Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ,εξωτερικη sd δεν εχω βαλει δεν χρειαστηκε,το re-partition αποθηκευεται στην εσωτερικη;Ετσι μου ειχε απαντησει καποιος απο οτι θυμαμαι,απλα το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι εχω περασει τον κερνελ που δινει ο τυχερακιας για ρουτ με fuguroot και απο τοτε το τηλ.δεν συνδεεται στο kies,μηπως δεν εχω τους καταλληλους drivers και κολλησω καπου;To kies το εβαλα και το ξαναβγαλα κρατωντας μονο το samsung usb drivers for mobile phones,ειμαι οκ νομιζω αλλα θελω και την γνωμη καποιου εμπειρου.Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

 

σαν συσκευη αποθηκευσης δεν συνδεεται?

φορτωσε κανονικα το odin και συνδεσε το κινητο σου, αμα σου το γνωριζει στη λιστα με τις διεργασιες θα γραψει added, θα το καταλαβεις οτι εχει συνδεθει

αν δεν συνδεθει κατεβσε παλι τους drivers

τι εννοεις οτι αποθηκευει το repartition στην εσωτερικη?

κατα καποιο τροπο διαμορφωνει απλα την sd του κινητου, εσυ δεν θα καταλαβεις κατι

δες εδω τι ειναι

http://en.wikipedia.org/wiki/Disk_partitioning

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ερωτηση αν δε μ μου κανει το μοντεμ της jvh εννοω με το σημα του παιζει πουθενα το μοντεμ της jvk που με καλυπτε στο σημα πληρως?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα απο το φουρναρη...φρεσκο τζιτζεροψωμο σημερα παιδια,

φρεσκοτατο :lol::lol::lol:

δεν μπορεσα να κρατηθω τελικα χθες και την περασα...και ΔΕΝ το μετανιωνω!!! πως αλλωστε, αφου σε ολα της ειναι αψογη...και το κυριοτερο στη διαχειριση...αποδεδειγμενο στην πραξη πια :up:

απο ταχυτητα σε σχεση με την καλυτερη 2.2.1 js8 που ειχα ειναι 1.5-2 κλικ πιο γρηγορη...ολα τα φορτωνει γρηγοροτερα..εφαρμογες,κυλιση στο μενου,το ανοιγμα της συσκευης εχει γινει πλεον ταχυτατο και wifi/gps σε πολυ υψηλα επιπεδα...οσο για την μπαταρια, σε λιγες μερες θα βγουν ασφαλη συμπερασματα...

γενικοτερα, bug δεν εχω βρει ακομη :)

οσοι κολλατε στην διαδικασια παντως, σε 2 λεπτα ειστε ετοιμοι μεσω odin...με re-partition και pit 512 κανοντας πριν και μετα wipe datafactory reset...τοσο απλα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση αν δε μ μου κανει το μοντεμ της jvh εννοω με το σημα του παιζει πουθενα το μοντεμ της jvk που με καλυπτε στο σημα πληρως?
Kαλημερες.Ρε συ Αλεκο,περασε την πρωτα και μετα θα δεις,παντως το μοντεμ της ειναι αψογο,δεν νομιζω να χρειαστεις κατι απο το παλιο ;)

 

καλημερα απο το φουρναρη...φρεσκο τζιτζεροψωμο σημερα παιδια,

φρεσκοτατο :lol::lol::lol:

δεν μπορεσα να κρατηθω τελικα χθες και την περασα...και ΔΕΝ το μετανιωνω!!! πως αλλωστε, αφου σε ολα της ειναι αψογη...και το κυριοτερο στη διαχειριση...αποδεδειγμενο στην πραξη πια :up:

οσοι κολλατε στην διαδικασια παντως, σε 2 λεπτα ειστε ετοιμοι μεσω odin...με re-partition και pit 512 κανοντας πριν και μετα wipe datafactory reset...τοσο απλα :)

