Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τουλαχιστον τα δικα μου μεταφέρθηκαν

 

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση. Επίσης, πληροφοριακά, όταν εχεις τα μηνυματα στην κάρτα και την βάλεις στη νέα συσκευη τα βλεπεις κατευθείαν ή πρέπει να τα κάνεις πάλι μέσω "μεταφοράς" ? :wacko:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση. Επίσης, πληροφοριακά, όταν εχεις τα μηνυματα στην κάρτα και την βάλεις στη νέα συσκευη τα βλεπεις κατευθείαν ή πρέπει να τα κάνεις πάλι μέσω "μεταφοράς" ? :wacko:

Καλημέρα

όταν τα έχεις στην κάρτα μνήμης στα εμφανίζει κανονικά στα μηνύματα. Το μόνο που θα χρειαστεί να κάνεις είναι ν' αλλάξεις την μνήμη αποθήκευσης των μηνυμάτων μέσα από την εφαρμογή μηνύματα για να στα εμφανίσει κανονικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφερθω εντελως τυχαια στο C6-01 μιας και αυτο δοκιμασα επισης τυχαια. Σχεδον τυχαια δηλαδη,μου φαινεται πολυ συμπαθητικο εμφανισιακα κινητο.

 

Θελησα να δω ποσο μεγαλη διαφορα μπορει να εχει το περιφημο fixed focus. Κι αυτο που εχω να πω ειναι ενα μεγαλο κριμα,γιατι το αποτελεσμα των φωτογραφιων ειναι μαλλον κακο,στις κοντινες ληψεις τραγικο,και ειναι κριμα γιατι το φτηνοτερο C6-00 που ειχα εβγαζε πολυ συμπαθητικες φωτογραφιες ! Και το θεμα ειναι οτι η Nokia εχει βαλει αυτην την καμερα σε ολα τα s^3 μοντελα της,πλην του απολυτου Ν8. Απο το υψος στο βαθος δηλαδη. Με μια καμερα οπως του C6-00 πχ,οχι karl zeiss και τα σχετικα,το C6-01 νομιζω θα ηταν απ'τα καλυτερα value for money,μιας και λειτουργικα ειναι ιδιο με το Ν8(και το C7,και το Ε7 και οποιο ακριβοτερο προκυψει)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον συνδυασμό πλήκτρων για hard reset στο c6-01 τον ξέρει κανείς?

*#7370# είναι ο κωδικός, διάβασε το [ΟΔΗΓΟΣ] Επανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και μου κάνει νούμερα με το favorite apps. Να κάνω hard reset? Θα χάσω τα ovi maps? Αν βγάλω την κάρτα μνήμης? Το έχει κάνει κανείς? ΒΟΗΘΕΙΑ !!:confused::confused:

 

Κάθε φορα που εγκαθιστώ πρόγραμμα με ''πετάει" έξω και ξανα στην αρχική οθόνη. Να κάνω hard reset?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μου εδωσαν το καλωδιο usb(Nokia Adapter Cable for USB)και πραγματι βλεπει κανονικα οτι υπαρχει μεσα στο φλασακι.

το διαβαζει αμεσως(8gb)με κανενα κολλημα.

πως μπορω να κανω copy/paste,αρχεια απο το τηλεφωνο στο φλασακι και αντιστροφα?

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξεις την διαχείριση αρχείων και θα κάνεις την αντιγραφή από εκεί (με παρατεταμένο πάτημα πάνω στα αρχεία) ή θα εγκαταστήσεις το άψογο x-plore.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό γενικά το βρίσκω πολύ καλό απλά θα ήθελα να επισημάνω 2-3 προβληματάκια που μου παρουσιάζει το κινητό μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποια λύση σε αυτά:

 

1. Όταν πραγματοποιώ κλήση η οθόνη του κινητού αναβοσβήνει συνέχεια

 

2. Γιατί συνδέεται πάντα αυτόματα με τα "γνωστά" wifi δίκτυα ? έχω κάνει τις ρυθμίσεις που αναφέρονται παραπάνω σε άλλη απάντηση

 

3. Λίγο χαζή αυτή η ερώτηση. Αφορά το ημερολόγιο το οποίο επειδή το χρησιμοποιώ συχνά το βρίσκω φτωχό σε σχέση με άλλα ημερολόγια από παλιότερα μοντέλα της Nokia. Επίσης όταν καταχωρώ τα γενέθλια σε μια επαφή δεν τα εμφανίζει στο ημερολόγιο!

Link to comment
Share on other sites

1. Έχει proximity sensor το οποίο, κατά την διάρκεια της κλήσης, αν πλησιάσεις το κινητό στο κεφάλι σου ή το χέρι σου μπροστά στο ακουστικό, αυτή σβήνει για να μην πατηθούν ακούσια πλήκτρα.

 

2. Διάβασε αυτό τον οδηγό και τσέκαρε όλες τις ρυθμίσεις που αναφέρονται.

