Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, Εχω βρει το E7,belle, σε μαύρο χρώμα με υπόλοιπο εγγύησης ένα χρόνο στα 210e.

Θεωρείτε οτι είναι καλή αγορά?H πλέον είναι <ξεπερασμένο>?Προέρχομαι απο galaxy S.Ευχαριστώ

Καθόλου ξεπερασμένο. Εγώ το πηρα μεταχειρα με 240 με θηκη αυθεντικη νοκια (δεν την πολυβαζω ομως, αγορασα μια καλυψη απο το ebay μονο για το κατω) μαζι με καλωδιο hdmi, usb3, ακουστικα και φορτιστη. το μονο που ελειπε ειναι ο ανταπτορας usb αλλα μου ειπε πως ποτε δεν το ειχε μεσα... αρα πιστευω τα 210€ ειδικα αν σου δινει και τα παρελκομενα, εισαι οκ. κι αν δεν στα δινει, στο ebay υπαρχουν και ειναι και φτηνα...

 

μήπως χρησιμοποιείς swype ?

καταλαβα τι γινεται... στο κινητο ως αποστολεας ενω γραφεις μικρα και με τονους πχ, στον παραληπτη φαινονται παντα μεγαλα... αρα η περιορισμενη υποστηριξη εχει να κανει με τον παραληπτη..

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Ειναι Ελληνικό με ολα τα παρελκόμενα,προερχόμενος απο galaxy s rooted θα ηθελα την γνωμη σας για το browsing στο interrnet,ειναι αξιοπρεπές η θα μου φανει πολύ αργό συγκριτικά με το galaxy s?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοπρεπές η θα μου φανει πολύ αργό συγκριτικά με το galaxy s?

Γενικα ενα μειον του Ε7 ειναι το browsing για μενα, οσο αφορα το lag οταν κανεις scrolling και zoom in zoom out (κυριως σε πολυ βαρια sites). ΟΜΩΣ, υποστηριζει full flash player, δλδ φορτωνει τα sites κανονικα, ακομα και τα plugins τα οποια αλλα κινητα δεν φορτωνουν. ΟΜΩΣ, περιμενουμε την αναβαθμιση για να φτιαχτει λιγο ο borwser, οπως λενε. Να πω την αληθεια κι εγω Galaxy S εψαχνα να βρω, αλλα το πτυσσομενο πληκτρολογιο, ειναι κατι το οποιο δεν θα αφησω ποτε στην ζωη μου...!

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Θα φανω ασχετος αλλα θα το ρωτησω,υπάρχουν developers ,οπως στο android?

Δηλαδή να βελτιώνουν κάποια χαρακτηριστικά στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας την συσκευή hack, μπορείς να βάλεις κάποια mods, για βελτίωση της μπαταρίας, αλλαγή του τρόπου ξεκλειδώματος με slide, αλλαγή στην εικόνα εισόδου κλπ. Προσωπικά δεν εχω ασχοληθεί με hack και mods στο Ε7, δεν θέλω άλλη βελτίωση. Γονατίζω με την συσκευή μου πολλούς ανταγωνιστές άλλωστε...
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

[symbian^3] Symbian - Hacks & Patches

Ρίξε και μια ματιά στα FAQ καθώς πολλές απορίες σου θα λυθούν μέσα από αυτά.

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 & S60 5th Edition FAQ

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Hardware FAQ

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για σας Παιδια,

 

Σκεφτομαι να αγορασω ενα Nokia E7.

Τι θα πρεπει να προσεξω?

καινουργιο η μεταχειρισμενο?

και μεχρι ποσα Ευρω πρεπει να δωσω?

Αυτη την στιγμη εχω ενα Htc HD2 .

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω ενα Nokia E7.

Τι θα πρεπει να προσεξω?

