Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρεις κανείς αν το royal mail ταχυδρομειο της αγγλιας είναι απλό η κούριερ κ με ποια εταιρεία θα ερθει στα χέρια μου;

 

Royal mail ειναι το κανονικο ταχυδρομειο της Μ.Βρετανιας και θα παραλαβεις κανονικα απο τα ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H ainol εχει καμια 'επισημη' διαδικασια για τυχον αναβαθμιση του λογισμικου/rom κλπ των συσκευων της, είτε εντός των συσκευων/μενού ή απο την ιστοσελίδα της;

Ή δεν υπάρχει θέμα/δυνατότητα αναβάθμισης, οπότε δεν προβλέπεται τίποτε;

 

Δεν υπάρχει κατι μαλλον? :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήρα το ainol novo 10 hero πριν πέντε ημέρες από merimobiles έκανε δέκα έξη ημέρες να έρθει πάρα πολύ καλό tablet αλά μου φάνηκε μεγάλο και το έδωσα σε ένα φίλο τώρα σκέπτομαι να πάρω το ίδιο αλά επτά ίντσες επίσης περνά από το μυαλό να έχει και gps επιδη η ainol δεν έχει gps υπάρχει κανένα αντίστοιχο να πάρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήρα το ainol novo 10 hero πριν πέντε ημέρες από merimobiles έκανε δέκα έξη ημέρες να έρθει πάρα πολύ καλό tablet αλά μου φάνηκε μεγάλο και το έδωσα σε ένα φίλο τώρα σκέπτομαι να πάρω το ίδιο αλά επτά ίντσες επίσης περνά από το μυαλό να έχει και gps επιδη η ainol δεν έχει gps υπάρχει κανένα αντίστοιχο να πάρω

Όλα τα κινέζικα μηχανήματα που έχουν gps είναι υποδεέστερα. Τώρα εμφανίστηκε το hyundai T7 το οποίο φαίνεται να είναι εξαιρετικό μηχάνημα (με μικρή μπαταρία) ΚΑΙ gps. Με τη διαφορά ότι υπάρχουν πλήθος αναφορές ότι το gps δεν δουλεύει.

Η πρότασή μου είναι να αγοράσεις ένα καλό μηχάνημα (σαν το Τ7) που να έχει bluetooth και να αγοράσεις και ένα ποιοτικό bluetooth gps. Εγώ έχω πάρει από το ebay ένα copilot για 12 ευρώ και πιάνει και μέσα στο σπίτι μου. Σημείωσε ότι δεν θα βρεις τέτοιας ποιότητας gps σε καμμία ταμπλέτα όσο ακριβή και να είναι.

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/116942-easypix-smartpad-ep800-ultra

Πήγα στον κωτσόβολο και το δοκίμασα με antutu και έβγαλε σκορ 14724.Έχει gpu mali-400m και αναλυση έβγαλε 728χ976 .

 

Ξέρει κάποιος εάν αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κατι μαλλον? :(

Βγάζει αναβαθμίσεις αλλά οι σελίδες της είναι στα κινέζικα οπότε δε βγάζεις άκρη. Αλλά υπάρχουν σε πολλά topic οδηγίες αναλυτικά για το πως κανείς αναβάθμιση. Ποιο μοντέλο έχεις?

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Εχει αγορασει κανεις το hyundai T10 ή εχει ακουσει κατι γι αυτο?μου φαινεται αρκετα καλο,το μονο που δεν μου αρεσει ειναι το ασπρο χρωμα(δεν το εχω δει σε μαυρο πουθενα) και οτι τρεχει android 4.0,αλλα απο οτι ειδα αναφερουν οτι θα αναβαθμιστει σε 4.2 μεσα στον απριλιο,τωρα απο που και πως δεν ξερω,γιατι δεν εχω βρει και καποιο επισημο site του κατασκευαστη,αλλα σε γενικες γραμμες μου φαινεται καλο για τα λεφτα του,γιατι και το hyundai x900 που ειναι στα ιδια λεφτα και εχει retina,εχω δει οτι παρουσιαζει lags και οτι οι κινεζικες ρετινες δεν ειναι ακομη σε καλο επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κινέζικα μηχανήματα που έχουν gps είναι υποδεέστερα. Τώρα εμφανίστηκε το hyundai T7 το οποίο φαίνεται να είναι εξαιρετικό μηχάνημα (με μικρή μπαταρία) ΚΑΙ gps. Με τη διαφορά ότι υπάρχουν πλήθος αναφορές ότι το gps δεν δουλεύει.

