Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Loipon Efarmoges:

AlcoholCalculator

Book Reader

Calculator

DrunkenFun

EuroCalculator

FirstAidGuide

mjCalculator

PeriodicTable

SpruceBiorhythm

WorldCam

oi upoloipes einai oi gnwstes tu phone alla yparxun kai alles pu den katevasa...

Dystyxws site de 8ymamai!! :( alla nomizw oti tis eixa katevasei apo ena briefcase tu pathfinder, valte search k700+applications , paizun oles sto diko mas kai malista full screen. To kalytero einai to First Aid guide poli xrhsimo

Live by the sword,

Die by the sword

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά όλα αυτά που γράφετε, πήγα λοιπόν και εγώ και πήρα το "καλύτερο" τηλέφωνο για να διαπιστώσω με μεγάλη μου απογοήτευση ότι ενώ έχω αποθηκεύσει ονόματα και τηλέφωνα στις "Επαφές" όταν με καλεί κάποιος από τις "Επαφές" τις περισσότερες φορές (για να μην πω σχεδόν πάντα) δεν εμφανίζει το όνομα αυτού με καλεί αλλά μόνο τον αριθμό του τηλέφωνού του :cry: .

 

Otan exete tetoia problimata paidia mia einai i lisi: ANABATHMISH.

Pigente sto kontinotero service kai kante mia anabathmisi na glitosete.

Link to comment
Share on other sites

The video recording part of the camera will only give you the usual 176x144 or 128x96 pixel resolution not suitable for anything else than sending a short clip of your suroundings to a friend via MMS or email. My guess is that the relatively low resolution is limited by the processor speed, and not the camera itself. Remember that captured video is stored as MPG4 files, and the real-time compression to MPG4 formate requires processor power that the probably S700 lacks. Video settings are similar to the still picture camera in addition to the option where you can limit captured clips to the standarized 10 second maximum used by most mobile phone manufactures.

 

Επειδή οι τεχνικές μου γνώσεις δεν είναι αρκετές μπορεί κάποιος να εξηγήσει αν σύμφωνα με τα λεγόμενα παραπάνω (από ξένο site) το να δείξει full screen video γίνεται να διορθωθεί μέσω κάποιας αναβάθμισης ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

lalakis,το παραπάνω κείμενο αναφέρει για το video recording κι όχι για το video playback.

Κι αναλύει ότι οι μικρές διαστάσεις βιντεολήψης που έχει το S700 οφείλεται στον όχι και τόσο ισχυρό επεξεργαστή του κινητού.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρά θέμα software και όχι ταχύτητας του επεξεργαστή. Εγώ τουλαχιστο δεν έχω δεί μεγαλύτερη ανάλυση σε κάποιο άλλο τηλέφωνο. Διορθώστε με

 

Αν δείτε τα specs (ισχύει και για Κ700) παίζει με bit rate 64kbps kai 15 fps.

Ενα ΝΟΚΙΑ που είδα πρόσφατα γράφει με 8 ή 9 fps (κάνει όμως τη μεγέθυνση στην οθόνη του REAL player βλέπετε......)

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν δεκα μερες απο το Γερμανο για το γιο μου το S-700 και μεχρι στιγμης δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα.Και ονοματα εμφανιζει που ειναι αποθηκευμενα στις επαφες.Μηπως ομως η αγορα Memory Stick Duo μεγαλυτερης χωρητικοτητας ειναι λιγο ακριβη σε σχεση με τις MMC και MSD?Στη Δραμα στοιχιζει η 128 ΜΒ 48 ΕΥΡΩ.Επισης θελω να ρωτησω για την αναβαθμιση οταν δεν εχεις καποιο προβλημα ειναι απαραιτητο να την κανεις και αν ναι τι κερδιζεις?
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θελω να μου πειτε πσο κραταει η μπαταρια του s700 και αν εχει σοβαρα προβληματα[bugs]
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν δεκα μερες απο το Γερμανο για το γιο μου το S-700 και μεχρι στιγμης δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα.Και ονοματα εμφανιζει που ειναι αποθηκευμενα στις επαφες.Μηπως ομως η αγορα Memory Stick Duo μεγαλυτερης χωρητικοτητας ειναι λιγο ακριβη σε σχεση με τις MMC και MSD?Στη Δραμα στοιχιζει η 128 ΜΒ 48 ΕΥΡΩ.Επισης θελω να ρωτησω για την αναβαθμιση οταν δεν εχεις καποιο προβλημα ειναι απαραιτητο να την κανεις και αν ναι τι κερδιζεις?

 

Φιλε μου στη Θεσσαλονικη σε καταστημα Γερμανος η τιμη ειναι 40 ευρω.

Πολυ μικρη η διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απο οτι ειδα παιζει mp3.

