Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μενού->μητρώο->πας στη δεξιά καρτέλα->πατας σε μια καταχώρηση κλήσης και στα λέει όλα

 

Απόλυτα σωστός. Ευχαριστώ πολύ!

Ψάχνω το ιστορικό διότι έχω την εντύπωση ότι χρεώθηκα κάποια ποσά ενώ δεν μίλησα...

Βρίσκω πολλές εξερχόμενες με χαρακτηρισμό "GPRS COSMOTE INTERNET" 3 δευτερόλεπτα τη φορά και 0 ΚΒ. Τι είναι αυτές; Προσπάθεια από κάποια εφαρμογή να συνδεθεί αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[...]

Βρίσκω πολλές εξερχόμενες με χαρακτηρισμό "GPRS COSMOTE INTERNET" 3 δευτερόλεπτα τη φορά και 0 ΚΒ. Τι είναι αυτές; Προσπάθεια από κάποια εφαρμογή να συνδεθεί αυτόματα;

ακριβώς.πρόσεχε το γιατί πιθανών να σε χρεώνει,μετέφερε το κοσμοτέ internet σε άλλο φάκελο σημείων πρόσβασης (όχι στο διαδίκτυο δηλαδή) στις ρυθμίσεις συνδεσιμότητας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις ποτε θα βγει η belle για το c6-01?Εχω φαει ολο το google και δεν λεει πουθενα...λεγανε δεκεμβριο αλλα δεν το κοβω καμια διαφημιση καμια ανακοινωση τιποτα...εχει παρει το ματι σας τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις ποτε θα βγει η belle για το c6-01?Εχω φαει ολο το google και δεν λεει πουθενα...λεγανε δεκεμβριο αλλα δεν το κοβω καμια διαφημιση καμια ανακοινωση τιποτα...εχει παρει το ματι σας τιποτα?

πριν μέρες βγήκε στο navifirm για το Ν8 ενώ «διέρευσε» ανεπίσημη και για το C7 άρα θέλω να πιστεύω πως δεν ήμαστε μακρυά απ την επίσημη κυκλοφορία (δεν το κόβω για δεκέμβριο πάντως-.-)

Link to comment
Share on other sites

Δικαια η νοκια παει για φουντο.Οι τυποι ειναι πιο αργοι κι απο το ελληνικο δημοσιο :p.Τοσους μηνες για ενα λειτουργικο...ελεος πια!Τι φτιαχνουν ατομικη βομβα?
Link to comment
Share on other sites

Δικαια η νοκια παει για φουντο.Οι τυποι ειναι πιο αργοι κι απο το ελληνικο δημοσιο :p.Τοσους μηνες για ενα λειτουργικο...ελεος πια!Τι φτιαχνουν ατομικη βομβα?

αν δεν άλλαζε 100 αποφάσεις/στρατηγικές και δεν ακύρωνε πρότζεκτς κλπ κλπ η μπέλε θα χε βγει μήνες τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο.Δυστυχως ομως....μενουμε στο αν.Μακαρι τουλαχιστον να τη βγαλει το δεκεμβρη οπως ειχανε πει(Q4 2011).
Link to comment
Share on other sites

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/13801_Symbian_Belle_updates_official.php

Απλα Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Η.Αυτη η εταιρεια εχει βαλει στοχο να κλεισει δεν εξηγειται αλλιως.Κανουν 8 μηνες για ενα λειτουργικο που ηδη υπαρχει να το προσαρμοσουν σε 2 τηλεφωνα.Ποσο αχρηστοι παιζει να ναι οι προγραμματιστες τους....Δεν θα ξαναπαρω ποτε νοκια.Αθλια υποστηριξη.Android και ξερο ψωμι!

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπερααααα,ειχα παει μια βολτα απο το συνταγμα και λεω δεν παω και απο τα παμπλικ να χαζεψω λιγο? Παω στα κινητα και βλεπω το c6-01 στα 240 μπορει και λιγο παραπανω. βρίσκω ενα υπάλληλο εκει (μια χαριτωμένη κατα τα αλλα κοπελιτσα) και τις λεω οτι το ειδα στο ιντερνετ στα 189 .Της λεω μηπως εκανα λαθος η πμηπως ειναι μονο για αγορα απο το ιντερνετ ?

Το ψαχνει λιγο στον υπολογιστη το βρηκαμε τελικα ... αααα ειχατε δικιο μου λεει , οκ λαθη γίνονται αλλα απο τα 5 ατομα εκει στο τμημα των κινητων ουτε ενα δεν το ηξερε :lol: οτι ειχε πεσει τοσο η τιμη.

