητό μου . Φοράω simply 3.5 (jvh) χωρίς κανένα extra πρόγραμμα εξοικονόμησης μπαταρίας και είμαι μόλις στον δεύτερο κύκλο φόρτισης . Ενημερωτικά τώρα έχω 65% μπαταρία ,το κινητό έχει 2 μέρες και 2 ώρες ανοιχτό με χρήση wifi μόνο 10 λεπτά και χρήση πακέτων άλλα τόσα και φωτεινότητα και δίκτυο αυτόματα. Σίγουρα δεν το έλιωσα αφού η οθόνη ήταν ανοιχτή μόνο 1:30 ώρα .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έβαλα κρισκελο πάνω σε jvo και έπαθα πλάκα ...το κινητό μεταμορφώθηκε ...πιο σμουθ πιο γρήγορο πετάει πραγματικά

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έβαλα κρισκελο πάνω σε jvo και έπαθα πλάκα ...το κινητό μεταμορφώθηκε ...πιο σμουθ πιο γρήγορο πετάει πραγματικά

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Αξίζει απο juwe 4.3.1 με damian στα 1200 να παω σε κρισκελο..;

voodoo kernel εχει βγει για jvo-κρισκελο? link??:)

 

Edit: την καταληξη .md5 απο pda phone csc (απο την jvo που μολις κατεβασα) τα σβηνω για να γινουν .tar ετσι?

κανενα λινκ για κρισκελο για την jvo?:)

(κλασικα μονο instal zip from sd για να την περασω?)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει απο juwe 4.3.1 με damian στα 1200 να παω σε κρισκελο..;

voodoo kernel εχει βγει για jvo-κρισκελο? link??:)

 

Edit: την καταληξη .md5 απο pda phone csc (απο την jvo που μολις κατεβασα) τα σβηνω για να γινουν .tar ετσι?

κανενα λινκ για κρισκελο για την jvo?:)

(κλασικα μονο instal zip from sd για να την περασω?)

 

Ολα αυτα που θελεις (ολα ομως...) ειναι στο xda.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που θελεις (ολα ομως...) ειναι στο xda.

 

τα χανω λιγο με τα αγγλικα γιαυτο δεν βγαζω ακρη μερικες φορες φιλε. . !:O

 

edit:anyway, απλα περναω την v60 criskelo no wipe (μονο αυτην εχει,δεν εχει wipe..) πανω στην jvo και τελος?

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

τα χανω λιγο με τα αγγλικα γιαυτο δεν βγαζω ακρη μερικες φορες φιλε. . !:O

 

Α τοτε οκ. Λοιπον η καινουργια του criskelo βασιζεται στον dark core που ειναι το ιδιο πραγμα με τον voodoo ουσιαστικα. Με το που την περνας εχει πανω τον dark core.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=978354

 

Τα αρχεια ετσι οπως ειναι τα φλασαρεις δεν βγαζεις την καταληξη. "κανενα λινκ για κρισκελο για την jvo?" αυτο δεν το καταλαβαινω αν θελεις εξηγησε το.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Α τοτε οκ. Λοιπον η καινουργια του criskelo βασιζεται στον dark core που ειναι το ιδιο πραγμα με τον voodoo ουσιαστικα. Με το που την περνας εχει πανω τον dark core.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=978354

 

Τα αρχεια ετσι οπως ειναι τα φλασαρεις δεν βγαζεις την καταληξη. "κανενα λινκ για κρισκελο για την jvo?" αυτο δεν το καταλαβαινω αν θελεις εξηγησε το.

 

εννοουσα πως ηθελα ενα λινκ για την κρισκελο με base την jvo. την περασα τωρα και περιμενω να κανει boot.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι οταν περναω αυτο το πολυ χρησιμο κολπακι του συμφορουμιτη για την μπαταρια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3447440#post3447440 σκαλωνει ο δεικτης της μπαταριας και δεν κατεβαινει ποτε???

τι wipe battery stats κανω, τι το φορτιζω τι το ξεφορτιζω

εχω φλασαρει 15 φορες για να καταλαβω τι φταιει και τιποτα

εχω ξενερωσει ασχημα τωρα τελευταια με το κινητο, σε σημειο να θελω να το σπρωξω να παρω κανενα κλασικο νοκια... :angry:

ολη την ωρα θελει να ασχολεισαι μαζι του ρε γμτ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι οταν περναω αυτο το πολυ χρησιμο κολπακι του συμφορουμιτη για την μπαταρια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3447440#post3447440 σκαλωνει ο δεικτης της μπαταριας και δεν κατεβαινει ποτε???