 

Εννοείται μεταχειρισμένο, είναι καιρός τώρα για τόσα έξοδα; Πολλά παιδιά από επιδοτήσεις και αντικαταστάσεις παίρνουν τα κινητά και τα πολούν μεταχειρισμένα, αλλά στην ουσία είναι μεσά στο κουτί τους, "ζελατίνα" όπως λέμε. Προσπάθησε να ψάξεις τέτοια περίπτωση... επίσης (με σειρά προτεραιότητας).

1. Να είναι σε καλή κατάσταση η μπαταρία

2. Να έχει ελληνικό πτησσόμενο πληκτρολόγιο

3. Να περιέχει όλα τα παρελκόμενα (καλώδια, ακουστικά κλπ)

4. Απόδειξη αγοράς για εγγύηση

5. Και να ειναι στο κουτί του...

 

τιμή μεταχειρισμένου (μαύρου) αυτήν την στιγμή κυμαίνεται από 230-280 €...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μεταχειρισμένο, είναι καιρός τώρα για τόσα έξοδα; Πολλά παιδιά από επιδοτήσεις και αντικαταστάσεις παίρνουν τα κινητά και τα πολούν μεταχειρισμένα, αλλά στην ουσία είναι μεσά στο κουτί τους, "ζελατίνα" όπως λέμε. Προσπάθησε να ψάξεις τέτοια περίπτωση... επίσης (με σειρά προτεραιότητας).

1. Να είναι σε καλή κατάσταση η μπαταρία

2. Να έχει ελληνικό πτησσόμενο πληκτρολόγιο

3. Να περιέχει όλα τα παρελκόμενα (καλώδια, ακουστικά κλπ)

4. Απόδειξη αγοράς για εγγύηση

5. Και να ειναι στο κουτί του...

 

τιμή μεταχειρισμένου (μαύρου) αυτήν την στιγμή κυμαίνεται από 230-280 €...

 

η απόδειξη δεν χρειάζεται για εγγύηση.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

 

 

Επισης μου ειπαν οτι χαλαει ο μηχανισμος ευκολα και πως θα πρεπει να το προσεξω?!

 

Ευχαριστω.

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

η απόδειξη δεν χρειάζεται για εγγύηση.

 

Η απόδειξη χρειάζεται οταν το παρεις απο τον αλλον για να δεις οντως αν το αγορασε αυτος και ειναι εντος εγγυησης και απο ποιο μαγαζι... γιατι μετα μπορει να πας στη ΝΟΚΙΑ και να σου πει οτι ειναι εκτος... δεν μπορεις λοιπον να ξερεις την ωρα που το παιρνεις... βεβαια ολα αυτα ειναι λεπτομερειες...

 

οσο για τον μηχανισμο, δεν εχω ακουσει κατι.. εμενα μια χαρα στοιβαρος ειναι... γενικα η κατασκευη ειναι παααρα πολυ καλη.

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δεις απο εδω http://www.nokia.com/gr-el/support/troubleshooting/warrantychecker

 

κανενα καλο mod εχετε να προτεινεται?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μεταχειρισμένο, είναι καιρός τώρα για τόσα έξοδα; Πολλά παιδιά από επιδοτήσεις και αντικαταστάσεις παίρνουν τα κινητά και τα πολούν μεταχειρισμένα, αλλά στην ουσία είναι μεσά στο κουτί τους, "ζελατίνα" όπως λέμε. Προσπάθησε να ψάξεις τέτοια περίπτωση... επίσης (με σειρά προτεραιότητας).

1. Να είναι σε καλή κατάσταση η μπαταρία

2. Να έχει ελληνικό πτησσόμενο πληκτρολόγιο

3. Να περιέχει όλα τα παρελκόμενα (καλώδια, ακουστικά κλπ)

4. Απόδειξη αγοράς για εγγύηση

5. Και να ειναι στο κουτί του...

 

τιμή μεταχειρισμένου (μαύρου) αυτήν την στιγμή κυμαίνεται από 230-280 €...