Και μαλιστα λιγο πριν φυγω ακουσα ενα υπαλληλο να το προμοταρει σε μια κυρια ( σημερα και μονο το εχουμε σε τρομερη έκπτωση στα 189 ευρω και τετοια) :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/13801_Symbian_Belle_updates_official.php

Απλα Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Η.Αυτη η εταιρεια εχει βαλει στοχο να κλεισει δεν εξηγειται αλλιως.Κανουν 8 μηνες για ενα λειτουργικο που ηδη υπαρχει να το προσαρμοσουν σε 2 τηλεφωνα.Ποσο αχρηστοι παιζει να ναι οι προγραμματιστες τους....Δεν θα ξαναπαρω ποτε νοκια.Αθλια υποστηριξη.Android και ξερο ψωμι!

 

δεν εχει βαλει στοχο να κλεισει

 

εχει βαλει στοχο να πετυχουν τα wp κινητα της σε πρωτη μοιρα , εναντι των Symbian.,

 

επισης εχει βαλει στοχο οσοι θελουν Belle , να τρεξουν να αγορασουν τα 700 & 701.. αλλιως ας περιμενουν μηνες μεχρι να παρουν το update στις Αnna συσκευες τους..

 

αθλιοι

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

επιτελους το παραλαμβανω τη δευτερα... πολυ ομορφο κινητακι, ελπιζω να το ευχαριστηθω

 

οσο για τη νοκια... αθλιοι οπως λεει κι ο απο πανω..

:cool:
Link to comment
Share on other sites

 

επισης εχει βαλει στοχο οσοι θελουν Belle , να τρεξουν να αγορασουν τα 700 & 701.. αλλιως ας περιμενουν μηνες μεχρι να παρουν το update στις Αnna συσκευες τους..

 

αθλιοι

αν νομιζουν οτι θα αγορασω καινουρια συσκευη επειδη καθυστερει επιτηδες μια αναβαθμιση, γελιουνται οσο δεν παει αλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει κάποιο πρόγραμμα για απομακρυσμένο έλεγχο του Η/Υ μέσω του Νοκια C6-01? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα, σε ασημι

 

Πολυ ωραια η αισθηση που σου δινει στο χερι!Υπαρχει θεμα με must have apps???

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα, σε ασημι

 

Πολυ ωραια η αισθηση που σου δινει στο χερι!Υπαρχει θεμα με must have apps???

 

ότι θες απο εφαρμογές ρώτα στο αντίστοιχο φόρουμ του symbian3 κι αν δν βρεις κατι πες μ:) (το χω ψαξει πολύ το θέμα γι αυτο:p)

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα θεματακι, εχω ενα c6-01 μαυρο ελληνικα και ενας φιλος παραεισαγωγης και δεν μπορουμε να βρουμε το wifi του. μετο ν8 μου και ε7 και ενα ν97 κανενα θεμα. με τα c6-01 μολις κανουμε αναζητηση και παμε να συνδεθουμε .... connecting.....και μετα τρωμε ακυρο δεν βρεθηκε δικτυο λεει.καμια ιδεα κανενας ??????
Link to comment
Share on other sites

έχει παραεισαγωγής και θ χάσει τα ελληνικά μεσω nokiasuite. Eldir ίσως δεν σου βγάζει την τελευταία ενημέρωση λόγω άλλου product code (υπάρχει τέτοια περίπτωση?)

 

σιγουρα...μπορεί να παιζει αυτο φίλε, σε αυτή την περίπτωση τι γινεται;;;;ξέρεις να μου πείς;; μεσω pc δεν τολμάω γιατί θα χάσω τα ελληνικά!!!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα...μπορεί να παιζει αυτο φίλε, σε αυτή την περίπτωση τι γινεται;;;;ξέρεις να μου πείς;; μεσω pc δεν τολμάω γιατί θα χάσω τα ελληνικά!!!!!

ποια εκδοση έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος κινητού και εγώ και αντιμετωπίζω το εξής θέμα: αφού έκανα επιτυχώς την αναβάθμιση στην νέα έκδοση symbian anna (μέσω usb και pc), διαπίστωσα οτι τα πράγματα δεν είναι ακριβώς όπως περιγράφονται τόσο εδώ όσο και στο σαιτ της nokia. Τι εννοώ: μετά την αναβάθμιση ορισμένα πλήκτρα στο εικονικό πληκτρολόγιο αντί να μεγαλώσουν όπως γραφει η νοκια, έχουν μικρίνει (π.χ. πλήκτρο clear στα μηνύματα). Η οθόνη δεν ανταποκρίνεται όπως πριν την αναβάθμιση στις εντολές (π.χ. χρειάζονται 2-3 χτυπηματα για να επιλεγεί η εντολή). Στο μενού του ημερολογίου έχουν εξαφανισθεί οι επικεφαλίδες των υπομενού (π.χ. Ώρα έναρξης - Λήξης Ειδοποίησης), πράγμα εξαιρετικά δύσχρηστο. Το αισθητικό αποτέλεσμα (μαύρο φόντο - λευκά χρώματα) το αφήνω τελευταίο και ασχολίαστο.

Θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να αφαιρέσω την έκδοση anna και να επαναφέρω την προηγούμενη.

Μην με ρωτήσετε ποιά ηταν η προηγούμενη, θυμάμαι απλά οτι είχε βγεί κάπου τον Οκτ. 2010 (κινητό αγορασμένο πριν 4 μέρες).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα θεματακι, εχω ενα c6-01 μαυρο ελληνικα και ενας φιλος παραεισαγωγης και δεν μπορουμε να βρουμε το wifi του. μετο ν8 μου και ε7 και ενα ν97 κανενα θεμα. με τα c6-01 μολις κανουμε αναζητηση και παμε να συνδεθουμε .... connecting.....και μετα τρωμε ακυρο δεν βρεθηκε δικτυο λεει.καμια ιδεα κανενας ??????
Κάνε restart στο ρούτερ...;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος κινητού και εγώ και αντιμετωπίζω το εξής θέμα: αφού έκανα επιτυχώς την αναβάθμιση στην νέα έκδοση symbian anna (μέσω usb και pc), διαπίστωσα οτι τα πράγματα δεν είναι ακριβώς όπως περιγράφονται τόσο εδώ όσο και στο σαιτ της nokia. Τι εννοώ: μετά την αναβάθμιση ορισμένα πλήκτρα στο εικονικό πληκτρολόγιο αντί να μεγαλώσουν όπως γραφει η νοκια, έχουν μικρίνει (π.χ. πλήκτρο clear στα μηνύματα). Η οθόνη δεν ανταποκρίνεται όπως πριν την αναβάθμιση στις εντολές (π.χ. χρειάζονται 2-3 χτυπηματα για να επιλεγεί η εντολή). Στο μενού του ημερολογίου έχουν εξαφανισθεί οι επικεφαλίδες των υπομενού (π.χ. Ώρα έναρξης - Λήξης Ειδοποίησης), πράγμα εξαιρετικά δύσχρηστο. Το αισθητικό αποτέλεσμα (μαύρο φόντο - λευκά χρώματα) το αφήνω τελευταίο και ασχολίαστο.

Θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να αφαιρέσω την έκδοση anna και να επαναφέρω την προηγούμενη.

Μην με ρωτήσετε ποιά ηταν η προηγούμενη, θυμάμαι απλά οτι είχε βγεί κάπου τον Οκτ. 2010 (κινητό αγορασμένο πριν 4 μέρες).

 

Τα πλήκτρα όντως έχουν γίνει λίγο πιο μικρά, ώστε να υπάρχει περισσότερος χώρος στο πάνω μέρος της οθόνης.

 

Όσον αφορά την απόκριση της οθόνης, δεν φταίει η Anna. Η απόκριση είναι άμεση, οπότε κάτι άλλο πρέπει να ευθύνεται.

 

Σχετικά με το μενού του ημερολογίου, δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς. Υπάρχουν κανονικά οι ώρες έναρξης και λήξης. Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος για να παρατηρήσω κι εγώ αυτό που δεν σ' αρέσει.

 

Και τέλος, τα θέματα (μαύρο φόντο - λευκά γράμματα) βασίζονται στην τεχνολογία της οθόνης, η οποία αφού είναι amoled, στις μαύρες περιοχές της απλά δεν ανάβει καθόλου σαν οθόνη, ώστε το μαύρο να είναι απόλυτο και όχι "φωτεινό" μαύρο). Δηλαδή τα συγκεκριμένα θέματα είναι έτσι ώστε να βελτιώνουν ακόμα περισσότερο την αυτονομία της μπαταρίας (αφού ανάβουν μόνο οι περιοχές που έχουν κάποιο χρώμα διαφορετικό απ' το μαύρο). Ακόμα κι έτσι όμως, στο Nokia store έχει πάρα πολλά θέματα (δωρεάν) για όλα τα γούστα.