Ηρακλη...welcome back to 2.3.3 club again :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Ηρακλη...welcome back to 2.3.3 club again :lol::lol:

thanks, i came and i'll stay this time :D:D:D

εκανες την αρχη εσυ...ακολουθω εγω...αντε κι οι υπολοιποι σιγα-σιγα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

thanks, i came and i'll stay this time :D:D:D

εκανες την αρχη εσυ...ακολουθω εγω...αντε κι οι υπολοιποι σιγα-σιγα :)

Την περασες με το δικο της csc η της jva?Παντως ειδα πριν λιγο ποστ του chainfire στο xda που ειπε οτι μεχρι δευτερα απογευμα το αργοτερο θα εχει ξεφουρνισει cf-root-jvh
Link to comment
Share on other sites

Την περασες με το δικο της csc η της jva?Παντως ειδα πριν λιγο ποστ του chainfire στο xda που ειπε οτι μεχρι δευτερα απογευμα το αργοτερο θα εχει ξεφουρνισει cf-root-jvh

 

με το δικο της την περασα...θα κανει λες το csc της jva;

root μπορει να γινει τωρα με το voodoo kernel μεσω odin και μετα κατεβαζοντας απο το μαρκετ το superuser εισαι κομπλε.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

με το δικο της την περασα...θα κανει λες το csc της jva;

root μπορει να γινει τωρα με το voodoo kernel μεσω odin και μετα κατεβαζοντας απο το μαρκετ το superuser εισαι κομπλε.

Nαι το εχω δει αυτο κι εχω κατεβασει το tar του supercurio απο εχθες αλλα απ οτι γραφουν αυτος ο κερνελ κανει convert σε ex4 (αν κανω λαθος διορθωστεμε) και μια δοκιμη που ειχα κανει στην jvb πριν λιγο καιρο με ext4 δεν ελεγε,πολλα προβληματα με εφαρμογες!!
Link to comment
Share on other sites

Nαι το εχω δει αυτο κι εχω κατεβασει το tar του supercurio απο εχθες αλλα απ οτι γραφουν αυτος ο κερνελ κανει convert σε ex4 (αν κανω λαθος διορθωστεμε) και μια δοκιμη που ειχα κανει στην jvb πριν λιγο καιρο με ext4 δεν ελεγε,πολλα προβληματα με εφαρμογες!!

 

δεν το εχω δοκιμασει αλλα δεν νομιζω να κανει αυτο που λες...οριστε συγκεκριμενα και το link:

http://dl.project-voodoo.org/Gingerbread-GT-I9000-XWJVH-stock-kernel+hacks.tar

ισως το δοκιμασω αργοτερα αλλιως περιμενουμε να ερθει η Δευτερα :)

btw, παρατηρω οτι μονο η γκαλερυ κολλαει λιγο...επαληθευεις εσυ;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δοκιμασει αλλα δεν νομιζω να κανει αυτο που λες...οριστε συγκεκριμενα και το link:

http://dl.project-voodoo.org/Gingerbread-GT-I9000-XWJVH-stock-kernel+hacks.tar

ισως το δοκιμασω αργοτερα αλλιως περιμενουμε να ερθει η Δευτερα :)

btw, παρατηρω οτι μονο η γκαλερυ κολλαει λιγο...επαληθευεις εσυ;

Θελει μερικα ανοιγματα μεχρι να φιαξει τα thumbnails,μετα παει μια χαρα,καθυστερηση μπορει να σου δημιουργειται αν εχεις πολλες φωτο στην εξωτερικη sd

Παντως μια ασταθεια στην γκαλερυ παρατηρω γενικα σε ολες τις ρομ,αλλες φορες ανοιγει σφαιρα κι αλλες φορες τρωει κατι ψιλοκαθυστερησεις,anyway,δεν δινω σημασια ομως.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Θελει μερικα ανοιγματα μεχρι να φιαξει τα thumbnails,μετα παει μια χαρα,καθυστερηση μπορει να σου δημιουργειται αν εχεις πολλες φωτο στην εξωτερικη sd

Παντως μια ασταθεια στην γκαλερυ παρατηρω γενικα σε ολες τις ρομ,αλλες φορες ανοιγει σφαιρα κι αλλες φορες τρωει κατι ψιλοκαθυστερησεις,anyway,δεν δινω σημασια ομως.