 

εδώ γράφεις πως χρειάζεται την απόδειξη αγοράς για εγγύηση. Απλά απάντησα σε αυτό για να γνωρίζει το παιδί πως εντός των 2 ετών, όποια Νοκια συσκευή πας σε Nokia Care απόδειξη δεν χρειάζεται. Τα βλέπεις όλα με το IMEI. Όπως λέει και ο Dark_ds γίνεται και μέσα απο το Site. Τώρα για αυτό που εξηγείς το πότε το αγόρασε είναι διαφορετικό με αυτό που απάντησα εγώ.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει πρόβλημε με το browsing, ας δοκιμάσει τον οπερα mobile ;)

Με τον οπερα δυστυχως δεν φορτωνει plugins και flash οπως γινεται με τον default browser της νοκια... αρα ακυρο.

Τώρα για αυτό που εξηγείς το πότε το αγόρασε είναι διαφορετικό με αυτό που απάντησα εγώ.

Δεν ειναι καθολου διαφορετικο. Απλα οταν αγοραζεις ενα μεταχειρισμενο λογικα σε εναν εξωτερικο χωρο, δεν εχεις την δυνατοτητα να το τσεκαρεις εκεινη την στιγμη, επομενως με την αποδειξη εχεις και την πιστοποιηση της εγγυησης, τουλαχιστο μεχρι να το τσεκαρεις σπιτι σου. Χωρια οτι μερικα μαγαζια (βλ. eshop) δινουν και περαιτέρω εγγυηση...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

με τον Mobile δοκίμασες; έχω την εντύπωση ότι ανοίγει φλας

θα το τσεκάρω σήμερα σε ενός φίλου

 

μπηκα στο site της operas και κατεβασα αυτο που ειχε για το Ε7... για στειλε link αν ειναι...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ. Διορθώνω το ένα πρόβλημα, μου προκύπτει άλλο. Πάω να προσθέσω μια συντόμευση στην οθόνη και κάνει επανεκκίνηση. Οπως επίσης κάνει επανεκκίνηση σε άσχετες στιγμές. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, γιατί έχω τέτοιο τηλέφωνο, το χρειάζομαι επαγγελματικά και δεν μπορώ να το χαρώ. Edited by serp_2
Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο site της operas και κατεβασα αυτο που ειχε για το Ε7... για στειλε link αν ειναι...

 

δες στο ovi store. ο φίλος με είπε χθες οτι μπηκε να κάνει reload it (wu) και του εμφάνισε το φλας βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ. Διορθώνω το ένα πρόβλημα, μου προκύπτει άλλο. Πάω να προσθέσω μια συντόμευση στην οθόνη και κάνει επανεκκίνηση. Οπως επίσης κάνει επανεκκίνηση σε άσχετες στιγμές. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, γιατί έχω τέτοιο τηλέφωνο, το χρειάζομαι επαγγελματικά και δεν μπορώ να το χαρώ.

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις ξανά το λειτουργικό (μέσω phoenix ή απο το Nokia Suite). Αν δε πετύχει το πηγαίνεις να το κοιτάξουν στη Nokia. Δεν θα έπρεπε να τα κάνει αυτά. Είναι αρκετά σταθερό το κινητό με τη nokia belle

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυριο μου ερχεται το κινητο, με 2 χρονια εγγυηση(ενος μηνα) στα 230ευρω.

Πιστευω οτι ειναι καλα.

Σαν πρωτες κινησεις μολις το παραλαβω τι να κναω?

 

Ποια θηκη να προτιμησω?

 

btw το hd2 εγινε bricked προχθες το βραδυ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα τσεκαρε το μηχανισμο σε τι κατασταση ειναι (αν δεν εχεις τρελες πτωσεις δεν πιστευω να εχει κανενα προβλημα, ειναι πολυ καλης ποιοτητας).

Τσεκαρε και το βισμα της φορτησης (καπου εχει παρει το ματι μου οτι ισως χαλαρωνει ευκολα)

Η οθονη εχει γκοριλα αρα και παλι δεν θα εχεις θεμα (λογικα).