Μπορω να βαλω καποιο mp3 δικο μου να χτυπα για ring tone;

Οι πολυφωνικοι του ηχοι ειναι μονο 18 και θεωρω οτι ο λογος που ειναι τοσο λιγοι ειναι μαλον επηδει μπορω να εχω την επιλογη του mp3.

Μπορει να μου πει καποιος αν ισχυει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα στους Fun του S-700.Στην περιγραφη του κινητου αναφερεται η ληψη Videoclip μεγεθους 1 ΜΒ.Υπαρχει περιπτωση αλλαζοντας την memmory Stick Duo

καρτα σε μεγαλυτερη χωρητικοτητα να αυξηθει η χρονικη διαρκεια ληψης?

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Otan exete tetoia problimata paidia mia einai i lisi: ANABATHMISH.

Pigente sto kontinotero service kai kante mia anabathmisi na glitosete.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πήγα λοιπόν σε Sony Ericsson Center και έκανα (ευτυχώς δωρεάν) αναβάθμιση σε R3K. Φευ! Τα ίδια χωρίς την παραμικρή βελτίωση... Τελικά μήπως έχει πρόβλημα το συγκεκριμένο μοντέλο? Και σε αυτό προστέθηκε ακόμα ένα πρόβλημα το οποίο είναι πως όταν κάνω εξερχόμενες κλήσεις από ονόματα αποθηκευμένα στις "Επαφές", αντί στις "Εξερχόμενες" να εμφανιστούν τα ονόματα και οι αριθμοί που κάλεσα, εμφανίζεται τις περισσότερες φορές ένα όνομα (το ίδιο πάντα) που έχω να το καλέσω τουλάχιστον 4 μήνες με το προηγούμενο κινητό μου!!!

Αυτά προς ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα στους Fun του S-700.Στην περιγραφη του κινητου αναφερεται η ληψη Videoclip μεγεθους 1 ΜΒ.Υπαρχει περιπτωση αλλαζοντας την memmory Stick Duo

καρτα σε μεγαλυτερη χωρητικοτητα να αυξηθει η χρονικη διαρκεια ληψης?

 

Oxi, mono meso anavathmisis stin R3K ginete auto pou sou epitrepei egrafi mexri 10 Mb (an thimame sosta!!! :o )

Link to comment
Share on other sites

re paidia xerei kanenas poso peripou mporw na to poulisw me ta xartia tou kai ola. to exw 2 mines peripou... :D
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Kαλά εγώ τουλάχιστον βρήκα τι πρέπει να κάνω για να μου εμφανίζει τις φωτογραφίες όταν με καλεί κάποιος!Τόσο καιρό γινόταν το εξής:Όταν άνοιγα το τηλέφωνο το πρωί,αφού το είχα κλείσει τη νύχτα για πολλές ώρες αφού με έπαιρνε κάποιος τηλ. δεν εμφάνιζε τις φωτόγραφίες.Κάποια στιγμή,τελείως απροειδοποίητα (η τουλάχιστον έτσι νόμιζα)άρχιζε να τις εμφανίζει....Περιττό να πω ότι είχαν σπάσει τα νεύρα μου....Κάποια ωραία μέρα συνειδητοποίησα πως τελικά τις φωτογραφίες δεν άρχιζε να τις εμφανίζει έτσι στο ξεκάρφωτο αλλά όταν πραγματοποιούσα κάποια κλήση και ο άλλος απαντούσε!Κουφό;Δηλαδή τώρα πια κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου παίρνω κάποιον τηλέφωνο να μιλήσουμε και μετά μου εμφανίζει τις φωτογραφίες για μια ολόκληρη ημέρα :wacko: :wacko: :wacko: Ρε μπας και η sony ericsson συνεργάζεται με τις εταιρίες κινητής για να μας τα παίρνουν μ΄'αυτόν τον τρόπο; :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Valeria,

 

κάνε ένα back up τις επαφές σου, μετακίνησε μαζικά και τα υπόλοιπα αρχεία στην κάρτα σου και φύγε για R3F που απ'ότι ξέρω είναι η επίσημη αναβάθμιση της SE.

