Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλυτερα να βρεις προγραμμα που μετατρεπει οποιοδηποτε αρχειο βιντεο σε 3gp.

Εγω εχω το ΝΟΚΙΑ Μultimedia Player, ειναι δωρεαν στο site της NOKIA

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε να έχει βγει κανένα ιδιαίτερα καλό προγραμματάκι για το S700 ή όλα τα καλά είναι μόνο για το P910 ;

 

Φίλε μου VeCo με έσωσες, σε ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

καλώς το μας κι ας άργησε!

:)

 

SE W850:

 

Display: TFT, 256K colors

Size 240 x 320 pixels

 

Camera: 2 MP

http://www.kepfeltoltes.hu/050923/1._m_solat_-_SE.JPG

http://www.kepfeltoltes.hu/050923/SE.JPG

 

http://www.se-nse.com/forum/showthread.php?t=1527

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται τελικά με το προστατευτικό λαστιχάκι για τις επαφές του φορτιστή? Μια βδομάδα αρνιέται να κλείσει μετά είναι σαν καινούριο. Έχει βρει κανείς κανένα κόλπο να κλείνει? Να του βάλω σελοτέιπ μήπως?

Και οι φωτογραφίες τελικά πως γίνονται ζουμ? Εκτός από το μέγεθος που πρέπει να είναι νομίζω μέχρι 640 τι άλλες προυποθέσεις υπάρχουν?

 

Εγω στην αρχη εβαζα λαστιχακια αλλά μολις το φορτιζα ξανα μετα δεν κολλουσε οποτε το εβγαλα...Παντως μεγαλη βλακεια αυτο,καλυτερα να μην ειχε καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το άνοιγμα, το βάζω για λίγο όρθιο ώστε το βάρος του κινητού να το κρατάει κλειστό και κανένα δεκάλεπτο μετά είναι brand new. Πάντως είναι ιστορία...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια η οποια μπορει να ειναι βλακεια ή να εχει ξαναειπωθει. Οταν παω να "τραβηξω" φωτογραφια και ενεργοποιω το φλας απο το κουμπι του κλειδωματος πληκτρων στα πλαγια, μετα το τραβηγμα της φωτογραφιας αναβοσβηνει το λαμπακι διπλα απο το κουμπι και δεν σταματαει αν δεν ραβηξω αλλη φωτογραφια. Ξερει κανεις τι ειναι αυτο?
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου αν θυμάμαι καλά το άρθρο σχετικά με το S700 είχε ξεκινήσει με τα καλύτερα λόγια και τώρα λίγο πολύ όλοι το θάβουν... και το βρίσκω απόλυτα λογικό!!!

Εγώ το κινητό το πήρα κοντά τον Φεβρουάριο... μέχρι πριν 2 μήνες είμουν ικανοποιήμένος και απο την απόκριση του και γενικά σαν κινητό με ικανοποιούσε απ' όλες τις πλευρές...

Ας έρθουμε στο τώρα...

Τώρα έχω πρόβλημα.. ξαφνικά χωρίς να πέσει χωρίς να το κάνω τπτ...

Όταν με καλούν μέχρι να μου δείξει οτι με καλούν περνάνε 3-4 δευτ. οστώσο ακούγετε ο ήχος κλήσης... Άλλες φορές όταν με καλούν χτυπάει για 1 δευτ. και μέτα κλείνει και κάνει επανεκίνηση... Υπάρχουν φορές που το κάνει αυτό και χωρίς να με καλούν ή να κάνω εγώ τπτ... Πιστεύω έιναι περιττό να πώ οτι την κάρτα την διαβάζει όποτε θέλει.. το κινητό το παραδέχομαι είναι γεμισμένο απο προγράμματα, ήχους, φώτο κτλ.. Αλλα δε το δικαιολογεί αύτο.. γιατί παλαιότερα το είχα πιο φορτωμένο... και δεν κολλουσε πουθενα...

Αυτα που είπα οτι κλείνει όποτε με καλούν μου το κάνει εδω και 1 εβδομάδα..

Εγώ είμαι απογοητευμένος :( πλέον απο το κινητό αυτό γιατί μου άρεσε.. τώρα μπορεί με αναβάθμηση να στρώσει.. και μακάρι.. γιατι δεν κόστισε και λίγα να το πάρω.... και δε το έχω ούτε χρόνο..

Θα το πάω απο εκεί που το πήρα και πιστεύω να τα καλύπτει τα προβλήματα αυτα η εγγύηση...

