Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

san neos katohos k ego na kano 2 erotiseis:

1.pos vlepoume poia firmware ehei to kinito?(poia einai i teleutaia ekdosi?)

2.katevasa paihnidia apo tin valeria alla einai zip...otan ta kseziparo den ehei mesa jar arheio..ti kanoume gia na ta treksoume sto kinito?

 

1. Πήγαινε σελίδα 103 μήνυμα 2053 Απάντηση: ->*<-<-*<-*

2. Κάνε ren το zip σε jar και στείλτο στο κινητό. (Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα σε ένα παιχνίδι και δούλεψε).

Δες την σελίδα 107 μήνυμα 2123 για παιχνίδια και άλλα που είναι έτοιμα σε jar.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

san neos katohos k ego na kano 2 erotiseis:

1.pos vlepoume poia firmware ehei to kinito?(poia einai i teleutaia ekdosi?)

2.katevasa paihnidia apo tin valeria alla einai zip...otan ta kseziparo den ehei mesa jar arheio..ti kanoume gia na ta treksoume sto kinito?

 

Τελευταία έκδοση : R3M008

Link to comment
Share on other sites

Χθες απέκτησα και αντικατέστησα το S700 με το κ750.

Μέχρι στιγμής όλα παν καλά. Για συναισθηματικούς λόγους θα παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread για κάποιο διάστημα.

Καλό καλοκαίρι.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

2. Κάνε ren το zip σε jar και στείλτο στο κινητό. (Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα σε ένα παιχνίδι και δούλεψε).

otan kano rename to arheio den mou vgazei tin kataliksi zip opote k rename pou kano as poume to prince of persia prostheto to.jar k mou to kanei prince of persia.jar.zip

me tin eukairia to k750 ehei cmos camera i ccd?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Χθες απέκτησα και αντικατέστησα το S700 με το κ750.

Μέχρι στιγμής όλα παν καλά. Για συναισθηματικούς λόγους θα παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread για κάποιο διάστημα.

Καλό καλοκαίρι.

 

Και πως σου φαίνεται η αλλαγή;Ή μικρότερη οθόνη σε ξενέρωσε;σαν οθόνη είναι καλύτερη από του S700 ή τα ίδια;τα πλήκτρα που είναι πιο κοντά από'τι στο S700 σε βολεύουν;πέρα από την κάμερα με τα 2mpixel και την υποστήριξη pro duo, κάποια άλλη αξιοσημείωτη διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

Tα εχω δει και τα δυο απο κοντα και ειχα την ευκαιρια να τα χειριστω για καποιες μερες.

Εχουμε και λεμε:

Η οθονη του Κ750 ειναι σχεδον ιδια με του Κ700, καμια σχεση με του S700!

Ομως στο θεμα της φωτογραφιας υπερεχει ξεκαθαρα..

Ιδικα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου το Κ750 βγαζει πολυ καλυτερες απο το S700.

Βεβαια, αν αυτη τη φωτογραφια την στειλουμε στο S700 τοτε θα φαινεται καλυτερα εκει

 

Ελπιζω να μην σε μπερδεψα...

Link to comment
Share on other sites

2. Κάνε ren το zip σε jar και στείλτο στο κινητό. (Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα σε ένα παιχνίδι και δούλεψε).

otan kano rename to arheio den mou vgazei tin kataliksi zip opote k rename pou kano as poume to prince of persia prostheto to.jar k mou to kanei prince of persia.jar.zip

me tin eukairia to k750 ehei cmos camera i ccd?

 

Μόλις τώρα το ξαναέκανα και δούλεψε κανονικά και στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Κάνε δεξί κλικ στο αρχείο και επιλογή "μετονομασία". Κανονικά πρέπει να σου εμφανίζει το όνομα του αρχείου με την κατάληξή του (*.zip). Κοίτα και τις ρυθμίσεις προβολής των αρχείων σου. Αν δεν μπορέσεις στείλε pm με το e-mail σου να σου το στείλω.

Link to comment
Share on other sites

σωστος ο σταμαν..τελικα επρεπε να αλλαξω τις ρυθμισεις προβολης των αρχειων..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Και πως σου φαίνεται η αλλαγή;Ή μικρότερη οθόνη σε ξενέρωσε;σαν οθόνη είναι καλύτερη από του S700 ή τα ίδια;τα πλήκτρα που είναι πιο κοντά από'τι στο S700 σε βολεύουν;πέρα από την κάμερα με τα 2mpixel και την υποστήριξη pro duo, κάποια άλλη αξιοσημείωτη διαφορα;

Υπερέχει σαφώς η οθόνη του S700 και σε ευκρίνεια και σε μέγεθος. Να είμαι ειλικρινής όμως ξεμπέρδεψα (μη λέω μεγάλες κουβέντες) από τα πολλά μικροπροβληματάκια του S700. Πάντως η συσκευή είναι πολλή καλή και πλούσια με λυμένα τα προβλήματα του Σ700 απλά μάλλον πιο φθηνοκατασκευή.

