Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mipos xrisimopoieis palio fortisti? afto to provlima to exo kai ego otan vazo ton palio mou fortisti. dokimase me ligo inopnevma se vamvaki na kathariseis tis epafes kato. alla prosexe min sou staksei!! epifaniaka. afto mou eixan kanei emena sto service kai meta apo kana dio mines ksanaeixa to provlima fisika!! :wacko: dokimase kai me fortisti apo s700 pali kanenos filou sou, giati nomizo pos ftaiei o fortistis.

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με τον γνήσιο φορτιστή του S700. Το πήγα στο service και τους ζήτησα αντικατάσταση του φορτιστή επειδή ήταν σε εγγύηση αλλά περιορίστηκαν μόνο στον καθαρισμό!!! :O Για κανά μήνα έφτιαξε, πάλι όμως έχω το ίδιο πρόβλημα όταν το συνδέω για φόρτιση (δεν κάνει καλή επαφή και πρέπει να κρατάω το καλώδιο μέχρι να βρω την κατάλληλη θέση). Στα αυτοκίνητα όταν διαπιτώνουν κάτι ελλατωματικό πλέον ανακαλούν τα μοντέλα, μήπως πρέπει να αρχίσει να γίνεται κάτι αντίστοιχο και στα κινητά ή δεν τους δίνουν αρκετά λεφτουδάκια για να δείξουν το ανάλογο ενδιαφέρον ; :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με τον γνήσιο φορτιστή του S700. Το πήγα στο service και τους ζήτησα αντικατάσταση του φορτιστή επειδή ήταν σε εγγύηση αλλά περιορίστηκαν μόνο στον καθαρισμό!!! :O Για κανά μήνα έφτιαξε, πάλι όμως έχω το ίδιο πρόβλημα όταν το συνδέω για φόρτιση (δεν κάνει καλή επαφή και πρέπει να κρατάω το καλώδιο μέχρι να βρω την κατάλληλη θέση). Στα αυτοκίνητα όταν διαπιτώνουν κάτι ελλατωματικό πλέον ανακαλούν τα μοντέλα, μήπως πρέπει να αρχίσει να γίνεται κάτι αντίστοιχο και στα κινητά ή δεν τους δίνουν αρκετά λεφτουδάκια για να δείξουν το ανάλογο ενδιαφέρον ; :mad:

poios kserei?? pithano kai afto. sou poteino diakritika na tous prikseis.pane kana dio fores akoma mias kai sinexizetai to provlima kai sto telos afou tous peis oti exeis erthei toses fores me eknevrismeno ifos zita tous antikatastasi. Dokimasmeno kolpo kai pianei. i ericsson exei poli sixna provlimata me ta kinita tis kai prepei na exoun entoli apo to afentiko se tetoies periptoseis na ta antikathistoun. emena mou eixan antikatastisei me kainourgio kinito 2 fores to t65. itan dipla mou to service kai pigaina oli tin ora!!! :lol: :lol: (tora to metaferan stin alli plevra tis polis! mamoto :cry: :cry: )

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΟΘΟΝΗ ΓΙΑ S700i ....MOY ΕΣΠΑΣΕ.

ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΠΟΥΛΗΜΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ S700 ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις:

 

1) Η τελευταια εκδοση λογισμικου ποια ειναι?

2) Θα βγει καμια καινουρια η το παρατησανε?

3) Με την τελευταια εκδοση ποση ωρα βινεοσκοπει?

4) ΜS duo pro δεν περνει τελικα με καμια αναβαθμιση ε?

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται υπαρχουν προς πωληση δυο (2) housings για το s700 αγορασμενα απο το internet.Ειναι αχρησημοποιητα και τα χρωματα τους ειναι (1) ΜΑΥΡΟ + (1) ΜΠΛΕ ΣΚΟΥΡΟ.Ειναι ιδανικα για οποιον θελει να αλλαξει λιγακι το χρωμα του τηλ και να εχει κατι διαφορετικο....Για να τοποθετησετε αυτα τα housings θα πρεπει να απευθεινθειτε σε εξουσιοδοτημενο μαγαζι,γιατι για να τις περασετε μονοι σας ειναι μεγαλος μπελας(μαζι με τα housings θα παρετε και το αντιστοιχο κατσαβιδακι Τ6 που χρειαζεται για να ανοιξετε το κινητο για οποιον ειναι θαρραλεος και θελει να δοκιμασει :up: :up: αλλα προσωπικα δεν το συμβουλευω..... :D :D )

Επειδη ρωτησα και βρηκα οτι το 9volto περναει τετοια housings με ενα αντιτιμο των 10-15€ και να αφησετε το τηλ 1 μερα εκει...Σε 1 service που πηγα και ρωτησα μου κανανε τους δυσκολους οποτε και την εκανα...Δεν χανετε ομως αν προσπαθησετε και εσεις!!!

Για τιμες,φωτο και περρισοτερες πληροφοριες αν θελετε PM to me!!!

Τhanks for reading!!!

:cool: :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

hi paidia, exw to nokia 7610 kai yhelw na to alaksw poio mou proteinetai na parw to s700 h to w800?