Η πρότασή μου είναι να αγοράσεις ένα καλό μηχάνημα (σαν το Τ7) που να έχει bluetooth και να αγοράσεις και ένα ποιοτικό bluetooth gps. Εγώ έχω πάρει από το ebay ένα copilot για 12 ευρώ και πιάνει και μέσα στο σπίτι μου. Σημείωσε ότι δεν θα βρεις τέτοιας ποιότητας gps σε καμμία ταμπλέτα όσο ακριβή και να είναι.

 

Φίλε σε ευχαριστώ για την πληροφορία αυτή ακριβώς την γνώμη έχω και εγώ αλά ο υιός μου με έφαγε θα τον βάλω να διαβάσει το μήνυμα σου για να καταλάβει ότι κάνει λάθος

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει αναβαθμίσεις αλλά οι σελίδες της είναι στα κινέζικα οπότε δε βγάζεις άκρη. Αλλά υπάρχουν σε πολλά topic οδηγίες αναλυτικά για το πως κανείς αναβάθμιση. Ποιο μοντέλο έχεις?

 

Το ainol novo 7 mars.

Βασικα θα με ενδιεφερε αν πχ σε λιγο καιρο εβγαζε android 5, κι οχι για μικροαναβαθμισεις.

Θα ηταν χρησιμο αν μεσα στην υπαρχουσα rom, ειχε κατι σαν software update που να συνδεεται στον server της ainol και να κανει ευκολα και αυτοματα την οποια αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με το http://www.hyundai-digital.cn; Εδώ και μέρες εξαφανίστηκε. Ούτε ειδοποίηση για συντήρηση και θα επανέλθουμε soon ουτε τπτ. Βάρεσε κανόνι ή κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με το http://www.hyundai-digital.cn; Εδώ και μέρες εξαφανίστηκε. Ούτε ειδοποίηση για συντήρηση και θα επανέλθουμε soon ουτε τπτ. Βάρεσε κανόνι ή κάτι άλλο;

και γω αυτο εχω παρατηρησει και θελω πληροφοριες για το Τ10 και θα θελα το tablet που θα παρω να εχει επισημο site για υποστηριξη,updates..

Link to comment
Share on other sites

Το ainol novo 7 mars.

Βασικα θα με ενδιεφερε αν πχ σε λιγο καιρο εβγαζε android 5, κι οχι για μικροαναβαθμισεις.

Θα ηταν χρησιμο αν μεσα στην υπαρχουσα rom, ειχε κατι σαν software update που να συνδεεται στον server της ainol και να κανει ευκολα και αυτοματα την οποια αναβαθμιση.

 

Δυστυχώς έτσι επίσημα αυτό που εννοείς όχι. Μέσα από τη συσκευή γίνονται οι οποίες αναβαθμίσεις μέσω του recovery ουσιαστικα και μετά φόβου. Τώρα επειδή τα κινέζικα ανακυκλώνονται συχνά πέρα από κάποια μοντέλα που ίσως ασχοληθούν ανεξάρτητοι προγραμματιστες δύσκολο για μεγάλες αναβαθμίσεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Παρέλαβα σήμερα το momo 8 speed 16g λίγο που το δουλεψα (γιατί μου έστειλαν φορτιστη για Αγγλία) είναι άψογο.. Πολύ γρήγορο και όλα δουλεύουν ρολόι. Τα χρώματα μια χαρά και το τατς οθόνης πολύ καλό. Ελπίζω να μην μου βγάλει κάποιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Παρέλαβα σήμερα το momo 8 speed 16g λίγο που το δουλεψα (γιατί μου έστειλαν φορτιστη για Αγγλία) είναι άψογο.. Πολύ γρήγορο και όλα δουλεύουν ρολόι. Τα χρώματα μια χαρά και το τατς οθόνης πολύ καλό. Ελπίζω να μην μου βγάλει κάποιο πρόβλημα

 

Αν θελεις δώσε λεπτομέρειες για την παραγγελεία :)

 

site τιμή κλπ!