Σίγουρα πάντως θα τα χάσεις όλα από το τηλέφωνό σου (όχι από την κάρτα)

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Kαλά εγώ τουλάχιστον βρήκα τι πρέπει να κάνω για να μου εμφανίζει τις φωτογραφίες όταν με καλεί κάποιος!Τόσο καιρό γινόταν το εξής:Όταν άνοιγα το τηλέφωνο το πρωί,αφού το είχα κλείσει τη νύχτα για πολλές ώρες αφού με έπαιρνε κάποιος τηλ. δεν εμφάνιζε τις φωτόγραφίες.Κάποια στιγμή,τελείως απροειδοποίητα (η τουλάχιστον έτσι νόμιζα)άρχιζε να τις εμφανίζει....Περιττό να πω ότι είχαν σπάσει τα νεύρα μου....Κάποια ωραία μέρα συνειδητοποίησα πως τελικά τις φωτογραφίες δεν άρχιζε να τις εμφανίζει έτσι στο ξεκάρφωτο αλλά όταν πραγματοποιούσα κάποια κλήση και ο άλλος απαντούσε!Κουφό;Δηλαδή τώρα πια κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου παίρνω κάποιον τηλέφωνο να μιλήσουμε και μετά μου εμφανίζει τις φωτογραφίες για μια ολόκληρη ημέρα :wacko: :wacko: :wacko: Ρε μπας και η sony ericsson συνεργάζεται με τις εταιρίες κινητής για να μας τα παίρνουν μ΄'αυτόν τον τρόπο; :lol: :lol:

 

Valeria, h auto einai h ise to proto atomo pou gnorizo me idiotropo tilefono!!!!!!! :wacko: :p :D

 

(edit: ) Oti apo ta dio kai an isxiei ego tha simfoniso me ton papi pantos ;) alla me tin diafora oti h teleftea ekdosi einai h R3K :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Η αλήθεια είναι ότι θέλω πολύ νατην κάνω την αναβάθμιση,μόλις βρω χρόνο θα τρέξω στο κοντινότερο service,προτιμούσα να την κάνω μόνη μου βέβαια αλλά δεν το βλέπω να βρίσκω βάση....Θα κάνω κι αυτό που λέει ο papi με τη μαζική μεταφορά και....άντε να δούμε!Πάντως είναι πραγματικά πολύ αστείο το σκηνικό γιατί όταν παίρνω κάποιον τηλ και δεν το σηκώνει μετά πάλι δεν τις εμφανίζει τις φωτογραφίες,πρέπει να το σηκώσει και μετά τις εμφανίζει κανονικά! :wacko: Τι να πω όλα τα ζαβά τηλέφωνα σ'εμένα πέφτουν :p
Link to comment
Share on other sites

re paidia xerei kanenas poso peripou mporw na to poulisw me ta xartia tou kai ola. to exw 2 mines peripou... :D

Όχι πάνω από 400€. Κοντά στα 350-380 αν είναι σε καλή κατάσταση

Βιομηχανία Υποταγής Συνειδήσεων - Νέα Τάξη Πραγμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο απο οτι ειδα παιζει mp3.

Μπορω να βαλω καποιο mp3 δικο μου να χτυπα για ring tone;

Οι πολυφωνικοι του ηχοι ειναι μονο 18 και θεωρω οτι ο λογος που ειναι τοσο λιγοι ειναι μαλον επηδει μπορω να εχω την επιλογη του mp3.

Μπορει να μου πει καποιος αν ισχυει αυτο;

Οι πολυφωνικοί του ήχοι είναι 40.

Παίζει mp3 και φυσικά μπορείς να βάλεις ένα δικό σου mp3 για ringtone ανά προφίλ ακόμα και ανά επαφή

Βιομηχανία Υποταγής Συνειδήσεων - Νέα Τάξη Πραγμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Valeria, h auto einai h ise to proto atomo pou gnorizo me idiotropo tilefono!!!!!!! :wacko: :p :D

 

(edit: ) Oti apo ta dio kai an isxiei ego tha simfoniso me ton papi pantos ;) alla me tin diafora oti h teleftea ekdosi einai h R3K :rolleyes:

 

Ειναι επίσημη απο τη SE η R3K ή είναι κάποια έκδοση που κυκλοφορεί γενικώς στο Ιντερνετ?

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Οι πολυφωνικοί του ήχοι είναι 40.

Παίζει mp3 και φυσικά μπορείς να βάλεις ένα δικό σου mp3 για ringtone ανά προφίλ ακόμα και ανά επαφή

 

Ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

staman Επειδη αυτο το εκανε και σε μενα απλα σβησε τις επαφες που κανει αυτο και περνατες ξανα αλλα οχι απο αναπαντητες αλλα εσυ απο την επιλογη νεα επαφη και θα εισαι οκ :) :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι επίσημη απο τη SE η R3K ή είναι κάποια έκδοση που κυκλοφορεί γενικώς στο Ιντερνετ?

 

Einai to firmware pou mou perasan sto 9volto kai ap oti mou ipe to paidi eki einai h teleftea pou exei kikloforisei ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις για το νέο κινητο με το ονομα ‘Clara’?? λενε ότι είναι μεταξυ του κ700 και s700. εχει ακουσει κανεις γι αυτό?? :confused:
T28s - S700 - P910i - HTC HD - P1i - xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...