Όσοι απο εσάς έχετε το κινητό αυτό είστε ικανοποιημένοι..? Αν όχι... γιατί..?

▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το πας σε οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο SE Service για αναβαθμηση.

Αφου εισαι στον 1ο χρονο θα ειναι δωρεαν.

Δοκιμασε να κανεις και Format στην καρτα μνημης απο το pc σου μηπως βοηθησει..

Link to comment
Share on other sites

geia sas

 

exw to s700i kai prospathw na kanw anavathmish tou logismikou tou mesw tou site ths sony ericsson.exw thn vash dss-25 kai egkatesthmenous tous drivers sto pc mou alla enw mporw na kanw sygxronismo metaksy pc kai kinhtou sto site ths sony ericsson den kineitai tpt.dld paw sto antistoixo section gia enhmerwsh logismikou kai dinw oles tis leptomereies gia to an exw th vash h an to pc plhrei tis prodiagrafes k.t.l.,paw sto epomeno vhma kai ekei den vlepw tpt,den proxwraei.kanw kati lathos? h mhpws yparxei provlhma me to site?

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου αν θυμάμαι καλά το άρθρο σχετικά με το S700 είχε ξεκινήσει με τα καλύτερα λόγια και τώρα λίγο πολύ όλοι το θάβουν... και το βρίσκω απόλυτα λογικό!!!

Εγώ το κινητό το πήρα κοντά τον Φεβρουάριο... μέχρι πριν 2 μήνες είμουν ικανοποιήμένος και απο την απόκριση του και γενικά σαν κινητό με ικανοποιούσε απ' όλες τις πλευρές...

Ας έρθουμε στο τώρα...

Τώρα έχω πρόβλημα.. ξαφνικά χωρίς να πέσει χωρίς να το κάνω τπτ...

Όταν με καλούν μέχρι να μου δείξει οτι με καλούν περνάνε 3-4 δευτ. οστώσο ακούγετε ο ήχος κλήσης... Άλλες φορές όταν με καλούν χτυπάει για 1 δευτ. και μέτα κλείνει και κάνει επανεκίνηση... Υπάρχουν φορές που το κάνει αυτό και χωρίς να με καλούν ή να κάνω εγώ τπτ... Πιστεύω έιναι περιττό να πώ οτι την κάρτα την διαβάζει όποτε θέλει.. το κινητό το παραδέχομαι είναι γεμισμένο απο προγράμματα, ήχους, φώτο κτλ.. Αλλα δε το δικαιολογεί αύτο.. γιατί παλαιότερα το είχα πιο φορτωμένο... και δεν κολλουσε πουθενα...

Αυτα που είπα οτι κλείνει όποτε με καλούν μου το κάνει εδω και 1 εβδομάδα..

Εγώ είμαι απογοητευμένος :( πλέον απο το κινητό αυτό γιατί μου άρεσε.. τώρα μπορεί με αναβάθμηση να στρώσει.. και μακάρι.. γιατι δεν κόστισε και λίγα να το πάρω.... και δε το έχω ούτε χρόνο..

Θα το πάω απο εκεί που το πήρα και πιστεύω να τα καλύπτει τα προβλήματα αυτα η εγγύηση...

Όσοι απο εσάς έχετε το κινητό αυτό είστε ικανοποιημένοι..? Αν όχι... γιατί..?

Εκτός από format στην memory stick , δοκίμασε να κάνεις κ ένα Master Reset ( θα χαθούν τα πάντα. Φρόντισε να έχεις κρατήσει back up σε τηλεφ. κατάλογο κτλ) . Άν δεν γίνει τίποτα δοκίμασε να του κάνεις firmware update ( αν υπάρχει νεότερο από το firmware που έχεις)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από τον Ιανουάριο 2005 και είναι αλήθεια ότι κατά καιρούς αντομετώπισα διάφορα μικροπροβλήματα (βλ.προηγούμενά μου post). Όλα λύθηκαν με τις αναβαθμίσεις (2) που έκανα στα εξουσιοδοτημένα SE κέντρα (δωρεάν). Σήμερα δουλεύει άψογα. Το Σάββατο μάλιστα που μας πέρασε το έχασα και το ξαναβρήκα στο δρόμο κάτω από την ρόδα ενός παρκαρισμένου αυτοκινήτου μετά από τρεις ώρες μέσα στα νερά πό την καταρακτώδη μεσημεριανή βροχή. :confused: Βέβαια ήμουν σίγουρος ότι θα το πετούσα όταν με έκπληξη διαπίστωσα ότι δούλευε όπως και πριν σε όλες του τις λειτουργίες και χωρίς να έχει πάθει την παραμικρή αλλοίωση ούτε καν η κάμερά του :w00t: (να σημειώσω ότι το είχα μέσα στην original θήκη του όταν μου έπεσε). Δεν νομίζω ότι άλλο τηλέφωνο θα είχε την ίδια αντοχή ακόμα και αυτά τα "ανθεκτικά" της Nokia & Siemens. Αυτά ως μια άποψη στο ερώτημα του XRHSTOS_ ;)
Link to comment
Share on other sites