 

τωρα που τις αφησα και τις φορτωσε ολες πηγαινε πιο ομαλα και πιο γρηγορα...εχεις δικιο...στην jvb ηταν χαλια!!τωρα ειναι στα επιπεδα της js8 μπορω να πω :)

βεβαια, ολες τις εχω στην εσωτερικη sd :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να βγει στο άμεσο μέλλον κάποια 2.3.3 με ενσωματωμένο Ελληνικό πληκτρολόγιο (όπως η Ολλανδική 2.2.1) για να μην παιδευόμαστε τώρα τζάμπα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να βγει στο άμεσο μέλλον κάποια 2.3.3 με ενσωματωμένο Ελληνικό πληκτρολόγιο (όπως η Ολλανδική 2.2.1) για να μην παιδευόμαστε τώρα τζάμπα?

 

απο την στιγμη που δεν μπορει να το αποκλεισει κανεις, ναι υπαρχουν πιθανοτητες να εχει ελληνικα...και πιστευω οτι ειναι αρκετες :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να βγει στο άμεσο μέλλον κάποια 2.3.3 με ενσωματωμένο Ελληνικό πληκτρολόγιο (όπως η Ολλανδική 2.2.1) για να μην παιδευόμαστε τώρα τζάμπα?

Άγνωστε οι βουλέ της samsung:rolleyes:....

 

Όλα πιθανα είναι με αυτή την εταιρία... Αν και πιστεύω πως θα αρχίσουν τώρα να ξεπηδάνε οι επίσημες αναβαθμίσεις 2.3.3 για όλες τις χώρες οπότε σύντομα (θέλω να ελπίζω) θα έχουμε μια στοκ 2.3.3 με "μαμίσια" ελληνικά πληκτρολόγια.

 

Για δε επίσημη Ελληνική 2.3.3 δε μιλάω καθόλου, Δεν την περιμένω εντος του 2011 (ούτε κάποιας άλλης χρονιάς:p)...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

1! για να φλασαρω την jvh, ακολουθω τον οδηγο της juwe (που στην ουσια μεχρι το βημα 5-6 ειναι το φλασαρισμα της jvb) η κανω κατι αλλο?

(και ενα λινκ θα ηθελα αν γινεται να κατεβασω την jvh..!!:) )

2! για να βαλω ελληνικα keyboard & swype θελει πολυ πατεντα?(θα τα καταφερω σαν πρωταρης δηλαδη..??!)

3! υπαρχει καποιος οδηγος μετα για ροοτ? (πως θα κανω αλλιως επαναφορα τα αρχεια μου απο το titanium??!!)

4! hard reset να κανω και πριν το φλασαρισμα και μετα?

Περιμενω με ανυπομονησια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το μόνο πρόβλημα με τα ελληνικά είναι το τελικό ς στο swype ; γιατί ψήνομαι να την βάλω και εγώ το μεσημερακι :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

1! για να φλασαρω την jvh, ακολουθω τον οδηγο της juwe (που στην ουσια μεχρι το βημα 5-6 ειναι το φλασαρισμα της jvb) η κανω κατι αλλο?

(και ενα λινκ θα ηθελα αν γινεται να κατεβασω την jvh..!!:) )

2! για να βαλω ελληνικα keyboard & swype θελει πολυ πατεντα?(θα τα καταφερω σαν πρωταρης δηλαδη..??!)

3! υπαρχει καποιος οδηγος μετα για ροοτ? (πως θα κανω αλλιως επαναφορα τα αρχεια μου απο το titanium??!!)

4! hard reset να κανω και πριν το φλασαρισμα και μετα?

Περιμενω με ανυπομονησια!

 

1) ο οδηγός θα είναι ο ίδιος, απλά για αρχεία κατεβάζεις αυτά απο το xda εδώ.

2) θα πρότεινα όμως να περιμένεις να βγει καλός kernel με root/cwm3 ώστε να μπορείς να περάσεις τα αρχειάκια του tyxerakias (εναλλακτικά μπορείς να βάζεις csc αρχείο αυτό της jva με Ελληνικά, άκουσα δουλέυει και στην jvh)

3) κοίτα το 2, περιμενε σχετικό κερνελ

4) καλύτερα κάνε flash απο την αρχή με repartition και μετά hard rest.