 

Η προηγούμενη έκδοση είναι η Symbian^3. Δεν γνωρίζω όμως να σου πω πως μπορείς να γυρίσεις σ' αυτήν. Για να είμαι ειλικρινής, δεν την έχω δουλέψει καθόλου, γιατί την αναβάθμιση σε Anna την έκανα από την πρώτη κιόλας μέρα που πήρα το κινητό, για ν' αποφύγω πιθανές συγκρίσεις μεταξύ των δυο εκδόσεων.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα πλήκτρα όντως έχουν γίνει λίγο πιο μικρά, ώστε να υπάρχει περισσότερος χώρος στο πάνω μέρος της οθόνης.

 

Όσον αφορά την απόκριση της οθόνης, δεν φταίει η Anna. Η απόκριση είναι άμεση, οπότε κάτι άλλο πρέπει να ευθύνεται.

 

Σχετικά με το μενού του ημερολογίου, δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς. Υπάρχουν κανονικά οι ώρες έναρξης και λήξης. Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος για να παρατηρήσω κι εγώ αυτό που δεν σ' αρέσει.

 

Και τέλος, τα θέματα (μαύρο φόντο - λευκά γράμματα) βασίζονται στην τεχνολογία της οθόνης, η οποία αφού είναι amoled, στις μαύρες περιοχές της απλά δεν ανάβει καθόλου σαν οθόνη, ώστε το μαύρο να είναι απόλυτο και όχι "φωτεινό" μαύρο). Δηλαδή τα συγκεκριμένα θέματα είναι έτσι ώστε να βελτιώνουν ακόμα περισσότερο την αυτονομία της μπαταρίας (αφού ανάβουν μόνο οι περιοχές που έχουν κάποιο χρώμα διαφορετικό απ' το μαύρο). Ακόμα κι έτσι όμως, στο Nokia store έχει πάρα πολλά θέματα (δωρεάν) για όλα τα γούστα.

 

Η προηγούμενη έκδοση είναι η Symbian^3. Δεν γνωρίζω όμως να σου πω πως μπορείς να γυρίσεις σ' αυτήν. Για να είμαι ειλικρινής, δεν την έχω δουλέψει καθόλου, γιατί την αναβάθμιση σε Anna την έκανα από την πρώτη κιόλας μέρα που πήρα το κινητό, για ν' αποφύγω πιθανές συγκρίσεις μεταξύ των δυο εκδόσεων.

Σε ευχαριστώ πολύ fishfemale για τις κατατοπιστικές απαντήσεις. Δυστυχώς το θέμα με το μέγεθος των πλήκτρων είναι που με ενοχλεί περισσότερο καθότι έχουμε μεγάλα δάκτυλα :) Όσον αφορά το μενού του ημερολογίου εννοώ οτι το παλιό ήταν πιο περιγραφικό, δηλ. εκεί που τώρα υπάρχουν οι ώρες έναρξης και λήξης, στο παλιό υπήρχε τίτλος "ώρες έναρξης και λήξης", και όχι "σκέτα" οι ώρες όπως είναι τώρα. Πιστεύω πως είναι θέμα συνήθειας αυτό.

Οκ, κατανοητό αυτό με την amoled οθόνη.

Το ερώτημα είναι εάν μπορώ να βγάλω την anna και να πάω πίσω. Κατάστημα της arvato μου είπαν οτι δεν γίνεται. Με αρκετό googling πάλι είδα οτι δεν γίνεται. Το περίεργο είναι οτι μετα από σχετικό email στην νοκια αγγλιας, μου απάντησαν οτι γίνεται και το παραθέτω αυτολεξί : "Thank you for contacting Nokia Careline. You have stated on your email that you like to restore the original software of your Nokia C6-01 for you do not like the Symbian Anna update. We apologise for the inconvenience this issue may have caused you. Please be advised that Nokia does not have downgrading of software. However, you may bring the device to the nearest Nokia Care Point and have it reflash. In addition, a back up is highly recommended since reflashing will permanently erase device memory including user data." Το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μην έχεις την δυνατότητα να αφαιρέσεις ένα πρόγραμμα το οποίο μάλιστα σου εμφανίζεται στην αρχική σελίδα της νοκια ως σημαντική ενημέρωση λογισμικού (δηλ. απλά κάνε την, έχει ελεγχθεί, λύνει πολλά bugs), χωρίς φυσικά να αναφέρει πουθενά οτι αυτή η έκδοση δεν αφαιρείται, στην εύλογη περίπτωση που εσένα μπορεί να μην σε ικανοποιεί...

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω ότι με το phinix μπορεις να φλασάρεις την προηγούμενη έκδοση του s^3 (pr1.2 νομίζω)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...