Petemil αυτά που έιπες τα έχω έιδη κάνει.. και τπτ.. μάλιστα τα έιχα κάνει γιατί ένας φάκελος μου.. έιχε μετατραπεί απο μόνος του.. σε ένα αρχείο!! 12ΜΒ και δε μπορούσα να το σβήσω με τπτ.. (Ουτε με Μαστερ Ρεσετ εσβησε...)

Ελπίζω να μου κάνουν και εμένα δωρεάν αναβάθμηση... Εκτός staman αν έιχες "δόντι" και τα έκανες τζαμπέ... :p

Ευχαριστώ πάντος... :)

▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μια ερωτηση θελω να κανω για μια φιλη μου που εχει προβλημα με το κινητο και με εβαλε να ψαξω εχει vf live και οπως καταλαβαινετε δεν μπορει να βαλει ηχους κλησεις mp3 υπαρχει καποιο προγραμμα να της το περασω για να γινεται?αν ναι που θα το βρω και αν αυτη η εφαρμογη σβηνει η οχι το vf live γιατι απ'οτι μου ειπε θελει να κρατησει και το vf live!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μια ερωτηση θελω να κανω για μια φιλη μου που εχει προβλημα με το κινητο και με εβαλε να ψαξω εχει vf live και οπως καταλαβαινετε δεν μπορει να βαλει ηχους κλησεις mp3 υπαρχει καποιο προγραμμα να της το περασω για να γινεται?αν ναι που θα το βρω και αν αυτη η εφαρμογη σβηνει η οχι το vf live γιατι απ'οτι μου ειπε θελει να κρατησει και το vf live!!!

(Μ'ένα search στο forum θα έβρισκες απάντηση γρηγορότερα ;) )

 

Υπάρχει το DRMpackager .

 

http://combu.free.fr/drmpackager.exe

 

(Μετατρέπεις τα mp3 στο PC κ μετά τα περνάς στο κινητό. )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Petemil αυτά που έιπες τα έχω έιδη κάνει.. και τπτ.. μάλιστα τα έιχα κάνει γιατί ένας φάκελος μου.. έιχε μετατραπεί απο μόνος του.. σε ένα αρχείο!! 12ΜΒ και δε μπορούσα να το σβήσω με τπτ.. (Ουτε με Μαστερ Ρεσετ εσβησε...)

Ελπίζω να μου κάνουν και εμένα δωρεάν αναβάθμηση... Εκτός staman αν έιχες "δόντι" και τα έκανες τζαμπέ... :p

Ευχαριστώ πάντος... :)

Δεν μιλάμε για "δόντι". Κανονικά πας με την απόδειξη αγοράς του κινητού σε ένα εξουσιοδοτημένο service της Ericsson. Αρκεί να μην έχει περάσει ένας χρόνος από την ημερομηνία αγοράς του. Εγώ πήγα στην Σινώπης (Αμπελόκηποι κοντά στον Πύργο Αθηνών).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συνεχίζει εδώ και ένα μήνα το κινητό να καθυστερεί υπερβολικά να δεχτεί τα μντ που μου στέλνουν. Από τη βοντα μου λένε ότι φταίει το κινητό και από τα καταστήματα ότι φταίει το δίκτυο.Αυτό έγινε από τότε που ενεργοποίησα τα mms. Τα μντ έρχονται όποτε θυμούνται όλα μαζεμένα μέχρι και 24 ώρες μετά 'η αν το σβύσω και το ανοίξω πάλι. Έχετε καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα ένα Bluetooth HBH-662 και έχω πρόβλημα. Το κινητό μου είναι S700i με Voda live και firmware R3K004. Συνεχώς το HBH-662 αποσυνδέεται από το τηλέφωνο και όταν δέχομαι κλήση σπανίως κάνει αυτόματη επανασύνδεση! Επιπλέον δυσκολεύεται να επανασυνδεθεί και με χειροκίνητο τρόπο (πατάω το κεντρικό πλήκτρο του HBH-662 τρεις ή τέσσερις φορές). Μήπως φταίει το firmware ή κάτι άλλο; Συμπέρασμα: έδωσα 99 ευρώ για να απαντάω τελικά τις κλήσεις από το τηλέφωνο!!!!!!