 

Αν και εγώ δε θα βιαζόμουν τόσο πολύ... Θα περίμενα να αρχίσουν να βγαίνουν πρώτα /cernel/custom roms που θα τα έχουν όλα!!!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

1! για να φλασαρω την jvh, ακολουθω τον οδηγο της juwe (που στην ουσια μεχρι το βημα 5-6 ειναι το φλασαρισμα της jvb) η κανω κατι αλλο?

(και ενα λινκ θα ηθελα αν γινεται να κατεβασω την jvh..!!:) )

2! για να βαλω ελληνικα keyboard & swype θελει πολυ πατεντα?(θα τα καταφερω σαν πρωταρης δηλαδη..??!)

3! υπαρχει καποιος οδηγος μετα για ροοτ? (πως θα κανω αλλιως επαναφορα τα αρχεια μου απο το titanium??!!)

4! hard reset να κανω και πριν το φλασαρισμα και μετα?

Περιμενω με ανυπομονησια!

 

1. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Δεν φερω καμια ευθυνη αν κατι παει στραβα σε σενα ομως :happy:

κατεβαζεις απο εδω την ρομ:

JVH_JV3_JPO.EXE

Θα βρεις 3 αρχεία αφού τρέξεις το αρχείο ΕΧΕ :

PDA_JVH_JV3_JPO.tar

PHONE_JVH_JV3_JPO.tar

CSC_JVH_JV3_JPO.tar

α)Κλείνουμε το τηλέφωνο και το βάζουμε σε download mode ( volume down+home+power για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να ανοίξει)

β)Τρέχουμε το odin.exe και βάζουμε στο πρόγραμμα τα αρχεία που έχουν προκύψει από την εκτέλεση του .exe αρχείου.Tικαρε και το re-partition και βαλε pit 512

γ)Συνδέουμε το τηλέφωνο και μόλις ανάψει το κίτρινο κουτάκι πατάτε start και περιμένετε να γίνει πράσινο το κουτάκι και να γράψει pass . ΔΕΝ ΑΠΟΣΥΝΔΕΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΙ PASS

 

Το τηλέφωνο κάνει reboot στην καινούργια 2.3.3 ρομ . Υπάρχουν ελληνικά στα μενού όχι στα πληκτρολόγια

2. θελει root, ομως υπαρχουν τοσα πληκτρολογια στο μαρκετ που κανουν την ιδα δουλεια.

 

3.Για Root κατεβάζουμε το http://dl.project-voodoo.org/Gingerbread-GT-I9000-XWJVH-stock-kernel+hacks.tar και το φλασαρουμε πάλι μέσω Odin ΧΩΡΙΣ να το αποσυμπιέσουμε στη θέση PDA με τον ίδιο με πριν τρόπο. Στη συνέχεια κατεβάζουμε από το μάρκετ το superuser και το τηλέφωνο μας είναι root. Μεχρι στιγμης, ειναι ο μοναδικος τροπος.

4. Ναι, και πριν και μετα :)

 

ΠΗΓΗ

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

νεος κατοχος galaxy (1 εβδομαδα και γενικα ασχετος με android συσκευες κλπ)

εχω διαβασει τους οδηγους για νεους κλπ.

το κινητο είναι με

firmware 2.2.1

baseband version: I9000XXJPY

kernel: 2.6.32.9 root@DELL105#1

bulid No:froyo XWJS8

 

θελω για αρχη να αποκτησω root προσβαση και να βάλω το lagfix (θα βοηθήσει?)

και επειδη εχω μπερδευτει (μαλλον κάνει το superoneclick 1.9 αλλα μου φαινεται πολυπλοκο-και φοβαμαι μην κανω καμια χαζομαρα)

μπορω να γινω root με το z4root για την συγκεκριμενη εκδοση?

ειδα αυτο το video και μου φανηκε η πιο απλη διαδικασια (

)

τι λετε?