τι wipe battery stats κανω, τι το φορτιζω τι το ξεφορτιζω

εχω φλασαρει 15 φορες για να καταλαβω τι φταιει και τιποτα

εχω ξενερωσει ασχημα τωρα τελευταια με το κινητο, σε σημειο να θελω να το σπρωξω να παρω κανενα κλασικο νοκια... :angry:

ολη την ωρα θελει να ασχολεισαι μαζι του ρε γμτ

 

Διόρθωση... εσύ θέλεις να ασχολείσαι όλη την ώρα... το κλασσικό νόκια δε θα σ'αφήσει να αλλάξεις το εικονίδιο για τη μπαταρία. Η πικρή αλήθεια αυτή είναι. Σταμάτα να το πειράζεις και ίσως ηρεμήσεις :p

 

Όσο για το τί φταίει... μάλλον το framework της ginger διαβάζεται διαφορετικά από τις froyo που το είχε δοκιμάσει ο stinger...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι οταν περναω αυτο το πολυ χρησιμο κολπακι του συμφορουμιτη για την μπαταρια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3447440#post3447440 σκαλωνει ο δεικτης της μπαταριας και δεν κατεβαινει ποτε???

τι wipe battery stats κανω, τι το φορτιζω τι το ξεφορτιζω

εχω φλασαρει 15 φορες για να καταλαβω τι φταιει και τιποτα

εχω ξενερωσει ασχημα τωρα τελευταια με το κινητο, σε σημειο να θελω να το σπρωξω να παρω κανενα κλασικο νοκια... :angry:

ολη την ωρα θελει να ασχολεισαι μαζι του ρε γμτ

 

Για battery mods κ.α. δοκίμασε την uot kitchen εδώ.

Αν πάλι βαρέθηκες να ασχολείσαι, είσαι ακόμα στη ginger και θέλεις κάτι εύκολο και γρήγορο εδώ. (Έχω δοκιμάσει τα μισά και δουλεύουν).

 

Edit: Ή απλά κάτσε στα αβγά σου όπως προτείνει ο Άλεξ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι οταν περναω αυτο το πολυ χρησιμο κολπακι του συμφορουμιτη για την μπαταρια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3447440#post3447440 σκαλωνει ο δεικτης της μπαταριας και δεν κατεβαινει ποτε???

τι wipe battery stats κανω, τι το φορτιζω τι το ξεφορτιζω

εχω φλασαρει 15 φορες για να καταλαβω τι φταιει και τιποτα

εχω ξενερωσει ασχημα τωρα τελευταια με το κινητο, σε σημειο να θελω να το σπρωξω να παρω κανενα κλασικο νοκια... :angry:

ολη την ωρα θελει να ασχολεισαι μαζι του ρε γμτ

 

Bill για τη απορια σου δεν ξερω να απαντησω, αλλα για το αλλο απλως να σχολιασω οτι μεσα στο μυαλο μας ειναι ολα και εμεις ειμαστε αυτοι που θελουμε να ζαλιζουμε και να σκαλιζουμε το κινητο. Δοκιμασε για λιγο καιρο να το αφησεις στην ησυχια του και θα δεις οτι θα ηρεμησει το κεφαλι σου. Εγω αυτο αποφασισα να κανω εδω και μια εβδομαδα και μεχρι να τελειωσει και η εξεταστικη μου.:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση... εσύ θέλεις να ασχολείσαι όλη την ώρα... το κλασσικό νόκια δε θα σ'αφήσει να αλλάξεις το εικονίδιο για τη μπαταρία. Η πικρή αλήθεια αυτή είναι. Σταμάτα να το πειράζεις και ίσως ηρεμήσεις :p

 

Όσο για το τί φταίει... μάλλον το framework της ginger διαβάζεται διαφορετικά από τις froyo που το είχε δοκιμάσει ο stinger...

την froyo jsd εχω

μα αυτο ειναι το θεμα, οτι με το nokia δεν θα μπορω να κανω κατι ουτως η αλλως οποτε θα κατσω στα αυγα μου... :lol:

ενω με το galaxy μπαινουν διαολοι μεσα στο κεφαλι μου ολη την ωρα...

Για battery mods κ.α. δοκίμασε την uot kitchen εδώ.

Αν πάλι βαρέθηκες να ασχολείσαι, είσαι ακόμα στη ginger και θέλεις κάτι εύκολο και γρήγορο εδώ. (Έχω δοκιμάσει τα μισά και δουλεύουν).

 

Edit: Ή απλά κάτσε στα αβγά σου όπως προτείνει ο Άλεξ.

οπως ειπα εχω jsd 2.2.1

την kitchen που μου δειχνεις την δοκιμαζα χθες το βραδι

εκανα 2 αποπειρες που συνεπαγεται 2 φλασαρισματα και στις 2 δεν μπουταρε το κινητο

μονο το εικονιδιακι της μπαταριας ειχα επιλεξει και ειχα ανεβασει το σωστο framework-res.apk

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα εχω jsd 2.2.1

την kitchen που μου δειχνεις την δοκιμαζα χθες το βραδι

εκανα 2 αποπειρες που συνεπαγεται 2 φλασαρισματα και στις 2 δεν μπουταρε το κινητο

μονο το εικονιδιακι της μπαταριας ειχα επιλεξει και ειχα ανεβασει το σωστο framework-res.apk

 

Τι να σου πω ρε Βασίλη, έριξα μια ματιά xda και απ' ότι φαίνεται η JSD έχει περάσει απαρατήρητη απ' όλους. Το μόνο που βρήκα γι' αυτήν είναι ένα άκυρο mod για mms :lol:.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...