Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Junglist τι λες??

ΘΑ ανοιγε το προιον να το τσεκαρει πριν στο στειλει? και εσυ θα το δεχόσουν? Και αν στο ταχυσδρομειο πεζανε μπαλα και στο χαλασαν αυτοι παλι οι Κινεζοι φταινε?

Αυτα δεν γινονται πουθενα. Απλα σου εκατσε ενα με προβλημα και αργουν να σε εξυπηρετησουν. Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Κοιτα και αυτα που εγραψα σε αλλο θεμα εδω για αγορα απο Κινα

 

φυσικά και τ ανοίγουν όλοι σχεδόν κ τα ελέγχουν κ τα γυρνάνε κ στ αγγλικά κλπ. κ είτε ήξεραν ότι τα φύγουν οι γραμμές, ή έγινε αργότερα αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε Junglist τι λες??

ΘΑ ανοιγε το προιον να το τσεκαρει πριν στο στειλει? και εσυ θα το δεχόσουν? Και αν στο ταχυσδρομειο πεζανε μπαλα και στο χαλασαν αυτοι παλι οι Κινεζοι φταινε?

Αυτα δεν γινονται πουθενα. Απλα σου εκατσε ενα με προβλημα και αργουν να σε εξυπηρετησουν. Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Κοιτα και αυτα που εγραψα σε αλλο θεμα εδω για αγορα απο Κινα

 

Το ανοίγουν και το τσεκάρουν αυτό είναι σίγουρο και είμαστε τυχεροί που το κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγουν και το τσεκάρουν αυτό είναι σίγουρο και είμαστε τυχεροί που το κάνουν...

 

Πήρα το χ800 και στην banggood το άνοιξαν και του άλλαξαν την συσκευσία με ποιό ανθεκτική και λογικά το έλεγξαν. Μάλιστα μου έγραψαν μετά από ερώτησή μου ότι το ελέγχουν όταν παραλαμβάνουν και πριν το στείλουν. Αν είναι αλήθεια είναι κάτι που βρίσκω μόνο θετικό.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το χ800 και στην banggood το άνοιξαν και του άλλαξαν την συσκευσία με ποιό ανθεκτική και λογικά το έλεγξαν. Μάλιστα μου έγραψαν μετά από ερώτησή μου ότι το ελέγχουν όταν παραλαμβάνουν και πριν το στείλουν. Αν είναι αλήθεια είναι κάτι που βρίσκω μόνο θετικό.

 

Κάποιοι το θεωρούν υποπτο ότι αλλάζουν τη συσκευασία. Πάντως για κάτι ψιλοπράγματα που πηρα απο κει μου εκαναν καλή εντυπωση

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Junglist τι λες??

ΘΑ ανοιγε το προιον να το τσεκαρει πριν στο στειλει? και εσυ θα το δεχόσουν? Και αν στο ταχυσδρομειο πεζανε μπαλα και στο χαλασαν αυτοι παλι οι Κινεζοι φταινε?

Αυτα δεν γινονται πουθενα. Απλα σου εκατσε ενα με προβλημα και αργουν να σε εξυπηρετησουν. Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Κοιτα και αυτα που εγραψα σε αλλο θεμα εδω για αγορα απο Κινα

 

Σου απαντησαν ήδη οι προηγούμενοι.

Εγώ θα προσθέσω ότι πέρα από τον έλεγχο κάποιες φορές ροοταρουνε και τις συσκευές και τούς περνάνε και custom rom.

Εμένα έτσι μου είχε έρθει το Ν101Τ από iPadalternative και χωρίς να το ζητήσω κιόλας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησαν ήδη οι προηγούμενοι.

Εγώ θα προσθέσω ότι πέρα από τον έλεγχο κάποιες φορές ροοταρουνε και τις συσκευές και τούς περνάνε και custom rom.

Εμένα έτσι μου είχε έρθει το Ν101Τ από iPadalternative και χωρίς να το ζητήσω κιόλας.

 

Νομιζα οτι μιλαγες για τα σπασμενα που έρχονται σε μερικα παιδια.