 

* πολυ ευχαριστώ για τυχον απαντησεις και για την βοηθεια που ετσι και αλλιως βρηκα στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

ο δηγος που δινει ο τυχερακιας στην πρωτη σελιδα για το ροοτ για 2.3.3 δεν δουλευει?γιατι ειδα εχει και την jvh.. (κατεβασα απο την πρωτη σελιδα το οντιν 1.3 που δινει ο αλεξ παλι.δεν νομιζω να χρειαζετε να κατεωασω ενημερωμενη εκδοση οντιν ή κατι τετοιο ε?)

το αρχειο exe της ρομ μου εβγαλε 4 αρχεια. αυτα που ειπες ηρακλη και + το s1_odin_20100512.pit

ετσι οπως ειναι το αρχειο? (Gingerbread-GT-I9000-XWJVH-stock-kernel+hacks) το βαζω στο pda και φλασαρω?

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

νεος κατοχος galaxy (1 εβδομαδα και γενικα ασχετος με android συσκευες κλπ)

εχω διαβασει τους οδηγους για νεους κλπ.

το κινητο είναι με

firmware 2.2.1

baseband version: I9000XXJPY

kernel: 2.6.32.9 root@DELL105#1

bulid No:froyo XWJS8

 

θελω για αρχη να αποκτησω root προσβαση και να βάλω το lagfix (θα βοηθήσει?)

και επειδη εχω μπερδευτει (μαλλον κάνει το superoneclick 1.9 αλλα μου φαινεται πολυπλοκο-και φοβαμαι μην κανω καμια χαζομαρα)

μπορω να γινω root με το z4root για την συγκεκριμενη εκδοση?

ειδα αυτο το video και μου φανηκε η πιο απλη διαδικασια (

)

τι λετε?

 

* πολυ ευχαριστώ για τυχον απαντησεις και για την βοηθεια που ετσι και αλλιως βρηκα στο φορουμ

με το root μπορεις να κανεις πολλα πραγματα, εαν ομως θελεις να το κανεις μονο και μονο για να βαλεις lagfix, απλα ξεχασε τη διαδικασια καθως ολες οι 2.2.1 ρομς δεν χρειαζονται lagfix...μονο οι 2.2 και οι 2.1 ηθελαν...το τηλεφωνο με 2.2.1 δουλευει αψογα...δεν εισαι ευχαριστημενος εσυ με την js8...;η καλυτερη 2.2.1 ειναι :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

με το root μπορεις να κανεις πολλα πραγματα, εαν ομως θελεις να το κανεις μονο και μονο για να βαλεις lagfix, απλα ξεχασε τη διαδικασια καθως ολες οι 2.2.1 ρομς δεν χρειαζονται lagfix...μονο οι 2.2 και οι 2.1 ηθελαν...το τηλεφωνο με 2.2.1 δουλευει αψογα...δεν εισαι ευχαριστημενος εσυ με την js8...;η καλυτερη 2.2.1 ειναι :)

 

ειπα να μην πεσω στα βαθια κατευθειαν..μιας και θεωρητικα περιμενουμε την 2.3

ακομα 1 προβλημα που εχω και θελω να διορθωσω με root ειναι οτι στο γραφειο εχουμε static ip και χρειαζεται με λιγα λογια να κανω την παρακτω διαδικασια (κολλαει το wifi και δεν συνδεεται "obtaining ip address" ειναι το μυνημα...και η λυση που βρηκα ειναι η παρακατω...

2- root the device

3- remove the dhcp list file , rm /data/misc/dhcp/dhcp_list

4- restart the device and reconnect, it will work.

 

γενικα το z4root δουλευει στο συγκεκριμενο μοντελο-εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

ειπα να μην πεσω στα βαθια κατευθειαν..μιας και θεωρητικα περιμενουμε την 2.3

ακομα 1 προβλημα που εχω και θελω να διορθωσω με root ειναι οτι στο γραφειο εχουμε static ip και χρειαζεται με λιγα λογια να κανω την παρακτω διαδικασια (κολλαει το wifi και δεν συνδεεται "obtaining ip address" ειναι το μυνημα...και η λυση που βρηκα ειναι η παρακατω...

