Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι δεν εχει ερθει επισημα στην ελλαδα και ετσι ο καθενας το πουλαει οσο θελει...

 

και τα κοροιδα εδω δινουν παραπανω, αρκει να νιωθουν καποιοι και ας στοιχισει οσο να ναι!!!:P

Link to comment
Share on other sites

και τα κοροιδα εδω δινουν παραπανω, αρκει να νιωθουν καποιοι και ας στοιχισει οσο να ναι!!!:P

 

αδερφε εσυ μπορεις να το κοστολογεις 100 ευρω και αλλοι 700 ευρω....

 

ειναι θεμα προτεραιοτητων και επιλογων...

Link to comment
Share on other sites

αδερφε εσυ μπορεις να το κοστολογεις 100 ευρω και αλλοι 700 ευρω....

 

ειναι θεμα προτεραιοτητων και επιλογων...

 

συμφωνω απολυτα ο καθενας με τις προτεραιοτητες και τα θελω του.απλα πιστευω οταν ερθει εδω επισημα παλι 550 θα το δινουν.

Link to comment
Share on other sites

Ένα review video του iped για Ισπανοφωνους....

 

 

είναι πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση, αλλά όπως λένε και οι δημιουργοί του video στα comments, καλύτερα να περιμένουμε την επόμενη έκδοση (μεγαλύτερη Ram, Android 2.1 ή 2.2)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα ο καθενας με τις προτεραιοτητες και τα θελω του.απλα πιστευω οταν ερθει εδω επισημα παλι 550 θα το δινουν.

 

Σχεδον 600 euro το είχα δει στo public ( cosmos Θεσσαλονικης )...Απλα πανάκριβο !!!

Μπορεί να έχει καταπληκτική οθόνη αφής κτλ κτλ να είναι καταπληκτικό Gadgeτακι, αλλά θα προτιμούσα στα χρήματα αυτά ή λιγα παραπάνω ένα laptop που θα έκανε παπάδες.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

και σιγα σιγα οπως ειναι αναμενομενο οι κινεζοι πνιγουν την αγορα με μοντελα τωρα εβαλαν web cam

http://www.e-mobilo.com/epad.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κάθε iped/apad κλπ μπορει να φορτωσει αλλο λειτουργικο εκτος απο το android 1.5? Δηλαδη μπορουμε να περασουμε μια froyo ξερω γω?

 

Ευχαριστώ.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω την επόμενη βδομάδα ένα aPad με Rockchip 2808 επεξεργαστή. Απ' όσα διάβασα δεν μπορεί να συγκριθεί με το iPad όσον αφορά την μπαταρία, την ταχύτητα του επεξεργαστή και την οθόνη αλλά για τα λεφτά του είναι παραπάνω από καλό!!! Άλλο να δίνεις 180 ευρώ (τόσο μου κόστισε εμένα) και άλλο 500-600 ευρώ. Την επόμενη βδομάδα που θα το έχω στα χέρια μου και θα το δουλέψω θα γράψω λεπτομέρειες.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω την επόμενη βδομάδα ένα aPad με Rockchip 2808 επεξεργαστή. Απ' όσα διάβασα δεν μπορεί να συγκριθεί με το iPad όσον αφορά την μπαταρία, την ταχύτητα του επεξεργαστή και την οθόνη αλλά για τα λεφτά του είναι παραπάνω από καλό!!! Άλλο να δίνεις 180 ευρώ (τόσο μου κόστισε εμένα) και άλλο 500-600 ευρώ. Την επόμενη βδομάδα που θα το έχω στα χέρια μου και θα το δουλέψω θα γράψω λεπτομέρειες.

 

Το ιδιο εχουμε παραγγειλει :):)

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το πάρουμε γρήγορα στα χέρια μας!!!

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το πάρουμε γρήγορα στα χέρια μας!!!

 

Θα το παρουμε, σημασια εχει να δουλευει ευχαριστα και ας ειναι λιγο αργο...:)

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Θα το παρουμε, σημασια εχει να δουλευει ευχαριστα και ας ειναι λιγο αργο...:)

 

Δεν νομιζω να σε ενδιαφερει και πολυ αυτο, απο την στιγμη που φοραει ανδροιδες 1.5. Ειναι πολυ ελαφρυ, θα εχεις αρκετα καλη ανταποκριση πιστευω....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε iped/apad κλπ μπορει να φορτωσει αλλο λειτουργικο εκτος απο το android 1.5? Δηλαδη μπορουμε να περασουμε μια froyo ξερω γω?

 

Ευχαριστώ.

 

Αν ασχοληθεί κάποιος developer ή αν ασχοληθεί η ίδια η εταιρία να φτιάξει ένα froyo για τη συσκευή, θα μπορεσεις. Αλλιως δε μπαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν ασχοληθεί κάποιος developer ή αν ασχοληθεί η ίδια η εταιρία να φτιάξει ένα froyo για τη συσκευή, θα μπορεσεις. Αλλιως δε μπαίνει.

 

Θες να μου πεις οτι η 1,5 εχει προσαρμωστει ειδικα για το apad?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Οι κατασκευαστές διαμορφώνουν το κάθε android ανάλογα με τη συσκευή. Δε μπορείς να πάρεις μια 2.1 από Nexus και να τη βάλεις σε ένα Hero ή Liquid (ούτε σε iped προφανώς). Είναι διαφορετικές συσκευές, με άλλους drivers, με άλλο kernel κλπ. Προφανώς οι τύποι έχουν στήσει ένα 1.5 για το iPed. Οι custom που κυκλοφορουν από διάφορους developers είναι αλχημίες και πειράματα που στο τέλος πολλές φορές έχουν εντυπωσιακά αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα αυτο το iped m70003 μια χαρα ειναι αλλα βαζω ταινια avi να δω ,εχει ηχο αλλα δεν εχει εικονα!μηπως ξερει κανεις τι φταιει?????:wacko: help!!!!! Edited by postfire
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ ένα 7" με android και επεξεργαστή στα 430 mhz με wifi,webcam κτλ. για να το δώ 1-2 μέρες τι λέει και θα το δώσω μετά.Θα περιμένω να βγεί κάτι αρκετά πιο δυνατό για να το κρατήσω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το Μ003 8'' .Μπορώ να πω ότι είμαι παρα πολύ ικανοποιημέμος από την συσκευή.Έχει παρα πολλές λειτουργίες ωραία παιχνιδάκια κτλ κτλ.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι ενώ μπαίνει sto youtube κανονικά εμφανίζει τα video αλλά όταν πατάς πάνω στο video που θες να δεις κάνει πως το φορτώνει και μετα λέει δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή.Έψαξα να βρω κάτι μέσα από τις ρυθμίσεις αλλά μέχρι στιγμής δεν τα κατάφερα.Από την άλλη, άλλα site που λειτουργούν παρόμοια με youtube όπως το youku.com ( κινέζικο είναι) δουλεύουν χωρις κανένα πρόβλημα.

 

Με λίγα λόγια οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές και το msn δουλεύει τέλεια !!! :p:p

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...