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία απο ebellking κ αποστολή απο την αποθήκη τους στην Αγγλία. Ουτε τελωνείο ουτε τίποτα κ σε 4 μέρες το ππαρελαβα Γερμανία.το ταμπλετ μια χαρά το βλέπω. Πρέπει να ήρθε ρουταρισμενο γιατί οι κινεζικές εφαρμογές είναι απενεργοποιημενες.αύριο θα το επεξεργαστω καλυτερα θα μπω κ στο play να δω αν δουλεύει κανονικά κ θα έχετε νεότερα. Συσκευασία άψογη αλλά ατυχισα με φιρτιστη. Μου έστειλαν Αγγλίας αλλά το εκανα πατέντα με ευρωπαϊκό κ δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχω προβλημα με το wifi. Αποσυνδεεται οταν μπαινω στο πλαυ και στο youtube καποιες εφαρμογες δεν μπορω να τις κατεβασω. Επισης παρατηρω οτι οταν δουλευω την οθονη χανει το σημα ενω οταν κλεινω την οθονη τοτε δουλευει και κτεβαζει και δεδομενα. πολυ περιεργο.οποιος γνωριζει κατι ας μιυ πει μηοως και μπορω να το σωσω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχω προβλημα με το wifi. Αποσυνδεεται οταν μπαινω στο πλαυ και στο youtube καποιες εφαρμογες δεν μπορω να τις κατεβασω. Επισης παρατηρω οτι οταν δουλευω την οθονη χανει το σημα ενω οταν κλεινω την οθονη τοτε δουλευει και κτεβαζει και δεδομενα. πολυ περιεργο.οποιος γνωριζει κατι ας μιυ πει μηοως και μπορω να το σωσω.

Στο YouTube μην μπαινεις απο την εφαρμογη γτ εχει σε ολους προβλημα αλλα αππο τον εγκατεστημενο browser. Κλείσε τις υπολοιπες συσκευες στο σπιτι που μπαινουν ιντερνετ, κανε ενα reboot στο ρουτερ και αν δε δεις αποτελεσμα αλλαξε τις ρυθμισεις στο ρουτερ απο b-g-n to b-g στις ρυθμισεις για ασυρματο. Τελος διαλεξε συγκεκριμενο καναλι στο ρουτερ να δεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Κάτι που παρατηρώ είναι ότι όταν είμαι για παράδειγμα στο ίντερνετ και η σελίδα δεν ανοίγει μου πετάει μία διεύθυνση από iPhone και tunes. Αν κατάλαβα καλά είναι ότι η συσκευή είναι δηλωμένη σαν iPhone; ίσως να λέω βλακεια αλλά γιατί το κάνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Κάτι που παρατηρώ είναι ότι όταν είμαι για παράδειγμα στο ίντερνετ και η σελίδα δεν ανοίγει μου πετάει μία διεύθυνση από iPhone και tunes. Αν κατάλαβα καλά είναι ότι η συσκευή είναι δηλωμένη σαν iPhone; ίσως να λέω βλακεια αλλά γιατί το κάνει αυτό;

 

Δες ποια σελιδα εχει ως αρχικη και ποια μηχανη αναζητησης

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες που το έχω στα χέρια μου όλα δουλεύουν ρολόι.παιζει HD ταινίες το USB δουλεύει κανονικά. Το μονο πρόβλημα είναι το WiFi αλλά πιστεύω θα λυθεί με την λύση που έδωσε ο φίλος ποιο πανω. Έχω ενα ερώτημα όμως.επειδή στο σπίτι δεν έχω ίντερνετ..έχω όμως τα data απο το κινητό και έτσι μετατρεπω το κινητό σε WiFi και Στέλνω στο ταμπλετ. Ε λοιπον με αυτον τον τροπο δεν έχω καμια αποσύνδεση και μάλιστα ανοίγουν τα παντα πολύ γρήγορα. Αυτή την διάφορα μπορεί να μου λύση κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες που το έχω στα χέρια μου όλα δουλεύουν ρολόι.παιζει HD ταινίες το USB δουλεύει κανονικά. Το μονο πρόβλημα είναι το WiFi αλλά πιστεύω θα λυθεί με την λύση που έδωσε ο φίλος ποιο πανω. Έχω ενα ερώτημα όμως.επειδή στο σπίτι δεν έχω ίντερνετ..έχω όμως τα data απο το κινητό και έτσι μετατρεπω το κινητό σε WiFi και Στέλνω στο ταμπλετ. Ε λοιπον με αυτον τον τροπο δεν έχω καμια αποσύνδεση και μάλιστα ανοίγουν τα παντα πολύ γρήγορα. Αυτή την διάφορα μπορεί να μου λύση κάποιος;

 

Για αυτο σου λεω καποιο μικρο κολληματακι με το ρουτερ σου υπαρχει χωρις αυτο να σημαινειοτι εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μπορω απο καπου μεσα στο android, να ορισω κωδικό κατά το ανοιγμα του tablet?

ρυθμίσεις ασφαλείας, κλείδωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...