2- root the device

3- remove the dhcp list file , rm /data/misc/dhcp/dhcp_list

4- restart the device and reconnect, it will work.

 

γενικα το z4root δουλευει στο συγκεκριμενο μοντελο-εκδοση?

 

δεν μπορω να σε βοηθησω στο προβλημα αυτο δεν μου εχει τυχει κατι αναλογο...οποιος γνωριζει ας ενημερωσει το φιλο μας.

οσο για τη διαδικασια root στην εκδοση 2.2.1 που εχεις τωρα οι τροποι ειναι δυο:μεσω adb ή μεσω superoneclick...κι επειδη δεν θες να πεσεις κατευθειαν στα βαθεια οπως λες, καντο με το superoneclick...ενα κλικ ειναι :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

1! για να φλασαρω την jvh, ακολουθω τον οδηγο της juwe (που στην ουσια μεχρι το βημα 5-6 ειναι το φλασαρισμα της jvb) η κανω κατι αλλο

 

1. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Δεν φερω καμια ευθυνη αν κατι παει στραβα σε σενα ομως :happy:

κατεβαζεις απο εδω την ρομ:

JVH_JV3_JPO.EXE

Θα βρεις 3 αρχεία αφού τρέξεις το αρχείο ΕΧΕ :

PDA_JVH_JV3_JPO.tar

PHONE_JVH_JV3_JPO.tar

CSC_JVH_JV3_JPO.tar

α)Κλείνουμε το τηλέφωνο και το βάζουμε σε download mode ( volume down+home+power για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να ανοίξει)

β)Τρέχουμε το odin.exe και βάζουμε στο πρόγραμμα τα αρχεία που έχουν προκύψει από την εκτέλεση του .exe αρχείου.Tικαρε και το re-partition και βαλε pit 512

γ)Συνδέουμε το τηλέφωνο και μόλις ανάψει το κίτρινο κουτάκι πατάτε start και περιμένετε να γίνει πράσινο το κουτάκι και να γράψει pass . ΔΕΝ ΑΠΟΣΥΝΔΕΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΙ PASS

 

Το τηλέφωνο κάνει reboot στην καινούργια 2.3.3 ρομ . Υπάρχουν ελληνικά στα μενού όχι στα πληκτρολόγια

2. θελει root, ομως υπαρχουν τοσα πληκτρολογια στο μαρκετ που κανουν την ιδα δουλεια.

 

3.Για Root κατεβάζουμε το http://dl.project-voodoo.org/Gingerb...rnel+hacks.tar και το φλασαρουμε πάλι μέσω Odin ΧΩΡΙΣ να το αποσυμπιέσουμε στη θέση PDA με τον ίδιο με πριν τρόπο. Στη συνέχεια κατεβάζουμε από το μάρκετ το superuser και το τηλέφωνο μας είναι root. Μεχρι στιγμης, ειναι ο μοναδικος τροπος.

4. Ναι, και πριν και μετα :)

 

Καλο είναι όταν αντιγραφουμε κομμάτια απο οδηγούς που έχουν αναρτηθεί αλλού να αναφέρουμε την πηγή.

 

www.navimania.gr/showthread.php?t=27373

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Άγνωστε οι βουλέ της samsung:rolleyes:....

 

Όλα πιθανα είναι με αυτή την εταιρία... Αν και πιστεύω πως θα αρχίσουν τώρα να ξεπηδάνε οι επίσημες αναβαθμίσεις 2.3.3 για όλες τις χώρες οπότε σύντομα (θέλω να ελπίζω) θα έχουμε μια στοκ 2.3.3 με "μαμίσια" ελληνικά πληκτρολόγια.

 

Για δε επίσημη Ελληνική 2.3.3 δε μιλάω καθόλου, Δεν την περιμένω εντος του 2011 (ούτε κάποιας άλλης χρονιάς:p)...

 

Τότε μάλλον θα περιμένω λίγω για να βγούν τα γνωστά "πακέτα" που τα έχουν όλα και δεν χρειάζεται να κάνεις προσθήκες...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...