Ειναι ελληνικο; αν ναι κανε ενα χαρντ ρισετ αν δεν εχει κανει το παιδι και μετα περνας απο νοκια σουιτ οτι αναβαθμιση σου βγαλει . αν ειναι παραεισαγωγης κανε απλα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετα πετας εσυ οτι δεν σου χρειάζεται (αχρειαστες για σενα εφαρμογες κτλ) .

Αν ειναι παραεισαγωγης ο μονος φοβος να χασεις τα ελληνικα αν κανεις καποια αναβάθμιση απο το υπολογιστη αν τα κανεις ΟΤΑ δεν χανεις τιποτα .

Αν δεν ειναι ελληνικο τσεκαρε την χωρα για την οποια προοριζόταν (αν δεν ειναι ευρωπαικη εχεις θεμα με την εγγύηση )

 

Θηκη εγω σε αυτο που ειχα ειχα παρει απλα μια σκληρη πλατη να μην γδέρνετε απο πισω το κιν.

 

Αντε με το καλο και οτι αλλο θες εδω ειμαστε

Edited by tsamadas
Link to comment
Share on other sites

1. Υπάρχει τρόπος να κάνω τον browser της ΝΟΚΙΑ, προγραμμα συστήματος, ωστε να μην μου κλεινει καθε φορα που μπουκωνει η μνημη; (οπως υπαρχει μια επιλογη τετοια στο opera)

2. Οταν συνδεομαι με το bluetooth στο αυτοκινητο, μου ανοιγει αυτοματα το προγραμμα "Οδήγηση" που ειναι για την ζευξη συσκευης - αυτοκινητου. Υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω αυτο το αυτοματο ανοιγμα γιατι ειναι αρκετα ενοχλητικο..;

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα τσεκαρε το μηχανισμο σε τι κατασταση ειναι (αν δεν εχεις τρελες πτωσεις δεν πιστευω να εχει κανενα προβλημα, ειναι πολυ καλης ποιοτητας).

Τσεκαρε και το βισμα της φορτησης (καπου εχει παρει το ματι μου οτι ισως χαλαρωνει ευκολα)

Η οθονη εχει γκοριλα αρα και παλι δεν θα εχεις θεμα (λογικα).

Ειναι ελληνικο; αν ναι κανε ενα χαρντ ρισετ αν δεν εχει κανει το παιδι και μετα περνας απο νοκια σουιτ οτι αναβαθμιση σου βγαλει . αν ειναι παραεισαγωγης κανε απλα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετα πετας εσυ οτι δεν σου χρειάζεται (αχρειαστες για σενα εφαρμογες κτλ) .

Αν ειναι παραεισαγωγης ο μονος φοβος να χασεις τα ελληνικα αν κανεις καποια αναβάθμιση απο το υπολογιστη αν τα κανεις ΟΤΑ δεν χανεις τιποτα .

Αν δεν ειναι ελληνικο τσεκαρε την χωρα για την οποια προοριζόταν (αν δεν ειναι ευρωπαικη εχεις θεμα με την εγγύηση )

 

Θηκη εγω σε αυτο που ειχα ειχα παρει απλα μια σκληρη πλατη να μην γδέρνετε απο πισω το κιν.

 

Αντε με το καλο και οτι αλλο θες εδω ειμαστε

 

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

 

Το κινητο ειναι αγορασμενο στις 9 μαρτιου 2012 απο πλαισιο μεταμορφωσης με 2 χρονια εγγυηση!(εχω την αποδειξη)

 

Ειναι πραγματικα καινουργιο!Δεν ειχε κανενα σημαδι ,αλλα εγω του εκανα 1 (ελαχιστο στην πλατη) στο πρωτο μισαωρο χρησης!

Γι αυτο αγορασα μια θηκη ,μονο πλατη, δερματινη της νοκια.

Πως γινεται το hard Reset?

Επισης , πως αλλαζω απο ελληνικα σε αγγλικα την ωρα που γραφω?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...