Το μόνο πρόβλημα που έχω και θα ρωτήσω στο ανάλογο thread είναι ότι δεν μπορώ να στείλω με BT στο PC ενώ όλες οι λειτουργίες και να στείλω και να λάβω μέσω άλλων προγραμμάτων με bt δουλεύουν άψογα.

Τι να πώ, δεν έχω στα χέρια μου πλέον το Σ700 για να τεστάρω αν συνέβει κάτι άλλο. Η συσκευή διαθέτει καλώδιο USB όπου αμέσως το PC βλέπει την κάρτα σαν δίσκο. Με το ίδιο καλώδιο έκανα άμεσα και το τελευταίο Update. Είναι κανόνι η συσκευή, απλά άντε να συνιθίσεις το μέγεθος της οθόνης..... :p

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το κινητο τι λογισμικο φοραει? δηλαδη ειναι series 60,uiq...?

 

Ψαχνω να βρω λογισμικο+παιχνιδια κτλ κ δε βρισκω τιποτα!

 

Αν ξερει κανεις καποιο site με τετοια ας μου γραψει το link!

 

Σας ευχαριστω ολους :cool:

Απο λαθος σε λαθος μαθαινει κανεις ολοκληρη την αληθεια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα από τα λειτουργικά που αναφέρεις!Ότι πρόγραμμα και παχνίδια έχω βρει για το κινητό είναι για Java!

 

Παρόλ'αυτά....πάρα πολύ καλό multimedia κινητό με φοβερή οθόνη και πάρα πολύ καλές φωτογραφίες(λόγω του CCD αισθητήρα κιόλας)!Έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

exo na proteino kati ,epeidi kai to diko mou alla kai ta perissotera s700 filon kai gonstwn pou exo dei einai ligo gratsounismena kai fagomena stis gonies.kanodas loipon mia anazitisi vrika ayto to koryfaio fascia opos legetai, mazi dinetai kai to eidiko katsavidi.Ego mia fora pou xreiastike na anoikso to diko mou s700 telika den itan poly dyskolo

http://cgi.ebay.com/FREE-T6-SONY-ERICSSON-S700-S700i-PHONES-FACIA-FASCIA_W0QQitemZ5796200736QQcategoryZ42423QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Exo na proteino loipon epeidi ksero oti einai poly ayti pou tha theloun na exoun ena mavro s700, na mazeftoume meta apo kapoia synenoisi kai na kanoume mia maziki paragellia....

perimeno tis apopseis sas...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά!Αν κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου σε ένα επίσημο Service Center θα χαθούν τα τηλέφωνα του ευρετηρίου;Ένα άλλο ψιλοπρόβλημα που έχω είναι ότι σε 3-4 τηλέφωνα που έχω αποθηκευμένα όταν παίρνω τηλέφωνο ή όταν μου έρχεται μήνυμα δεν μου εμφανίζει το όνομα του παιδιού παρά μόνο το τηλέφωνο λες και είναι άγνωστο νούμερο!Είναι πρόβλημά της έκδοσης που έχω μήπως;Η έκδοση που έχω είναι η R3F008!Δυστυχώς ΑΚΟΜΑ δεν έχω προλάβει να το πάω για αναβάθμιση!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά!Αν κάνω αναβάθμιση στο κινητό μου σε ένα επίσημο Service Center θα χαθούν τα τηλέφωνα του ευρετηρίου;Ένα άλλο ψιλοπρόβλημα που έχω είναι ότι σε 3-4 τηλέφωνα που έχω αποθηκευμένα όταν παίρνω τηλέφωνο ή όταν μου έρχεται μήνυμα δεν μου εμφανίζει το όνομα του παιδιού παρά μόνο το τηλέφωνο λες και είναι άγνωστο νούμερο!Είναι πρόβλημά της έκδοσης που έχω μήπως;Η έκδοση που έχω είναι η R3F008!Δυστυχώς ΑΚΟΜΑ δεν έχω προλάβει να το πάω για αναβάθμιση!