 

3. Έτσι είναι το ημερολόγιο στα Symbian. Tα γενέθλια των επαφών δεν περνάνε αυτόματα. Χρησιμοποίησε την εφαρμογή Best Birthday για να τις περάσεις με ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μολισ πηρα το c6-01 και του εκανα ενημερωση με το Nokia Software Updater το κινιτο μπηκε στα αγγλικα και δεν μου εχει την Ελληνικη γλωσσα μεσα σασ παρακαλω βοηθηστε με!!!!!!!:cry::cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

μολισ πηρα το c6-01 και του εκανα ενημερωση με το Nokia Software Updater το κινιτο μπηκε στα αγγλικα και δεν μου εχει την Ελληνικη γλωσσα μεσα σασ παρακαλω βοηθηστε με!!!!!!!:cry::cry::cry::cry::cry:

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο myphone.

Ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό, [ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3 και θα μπορέσεις να περάσεις ξανά τα Ελληνικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! πηρα κ εγω το C6-01. το βρισκω πολυ ωραιο κινητο...αν κ η μπαταρια πεφτει γρηγορα...κ ειδικα οταν ακουω ραδιοφωνο κ πεσει λιγο η μπαταρια μου κολλαει το τηλ. ειναι φυσιολογικο;

 

υπαρχει καποιος τροπος να καθαρισω τις δαχτυλιες απο την οθονη; ειμαι λιγο ασχετουλα... :(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! πηρα κ εγω το C6-01. το βρισκω πολυ ωραιο κινητο...αν κ η μπαταρια πεφτει γρηγορα...κ ειδικα οταν ακουω ραδιοφωνο κ πεσει λιγο η μπαταρια μου κολλαει το τηλ. ειναι φυσιολογικο;

 

υπαρχει καποιος τροπος να καθαρισω τις δαχτυλιες απο την οθονη; ειμαι λιγο ασχετουλα... :(

 

 

Καλώς μας ήλθες. Για το πρώτο θεωρώ ότι αν το γυρίσεις στην εξοικονόμηση ενέργειας και ακούς από το ακουστικό (και όχι από το μεγάφωνό του) θα διαρκέσει περισσότερο η μπαταρία, αλλά και για τις δαχτυλιές βάλε screen protector.

Link to comment
Share on other sites

thanks!! :)

η απορια μου ομως δεν ειναι αυτη. μαλλον δεν το εθεσα σωστα. εννοω οτι αν ακουω ραδιο με full μπαταρια (με ακουστικο)...κ εκεινη τη στιγμη η μπαταρια "κατεβει" μια γραμμουλα τοτε κολλαει ολο το τηλ...κ οταν ξεκολλησει θα συνεχισει να μη δουλευει η εφαρμογη του ραδιο. πρεπει να κλεισω το κινητο για να συνελθει! :(

 

εχω σκεφτει να παρω το nokia reflective screen protector αλλα με τις τωρινες δαχτυλιες στην οθονη τι μπορω να κανω; αν σβησω το τηλ. κ το σκουπισω ελαφρα με στεγνο πανακι για τα γυαλια κανει ή θα εχω προβλημα; :worry:

Link to comment
Share on other sites

εχω σκεφτει να παρω το nokia reflective screen protector αλλα με τις τωρινες δαχτυλιες στην οθονη τι μπορω να κανω; αν σβησω το τηλ. κ το σκουπισω ελαφρα με στεγνο πανακι για τα γυαλια κανει ή θα εχω προβλημα; :worry:

 

To πανάκι που έχεις για τα γυαλιά ηλίου/μυωπίας είναι ότι καλύτερο ...

Και απαλά εννοείται ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι είναι άπαιχτο, έχω και το Ν8, μα χρησιμοποιώ το C6-01. Tο μόνο αρνητικό μέχρι στιγμής είναι το ότι η βαφή από το ατσάλινο κάλυμμα φεύγει με το παραμικρό...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα. Πρόσφατα και εγω αγόρασα το κινητο. ειμαι αρκετα ικανοποιημενος . Μια ερωτηση παιδιά. τι γίνεται με τις ενημερώσεις και τις αναβαθμίσεις;; Εχω έκδοση λογισμικου 014.002 .. υπάρχει κάτι καινούριο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πρόσφατα και εγω αγόρασα το κινητο. ειμαι αρκετα ικανοποιημενος . Μια ερωτηση παιδιά. τι γίνεται με τις ενημερώσεις και τις αναβαθμίσεις;; Εχω έκδοση λογισμικου 014.002 .. υπάρχει κάτι καινούριο;

Καλως μας ήρθες και καλορίζικο. Προς το παρόν νομίζω τίποτα από αναβαθμίσεις αλλά όλοι μας περιμένουμε εναγωνίως την ¨Αννα":)

Link to comment
Share on other sites

Καλως μας ήρθες και καλορίζικο. Προς το παρόν νομίζω τίποτα από αναβαθμίσεις αλλά όλοι μας περιμένουμε εναγωνίως την ¨Αννα":)

 

Όταν λες "Άννα" ......;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Άννα είναι η ονομασία της επόμενης αναβάθμισης που περιμένουμε για τα symbian ^3.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308833

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση θα βγει ταυτόχρονα για όλες τις συσκευές symbian ^3,πολύ αργοπορημένα είναι η αλήθεια,τέλη Ιουλίου αρχές Αυγούστου.Καλύτερα η συζήτηση για τις όποιες αναβαθμίσεις να συνεχιστεί εδώ Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...