 

Τι ερώτηση είναι αυτή ρε φίλε; Φυσικά το w800!!! Ασυζητητί καλύτερο!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό είναι το μοναδικό υπέρ του σε σχέση με το w800...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια μηπως υπαρχει κανενας καλος ανθρωπος που να εχει το mobile map αν ναι τον παραπεμπω στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61496&page=2&pp=40

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό είναι το μοναδικό υπέρ του σε σχέση με το w800...

 

Όχι και το μοναδικό του υπέρ...

Το S700 λόγο CCD φακού βγάζει πιο ωραία και ζωντανά χρώματα

ιδιαίτερα με την τελευταία αναβάθμιση είναι τέλεια και με πολύ λιγότερο

noice.

 

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Το w800 τι φακό έχει;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όχι και το μοναδικό του υπέρ...

Το S700 λόγο CCD φακού βγάζει πιο ωραία και ζωντανά χρώματα

ιδιαίτερα με την τελευταία αναβάθμιση είναι τέλεια και με πολύ λιγότερο

noice.

Είπες αναβάθμιση..? Λογικά βγήκε... Μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς.. Πόσο κάνει που πήγες για να την κάνεις... και αν την καλύπτει η εγγύηση... Αν και δε νομίζω η εγγύηση να την καλύπτει...

Αυτά! Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :) :) :)

▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Το w800 τι φακό έχει;

 

Ο manos the greek δεν εννοούσε φακό CCD, όπως έγραψε παραπάνω, αλλά αισθητήρα CCD.

 

To W800, όπως και το Κ750, έχουν αισθητήρα CMOS, όπως και τα περισσότερα κινητά μέχρι τώρα. Το S700 νομίζω ότι είναι το μοναδικό SE, και από τα ελάχιστα κινητά γενικώς, που έχουν χρησιμοποιήσει αισθητήρα CCD.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Ωω! Τι τιμή για μας τους κατόχους του εν λόγω κινητού!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ καλημερα.....(ή μαλλον καλο μεσσημερι :p ) Τι γινεται ρε παιδια με την αναβαθμηση απο τη σελιδα της sony πηγα σημερα να κανω και μου λεει internal error κλπ....με αποτελεσμα να μην μπορω.....ξερει κανεις???? :confused:

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη σειρά: Sony, Sandisk. Lexar δεν υπάρχει λόγος αφού είναι ίδια η τιμή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

VeCo thanx sti vodafone sta 128 tis exoun 49 E eno o germanos 39, kati moy elegan sti voda oti exoyn tin sony tin original, diladi o germanos exei ti maimou? telos panton 10 E einai 10 E....

 

akrivos. o germanos tin exei pio fthina apo ola ta magazia.(an exei giati einai se ellipsi sti thessaloniki toulaxiston.) Piga kai se ena allo magazaki kai mou leei 53 evro. kala tou leo... kai den me pisteve oti sto germano ti dinei 39 evro. Gia afto kante oloi erevna agoras prin agorasetai otidipote!!!! :mad: :mad: :mad: i simvouli tis imeras!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα λειτουργει παλι η υπηρεσια αναβαθμησης.... :) και η τελευταια εκδοση ειναι: R3M008 (για τα παιδια που ρωτησαν)...... ;) (αχμμ ολε 100 μνμ κιολας...καλα μου 1000 :p :cool: )....

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Α και για τον dinosss ακομη που ρωτησε για το βιντεο εμενα με την τελευταια εκδοση λογισμικου που εχω παει οσο χωρο εχει το memory stick....καποιο βιντεακι που ειχα τραβηξει το ειχα παει 3 λεπτα και δεν ηταν ουτε στο 30% η κοκκινη γραμμουλα που δειχνει μεχρι που φτανει....(128 βεβαια μνημη εχω....) :D :cool: αυτα...αα και κατι ακομη ειχα δει παλια καποια παιδια που ρωταγανε για το αν παιρνει και αλλον ηχο στα μνμ εκτος αυτων που εχει...ναι παιρνει (οχι απο μονο του ομως) αλλα θελει ενα ειδικο προγραμματακι που εχει κυκλοφορισει και λιγο να ξερεις....βεβαια εχει αναλυτικες οδηγιες αλλα...οκ.., + τωρα τελευταια ανακαληψα οτι υπαρχει και τροπος να μην εμφανιζεται ο provider στο κινητο αλλα να μπορεις να βαλεις εσυ κατι δικο σου η καθολου....αλλα παλι τα ιδια με προγραμματακι απο Η/Υ....(πολλα ειπα... :p ) σορρυ αν σας κουρασα...

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Ο manos the greek δεν εννοούσε φακό CCD, όπως έγραψε παραπάνω, αλλά αισθητήρα CCD.

 

To W800, όπως και το Κ750, έχουν αισθητήρα CMOS, όπως και τα περισσότερα κινητά μέχρι τώρα. Το S700 νομίζω ότι είναι το μοναδικό SE, και από τα ελάχιστα κινητά γενικώς, που έχουν χρησιμοποιήσει αισθητήρα CCD.

 

Ναι όντως λάθος μου αισθητήρα ήθελα να πω.

Τελευταία αναβάθμιση στο κοντινότερο service της SonyEricsson.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...