 

Όχι, δεν θα χαθεί τίποτα(στο δικό μου τουλάχιστον δεν χάθηκε).Το πρόβλημα που λές θα φτιάξει με την αναβάθμιση και γενικά θα διορθωθούν κάποιες ατέλειες του τηλεφώνου, οπότε...just do it ;)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!Ευχαριστώ!Ελπίζω να μπορέσω να βρω χρόνο να πάω να μου το αναβαθμίσουν πριν φύγω για διακοπές!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

exo na proteino kati ,epeidi kai to diko mou alla kai ta perissotera s700 filon kai gonstwn pou exo dei einai ligo gratsounismena kai fagomena stis gonies.kanodas loipon mia anazitisi vrika ayto to koryfaio fascia opos legetai, mazi dinetai kai to eidiko katsavidi.Ego mia fora pou xreiastike na anoikso to diko mou s700 telika den itan poly dyskolo

http://cgi.ebay.com/FREE-T6-SONY-ERICSSON-S700-S700i-PHONES-FACIA-FASCIA_W0QQitemZ5796200736QQcategoryZ42423QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Exo na proteino loipon epeidi ksero oti einai poly ayti pou tha theloun na exoun ena mavro s700, na mazeftoume meta apo kapoia synenoisi kai na kanoume mia maziki paragellia....

perimeno tis apopseis sas...

 

Για να κανεισ αυτην την αλλαγη που λες μονος σου ειναι λιγακι εως πολυ δυσκολο...πιστεψε με!!!!Ειναι μεγαλος μπελας.....Μονο σε μαγαζι γινεται...

Για την παραγγελια που λετε θα πρεπει να ειναι καποιος μελος αυτου του site (ebay.com)...

Και η τιμη που εχει εναι ακριβη!!!!!

Το βρισκεις πολυ φτηνοτερα.....Αν ενδιαφερεσαι με pm περισοτερες πληροφοριες...

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με ανησυχει ειναι η ποιοτητα της προσοψης...αποκλειεται να ειναι του επιπεδου της μαμισιας....κατι σαν τις πακιστανοπροσοψεις των νοκια....
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

αυτο που με ανησυχει ειναι η ποιοτητα της προσοψης...αποκλειεται να ειναι του επιπεδου της μαμισιας....κατι σαν τις πακιστανοπροσοψεις των νοκια....

Σίγουρα, αν συγκρίνεις την τιμή που έχει η μαμίσια πρόσοψη με την άλλη.

Και όσο και να 'ναι δεν νομίζω να πληρώνεις μονάχα το όνομα...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

sπασμενη οθονη μαλλον απο ζεστη...παντως μου κανε εντυπωση γιατι ολα τα κινητα στο μηχανακι τα βαζα κ ηταν μια χαρα...αυτο δεν αντεξε...

90ε :cry:

Link to comment
Share on other sites

sπασμενη οθονη μαλλον απο ζεστη...παντως μου κανε εντυπωση γιατι ολα τα κινητα στο μηχανακι τα βαζα κ ηταν μια χαρα...αυτο δεν αντεξε...

90ε :cry:

Πως έσπασε η οθόνη? Το φορούσες πάνω σου μέσα σε κάποια θήκη ή το είχες πάνω σε κάποια βάση στο τιμόνι της μηχανής και το χτυπούσε ο ήλιος?

Link to comment
Share on other sites

sπασμενη οθονη μαλλον απο ζεστη...παντως μου κανε εντυπωση γιατι ολα τα κινητα στο μηχανακι τα βαζα κ ηταν μια χαρα...αυτο δεν αντεξε...

90ε :cry:

Κι εμένα μιανού φίλου μου του είχε σπάσει η οθόνη του Τ610, τοποθετώντας το απλά στην τσέπη!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει πιάσει σκονή κάτω από την οθόνη. Τι κάνω;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πως έσπασε η οθόνη? Το φορούσες πάνω σου μέσα σε κάποια θήκη ή το είχες πάνω σε κάποια βάση στο τιμόνι της μηχανής και το χτυπούσε ο ήλιος?

katω απο την σελα ηταν στο μηχανακι.εσπασε λογικα απο την ζεστη αν κ η αποσταση ηταν μικρη ,τωρα για χτυπημα μεσα στην σελα οσο χτυπημα κ να χει δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει με πεσιμο απο τα χερια...

γενικα θεμα ευαισθησιας οθονης μπορω να πω μονο μιας κ ολα τα κινητα μου τον ιδιο τροπο μεταχειρiσης ειχαν:P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...