Παρ'ολα αυτα μην τρελαίνεσαι με αυτα τα μαγαζια. Ειναι αν σου τυχη σου ετυχε. Αν ψαξεις στο net θα δεις ενα σορό διαφορετικες κριτικες για αυτα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς τίποτα για το παρακάτω να μου πει εντυπώσεις;

http://www.tinydeal.com/icoo-icou-d70pro-ii-7-android-41-dual-core-tablet-pc-p-71005.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το hyundai x700 από merimobile με singapore post 11/3 αλλά ενώ μου έχουν στείλει tracking number όταν πάω και το βάζω στο site της singapore post μου λέει πως δεν υπάρχει τέτοιο tracking number!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει το hyundai x700 από merimobile με singapore post 11/3 αλλά ενώ μου έχουν στείλει tracking number όταν πάω και το βάζω στο site της singapore post μου λέει πως δεν υπάρχει τέτοιο tracking number!
περίμενε λίγες μέρες

 

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς τίποτα για το παρακάτω να μου πει εντυπώσεις;

http://www.tinydeal.com/icoo-icou-d70pro-ii-7-android-41-dual-core-tablet-pc-p-71005.html

γρήγορο, αλλά από ποιότητα, οθόνη κι αυτονομία το κόβω απαράδεκτο. Δώσε 10-15€ ακόμη και πάρε ένα σοβαρότερο, ainol novo 7 mars ή window n70s πχ. ΌΧΙ απ το tinydeal όμως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς τίποτα για το παρακάτω να μου πει εντυπώσεις;

http://www.tinydeal.com/icoo-icou-d70pro-ii-7-android-41-dual-core-tablet-pc-p-71005.html

 

Το συγκεκριμένο tablet είχαμε παραγγείλει με φίλο το Γενάρη (10 Ιανουαρίου) και δεν έφθασε ποτέ. Το είχαν βαφτίσει τότε Teclast, τώρα έχει άλλο όνομα αλλά τα specs και το screenshot είναι ακριβώς τα ίδια.

Προχθές το Paypal με δικαίωσε στο dispute με το Tinydeal και μου επέστρεψε τα χρήματά μου, μετά από 2 μήνες αναμονής.

 

Προφανώς ΜΑΚΡΙΑ από Tinydeal και το συγκεκριμένο tablet δεν ξέρω καν αν υπάρχει (αφού δεν το παρέλαβα ποτέ).

Rk3066 με αυτά τα λεφτά είναι πολύ καλός για να είναι αληθινός.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

[...]και το συγκεκριμένο tablet δεν ξέρω καν αν υπάρχει (αφού δεν το παρέλαβα ποτέ).

Rk3066 με αυτά τα λεφτά είναι πολύ καλός για να είναι αληθινός.

με μπαταρία 2500, και τα φθηνιάρικα πλαστικά που χουν τα icoo + άθλια οθόνη είναι αληθινό, αλλά άθλιο:p

με 15€ επιπλέον παίρνεις το window n70s, ή με 10€ επιπλέον το ainol mars

Link to comment
Share on other sites

με μπαταρία 2500, και τα φθηνιάρικα πλαστικά που χουν τα icoo + άθλια οθόνη είναι αληθινό, αλλά άθλιο:p

με 15€ επιπλέον παίρνεις το window n70s, ή με 10€ επιπλέον το ainol mars

 

Και πάλι είναι εξωφρενικά χαμηλή η τιμή του.

Τα RK3066 USB sticks - που ούτε μπαταρία, ούτε οθόνη έχουν - κοστίζουν τόσο.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι είναι εξωφρενικά χαμηλή η τιμή του.

Τα RK3066 USB sticks - που ούτε μπαταρία, ούτε οθόνη έχουν - κοστίζουν τόσο.

Καθόλου. Τώρα που το ψαξα, βρίσκεις το Window N70S και το Huynday X600 με λίγα ευρώ παραπάνω, τα οποία είναι και καλύτερα και γνωστά, κι είναι μια χαρά συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού εδώ και κάμποσες μέρες βάζω το tracking number στο singpost.com και μου λέει πως δεν υπάρχει τέτοιο tracking number μίλησα στο merimobiles από όπου και παράγγειλα το hyundai x700 και το έλεγξε και ενας υπάλληλος και του βγάζει τα ίδια αποτελέσματα μου είπε πως θα μιλήσει με singapore post,τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού εδώ και κάμποσες μέρες βάζω το tracking number στο singpost.com και μου λέει πως δεν υπάρχει τέτοιο tracking number μίλησα στο merimobiles από όπου και παράγγειλα το hyundai x700 και το έλεγξε και ενας υπάλληλος και του βγάζει τα ίδια αποτελέσματα μου είπε πως θα μιλήσει με singapore post,τι να κάνω?

κάμποσες μέρες= ?

Link to comment
Share on other sites

κάμποσες μέρες= ?

Πολλες μερες...εκτος αν ξερεις τι σημαινει καμποσες και θες να μαθεις αριθμο ημερων....