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συνεχίζει εδώ και ένα μήνα το κινητό να καθυστερεί υπερβολικά να δεχτεί τα μντ που μου στέλνουν. Από τη βοντα μου λένε ότι φταίει το κινητό και από τα καταστήματα ότι φταίει το δίκτυο.Αυτό έγινε από τότε που ενεργοποίησα τα mms. Τα μντ έρχονται όποτε θυμούνται όλα μαζεμένα μέχρι και 24 ώρες μετά 'η αν το σβύσω και το ανοίξω πάλι. Έχετε καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Καταρχας καλησπερα...Φιλε και εμενα μου το εκανε καποια φορα αλλα τελικα πειρα την εξυπηρετηση πελατων της voda και εγω εκεινη την περιοδο mms ειχα ενεργοποιηση...μοθ λεγανε οτι φταει το τηλ. Αλλα με αλλα 2 τηλεφωνα που τουσ εκανα αποφασισαν και το εφτιαξαν...(μου φαινεται ωασικα ειναι σε πιον θα πεσεις στο κεντρο εξηπυρετησης... :X _)...αυτα ελπιζω να βοηθησα... :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε stelios4 κι εγώ τους πήρα 5-6 φορές και πάντα έστελναν το δοκιμαστικό τους μνμ και μετά μου έλεγαν ότι ναι έχει πρόβλημα αλλά φταίει το τηλέφωνο. Φαντάζομαι δεν σου εξήγησαν τι ακριβώς ήταν το πρόβλημα και πως το διόρθωσαν με κάποιες παραπάνω λεπτομέρειες... ώστε να ξέρω κι εγώ να τους πω κάτι παραπάνω. Πάντως από χθές απενεργοποίησα το gprs και μάλλον διορθώθηκε το πρόβλημα χωρίς να είμαι και 100% σίγουρος ακόμα, αλλά αυτή φυσικά δεν είναι λύση... Πάντως σε ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε stelios4 κι εγώ τους πήρα 5-6 φορές και πάντα έστελναν το δοκιμαστικό τους μνμ και μετά μου έλεγαν ότι ναι έχει πρόβλημα αλλά φταίει το τηλέφωνο. Φαντάζομαι δεν σου εξήγησαν τι ακριβώς ήταν το πρόβλημα και πως το διόρθωσαν με κάποιες παραπάνω λεπτομέρειες... ώστε να ξέρω κι εγώ να τους πω κάτι παραπάνω. Πάντως από χθές απενεργοποίησα το gprs και μάλλον διορθώθηκε το πρόβλημα χωρίς να είμαι και 100% σίγουρος ακόμα, αλλά αυτή φυσικά δεν είναι λύση... Πάντως σε ευχαριστώ

 

Φιλε μου οχι δυστηχος δεν με πληροφορισαν περισσοτερο απλα θυμαμε οτι ειχα τσαντιστει :cool: και επιτελους τοτε το διορθωσαν μετα απο πολλα μηνυματα που μου εστειλαν.....αλλα κοιταξε λιγο και την μνημη του κινητου γιατι στο Κ700 και στο S700 που εχω τωρα παρατηρησα οτι τι μια φορα γεμιζει η μνημη μηνυματων στα 75 ή 86 και την αλλη στα 100 ή 120 ασχετα αν εχει ελευθερη μνημη στο κιωητο ή η εξωτερικη μνημη...Το οποιο δεν καταλαβαινω που οφειλατε....και μερικες φορες κατανταει εκνευριστικο :mad: γιατι δεν το παιρνεις χαμπαρι....(ελπιζω να βοηθησα αρκετα..... :) , αν και ειδα λιγο αργα τα μνμ λογο δουλειας....)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Ξερει κανεις που μπορω να βρω ολοκληρη την προσοψη εδω Ελλαδα για το κινητο, και αν ξερει κανεις ποσο εχει με την αλλαγη στην SE
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλημερα. Ξερει κανεις που μπορω να βρω ολοκληρη την προσοψη εδω Ελλαδα για το κινητο, και αν ξερει κανεις ποσο εχει με την αλλαγη στην SE

Φίλε,ζήτησα από την ΟΜΝΙΤΕΚ (εξουσιοδοτημένο SERVICE) αλλαγή ολόκληρης της πρόσοψης και μου ζήτησαν 120 ευρώ χωρίς ΦΠΑ!!!

Καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...