Link to comment
Share on other sites

Πολλες μερες...εκτος αν ξερεις τι σημαινει καμποσες και θες να μαθεις αριθμο ημερων....

 

Απαντα ρε ανθρωπε κανονικα και πες ποσες μερες.Εμενα απο merimobiles εκανε να εμφανιστει στο track-trace.com 9 μερες.Γιατι σου φαινεται τοσο παραξενο δλδ?Το tracking number δε σημαινει απαραιτητως οτι το δεμα εφυγε.Μπορει να ειναι στην ουρα ακομα ή να μην εχει περασει απο terminal ωστε να ανανεωθει η κατασταση του.Αμαν ανα 2 σελιδες τα ιδια λεμε.

Link to comment
Share on other sites

κάμποσες μέρες= ?

 

παραγγειλα τι tablet τις 11/3 Και μου εστειλαν το tracking number 14/3 αλλα μεχρι.τωρα λεει πως η παραγγελια μου δεν υπαρχει στο site της singpost Να ανησυχώ?

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

η απαντηση ειναι ενα ποστ πριν. ΟΧΙ
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα τι tablet τις 11/3 Και μου εστειλαν το tracking number 14/3 αλλα μεχρι.τωρα λεει πως η παραγγελια μου δεν υπαρχει στο site της singpost Να ανησυχώ?

καθόλου .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού εδώ και κάμποσες μέρες βάζω το tracking number στο singpost.com και μου λέει πως δεν υπάρχει τέτοιο tracking number μίλησα στο merimobiles από όπου και παράγγειλα το hyundai x700 και το έλεγξε και ενας υπάλληλος και του βγάζει τα ίδια αποτελέσματα μου είπε πως θα μιλήσει με singapore post,τι να κάνω?

 

δυστηχως αυτο που τελευταια κανουνε ειναι να δινουν tracking ανυπαρκτο για να κερδισουν χρονο και καποια στιγμη σου δινουν καινουργιο...δεν λεω οτι αυτο επαθες απλα μετα την βδομαδα ειναι περιεργο.

συνηθως(σε μενα) 3-5 μερες οτι εχω παρει φαινεται,με to merimobiles μου φαγαν κοντα 2 βδομαδες με ανυπαρκτο tracking ωσπου εκανα ακυρωση...το ιδιο και χειροτερα απο το pandawill οπου γυρισα σε claim γιατι δεν υπαρχει εδω και 3 μηνες πουθενα το tracking....

τωρα ειμαι 11 μερες και περιμενω tracking απο to ipadalternative ,ελπιζω να ληξει εκει καλα!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή να ακυρωσω την παραγγελια και να κρατησω τα λευτα μου;

 

εγω θα περιμενα (εφοσον εχεις tracking-14 δεν ειπες οτι το εστειλαν?)μερικες μερες ακομα...μια βδομαδα και μετα θα εκανα ακυρωση.καπου διαβασα σε ενα φιλο που το εκανε να φανει 9 μερες,δωσε λιγο χρονο αλλα οχι πολυ!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή να ακυρωσω την παραγγελια και να κρατησω τα λευτα μου;

 

Ρε ανθρωπε ανοιξε τα ματια σου και δες τι σου γραφουμε ολοι!Απο τα 3 ατομα που λεμε οτι εισαι οκ εσυ ακουσες τον 1 που σου λεει οτι ΜΠΟΡΕΙ να σου δωσαν μουφα Tr.numb και κρατησες αυτο!Δλδ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

 

P.s. Ξερω δεν ειμαι υποχρεωμενος να απαντησω και ναι το ξερω οτι ολοι εχουν αποριες και οποιος θελει βοηθαει αλλα αυτο παραπαει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε ανθρωπε ανοιξε τα ματια σου και δες τι σου γραφουμε ολοι!Απο τα 3 ατομα που λεμε οτι εισαι οκ εσυ ακουσες τον 1 που σου λεει οτι ΜΠΟΡΕΙ να σου δωσαν μουφα Tr.numb και κρατησες αυτο!Δλδ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

 

P.s. Ξερω δεν ειμαι υποχρεωμενος να απαντησω και ναι το ξερω οτι ολοι εχουν αποριες και οποιος θελει βοηθαει αλλα αυτο παραπαει.

Ε οσο να ναιβνα μημ φοβαμαι λιγο και εγω; αλλα αφου οι περισσοτεροι μου λετε αυτο(δεν το ειχα δει) γιατι ειχ. μπέρδεψει τις σελιδες θα κανω οτι λετε...θα περιπενω Απλα να ρρθει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...